dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 407
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1

    Domyślnie Zwrot VAT

    Mam pytanie czy jest gdzieś strona z wykazem materiałów , za ktore należy się zwrot VAT (na ktore Vat wzrósł z 7 do 22%) bo ostatnio czytałem że np. za membrany dachowe sie nie należy bo były obłożone 22% VAT jeszcze przed wejściem do Uni

  2. #2

    Domyślnie

    podciągam

  3. #3

    Domyślnie

    każda strona która taki wykaz prowadzi, może wprowadzic Cie w błąd, bo to minister w rozporządzeniu wyda wykaz materiałow od których będzie można odliczyc VAT

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Tutaj Ola i Piotr podali link!

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki Rocky

  6. #6

    Domyślnie

    Podany link jest OK. Ale zawarość merytoryczna niezbyt godna zaufania.
    Formularz prowadzi do złych wyliczeń.

  7. #7

    Domyślnie

    witam, dobrze ze trafiłam na ten temat, powiedzcie mi prosze czy nadal jest ulga budowlana??????
    Rocky podał link do stronki na której pisze ze prezydent podpisał ustawe i wrzesnia tego roku i ze ta ulga wraca, czy tak jest????
    dzwoniłam kiesys do urzedu skarbowego o to pytac, ale mi powiedzieli ze nie ma ulgi budowlanej, jest tylko ulga remontowa(ale dzwoniłam chyb w sierpniu) dlatego moze sie zmienilo
    czy w takim razie moge sobie odliczyc cos jesli zaczełam budowe w tym roku?????
    prosze o odpowiedzi JEST NADAL ULGA BUDOWLANA?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubolotek
    czy nadal jest ulga budowlana??????
    Nie ma ulgi budowlanej. To co podpisał prezydent to ulga, a właściwie zwrot podatku VAT - różnicy między 7% co było a 22% co jest. Jest natomiast OSTATNI ROK ulga remontowa.

    Cytat Napisał RobertBudowniczy
    Podany link jest OK. Ale zawarość merytoryczna niezbyt godna zaufania.
    Formularz prowadzi do złych wyliczeń.
    Jeśli chodzi o formularz ze strony "polskiego gipsu" rzeczywiście jest on "nie tego", szczególnie, że chyba został wymyślony jako przykład. Nie ma o nim słowa na stronie Ministrerstwa Finansów, gdzie publikowane są wszyskie oficjalne formularze, nic nie wiedzą o nim w poznańskich urzędach, nic nie wiedzą o nim w Centrum Informacji Podatkowej. Przypuszczam, ze to jakiś pic. A spis materiałów jest w porządku.

    Arecki

  9. #9

    Domyślnie

    to po co takie głupoty pisza w gazetach jesli to nieprawda a ja sie juz ucieszyłam ze mi cos oddadza, Arkadly dzieki za informacje
    ale szkoda

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.

    To ja jeszcze mam pytanie:
    Zakupiłem grzejniki u znajomego instalatora i doradzil mi abym zakupił je w formie wykonywanej usługi czyli 7% Vatu, jak to bede mógł odliczyć?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester 1
    Zakupiłem grzejniki u znajomego instalatora i doradzil mi abym zakupił je w formie wykonywanej usługi czyli 7% Vatu, jak to bede mógł odliczyć?
    Jak już, to jedynie z ulgi remontowej

    Pzdr

    JKK

  12. #12

    Domyślnie

    tak wiem, ale zawsze rozliczalem sie z faktur...

    to czyli jest taka opcja w formularzu PIT?

  13. #13

    Domyślnie

    Kolejny raz Państwo zrobiło mnie na szaro w majestacie prawa (pierwszy nie zalapałem się na ulge budowlaną - zakup dzialki 31 grudnia i pozwolenie na budowę niestety ze względów formalnych niemożliwe do zrealizowania, drugi - nie mogę odpisac odsetek od kredytu - bo skorzystalem z ulgi na zakup dzialki). Odebrałem budowę w maju 2005 a ustawa obowiązuje od 1.01.2006 czyli minie ponad 6 m-cy od zakonczenia budowy i nie mogę składac wniosku o zwrot VAT-u.
    Jeżeli są jakieś możliwości to proszę o info.
    Pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariowac.
    ---najlepiej mieszka się w swoim domu---

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddkdarek
    Kolejny raz Państwo zrobiło mnie na szaro w majestacie prawa (pierwszy nie zalapałem się na ulge budowlaną - zakup dzialki 31 grudnia i pozwolenie na budowę niestety ze względów formalnych niemożliwe do zrealizowania, drugi - nie mogę odpisac odsetek od kredytu - bo skorzystalem z ulgi na zakup dzialki). Odebrałem budowę w maju 2005 a ustawa obowiązuje od 1.01.2006 czyli minie ponad 6 m-cy od zakonczenia budowy i nie mogę składac wniosku o zwrot VAT-u.
    Jeżeli są jakieś możliwości to proszę o info.
    Pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariowac.
    Jakbyś przeczytał uważnie ustawę zauważyłbyś Art. 11: "W przypadku inwestycji zakończonych przed dniem wejścia w zycie ustawy, teromin o którym mowa w art. 5 ust. 3 pkt 1, liczy się od dnia wejścia w życie ustawy." Czyli masz termin na składanie wniosku do 30.06.2006.

    Pozdrawiam

    Arkadly

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    W dzisiejszej Wyborczej jest artykuł o zwrocie VAT tylko, że on niczego nowego nie wnosi. Ciągle brak rozporządzenia z listą materiałów podlegających zwrotowi, a to oznacza, że ciągle na 100% nie wiadomo co będzie mozna odliczyć. Jakoś nie wierzę by weszły wszystkie materiały z 7% VAT przed 1 maja. Jeśli jest inaczej to po co takie rozporządzenie?

  16. #16

    Domyślnie

    wczoraj usłyszałam od znajomego(on usłyszał to w radiu) ze podobno od nowego roku ma znowu wejsc jakies rozporzadzenie i bedzie mozna znow odliczac sobie vat na remont 6tys , a na budowe 22 tys, czy słyszeliscie o czyms takim?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubolotek
    wczoraj usłyszałam od znajomego(on usłyszał to w radiu) ze podobno od nowego roku ma znowu wejsc jakies rozporzadzenie i bedzie mozna znow odliczac sobie vat na remont 6tys , a na budowe 22 tys, czy słyszeliscie o czyms takim?
    Jak to znowu? A było takie w mijającym roku?

  18. #18

    Domyślnie

    no jest ulga remontowa a raczej juz była prawie no i była ulga budowlana kiedys cos takiego ma znow byc? niewiem wlasnie oby

  19. #19

    Domyślnie

    Dziś na stronie gazeta.pl jest opublikowana lista z wykazem materiałów za które bedzie zwrot VAT

  20. #20

    Domyślnie

    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3090955.html

Strona 1 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony