Cytat Napisał Nanka
Jak to jest z tymi limitami? Jeśli składałam już wcześniej wniosek w 2006 r. to obejmuje mnie wtedy wyliczony limit czy teraz naliczam nowy?
Limit wyliczasz na dzień składania wniosku. Limit na budowę i limit na remont to dwa różne limity. Do końca marca obowiązuje jak narazie najwyższa dotąd cena metra a więc i najwyższy z dotychczasowych limit
Cytat Napisał jaga00
Mam pytanie ( może głupie, ale nie umiem wybrnąć)
Właśnie wypełniam formularz VZM-1/A i wpisuję kolejno wszystkie faktury aby odliczyć VAT z materiałów budowlanych, doszłam do końca drugiej strony ... i skończyło mi się miejsce na dalsze faktury ( a mam ich jeszcze sporo). Stronka automatycznie już mi się podliczyła i nie wiem co dalej. Co robię źle ? Przecież limit odliczeń jest dożo większy niż mi się "skończyło" na stronce. POMOCY !!!
A pozycję nr 3 na załączniku widzisz ? Mozesz tak wypełniać aż do nieskończoności Jedyny warunek to limit bo jak się przekroczy to nie ma sensu więcej faktur zaliczać bo tylko robotę sobie robi człowiek a i tak US odwali
Cytat Napisał Nanka
Mam pewne wątpliwości co do nie których przedmiotów. PProszę o pomoc i ewentualnie PKWiU:

1)gazobeton 12 i 6 TAK
2)zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny (na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14) TAK
3)zaprawa wyrównująca Tysand 25kg TAK
4)klej do tapet Metylan 200g (na f-rze 24.62.10-95.90) NIE
5)klej do bort ( na f-rze 24.62.10-95.00) NIE
6)kątownik 30x30x3mm TAK
7)ceownik GW 50 TAK
styropian stand. dach-podł. 5 (brak PKWiU na f-rze) TAK
9)HG czyste fugi NIE
10)HG super ochrona do fug NIE
11)pręt kwadratowy 12TAK
12)listwa do glazury TAK
13)blacha płaska 0,5 ocynk TAK
14)bateria umywalkowa i wannowa (na f-rze 29.13.12-33.11) TAK POZ. 167
15)listwy przypodłogowe TAK POZ. 169
16)narożniki i zakończenia do listew przypodł. TAK

Z góry wielkie dzięki!!!!!! :