dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 29
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 574
  1. #461
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie Re: stal

    Cytat Napisał romans11
    Czy można odliczyć pręty stalowe

    fi 12
    fi 10
    fi 8
    fi 6

    ??????????????????????????????
    TAK

  2. #462

    Domyślnie

    Dzięki

    bo znalazłem, że można odliczac tylko :
    pręt okrągły żebrowany walcowany na zimno

    A pręt fi 6 nie jest żebrowany
    Lepiej jest przeżyć jeden dzień jak lew-niż sto lat jak owca

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Dom zaczęliśmy budować wiosną 2008 r. Zamierzamy wykonczyć tylko częśc domu i wprowadzić się jesienią 2009 r. Pytanie: co potem z odliczeniami, skoro będziemy już mieszkać?
    Formalnie budowa trwa do czasu zgłoszenia jej zakończenia. Moi znajomi mają pozwolenie na budowę z 1998 r. i jeszcze jej "nie zakończyli" chociaż od dawna zamieszkali w części budynku.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Dzięki.
    Nie wytrzymałem i byłem dziś w US. Tak właśnie powiedzieli
    Co do pozycji wątpliwych to pani stwierdziła, że nie mam czym się przejmować, bo każdy i tak jest wzywany do korekty. Jak bedzie coś źle to mnie wezwą - a każdy ma coś źle....
    Pozdrawiam
    A teraz zacytuję samego siebie z tego tematu: http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493-2580.htm

    Cytat Napisał Carlos1
    Rozliczałem vat 2 lata temu. I zrobiłem to w następujący sposób.
    Jeżeli byłem pewny że coś nie podlega zwrotowi to tego nie wpisywałem na listę.
    Natomiast jeżeli miałem wątpliwości to wpisywałem. US jak wychwycił niezgodność to zrobiłem korektę i po sprawie. Panienka która mnie rozliczała powiedziała mi że jeszcze nie trafił się im (US) wniosek bez błędów. Tak że teoretycznie każdy musi się pofatygować przynajmniej jeszcze raz w celu zrobienia korekty.
    Więc powiedzcie mi w czym macie problem aby próbować odliczać wszystko to czego nie jesteście pewni.
    Czy za to są u was jakieś kary, sankcje ??

    Teraz zaczynam znowu budowę i vat będę rozliczał tak samo jak 2 lata temu. No chyba że jestem w błędzie bo przepisy w międzyczasie się zmieniły i teraz za próbę oszukania US w postaci wpisu nienależnego materiału grozi rozstrzelanie

    Pozdrowienia.
    Naprawdę nie wiem dlaczego co poniektórzy przeżywają temat odliczenia watu jak za przeproszeniem "mrówka okres"

    Naprawdę nie ma się czego bać. Za błedy nie wsadzają do pierdla, nie rozstrzeliwują ani nie walą domiarów lub grzywien.
    Jeszcze się nie znalazł chyba taki co by nie miał błędów. A nawet jeżeli to był tylko wyjątkiem który potwierdził regułę.

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  5. #465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Od razu przyznaje, że nie prześledziłem całego wątku Mam jednak pytanie czy można odliczyć VAT od stropu Teriva (belki, pustaki) bo beton oczywiście tak. Wydaje mi się, że strop też ale szukam potwierdzenia
    Pozdrawiam.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  6. #466
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Tak można.

  7. #467

    Domyślnie VAT od usłu budowlanych

    Witam.

    Mam pytanie dotyczące odliczenia VAT od usług budowlanych. Przyznaje, że jestem "kompletnym amatorem kwaśnych jabłek" w tej kwestii
    Co do odliczenia VATU od materiałów budowlanych sprawa jest jasna (jest ich wykaz i w rocznym rozliczeniu podatkowym można cześć z nich ująć), natomiast zastanawia mnie kwestia samej tzw. "robocizny". Czy jeśli zlecę firmie budowlanej X wybudowanie dla mnie domu jednorodzinnego za np. 30,000 (cena robocizny stanu surowego zamkniętego) i firma ta wystawi dla mnie fakturę VAT czy jestem w stanie odzyskać jakąś cześć tej kwoty? Dodam, że nie prowadzę działalności gospodarczej.

  8. #468

    Domyślnie Re: VAT od usłu budowlanych

    Cytat Napisał elemela
    Witam.

    Mam pytanie dotyczące odliczenia VAT od usług budowlanych. Przyznaje, że jestem "kompletnym amatorem kwaśnych jabłek" w tej kwestii
    Co do odliczenia VATU od materiałów budowlanych sprawa jest jasna (jest ich wykaz i w rocznym rozliczeniu podatkowym można cześć z nich ująć), natomiast zastanawia mnie kwestia samej tzw. "robocizny". Czy jeśli zlecę firmie budowlanej X wybudowanie dla mnie domu jednorodzinnego za np. 30,000 (cena robocizny stanu surowego zamkniętego) i firma ta wystawi dla mnie fakturę VAT czy jestem w stanie odzyskać jakąś cześć tej kwoty? Dodam, że nie prowadzę działalności gospodarczej.
    Nie ma zwrotu vatu od robocizny. Tylko od materiałów budowlanych i to nie wszystkich. Firma wykonując jakieś prace może policzyć na materiał 7% vatu, tak że nie ma potrzeby występowania o zwrot.

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  9. #469

    Domyślnie VAT

    Witam
    Szukałam już na innych forach i nie mogę znaleźć:
    na fakturze mam napisane:
    schiedel rura ceramiczna R.P.18 --- 26.26.11
    schiedel pakiet podstawowy --- 26.26.11-00
    schiedel trójnik wyczystkowy --- 26.26.11
    schiedel trójnik spalin --- 26.26.11
    natomiast inna pozycja:
    schiedel rura ceramiczna RONDO 20 --- 26.40.12-70.90

    Mam pytanie czy te pozycje 26.26.11 też mogę odliczyć ?

  10. #470

    Domyślnie

    kamilka wszystkie te pozycje odliczylam i bylo ok.
    naprawde w urzedzie podpowiedza, a jak jest blad- jedzie sie, poprawia i czeka na kase

  11. #471

    Domyślnie

    Dziękuję aga1401 za podpowiedź
    mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

    Pozdrawiam kamikaa1

  12. #472

    Domyślnie Re: VAT

    Cytat Napisał kamilkaa1
    Witam
    Szukałam już na innych forach i nie mogę znaleźć:
    na fakturze mam napisane:
    schiedel rura ceramiczna R.P.18 --- 26.26.11
    schiedel pakiet podstawowy --- 26.26.11-00
    schiedel trójnik wyczystkowy --- 26.26.11
    schiedel trójnik spalin --- 26.26.11
    natomiast inna pozycja:
    schiedel rura ceramiczna RONDO 20 --- 26.40.12-70.90

    Mam pytanie czy te pozycje 26.26.11 też mogę odliczyć ?
    Jeżeli na pewno masz na fakturze 26.26.11 to oznaczałoby to wyroby
    krzemionkowe ceramiczne i niestety nie można ich odliczyć. Ale rury
    RONDO 20 już tak.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  13. #473

    Domyślnie

    ja mam problem z zakwalifikowaniem solarów, grzejników kanałowych.
    pod jakie pkwiu podciągnąć? [/i]

  14. #474
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Solary nie podlegają odliczeniom.

  15. #475

    Domyślnie

    Witam. mam już PNB , zbieram też faktury do zwrotu VAT. Ale cały czas zastanawiam się czy fakturę za usługę projektową też można odliczyć (tak mi powiedział architekt)

    Pozdrawiam Nikuś

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Ustawa z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 ze zm.) - tekst ujednolicony na dzień 1 stycznia 2008
    art. 1 ust 1.
    "1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części."
    Usługa projektowa i wogóle żadna usługa napewno nie jest materiałem budowlanym.
    Nie odliczamy Vatu za żadną robociznę tylko materiały budowlane i to nie wszystkie.
    art 3 ust 3
    "3. Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT."

  17. #477

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź aglig. Tak też myślałam, ale ten architekt zrobił mi zamęt

  18. #478

    Domyślnie

    I mam problem. Sama rozliczenia nie robilam (biuro robiło). Pan w US odrzucił: siplast primer roztwór asfaltowy op. 101 PKWiU 26.82.13-00.00. Kazano mi iśc do sklepu. w sklepie powiedzino, ze roztwor byl na 7 procentowej stawce, czyli mozna odliczyć. Pan w US zdziwiony, kaze udać sie do sklepu, aby dali mi to na pismie.Uf... Pomóżcie, proszę.

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Solary nie podlegają odliczeniom.
    OKI...



    A grejniki kanałowe?

    Nie mam PKWiU na fakturze

  20. #480

    Domyślnie

    Dziękuję Pit_er za odpowiedź byłam w US i faktycznie nie mogę odliczyć
    tych pozycji 26.26

    Pozdrawiam kamilkaa1

Strona 24 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony