dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 29
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 574
  1. #381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    z tego co wiem to mozna tez jednorazowo po zakończeniu budowy . Mam pytanie czy musze mieć juz wówczas odbior budynku?
    I jeszzce jedno...czy jest jakiś ostateczny termin złożenia takiego wniosku ( czy jest to 30 czerwca 2008r ?)

  2. #382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    Cena za 1m2 dla osób składających wnioski w IV kwartale wynosi 2650 zł.
    a nie 3091,00 ?


    poprawka: oczywiscie mialo byc 3041,00
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  3. #383

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Szukałam ale nie znalazłam odpowiedzi:
    Tynk cienkowarstwowy (krzemianowy)
    Podkład pod tynk (grunt)

    Można odliczyć???

    Z góry dziękuję za pomoc
    jj

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba_gonia
    z tego co wiem to mozna tez jednorazowo po zakończeniu budowy . Mam pytanie czy musze mieć juz wówczas odbior budynku?
    I jeszzce jedno...czy jest jakiś ostateczny termin złożenia takiego wniosku ( czy jest to 30 czerwca 2008r ?)
    Nie ma terminu końcowego, nie trzeba mieć odbioru.
    Cytat Napisał daber1980
    Cytat Napisał Alkman
    Cena za 1m2 dla osób składających wnioski w IV kwartale wynosi 2650 zł.
    a nie 3091,00 ?
    A skąd się taka cena wzięła ?? Już gdzieś pisałem jak to ustawodawca sformułował

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj
    Dzień dobry,
    Szukałam ale nie znalazłam odpowiedzi:
    Tynk cienkowarstwowy (krzemianowy)
    Podkład pod tynk (grunt)

    Można odliczyć???

    Z góry dziękuję za pomoc
    jj
    tynk można natomiast gruntów podobnie jak i farb nie

  6. #386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    A skąd się taka cena wzięła ?? Już gdzieś pisałem jak to ustawodawca sformułował
    No własnie. Cena 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za III kwartał 2007 to 3041,00 (sam machnalem sie z 4 na 9) a 2650,00 bylo w II kwartale.
    Stad moje pytanie, bo chyba powinna byc brana pod uwage cena z ostatniego kwartalu przed kwartalem sporządzenia wniosku, czyli z III na dzien dzisiejszy
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  7. #387
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    investory

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam na fakturze beton oraz osobno transport betonu, pompowanie betonu, pompa dojazd. Czy wszystkie te pozycje można odliczyć ? Nie mam na fakturze nr PKWIU.

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał daber1980
    Cytat Napisał Byszek
    A skąd się taka cena wzięła ?? Już gdzieś pisałem jak to ustawodawca sformułował
    No własnie. Cena 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za III kwartał 2007 to 3041,00 (sam machnalem sie z 4 na 9) a 2650,00 bylo w II kwartale.
    Stad moje pytanie, bo chyba powinna byc brana pod uwage cena z ostatniego kwartalu przed kwartalem sporządzenia wniosku, czyli z III na dzien dzisiejszy
    Ustawodawca sformułował to tak:
    zgodnie z ustawą z dnia 29.08.2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym:
    art.3 ust.5
    5. Kwota zwrotu, o której mowa w ust. 4, w okresie obowiązywania ustawy, jest równa, z zastrzeżeniem ust. 6, 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur, nie więcej jednak niż 12,295% kwoty stanowiącej iloczyn:
    1) 70 m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu, w przypadku inwestycji związanych z wydatkami, o których mowa w ust. 1, wymagających pozwolenia na budowę;
    2) 30 m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu, w przypadku inwestycji związanych z wydatkami, o których mowa w ust. 1, niewymagających pozwolenia na budowę.

    Prościej- dziś jest 12.12.2007 (IV kw.), a cena za III kwartał 2007 została ogłoszona przez GUS 19.11.2007 (również IV kw.). Przed kwartałem złożenia wniosku (IV kw.) została ogłoszona cena za II kwartał 2650. Ta zmiana została wprowadzona w marcu, bo wcześniej było tak jak piszesz.

  9. #389
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    Prościej- dziś jest 12.12.2007 (IV kw.), a cena za III kwartał 2007 została ogłoszona przez GUS 19.11.2007 (również IV kw.). Przed kwartałem złożenia wniosku (IV kw.) została ogłoszona cena za II kwartał 2650. Ta zmiana została wprowadzona w marcu, bo wcześniej było tak jak piszesz.
    Rozumiem.
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał jj
    Dzień dobry,
    Szukałam ale nie znalazłam odpowiedzi:
    Tynk cienkowarstwowy (krzemianowy)
    Podkład pod tynk (grunt)

    Można odliczyć???

    Z góry dziękuję za pomoc
    jj
    tynk można natomiast gruntów podobnie jak i farb nie
    Byszek - dziękuję .
    Muszę poprawić ten grunt bo już go odliczyłam. Jednak dobrze się zapytać.
    jj

  11. #391

    Domyślnie

    pomóżcie plis
    gdzie jest ten spis wszystkich rzeczy do odliczeń i skąd mam wiedzieć które formularze mnie konkretnie obowiązują...
    w zeszłym roku odliczenie robiła mi księgowa ale w tym za póxno jej o tym powiedziałam i musze poradzić sobie sama....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    pomóżcie plis
    gdzie jest ten spis wszystkich rzeczy do odliczeń i skąd mam wiedzieć które formularze mnie konkretnie obowiązują...
    w zeszłym roku odliczenie robiła mi księgowa ale w tym za póxno jej o tym powiedziałam i musze poradzić sobie sama....
    http://mf.gov.pl/index.php?const=1&d...ysw=4&sub=sub7
    Wszystko i na temat. Masz tam i wykaz materiałow i wniosek i zalączniki.
    Jak faktury masz za lata 2006-07 to na załączniku VZM-1A wpisujesz i liczysz współczynnikiem 68.18%

  13. #393

    Domyślnie

    dziekuję
    rozliczenie można robić raz w roku albo ogólnie RAZ na koniec inwestycji prawda?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  14. #394

    Domyślnie

    Tak są te dwie możliwości.

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006

    Nikt nie wie czy plastyfikator się odlicza? FEBMIX i CEMPLAST w płynie?
    febmixa i plastyfikatorów się nie odlicza.

    Mam takie pytanie: na fakturze z 2006 znalazłem wapno hyd. policzone z 7% vatem - czy sprzedawca się pomylił

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał lukasz1006

    Nikt nie wie czy plastyfikator się odlicza? FEBMIX i CEMPLAST w płynie?
    febmixa i plastyfikatorów się nie odlicza.

    Mam takie pytanie: na fakturze z 2006 znalazłem wapno hyd. policzone z 7% vatem - czy sprzedawca się pomylił
    Ja mam faktury z 2008 roku i też jest 7% Wapno ma cały czas 7%. Po prostu ustawodawca zapomniał dodać ex. przed kodem 26.5 na wykazie. Gro osób zalicza wapno nie patrząc na stawkę

  17. #397

    Domyślnie

    Hej, można wg. Was odliczyć "surowe" płyty kamienne, granitowe, marmurowe, trawertyn etc ? Grupa symboli PKWIU 14.1?
    Dzięki za pomoc !

  18. #398

    Domyślnie

    witam
    mam ogromną prośbe czy ktos mógłby mi powiedziec czy odlicza sie nastepujące pozycje, a jesli tak to jaki numer im nadac
    - pustak
    -pręt okrągły żebrowany FI 8BST500
    -bloczki betonowe scienne
    i jesli cos ztego da sie odliczyc to do czego to zaklasyfikowac??

    bede wdzieczna za pomoc

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał hub75
    Hej, można wg. Was odliczyć "surowe" płyty kamienne, granitowe, marmurowe, trawertyn etc ? Grupa symboli PKWIU 14.1?
    Dzięki za pomoc !
    Nie. Sam podałeś symbol: 14.1 (a dokładniej: 14.11.11-3x.xx).

    Pierwsza pozycja w załączniku MTiB rozpoczyna się od 14.21.

  20. #400

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynka84
    witam
    mam ogromną prośbe czy ktos mógłby mi powiedziec czy odlicza sie nastepujące pozycje, a jesli tak to jaki numer im nadac
    - pustak
    -pręt okrągły żebrowany FI 8BST500
    -bloczki betonowe scienne
    i jesli cos ztego da sie odliczyc to do czego to zaklasyfikowac??

    bede wdzieczna za pomoc
    Warto tu najpierw zajrzeć:

    http://forum.muratordom.pl/post2333629.htm#2333629

Strona 20 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony