dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 406 z 407
Pokaż wyniki od 8.101 do 8.120 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #8101
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maltsch

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kwietno
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Budowałem dom 150m2 - od 03 2010 do 06 2011 - oddałem go do użytku. W latach następnych dokonywałem zakupów materiałów budowlanych. W tym roku składam po raz pierwszy wniosek o zwrot VAT-u - czy przysługuje mi zwrot? Czy składając po raz pierwszy wniosek mogę dołączyć faktury od początku budowy tj. od 03 2010 roku?

  2. #8102
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sensei200

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Osiek
    Kod pocztowy
    32-608
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    W 2017 r rozpocząłem budowę.
    dom do 100 m2 z żoną mamy mniej niż 35 lat.
    mam ukończony fundament czy i kiedy mogę odliczyć część VAT-u za materiały zakupione na ten fundament (zakupione w 2017 r)

    pozdrawiam

  3. #8103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensei200 Zobacz post
    Witam.
    W 2017 r rozpocząłem budowę.
    dom do 100 m2 z żoną mamy mniej niż 35 lat.
    mam ukończony fundament czy i kiedy mogę odliczyć część VAT-u za materiały zakupione na ten fundament (zakupione w 2017 r)

    pozdrawiam
    A z jakieś okazji chcesz odliczać vat?
    Wystarczy zapytać wujka Google żeby powiedział że od ponad 5 lat nic się nie odpisuje.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #8104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    A z jakieś okazji chcesz odliczać vat?
    Wystarczy zapytać wujka Google żeby powiedział że od ponad 5 lat nic się nie odpisuje.
    Tu się kolego mylisz , jest coś takiego jak zwrot Vat ale trzeba spełnić warunki np dom do 100m wiek do 35 lat itd.
    Sam tak zrobiłem, jako samorób mogłem postawić i 150m2 dom(trochę więcej czasu by wyszło)
    Odliczyć można raz ten rok jest podaj ostatnim rokiem. Rożnica 65% z Vatu 23 %.

  5. #8105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szanowny kolego z moich informacji wynika że zwrot vatu był możliwy gdy budowę rozpoczęto przed 2013 rokiem, a przez 5 lat można składać wnioski o zwrot różnicy vatu który mija w tym roku, innych odpisów nie ma.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  6. #8106

    Domyślnie

    Jest taka możliwość jeszcze. Nazywa się to Mieszkanie dla Młodych
    https://rodzina.gov.pl/mieszkanie/pr...#kategoria-472

    Jest szereg wymagań. Jak je spełniasz to możesz RAZ odliczyć część VATu do końca września tego roku.

  7. #8107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Szanowny kolego z moich informacji wynika że zwrot vatu był możliwy gdy budowę rozpoczęto przed 2013 rokiem, a przez 5 lat można składać wnioski o zwrot różnicy vatu który mija w tym roku, innych odpisów nie ma.
    Ja łopatę wbiłem w lipcu 2016r spełniam warunki i zwrot Vat mi się należy, wystarczy złożyć wniosek z udokumentowaniem poniesionych kosztów.
    Mogłem też zrobić taki myk że parter 100m a poddasze do adaptacji narazie jako strych. Ale 100m domek mi starczy, zawsze mogę go rozbudować.
    marcin_5 dobrze gada. Mi wyszło niecałe 4 tyś zwrotu.

  8. #8108
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sensei200

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Osiek
    Kod pocztowy
    32-608
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Uzyskałem w urzędzie skarbowym informację że jako MDM mogę odliczyć VAT dopiero po oddaniu domu do użytku???

    i teraz nie wiem czy mogę odliczyć już w 2018 czy dopiero jak się wprowadzę.

    przydałby się ktoś kto by to wyjaśnił jak to zrobić.

    p.s. spełniam wszystkie warunki MDM

  9. #8109
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensei200 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.

    Uzyskałem w urzędzie skarbowym informację że jako MDM mogę odliczyć VAT dopiero po oddaniu domu do użytku???

    i teraz nie wiem czy mogę odliczyć już w 2018 czy dopiero jak się wprowadzę.

    przydałby się ktoś kto by to wyjaśnił jak to zrobić.

    p.s. spełniam wszystkie warunki MDM
    Nie odliczysz sobie bo program się już kończy chyba że do września bodajże zrobisz odbiór budynku.
    Na razie masz fundamenty więc lipa, chyba że wrzucisz szósty bieg i ukończysz przed końcem programu.
    Kiedyś było dużo łatwiej bo nie było warunków ale czasy się zmieniły.

  10. #8110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensei200 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.

    Uzyskałem w urzędzie skarbowym informację że jako MDM mogę odliczyć VAT dopiero po oddaniu domu do użytku???

    i teraz nie wiem czy mogę odliczyć już w 2018 czy dopiero jak się wprowadzę.

    przydałby się ktoś kto by to wyjaśnił jak to zrobić.

    p.s. spełniam wszystkie warunki MDM
    A to ciekawe. Rzucają kolejne kłody pod nogi. Też mam jeszcze dom nieodebrany. Jeżeli to prawda, to muszę się spieszyć.

  11. #8111
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sensei200

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Osiek
    Kod pocztowy
    32-608
    Posty
    4

    Domyślnie

    e no to super. to po co taki mały budowałem. teraz to jestem w szoku. specjalnie projekt pod mdm robiłem. chyba nie może tak być że nic...

  12. #8112

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensei200 Zobacz post
    e no to super. to po co taki mały budowałem. teraz to jestem w szoku. specjalnie projekt pod mdm robiłem. chyba nie może tak być że nic...
    Mam podobną sytuację, ale czytałem dokładnie ustawę i na moje oko nie ma tam nic o wymogu użytkowania domu przy składaniu wniosku. Jest tylko informacja, że

    zwrot wydatków dokonywany jest jednorazowo, na wniosek osoby fizycznej złożony we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania urzędzie skarbowym, nie później niż do dnia 31 grudnia roku, w którym zgodnie z prawem miało miejsce przystąpienie do użytkowania wybudowanego domu jednorodzinnego.

    Nie jestem prawnikiem, ale wg mnie ten zapis narzuca tylko termin złożenia wniosku, jeżeli ktoś już użytkuje dom. Tzn. np. jak użytkujesz w 2017, to wniosek możesz złożyć maksymalnie do 31 grudnia 2017.

  13. #8113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Nie czepiając się szczegółów "przystąpienie do użytkowania.." można użytkować dom bez odbioru znam masę takich ludzi którzy formalnie nie zakończyli budowy a mieszkają.
    Tylko co na to urząd??? Według mnie musi być odbiór. Zadzwoń sobie w poniedziałek do US twojego miejsca zamieszkania i rozwiejesz wątpliwości.

  14. #8114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensei200 Zobacz post
    e no to super. to po co taki mały budowałem. teraz to jestem w szoku. specjalnie projekt pod mdm robiłem. chyba nie może tak być że nic...
    W 2018 roku wniosek o rozliczenie materiałów budowlanych w ramach MdM można złożyć maksymalnie do 31 grudnia, jednak data wystawienia faktury nie może być późniejsza niż 30 września 2018. Dom musi mieć odbiór.

  15. #8115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sensei200

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Osiek
    Kod pocztowy
    32-608
    Posty
    4

    Domyślnie

    czyli lipa bo nie będzie odbioru.

    może coś nowego lepszego wejdzie za MDM lub może jeśli się budować podczas trwania zaczęło to pozwolą coś odpisać

  16. #8116
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Raczej bym nie liczył na coś lepszego zawsze jest gorzej

  17. #8117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    W jaki sposób rozliczaliście tą różnice Vat-u z programu MdM? Jest jakiś specjalny pit?
    Mam masę faktur i nie wiem jak się do tego zabrać Są jakieś wytyczne za co można opisać?
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  18. #8118

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    W jaki sposób rozliczaliście tą różnice Vat-u z programu MdM? Jest jakiś specjalny pit?
    Mam masę faktur i nie wiem jak się do tego zabrać Są jakieś wytyczne za co można opisać?
    Nie lepiej tego tematu sprzedać jakiejś księgowej? Samemu, jak jest tego sporo, to można wiele bałaganu narobić a potem z urzędnikami ze skarbówki to wiadomo jak jest.

  19. #8119

    Domyślnie

    Witam jako że nie spełniam warunków MDM i nie załapie się odliczenie VAT .Ponoć istnieje możliwość zakupu materiału z podatkiem 8 % ale przez wykonawców nie ''vat_owców''.Ktos to praktykował? jak to wygląda w praktyce?

  20. #8120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 406 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony