dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 261 z 407
Pokaż wyniki od 5.201 do 5.220 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5201

    Domyślnie

    Cytat Napisał cassia Zobacz post
    witam,
    mam pytanie takie raczej administracyjne. zauważyłam,że na kilku fakturach mam błędnie napisany adres, a konkretnie numer klatki schodowej. Czy U.S uzna mi takie faktury?
    Tutaj zagadnienie jest pt. czy pod błędnie podanym adresem nie mieszka osoba o tym samym imieniu i nazwisku (bo wtedy trzeba poprawiać).... jeśli błąd jest taki, że ktoś jedynie pomylił numerek, a nie osobę, to ja się nie czepiam

  2. #5202

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Tutaj zagadnienie jest pt. czy pod błędnie podanym adresem nie mieszka osoba o tym samym imieniu i nazwisku (bo wtedy trzeba poprawiać).... jeśli błąd jest taki, że ktoś jedynie pomylił numerek, a nie osobę, to ja się nie czepiam
    nie ma na szczęście nawet takiego adresu, pomyłka jest drobna: klatki c zrobiono g, a ja w ferworze remontu i mnóstwa papierków nie wyłapałam tego. mam nadzieje że moim zwrotem bedzie sie zajmował ktoś równie życiowy
    Ostatnio edytowane przez cassia ; 15-11-2010 o 19:53

  3. #5203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał cassia Zobacz post
    nie ma na szczęście nawet takiego adresu, pomyłka jest drobna: klatki c zrobiono g, a ja w ferworze remontu i mnóstwa papierków nie wyłapałam tego. mam nadzieje że moim zwrotem bedzie sie zajmował ktoś równie życiowy
    Zawsze można prosić sprzedawcę o korektę faktury, ale nie popadajmy w przesadę. Powinno być ok.

  4. #5204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A jeszcze małe pytanie. Co jak mam fakturę i do niej fakturę korygującą i odliczam to, co jest na tej fakturze korygującej? Czy wówczas wpisuję do załącznika VZM1A numer oryginalnej faktury czy numer faktury korygującej?

  5. #5205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Odliczamy to co z faktury korygującej. Zgodnie z przepisami częściowy zwrot przysługuje od faktycznie poniesionych wydatków, czyli to co pokazuje ostatni dokument/ faktura korygująca. Najlepiej jednak, tak dla jasności sytuacji, załączyć kopie obu dokumentów, bowiem faktura korygująca zawsze odnosi się do konkretnej faktury wystawionej wcześniej.

  6. #5206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No tak. Wiem, że odliczamy tą wartość, która jest na fakturze korygującej. Ale numer której faktury mam wpisać do załącznika? Tej głównej, czy tej oryginalnej, czy może oba?
    Dzięki,

  7. #5207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Jako ciekawostka , ukazało się na onecie "Jak odzyskać vat"

    http://podatki.onet.pl/jak-odzyskac-...gencyjne-detal

    Pozdrawiam

  8. #5208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel Zobacz post
    No tak. Wiem, że odliczamy tą wartość, która jest na fakturze korygującej. Ale numer której faktury mam wpisać do załącznika? Tej głównej, czy tej oryginalnej, czy może oba?
    Dzięki,
    Odliczasz i wpisujesz FV, z której wynika wydatek (czyli pierwotna) jedynie korygujesz wartość wydatku o zwrot z FV korygującej (gdzie jest do zwrotu).... czyli w załączniku pojawia się FV pierwotna (korygowana), ale do wniosku dołączasz ksero obydwu FV

  9. #5209

  10. #5210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vosiek

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    4

    Domyślnie siatka zbrojeniowa

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Na dzień dobry z tym bym zrobiła porządek Co do innych rzeczy, to już wymagają zastanowienia
    dlaczego wypada siatka przecież to włokno szklane (26.14.12)? chyba, że są alkaliczne - się nie znam

  11. #5211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vosiek

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    jeszcze dla zainteresowanych zwrotem VAT:
    http://www.gunther.com.pl/zwrotvat1r.html

  12. #5212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vosiek

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    i jeszcze tu:
    http://www.vzm-1.webpark.pl/lista/lista.html
    i z siatką już jasne: inne pkwiu

  13. #5213

    Domyślnie

    mam pytanie.
    Czy można odliczyć vat od drzwi i ościerznic wewnętrznych?

  14. #5214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania i tomasz Zobacz post
    mam pytanie.
    Czy można odliczyć vat od drzwi i ościerznic wewnętrznych?
    tak

  15. #5215

    Domyślnie

    Cytat Napisał vosiek Zobacz post
    dlaczego wypada siatka przecież to włokno szklane (26.14.12)? chyba, że są alkaliczne - się nie znam
    dla ścisłości.... siatka zbrojeniowa, a siatka do ociepleń to dwa rożne zagadnienia.... bo siatka zbrojeniowa wchodzi, a do ociepleń nie wchodzi

  16. #5216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vosiek

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    dla ścisłości.... siatka zbrojeniowa, a siatka do ociepleń to dwa rożne zagadnienia.... bo siatka zbrojeniowa wchodzi, a do ociepleń nie wchodzi
    no i tu pies pogrzebany, bo zbrojeniowa to ona właśnie jest a nie "docieplająca". jedyny argument który by mnie przekonał, że siatka nie wchodzi (może poza karą z US ) ), to informacja, że wcześniej VAT na siatkę był też 22%. podobnie jest z przewodami ceramicznymi w systemach kominowych. przymierzam się do złożenia wniosku o zwrot VAT i chyba wrzucę system kominowy ICOPALa, bo to ceramika, nawet szamotowa, ale nie kamionka, która jest ofkors wyłączona. Jeżeli się mylę co do kominów, to proszę o poprawę. siatkę zostawiam w spokoju, bo jak nikt nie odpisuje, to i urzędnicy przyzwyczaili się, że nie wchodzi i już.

  17. #5217

    Domyślnie kilka pytań

    słuchajcie mam taka sytuację:
    1) 3 współwłaścicieli (nie rozgraniczone co czyje (podział %)
    2) przebudowa domu na pozwolenie (dobudowa kawałka domu i remont kapitalny w starej częśći)
    3) dwóch współwłaścicieli zajmuje jeden poziom, trzeci współwłaściciel zajmuje drugi poziom
    4) jak w takim przypadku wyliczyć Ile wynosi limit?
    5) oczywiście współwłaściciele brali faktury: "każdy na siebie" (współwłaściciele to trzy gospodarstwa domowe)
    )

    Rozpoznaję temat ale kompletnie nie wiem jak to ugryźć.

  18. #5218

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo proszę o pomoc. Pytanie standardowe, czy mozna odliczyc nastepujące materiały: (na fakturach nie ma pkwiu)
    1. Głowica do studni fi 110
    2. Linka stalowa do głębinówek
    3. Złączka fi32 PP
    4. Uszczelniacz dekarski Soudal Colozinc
    5. Czujnik poziomu cieczy do szamba
    6. Sonda ze stali nierdzwnej
    7. Pompa głebinowa 1faz 1000W
    8. Pompa co 25-60 Grundfos
    9. manometr 10 bar
    10. Łącznik ciśnieniowy żeński
    11. Wyjscie tloczne pięciodrożne
    12. Zbiornik hydroforowy przeponowy 100L

    Za pomoc z góry bardzo dziekuje
    Pozdrawiam ciepło

  19. #5219

    Domyślnie

    Cytat Napisał vosiek Zobacz post
    to i urzędnicy przyzwyczaili się, że nie wchodzi i już.
    Nie ma nic gorszego jak pakowanie wszystkiego do jednego worka... a gdzie wyjątki? ja się do niczego nie przyzwyczaiłam i nie raz po konsultacjach kilku osób, że nie, ja podejmuję decyzję, że tak, na co znajduję konkretne uzasadnienia.... już taka jestem, że mam swoje zdanie, a przede wszystkim lubię mieć swoje zdanie...
    A z zapisu na FV ma wynikać co to jest... jeśli pisze siatka zbrojeniowa, to wchodzi.... ale jeśli siatka do ociepleń to nie wchodzi... i tak nie raz jest taki koszmarny zapis na FV, że by można było powiedzieć, nie, bo nie wiadomo co to jest.... ale wszystko zależy od podejścia... nie raz wyciąga się informacje niemal spod ziemi...

  20. #5220

    Domyślnie

    Cytat Napisał sxsx Zobacz post
    słuchajcie mam taka sytuację:
    1) 3 współwłaścicieli (nie rozgraniczone co czyje (podział %)
    2) przebudowa domu na pozwolenie (dobudowa kawałka domu i remont kapitalny w starej częśći)
    3) dwóch współwłaścicieli zajmuje jeden poziom, trzeci współwłaściciel zajmuje drugi poziom
    4) jak w takim przypadku wyliczyć Ile wynosi limit?
    5) oczywiście współwłaściciele brali faktury: "każdy na siebie" (współwłaściciele to trzy gospodarstwa domowe)
    )

    Rozpoznaję temat ale kompletnie nie wiem jak to ugryźć.
    Limit jest na osobę, a nie inwestycję.... czyli osoba ma dany limit (małżonkowie wspólny).... problematyka jest inna, czy jeśli budynek (lokal) ma kilku właścicieli, to zwrot się należy w całości przy częściach wspólnych budynku (lokalu), jeżeli FV są tylko na jedna osobę...

Strona 261 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony