dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 29
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 574
  1. #361

    Domyślnie Re: Zwrot Vat

    Cytat Napisał jadek
    Cytat Napisał jadek
    witam
    czy mogę odliczyć takie pozycje jak:

    Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19
    element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej
    element mocowania CD60/125 PKWiU takie samo jak wyżej
    Profil przyścienny UD30 PKWiU takie samo jak wyżej
    klej gipsowy 26.53.10-00.20
    zaprawa klejowa atlas 26.64.10-00.90
    taśma samoprzylepna 26.14.12-15.19
    drzwiczki rewizyjne plast. 25.22.15-50.70
    klej elastyczny 26.64.10-00.1
    emulsja amigrunt 24.30.11-50.0
    anemostat nawiewny 28.75.27-49.1
    schody Fakro 20.30.1

    Bardzo proszę zorientowanych o pomoc!!!!!

    Czy ktoś może pomóc???
    Wedle zasad ktore wywnioskowalem
    a jestem wlasnie na ukonczeniu swojego wniosku
    podlozylym z twojej calej listy produktow pod 3 grupy...

    tu jade troche na przeboj ale jestem dobrej mysli
    dziwnie to wyglada ale pasuje pod numeracje PKWiU
    ex 28.11.10 Budynki prefabrykowane z metalu - z wyłaczeniem
    konstrukcji stalowych budynków jedno-kondygnacyjnych,
    halowych i pawilonowych, szkieletów budynków i budowli
    dwu- i wielokondygnacyjnych,


    • Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19
      element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej
      element mocowania CD60/125 PKWiU takie samo jak wyżej
      Profil przyścienny UD30 PKWiU takie samo jak wyżej



    ex 26.6 Wyroby z betonu i gipsu, z wyłaczeniem:
    1) płyt kamiennych surowych,
    2) wyrobów ze sztucznego kamienia „Lastrico”, w tym
    pomników i nagrobków - z wyjatkiem: płyt parapetowych,
    płyt okładzinowych stopni schodowych i scian oraz wykładzin
    posadzkowych


    • zaprawa klejowa atlas 26.64.10-00.90
      tklej elastyczny 26.64.10-00.1


    26.5 Cement, wapno i gips

    • klej gipsowy 26.53.10-00.20



    reszte szlag trafil...

    Zaznaczam to tylko porada, swoj wniosek skladam jutro

    Pozdrawiam!
    Stempel.

  2. #362
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyskap

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    jeszcze raz odnosnie płyty OSB

    czy podlega tez zwrotowi róznicy vat 22%-7%
    Szczęśliwy 2007

  3. #363

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie do tych którzy już rozliczali sie z Urzędem. Co zrobić gdy na fakturze nie ma numeru PKWiU a wiadomo że mozna tą rzecz odliczyć np. beton.
    Czy odliczaliście równiez elementy na ogrodzenie słupki, siatka itp. Na fakturze mam numer słupków 28.11.23-60.9 i nie moge go znaleźć.
    Pomóżcie!!!
    Pozdrawiam
    walus1

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006
    czy można odliczyć zamiennik wapna? na fakturze mam "FEB PŁYN ZAMIAST WAPNA" ew. pod jakie PKWiU to się kwalfikuje?
    Nikt nie wie czy plastyfikator się odlicza? FEBMIX i CEMPLAST w płynie?

  5. #365

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Z góry proszę o wyrozumiałość, bo nie przeczytałem (jeszcze) wątku.

    Bardzo proszę o odpowiedź tych, którzy sami wypełniali już te tabele do US w celu odzyskania różnicy VAT. Doradźcie, czy można sobie z tym samemu poradzić (w jakimś rozsądnym czasie), czy raczej zlecić to od razu profesionaliście. I jeszcze jedno: ile taki księgowy za robotę bierze?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  6. #366
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mamon011

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Wyciągajcie ze skarbówki wszystko co się da

    nie wiem dlaczego tak mało ludzi chce odzyskać choć część pieniędzy któe wydali na budowę lub remont. nie taki diabeł straszny jak wygląda. ja radzę żeby wpisywać więcej bo zawsze można to później poprawić. ja pracuję po drugiej stronie barykady, obrabiam te wnioski w urzędzie.
    pozdrawiam i życzę pomyślności
    OBRABIAM TE WNIOSKI, NIE TRZEBA SIĘ ICH BAĆ

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006
    Cytat Napisał lukasz1006
    czy można odliczyć zamiennik wapna? na fakturze mam "FEB PŁYN ZAMIAST WAPNA" ew. pod jakie PKWiU to się kwalfikuje?
    Nikt nie wie czy plastyfikator się odlicza? FEBMIX i CEMPLAST w płynie?

    Ja nie odliczałem.
    Na pewno wapno i plastyfikator w saszetkach nie wchodzą bo musiałem korygowac swój wniosek. Zawsze możesz wpisac najwyżej US Ci tego nie uzna i już.

  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Napisał walus1
    Witam. Mam pytanie do tych którzy już rozliczali sie z Urzędem. Co zrobić gdy na fakturze nie ma numeru PKWiU a wiadomo że mozna tą rzecz odliczyć np. beton.
    Możesz ołowkiem wpisać na kopi faktury. US i tak dokładnie sprawdza każdą wpisaną przez Ciebie pozycję. (przynajmniej w Pruszczu Gd.)

    Czy odliczaliście równiez elementy na ogrodzenie słupki, siatka itp. Na fakturze mam numer słupków 28.11.23-60.9 i nie moge go znaleźć.
    Pomóżcie!!!
    Ja wpisałem siatkę, ale pani skreśliła ponieważ to nie są elementy związane zbudową domu. Chyba podobnie jest z kostką - tą z której ułożysz taras możesz odliczyć, a tej użytej na ułożenie podjazdu już nie.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Napisał seblo
    Witam wszystkich.
    Z góry proszę o wyrozumiałość, bo nie przeczytałem (jeszcze) wątku.

    Bardzo proszę o odpowiedź tych, którzy sami wypełniali już te tabele do US w celu odzyskania różnicy VAT. Doradźcie, czy można sobie z tym samemu poradzić (w jakimś rozsądnym czasie), czy raczej zlecić to od razu profesionaliście. I jeszcze jedno: ile taki księgowy za robotę bierze?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Mozna sobie poradzic i nie trzeba sie przy tym specjalnie wysilac. Odradzam kontakt z ksiegowym - szkoda pieniedzy. Formularze sa banalnie proste. Tak naprawde jedyny problem jaki moze sie pojawic to sklasyfikowanie danego towaru - czy mozna od niego odzyskac VAT, czy nie. Ale o to zawsze mozesz zapytac na forum, a jesli i tak mimo wszystko cos zle wpiszesz to co najwyzej US cie wezwie, a Ty sie stawisz i to skorygujesz. Chyba nie ma zadnych kar za bledne wypelnienie. Przynajmniej ja nic nie placilam, a wezwali mnie do wyjasnienia.

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał stempel
    Witam,

    prosze za pytanie nie kryklac za mocno...

    jesli kupilem przykladowo pustaki
    i czesc z nich zwrocilem i mam na to fakture korygujaca...

    wpisuje fakture na pustaki kwote wpisuje calej faktury (w liste faktur do zwrotu VAT)
    no i ponizej wpisuje fakture korygujaca a kwote daje ujemna jak na korekcie...?

    jak wy traktowaliscie korekty na materialy zwrocone hurtowniom?
    Wlasnie tak jak mowisz. Najpierw cala kwota z faktury handlowej, a potem kwota ujemna z korekty.

  11. #371
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eknita

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Zwrot Vat

    [quote="stempel"]
    Cytat Napisał jadek
    Cytat Napisał jadek
    witam
    czy mogę odliczyć takie pozycje jak:

    Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19
    element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej
    .......................................
    schody Fakro 20.30.1

    Bardzo proszę zorientowanych o pomoc!!!!!

    Czy ktoś może pomóc???
    witam,
    schody fakro mają PKWIU 20.30.11 i według mnie napewno można je odliczyć ponieważ:
    - były na 7%
    - producent tak okreslił przeznaczenie: schody składane strychowe przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, do wbudowywania w otworze stropowym, przez który odbywa się komunikacja pionowa - stąd też wydaje mi się że ten symbol 20.30.11 - okna i drzwi ..

  12. #372

    Domyślnie Re: Zwrot Vat

    [quote="eknita"]
    Cytat Napisał stempel
    Cytat Napisał jadek
    Cytat Napisał jadek
    witam
    czy mogę odliczyć takie pozycje jak:

    Łącznik wzdłużny 60/110 28.11.10-35.19
    element mocowania CD60/225 PKWiU to samo jak wyżej
    .......................................
    schody Fakro 20.30.1

    Bardzo proszę zorientowanych o pomoc!!!!!

    Czy ktoś może pomóc???
    witam,
    schody fakro mają PKWIU 20.30.11 i według mnie napewno można je odliczyć ponieważ:
    - były na 7%
    - producent tak okreslił przeznaczenie: schody składane strychowe przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, do wbudowywania w otworze stropowym, przez który odbywa się komunikacja pionowa - stąd też wydaje mi się że ten symbol 20.30.11 - okna i drzwi ..

    łącznik był na 7%, ze schodami jest problem Izba Skarbowa dała odpowiedź, że nie podlegają, i że to PKWiU jest błędne bo wskazuje, że to okna lub drzwi, ale ja robiłam remont i wiem co to schody fakro i przekonałam naczelniczkę, że producent pisze dobry pkwiu, ale źle określa towar, bo jest to rzeczywiście okno nierozerwalnie połączone ze schodami, od tego czasu przy każdej takiej pozycji dopisuję notatkę obok nazwy towaru, że to okno dachowe nierozerwalnie połączone ze schodami i było na 7% jak ustaliłam, a schody jako taKIE BYŁY NA 22% I MAJĄ INNY PKWIU, WIĘC RADZĘ OBOK SCHODÓW ZROBIĆ TAKĄ SAMĄ NOTATKĘ, NIECH SE ZADZWONIĄ DO SKLEPU I POTWIERDZĄ.

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmena
    Cytat Napisał stempel
    Witam,

    prosze za pytanie nie kryklac za mocno...

    jesli kupilem przykladowo pustaki
    i czesc z nich zwrocilem i mam na to fakture korygujaca...

    wpisuje fakture na pustaki kwote wpisuje calej faktury (w liste faktur do zwrotu VAT)
    no i ponizej wpisuje fakture korygujaca a kwote daje ujemna jak na korekcie...?

    jak wy traktowaliscie korekty na materialy zwrocone hurtowniom?
    Wlasnie tak jak mowisz. Najpierw cala kwota z faktury handlowej, a potem kwota ujemna z korekty.
    Radzę od razu wpisywać kwotę po korekcie bo nie chciałbyś słyszeć co mówią o takich wnioskach ludzie wprowadzający je do systemu

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał seblo
    Witam wszystkich.
    Z góry proszę o wyrozumiałość, bo nie przeczytałem (jeszcze) wątku.

    Bardzo proszę o odpowiedź tych, którzy sami wypełniali już te tabele do US w celu odzyskania różnicy VAT. Doradźcie, czy można sobie z tym samemu poradzić (w jakimś rozsądnym czasie), czy raczej zlecić to od razu profesionaliście. I jeszcze jedno: ile taki księgowy za robotę bierze?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Każdy sobie poradzi z tymi wnioskami przy odrobinie cierpliwości i ewentualnie piwku/winku. Z tego co mówią podatnicy to taki wniosek kosztuje w granicach 200 zł przy budowie. Raczej sie nie opłaca chyba ze ktoś ma do zwrotu cały limit i nie ma czasu na wypełnienie i oddanie go do US.

  15. #375

    Domyślnie Pytanko

    Dorzucę swoje trzy grosze
    Mam juz wypełnione załaczniki WZM-1, skserowane dokumenty (FV, dziennik budowy, protokół odbioru z Nadzoru Budolwanego) i co teraz? Wiem że są jakieś wzory (cena 1 metra podawane przez GUS, to się dzieli mnoży nie wiem jak to ugryźć) i gdzie się je wypełnia?
    Będę wdzięczny za okazaną pomoc

    jarek244

  16. #376

    Domyślnie

    Jak już masz wszystko wypełnione to już jesteś prawie w domu Teraz zależy czy masz wszystkie załączniki tego samego typu czyli VZM-1A lub VZM-1B to sumujesz kwoty VAT z tych załączników. Sumę tych kwot mnożysz w przypadku zalączników typu A przez 68,18% a typu B przez 55,23%. Tak otrzymaną kwotę wpisujesz w pole bodajże 42. I tu całe wyliczenia na dobrą sprawę można zakończyć. reszta wyliczeń dotyczy limitów jakie Ci się należą. Jeżeli wniosek będziesz składał teraz to cena aktualna jest 2.683 zł. na III kwartał. Wylicza się limit ten z ktorego chcesz skorzystać. Po co się męczyć i liczyć coś co urząd zna Jak się wczytasz w to co pisze na wniosku to wszystko bedzie jasne jak drut.
    Życzę miłego wypełniania i mało "odpadów". Szybkiego zwrotu nie życzę bo i tak go nie dostaniesz przed upływem co najmniej 5 miechów

    Teraz tak czytam twoją wypowiedź i przyszło mi do głowy że jak masz fakturki po odbiorze to traktujesz je jako remont i wpisujesz w kolmnę 6 czyli nie wymagające pozwolenia A dziennik budowy bym zamienił na akt kupna działki bo takie są chyba wytyczne IS

  17. #377

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki Byszek za help
    Jak będa mnie dręczyły jakieś pytanka to zarócę głowę ponownie
    jarek244

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Jak już masz wszystko wypełnione to już jesteś prawie w domu Teraz zależy czy masz wszystkie załączniki tego samego typu czyli VZM-1A lub VZM-1B to sumujesz kwoty VAT z tych załączników. Sumę tych kwot mnożysz w przypadku zalączników typu A przez 68,18% a typu B przez 55,23%. Tak otrzymaną kwotę wpisujesz w pole bodajże 42. I tu całe wyliczenia na dobrą sprawę można zakończyć. reszta wyliczeń dotyczy limitów jakie Ci się należą. Jeżeli wniosek będziesz składał teraz to cena aktualna jest 2.683 zł. na III kwartał. Wylicza się limit ten z ktorego chcesz skorzystać. Po co się męczyć i liczyć coś co urząd zna Jak się wczytasz w to co pisze na wniosku to wszystko bedzie jasne jak drut.
    Życzę miłego wypełniania i mało "odpadów". Szybkiego zwrotu nie życzę bo i tak go nie dostaniesz przed upływem co najmniej 5 miechów

    Teraz tak czytam twoją wypowiedź i przyszło mi do głowy że jak masz fakturki po odbiorze to traktujesz je jako remont i wpisujesz w kolmnę 6 czyli nie wymagające pozwolenia A dziennik budowy bym zamienił na akt kupna działki bo takie są chyba wytyczne IS
    Art 4 ust. 2 - Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.

    Do aktu dorzuciłabym pozwolenie na budowę, dziennik i protokół odbioru budowy nie jest wymagany.
    Cena za 1m2 dla osób składających wnioski w IV kwartale wynosi 2650 zł.

  19. #379

    Domyślnie

    Czy styropian na ocieplenie fundamentów i posadzki można odliczyć? Czy zeznanie w sprawie odliczenia składam wraz z rocznym rozliczeniem czy też moge to zrobić w każdej chwili?
    pozdr.
    Faktycznie pierwszy dom buduje się dla wroga .

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_Radek
    Czy styropian na ocieplenie fundamentów i posadzki można odliczyć? Czy zeznanie w sprawie odliczenia składam wraz z rocznym rozliczeniem czy też moge to zrobić w każdej chwili?
    pozdr.
    Styropian możesz gdziekolwiek zastosować byle tylko był zużyty na dom W sprawie odliczenia VAt za materiały składa się wniosek a nie zeznanie bo to nie jest obowiązek podatnika tylko prawo. Składa się raz w roku taki wniosek bez względu na stan budowy. Po więcej informacji odsyłam do postu Zwrot Vat, który jest na bieżąco aktualizowany

Strona 19 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony