dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 29
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 574
  1. #141

    Domyślnie

    CARLOS, a ten US to Podgórze czy Wieliczka?

  2. #142

    Domyślnie

    A co robicie z wkładami kominkowymi odliczacie czy nie? U mnie na fakturze nie ma nr PKWiU

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1
    CARLOS, a ten US to Podgórze czy Wieliczka?
    Wieliczka.

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  4. #144

    Domyślnie czy komuś udało się odliczyć...

    Witam,

    czy komuś udało się odliczyć lub jest pewien, że można odliczyć poniższe materiały:

    1. sznurek traserski (z tworzywa sztucznego);
    2. klej do styropianu, płytek ceramicznych, fuga;
    3. zaprawa ciepłochronna (sucha mieszanka np. wienerberger);
    4. impregnat/farba do drewna (np. altaxin);
    5. deski surowe (np. do szalowania);
    6. elementy więźby dachowej (krokwie, łaty, kontrłaty, itp.);
    7. deski cheblowane (podbitka dachu);
    8. środki gruntujące (np. atlas delfin);
    9. taśma ołowiana (element obróbki komina);
    10. siatka ogrodzeniowa zgrzewana powlekana;
    11. wtyczki i gniazda siłowe;
    12. wyczki i gniazda jednofazowe;
    13. bezpieczniki "S"
    14. beton


    rozumiem, że wapna z 7% stawką vat-u po 01.05.2004 r. nie odliczamy, gdyż lista obejmuje tylko materiały dla których stawka vat zmieniła sie z 7% na 22%.
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  5. #145

    Domyślnie Re: czy komuś udało się odliczyć...

    Cytat Napisał zalmar
    Witam,

    czy komuś udało się odliczyć lub jest pewien, że można odliczyć poniższe materiały:

    1. sznurek traserski (z tworzywa sztucznego); raczej nie
    2. klej do styropianu, płytek ceramicznych, fuga; tak 26.64.10-00.11
    3. zaprawa ciepłochronna (sucha mieszanka np. wienerberger); może to być to 26.82.16-30
    4. impregnat/farba do drewna (np. altaxin);
    5. deski surowe (np. do szalowania);
    6. elementy więźby dachowej (krokwie, łaty, kontrłaty, itp.);
    7. deski cheblowane (podbitka dachu);
    8. środki gruntujące (np. atlas delfin);
    9. taśma ołowiana (element obróbki komina);
    10. siatka ogrodzeniowa zgrzewana powlekana; raczej nie
    11. wtyczki i gniazda siłowe;
    12. wyczki i gniazda jednofazowe;
    13. bezpieczniki "S" ex 31.20.40.-90.30
    14. beton
    wydaje mi się że można to zakawlifikować do tego ex 14.21 ale mogę się mylić

    rozumiem, że wapna z 7% stawką vat-u po 01.05.2004 r. nie odliczamy, gdyż lista obejmuje tylko materiały dla których stawka vat zmieniła sie z 7% na 22%. na wapno chyba była nawet 0 stawka VAT
    więcej nie wiem czy można zakwalifikować do zwrotu vat najlepiej poszukaj w załączniku Ministra Transportu i Budownictwa

  6. #146

    Domyślnie Re: czy komuś udało się odliczyć...

    Cytat Napisał Jarek_75
    Cytat Napisał zalmar
    Witam,

    czy komuś udało się odliczyć lub jest pewien, że można odliczyć poniższe materiały:

    1. sznurek traserski (z tworzywa sztucznego); raczej nie
    2. klej do styropianu, płytek ceramicznych, fuga; tak 26.64.10-00.11
    3. zaprawa ciepłochronna (sucha mieszanka np. wienerberger); może to być to 26.82.16-30
    4. impregnat/farba do drewna (np. altaxin);
    5. deski surowe (np. do szalowania);
    6. elementy więźby dachowej (krokwie, łaty, kontrłaty, itp.);
    7. deski cheblowane (podbitka dachu);
    8. środki gruntujące (np. atlas delfin);
    9. taśma ołowiana (element obróbki komina);
    10. siatka ogrodzeniowa zgrzewana powlekana; raczej nie
    11. wtyczki i gniazda siłowe;
    12. wyczki i gniazda jednofazowe;
    13. bezpieczniki "S" ex 31.20.40.-90.30
    14. beton
    wydaje mi się że można to zakawlifikować do tego ex 14.21 ale mogę się mylić

    rozumiem, że wapna z 7% stawką vat-u po 01.05.2004 r. nie odliczamy, gdyż lista obejmuje tylko materiały dla których stawka vat zmieniła sie z 7% na 22%. na wapno chyba była nawet 0 stawka VAT
    więcej nie wiem czy można zakwalifikować do zwrotu vat najlepiej poszukaj w załączniku Ministra Transportu i Budownictwa
    Witam,
    dzięki bardzo za odpowiedź, sznurek traserski spróbuję podciąnąć pod ex. 25.23. Co do wapna to faktycznie przed 01.05.2004 było obłożone 0 stawką VAT.
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  7. #147

    Domyślnie

    Mam pytanie dla tych, którzy już zrobili odliczenie. Czy jeśli na fakturze mam 50 pozycji, z których 40 nadaje się do odliczenia, to mogę wpisać je w jednej linijce w formularzu pisząc np. "poz. 1-30, 41-50" i zsumować wartość podatku, czy muszę klepać po kolei 40 pozycji w 40 linijkach?

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Mam pytanie dla tych, którzy już zrobili odliczenie. Czy jeśli na fakturze mam 50 pozycji, z których 40 nadaje się do odliczenia, to mogę wpisać je w jednej linijce w formularzu pisząc np. "poz. 1-30, 41-50" i zsumować wartość podatku, czy muszę klepać po kolei 40 pozycji w 40 linijkach?
    tak przecież jest sformułowany załącznik, ze w jednej rubryce wpisuje się pozycje z f-ry,,której odliczenie dotyczy i analogicznie sumuje wartość tych pozycji
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Cytat Napisał rispetto
    Mam pytanie dla tych, którzy już zrobili odliczenie. Czy jeśli na fakturze mam 50 pozycji, z których 40 nadaje się do odliczenia, to mogę wpisać je w jednej linijce w formularzu pisząc np. "poz. 1-30, 41-50" i zsumować wartość podatku, czy muszę klepać po kolei 40 pozycji w 40 linijkach?
    tak przecież jest sformułowany załącznik, ze w jednej rubryce wpisuje się pozycje z f-ry,,której odliczenie dotyczy i analogicznie sumuje wartość tych pozycji
    Wszystkie pozycje nadające się do odliczenia z danej faktury w jednej rubryce - dobrze zrozumiałem?

    A przy okazji: łaty drewniane i stemple można podciągnąć pod któryś punkt do odliczenia?

  10. #150

    Domyślnie

    A co z karton-gipsem i z tynkiem maszynowym?

  11. #151

    Domyślnie

    Awik zobacz powyzej


    - a deska barlinecka ??

    i nikt nie wie. Moze ktos kupował przed 1 maja 2004 i jaki miał VAT???

  12. #152

    Domyślnie

    Jarek_75
    Ja wkład kominkowy będę odliczał. Ojciec na fakturze ma numer 29.72.12-70.10

    Ten sam numer dostałem w odpowiedzi na zapytanie mailowe do producenta (Hajduk)
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  13. #153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiekch

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    2

    Domyślnie ja też mam problemy

    Przebrnąłem już 96 faktur, dzwoniłem od swojego US, sprzedawców, Ministerstwa (gdzie w sumie można się najmniej doziwedzieć), hurtowników itp. Jednka to nie pozwoliło mi rozwiąząc wszytkich moich problemów. Moze mi ktoś pomoże
    1. Jeden ze sprzedawców powiedział mi że przed wejściem do unii szpilka budowlana była u niego z 22% vatem. Mam też jedne numer na szpilki budowalne tj. 28.74.11-90.00 i to by podpadało pod kategorie elementy złączne ze stali gwintowane, gdzie indziej nieklasyfikowane - wyłącznie okucia budowlane łączące (poz.95 w obwieszceniu ministra) czyli nadaje sie do zwrotu. czytałem na forum że szpilke mogę odliczyczyć. ale co z tym sprzedawcą co miał ją z 22% vatem przed wejściem do uni, a ja włąsnie u niego brałem?
    2. czy ktoś ma numer na łącznik budowlany KP-1
    3. brakuje mi też numeru na: ramka złoty dąb (element drzwi zewnętrznych)
    4.wełnę też można chyba odliczyć ,ale jakby ktoś miał numer na Wełnę POLTERM UNI 5cm 6m2 - byłbym wdzięczny

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus
    Jarek_75
    Ja wkład kominkowy będę odliczał. Ojciec na fakturze ma numer 29.72.12-70.10

    Ten sam numer dostałem w odpowiedzi na zapytanie mailowe do producenta (Hajduk)
    Co prawda ja nie mam Hajduka ale też mam wkład klasy C do ciągłego palenia, zaryzukuję bo ja nie mam na fakturze wpisanego PKWiU, raz kozie śmierć szkoda by było zaprzepaścić szansę odebrania kasy za wkład bo to ładne parę groszy.

    Dzięki i pozdrawiam

  15. #155

    Domyślnie

    Jakwyglada sprawa zwrotu VAT na kostkę brukową zastosowaną na opaskę wokół domu i tarasy. Bo jeśli chodzi o odliczenie od podatku podobno nie ma najmniejszego problemu należy się jak psu buda a jak jak jest ze zwrotem VAT ?? Może ktoś już drążył ten temat.

  16. #156

    Domyślnie

    Jarek_75
    Myślę, że tutaj nie ryzykujesz. Ja mam Hajduka i dostałem ten sam numer co ojciec ma na fakturze z Castoramy - ojciec ma jakiś inny polski wkład.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    Jakwyglada sprawa zwrotu VAT na kostkę brukową zastosowaną na opaskę wokół domu i tarasy. Bo jeśli chodzi o odliczenie od podatku podobno nie ma najmniejszego problemu należy się jak psu buda a jak jak jest ze zwrotem VAT ?? Może ktoś już drążył ten temat.
    Ja rowniez mialem ten problem. Niestety nikt tutaj mi nie odpowiedzial na moje watpliwosci wiec wpisalem cala kostke i czekam. Jestem gotowy sie wyklucac z naszym US bo tarasy mam w projekcie i sa one integralna czescia domu. Projekt mam przygotowany pod reka i w razie wezwania do skarbowki sie z nim pofatyguje.
    W sumie to i tak pewnie mnie wezwa bo panienka, ktora odbierala wniosek (wyglad stalej bywalczyni miejscowych dyskotek) powiedziala mi, ze symbole PKWiU POWINIENEM uzupelnic dzwoniac do sklepow i hurtowni. Poprosilem o wskazanie mi przepisu o koniecznosci dostarczenia tego symbolu przez wnioskodawce. Na co z usmiechem odpowiedziala, ze nie wie czy taki przepis istnieje, ale w naszym US taka maja procedure. I znowu moje pytanie czy przepisy i ich egzekwowanie zalezy od miejscowosci? Panienka powiedziala, ze nie ale oni nie wiedza co to za materialy i skad maja to wiedziec. Skonczylo sie na tym, ze powiedzialem jej, ze jesli nie wiedza co to za materialy to moga mi wierzyc na slowo, ze wpisalem dobrze i, ze maja moj numer telefonu na wniosku i niech sie ze mna konsultuja.
    Zobaczymy co z tego wyniknie.

  18. #158
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lech206

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    A co z karton-gipsem i z tynkiem maszynowym?
    plyty gipsowe - TAK
    26.62.10-90.26 Płyty ścienne wielowarstwowe gipsowo-kartonowe
    lub 26.62.10-90.23 Płyty ścienne gipsowe jednowarstwowe gipsowo-kartonowe
    tynk - TAK
    26.64.10-00.22 zaprawy plastyczne cementowo-wapienne

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    Bo jeśli chodzi o odliczenie od podatku podobno nie ma najmniejszego problemu należy się jak psu buda
    witam
    to kostke brukowa mozna odliczyć od podadtku

  20. #160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lech206

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester 1
    Cytat Napisał Jarek_75
    Bo jeśli chodzi o odliczenie od podatku podobno nie ma najmniejszego problemu należy się jak psu buda
    witam
    to kostke brukowa mozna odliczyć od podadtku
    niech odlicza, jak bedzie mial czynnosci sprawdzajace z US to bedzie oddawal, no chyba ze wylozyl sobie nia salon albo piwnice, ale nie jestem przekonany czy w takim przypadku US nie wybierze sie na wizje lokalna

Strona 8 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony