dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 29
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 574
  1. #481

    Domyślnie

    Ja dziś byłam w US w celu korekty wniosku.
    Kilka rzeczy nam odrzucono,ale powiem szczerze,że jakieś drobiazgi ,więc nawet się nie zagłębiałam jakie.
    Na pewno pani odrzucila folię dachową.
    No i kazała nam zdobyć pkwiu grzejników i pieca,co wymagało telefonów do producentów ,bo hurtownie nie miały...
    Zrobiona korekta,czekamy na kasę.
    Acha! Jedną rzecz wykreśloną przeze mnie ,pani zaliczyła.
    Także nie taki diabel straszny

  2. #482

    Domyślnie

    Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.
    Zbieramy faktury. Okres zbierania nieistotny. Możemy wszystko rozliczyć hurtem po zakończeniu budowy lub sukcesywnie raz do roku. W tym na ten przykład też.
    Ot i chyba tyle na ten temat.

    Pozdrawiam.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  4. #484

    Domyślnie

    Dziekuję za szybka odpowiedź
    Ale tak czytam w necie i jest taka broszura Ministerstwa w sprawie odliczeń i tam jest mowa o fakturach wydanych do dnia 31.12.2007 a później już nie ?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Dziekuję za szybka odpowiedź
    Ale tak czytam w necie i jest taka broszura Ministerstwa w sprawie odliczeń i tam jest mowa o fakturach wydanych do dnia 31.12.2007 a później już nie ?
    To jakaś stara broszurka.
    Tutaj masz aktualną.
    http://www.pit.republika.pl/vzm.htm
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  6. #486
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    march77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie, czy jeśli kupiłem kuchenkę gazowo - elektryczną na raty i jako nabywca na fakturze jest bank a ja jako odbiorca to czy mogę to odliczyć. Dodam że zostało jeszcze pare rat.

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulak
    Ja dziś byłam w US w celu korekty wniosku.
    Kilka rzeczy nam odrzucono,ale powiem szczerze,że jakieś drobiazgi ,więc nawet się nie zagłębiałam jakie.
    Na pewno pani odrzucila folię dachową.
    No i kazała nam zdobyć pkwiu grzejników i pieca,co wymagało telefonów do producentów ,bo hurtownie nie miały...
    Zrobiona korekta,czekamy na kasę.
    Acha! Jedną rzecz wykreśloną przeze mnie ,pani zaliczyła.
    Także nie taki diabel straszny
    Z tą folią to dlaczego? Zgodnie z wykazem bez względu na symbol PKWiU do odliczenia nadają się membrany dachowe (przepony) paroprzepuszczalne po pokrycia dachowe z polietylenu, posiadające zbrojenie, specjalną perforację lub nacięcia, względnie wykonane z włókien syntetycznych.

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekO
    Z tą folią to dlaczego? Zgodnie z wykazem bez względu na symbol PKWiU do odliczenia nadają się membrany dachowe (przepony) paroprzepuszczalne po pokrycia dachowe z polietylenu, posiadające zbrojenie, specjalną perforację lub nacięcia, względnie wykonane z włókien syntetycznych.
    Tylko folia wysokoparprzepuszczalna, Wszystkie inne nie podlegaja odliczeniu.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Napisał march77
    Witam.
    Mam pytanie, czy jeśli kupiłem kuchenkę gazowo - elektryczną na raty i jako nabywca na fakturze jest bank a ja jako odbiorca to czy mogę to odliczyć. Dodam że zostało jeszcze pare rat.
    Na fakturze liczy się tylko sprzedawca i nabywca. Wynika to z przepisów VAT. Odbiorca na Twojej fakturze to jakiś dodatkowy, dopuszczalny element faktury - ale nie mający znaczenia dla celów podatkowych. Jak spłacisz ostatnią ratę poproś nabywcę - bank aby Ci tą kuchenkę odsprzedał. Wtedy ją sobie odliczysz.
    Następnym razem skorzystaj z usług normalnego banku. Sprzedawca wtedy wystawi fakturkę na Ciebie. On dostanie kaskę z banku a Ty sobie fakturkę od razu odliczysz - bez czekania na spłatę ostatniej raty.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Hm ja dopiero zaczynam budowę a już chyba dałem pieca bo np jeleń wziąlem paragon na stal do zbrojenia ław fundamentowych. Czy na podstawie paragonu można zrobic fakture Doczytałem, że można. Oj prosty chłop jestem. Czyli co zbieram rachunki cały rok bo dopiero zaczynam budowę i w przyszłym roku rozliczonko robię tak ? Sorki za proste pytania.
    Idź do sklepu czy hurtowni tam gdzie kupiłeś tą stal i powiedz że chcesz fakturę. Nie powinni robić problemow i wystawić fakturę.
    Kto pyta nie bładzi
    Pozdrawiam

  11. #491

    Domyślnie

    czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:
    - oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),
    - listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),
    - kinkiet nad lustro łazienkowe?

  12. #492
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dezerter1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał malajula
    czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:
    - oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),
    - listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),
    - kinkiet nad lustro łazienkowe?
    nie;/

  13. #493

    Domyślnie

    Cytat Napisał dezerter1
    Cytat Napisał malajula
    czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:
    - oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),
    - listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),
    - kinkiet nad lustro łazienkowe?
    nie;/
    moim zdaniem::
    - kinkiety TAK
    - oprawy - chodzi o oprawy do sufitów podwieszanych? wg mnie / z pewnymi wyjątkami TAK

  14. #494

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    oprawy - chodzi o oprawy do sufitów podwieszanych? wg mnie / z pewnymi wyjątkami TAK
    Tak, to są oprawy do halogenów montowane w sufitach powieszanych. Jakie wyjątki masz na myśli?

  15. #495

    Domyślnie

    Kinkiety raczej nie - przecież jest to bardziej "urządzenie" niż "materiał budowlany" (podobnie jak żyrandole). A co do tych oprawek to najlepiej byłoby popatrzeć jakie mają PKWiU - wtedy od razu wszystko jest prostsze...

  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał malajula
    emild napisał:
    oprawy - chodzi o oprawy do sufitów podwieszanych? wg mnie / z pewnymi wyjątkami TAK

    Tak, to są oprawy do halogenów montowane w sufitach powieszanych. Jakie wyjątki masz na myśli?
    pozycje od 152 do 156 załącznika do obwieszczenia.

    Cytat Napisał pablo8019
    Kinkiety raczej nie - przecież jest to bardziej "urządzenie" niż "materiał budowlany" (podobnie jak żyrandole).
    choćby - bateria zlewowa to też bardziej urządzenie niż materiał budowlany a można.
    Kinkiet - nie mogę teraz znaleźć, ale powtarzało się na forum, że można. Niech ktoś sprawdzi/poprawi. Ja u siebie pisałęm, jak odrzucą to odrzucą.

  17. #497

    Domyślnie

    Cytat Napisał malajula
    czy któreś z tych elementów oświetlenia można odliczyć:
    - oprawy do halogenów (w zestawie po 3 szt. z żarówkami),
    - listwy montowane do sufitu (na 2 lub 3 reflektorki),
    - kinkiet nad lustro łazienkowe?
    Kinkiety są do odliczenia - poz. 152 wykazu. Producenci kinkietów podają PKWiU:
    31.50.25-11.19 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe do żarówek z tworzyw sztucznych, pozostałe
    31.50.25-11.99 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek z pozostałych materiałów osobno nie wymienione
    Oprawy halogenowe też do odliczenia - poz. 153 wykazu. Wybierz sobie PKWiU:
    31.50.25-12.10 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych z tworzyw sztucznych
    31.50.25-12.20 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, ceramiczne
    31.50.25-12.30 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, ze szkła
    31.50.25-12.90 - Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe, do żarówek halogenowych, z pozostałych materiałów
    Na listwy montowane do sufitu nic nie mam. Może na fakturze jest to inaczej określone? Jeżeli jest to listwa flash to PKWiU 31.50.25-12.90 poz. 153 wykazu też do odliczenia.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  18. #498

    Domyślnie

    Z kinkietami to jest różnie, generalnie nie można ih odliczać, ale wiem że różnie pracownicy US na to patrzą. Niektórzy przychylni przymkną oczko i zaakceptują odliczenie, a inni nie uwzględniają odliczenia.
    Pozdraiwam

  19. #499

    Domyślnie

    Proszę o pomoc; czy można odliczać
    1) krąg 1000/500/z
    2) przykrywa 1200/80 z korkiem

    oraz
    3) siplast fundament SBS oraz siplast primer jeżeli maja PKWiU 26.82.13-00.00? Na wykazie odliczac można materiały z kodem 26.82.13-00.01?

    Liczę na szybką i jasną odpowiedź
    z gory dziękuję

  20. #500

    Domyślnie

    Czy można odliczyć?

    1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

    2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

    Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

    3) blat kuchenny / łazienkowy

Strona 25 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony