dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 574
  1. #241

    Domyślnie

    Prześledziłem wątek więźby od samego początku i według mnie więźbę można by pociągnąć pod 20.10.21-10.90 drewno iglaste kształtowane w sposób ciągły. Ktos pisał o nr 20.10 w temacie więźby - ja jednak nie znalazłem tamtej pozycji na swojej liście - załączniku z 30.12.2005r.
    O co tu kurde wreszcie chodzi. czy ktos pytał w US?

  2. #242

    Domyślnie

    chyba wiem, poprostu na drewno Vat jest 7% i nie potrzeby ani mozliwości odliczania VAt-u od 22%.

  3. #243

    Domyślnie

    Witam,
    Ponawiam pytanie dotyczące drewnianych paneli podłogowych. Czy można jes rozliczyć z VATu?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    [
    jeśli kurek kulkowy to to samo co zawór kulkowy to nie można bo ma kod 29.13.12-35.14
    A ja wszystkie zawory kulowe (kilka szt) kupiłem w Leroju. Tam na fakturze nie było numerów. Numer podany przez Ciebie rzeczywiście pasuje, ale nie jest to dobra wiadomość [/quote]


    poz. 167 - bez względu na symbol - zawory.


    panele podłogowe drewniane - poz.14

    Jak robiłam swoje rozliczenie to wiele symboli PKWiu było źle wpisanych. Sprawdzałam z zestawieniem GUSu i np. na panele podłogowe miałam symbol wyrobów z metalu. Jak zadzwoniłam do tego sklepu i poprosiłam by jeszcze raz podali mi symbol to pna podał mi dokładnie ten sam. Jak go poinformowałam co ten symbol oznacza to się bardzo zdziwił. Zaznaczam że swoje panele kupiłam ponad rok temu więc oni cały czas wpisują ten zły symbol

  5. #245

    Domyślnie materiały do odliczenia

    Siemka a co ktoś powie na temat odliczenia vatu z następujących rzeczy?:
    1.rolety wewnętrzne
    2.parapety wewnętrzne z płyty wiórowej,
    3.pompa do C.O.
    4.papa,
    5.okap kuchenny
    6.drzwi,
    7.ościeżnice drzwiowe,

  6. #246

    Domyślnie

    Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał James Bond
    Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.
    Po zakończeniu budowy możesz rozliczać vat za remont domu, za remont masz czas do 06.2008 czyba że bym się mylił ale zwrot vat możesz odliczać do końca 2007 roku także musisz mieć czas jeszcze na rozliczenie się z fiskusem.

  8. #248

    Domyślnie Re: materiały do odliczenia

    Cytat Napisał Rafik29
    6.drzwi,
    7.ościeżnice drzwiowe,
    jak najbardziej reszty nie wiem

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Witam,
    Ponawiam pytanie dotyczące drewnianych paneli podłogowych. Czy można jes rozliczyć z VATu?
    tak

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    Cytat Napisał rafalg
    Witam,
    Ponawiam pytanie dotyczące drewnianych paneli podłogowych. Czy można jes rozliczyć z VATu?
    tak
    Super.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  11. #251

    Domyślnie mam problem!!!!

    mozecie mi pomoc?
    co np z odliczeniem vatu od np.
    - pomp CWU i CO
    - bojlera 140l z ociepleniem i grzalka
    - prety gwintowane (do mocowan dachu do murlaty)
    do czego to podpiac?
    szukalem.... zastanawialem sie i nic wymyslec nie moge!

  12. #252

    Domyślnie

    A np. klej do parkietu i lakiery?. To poważna pozycja w moim budżecie i chętnie bym odzyskał te kilkaset pln.

    Co przewodami? Wyszło mi że elektryczne na 230V tak, skrętka nie. Dobrze mówię?


    Pozdr,
    Bimbaj

  13. #253

    Domyślnie

    Witam,
    Czy mogę odliczyć tarcicę? Jezeli tak to pod jakim numerem PKWiU ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  14. #254

    Domyślnie

    Ciekawe jak to jest w końcu z tymi wkrętami U mnie za nich jest duża kwota i w związku z tym wykonałam parę telefonów- do US, do NIDY, do Sprzedawców i mętlik w głowie Ale US odpowiedział, że uznają Należy powołać sią na 28.74.11. Z foliami- podobnie... Wkład kominkowy- do odpisania.Pytając o łaty usłyszałam, że miały 22%. Pozdrawiam i mam prośbę- może Ktoś kto pozytywnie przeszedł rozliczenie zamieściłby kilka jego okruchów w tym temacie

  15. #255

    Domyślnie

    Nic już nie rozumiem szczególnie z tą folią i wkrętami. Ale interesuje mnie również co z gniazdkami i włącznikami - u mnie to ponad 2,5 tys. zł, więc 15% z tyt. zwrotu vat, to niebagatelna kwota i nie gardzę takimi po wykańczaniu domu . Wie ktos co i jak?

    Pozdr,
    Bimbaj

  16. #256

    Domyślnie

    Przyznam się szczerze, że nie czytałem tego wątku od początku więc jak będę się pytał odnośnie tego co już było to nie bijcie.

    Czy można odliczyć:
    1. Panele ścienne (podłogowe tak, a ścienne)2. Kołki rozporowe, gwoździe

  17. #257

    Domyślnie

    Dowiedziałam się, że kołki rozporowe i gwoździe nie

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pab
    Przyznam się szczerze, że nie czytałem tego wątku od początku więc jak będę się pytał odnośnie tego co już było to nie bijcie.

    Czy można odliczyć:
    1. Panele ścienne (podłogowe tak, a ścienne)2. Kołki rozporowe, gwoździe
    Dzięki Beaty za poradę dotyczącą pkt 2, a co z panelami ściennymi. Nikt z Was nie miał takiego przypadku?
    Interesuje mnie jeszcze kwestia wanny z tworzywa sztucznego, oraz obudowy do niej.

  19. #259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Era

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    "Folia dachowa membrana" tak mam na faturze, paraizolacyjna, podłozona pod blachę na dachu i numer PKWiU - 25.23.15-50,30 czyli wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa, wcześniej myślałam że to jest 26.14.12 i inne artykuły z włówkien szklanych, ja bym wszystkie folie odliczyła, ale widać, że po lekturze forum juz bym się zastanawiała nad tą folią. Pozdrawiam posiadaczy nowych dachów

  20. #260
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Era

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    a i jeszcze w sprawie paneli, mam PCV panele zewnętrzne (takie same jak wewnętrzne de facto użyte na podbitki) i 25.23.15-50.99 czyli znów wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa - pojemne pojęcie jednym słowem

Strona 13 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony