dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 407
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1841

    Domyślnie

    Byszkumam pytanie-bratowa dzisiaj wręczyła mi fakture korygującą do faktury,która ma 40 pozycji i... nie wiem jak to zrobić-zwrócili w całości 2 pozycje a dwie inne tylko po połowie i teraz nie wiem czy w tej fakturze 40 pozycyjnej 2 pozycje oddane w całości wykreślić?ale co z tymi 2 oddanymi w połowie? myslę, żeby odliczyć VAT normalnie na wszystkie 40pozycji, ale od kwoty końcowej brutto odjąć kwotę z faktury korygującej i tak samo postapić z VAT-em, a fakturę korygującą dopiąć z tym samym nr.l.p. dobrze myślę? przecież faktury korygującej nie ędę wpisać jako dodatkowej pozycji, bo jest to tzw.załącznik oryginału. proszę o w miarę szybką odp. w Pt. bratowa jedzie do US.

  2. #1842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Wyższy stopień wtajemniczenia - od 06.03.2007 r. nie potrzebujesz takiego dokumentu. Wystarczy kopia pozwolenia na budowę.
    Ciekawe... w moim U.S. wisi na ścianie zestaw wymaganych dokumentów i pada taka pozycja, ciekawe czy podejmą dyskusję

  3. #1843

    Domyślnie

    Witam!
    Właśnie startuję z budową i nie wiem na co brac faktury - co moge później odliczyć :
    - beton B-15 i B-20
    - stal do zbrojenia fundamentów 6,10,12,14
    - bloczki betonowe
    - drewno na więźnę
    - deski na deskowanie dachu
    - łaty, kontrłaty
    - papa
    - piasek do zasypywania fundamentów
    Pieknie prosze o podpowiedź

  4. #1844

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela82
    Byszkumam pytanie-bratowa dzisiaj wręczyła mi fakture korygującą do faktury,która ma 40 pozycji i... nie wiem jak to zrobić-zwrócili w całości 2 pozycje a dwie inne tylko po połowie i teraz nie wiem czy w tej fakturze 40 pozycyjnej 2 pozycje oddane w całości wykreślić?ale co z tymi 2 oddanymi w połowie? myslę, żeby odliczyć VAT normalnie na wszystkie 40pozycji, ale od kwoty końcowej brutto odjąć kwotę z faktury korygującej i tak samo postapić z VAT-em, a fakturę korygującą dopiąć z tym samym nr.l.p. dobrze myślę? przecież faktury korygującej nie ędę wpisać jako dodatkowej pozycji, bo jest to tzw.załącznik oryginału. proszę o w miarę szybką odp. w Pt. bratowa jedzie do US.
    Bardzo dobrze myślisz, tak należy to rozwiązać.
    Cytat Napisał mija74
    Witam!
    Właśnie startuję z budową i nie wiem na co brac faktury - co moge później odliczyć :
    - beton B-15 i B-20
    - stal do zbrojenia fundamentów 6,10,12,14
    - bloczki betonowe
    - drewno na więźnę
    - deski na deskowanie dachu
    - łaty, kontrłaty
    - papa
    - piasek do zasypywania fundamentów
    Pieknie prosze o podpowiedź
    Oprócz desek, łat i kontrłat reszta sie odlicza. Nie wiadomo jak w Twoim US wygląda sprawa odliczenia więźby dachowej, to by trzeba sie podpytać.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  5. #1845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygul
    Cytat Napisał ZUZEK
    Wyższy stopień wtajemniczenia - od 06.03.2007 r. nie potrzebujesz takiego dokumentu. Wystarczy kopia pozwolenia na budowę.
    Ciekawe... w moim U.S. wisi na ścianie zestaw wymaganych dokumentów i pada taka pozycja, ciekawe czy podejmą dyskusję
    Nawet o tym nie wspomną
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  6. #1846

    Domyślnie

    Hey

    Mam pare pytan dot. VZM,moze mi pomozecie
    No wiec tak,w grudniu zeszłego roku złozylem VZM (w kwietniu otrzymałem zwrot).Do tej pory ustukałem "troche" faktur i stwierdziłem,że znowu złoze wniosek.Moje pytanie jest takie,czy nastepne faktury z 2008 roku(ktore znowu zgromadze),moge odliczyc w 2009,czy rozliczajac to teraz,zamykam definitywnie ten rok??
    Druga sprawa cos czytałem na Inforze,o jakims okresie odnawialnym (5-cio letnim),z czym to sie dokładnie je??

    Pozdrawiam

    PS do wniosku dołączam kopie pozwolenia i kopie faktur,pytam bo juz zdazylem zapomniec co ostatnio składałem

  7. #1847

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro

    Moje pytanie jest takie,czy nastepne faktury z 2008 roku(ktore znowu zgromadze),moge odliczyc w 2009,czy rozliczajac to teraz,zamykam definitywnie ten rok??
    Druga sprawa cos czytałem na Inforze,o jakims okresie odnawialnym (5-cio letnim),z czym to sie dokładnie je??
    1. Faktury z 2008 roku, wystawione po dacie złożenia VZM-1 normalnie wykażesz w kolejnym wniosku w 2009 roku (czyli nie zamkniesz sobie roku).

    2. Limity zwrotu są 5-letnie:

    Art. 3 ust. 6a.
    Limity kwoty zwrotu obliczone zgodnie z zasadami określonymi w ust. 5 i 6 dotyczą okresów pięcioletnich liczonych od daty złożenia pierwszego wniosku, o którym mowa w art. 5 ust. 1.

    czyli po 5 latach od złożenia pierwszego wniosku nabywasz prawo do kolejnych zwrotów do wys. kolejnego nowego limitu.

  8. #1848

    Domyślnie

    witam
    ja również mam pytanko dot. zwrotu vat za mat. bud.
    czy osoba bezrobotna (bez prawa do zasiłku) również może odliczyć sobie podczas budowy domu vat za materiały budowlane?

  9. #1849

    Domyślnie

    Cytat Napisał stokrotka 2
    witam
    ja również mam pytanko dot. zwrotu vat za mat. bud.
    czy osoba bezrobotna (bez prawa do zasiłku) również może odliczyć sobie podczas budowy domu vat za materiały budowlane?
    VAT może odliczyć każdy Jedyny problem to kwestia dochodów na bezrobociu. Trzeba by się zastanowić czy warto
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  10. #1850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał stokrotka 2
    witam
    ja również mam pytanko dot. zwrotu vat za mat. bud.
    czy osoba bezrobotna (bez prawa do zasiłku) również może odliczyć sobie podczas budowy domu vat za materiały budowlane?
    VAT może odliczyć każdy Jedyny problem to kwestia dochodów na bezrobociu. Trzeba by się zastanowić czy warto
    dzięki za odp
    sytuacja wygląda u mnie tak, że dostałam jako darowiznę nieruchomość, którą sprzedałam (od darowizny i potem od sprzedaży płaciłam w skarbówce podatki) i teraz za tą kasę się buduję. A dochodów innych nie mam bo nie pracuję, nie mam męża, nikt mnie nie utrzymuje. Ale w urzędzie skarbowym wiedzą przecież skąd mam dochody na budowę. Więc czy byłby jakiś problem z odliczeniem vatu?

  11. #1851

    Domyślnie

    Wg mnie, nie ma problemu jesli potrafisz wykazac skad masz srodki,w tym przypadku darowizna.

    pozdrawiam

  12. #1852

    Domyślnie

    Cytat Napisał stokrotka 2
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał stokrotka 2
    witam
    ja również mam pytanko dot. zwrotu vat za mat. bud.
    czy osoba bezrobotna (bez prawa do zasiłku) również może odliczyć sobie podczas budowy domu vat za materiały budowlane?
    VAT może odliczyć każdy Jedyny problem to kwestia dochodów na bezrobociu. Trzeba by się zastanowić czy warto
    dzięki za odp
    sytuacja wygląda u mnie tak, że dostałam jako darowiznę nieruchomość, którą sprzedałam (od darowizny i potem od sprzedaży płaciłam w skarbówce podatki) i teraz za tą kasę się buduję. A dochodów innych nie mam bo nie pracuję, nie mam męża, nikt mnie nie utrzymuje. Ale w urzędzie skarbowym wiedzą przecież skąd mam dochody na budowę. Więc czy byłby jakiś problem z odliczeniem vatu?
    Śmiało składaj Ja pisałem o sytuacji kiedy ktoś ma "lewe" dochody, a z zachłanności składa jeszcze VZM i wpada jak śliwka w kompot
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  13. #1853

    Domyślnie

    Przepraszam, ale czy odliczeniu podlega styropian?
    Taki do wylewek FS20? Jeśli tak, to jaki ma kod PKWiU?
    I jeszcze jadno, jak to jest z kostką betonową na opaski i podjazdy? Zaliczają?

  14. #1854

    Domyślnie

    Kostka była w tym wykazie,zreszta ja kostke odliczałem i zaliczyli.

  15. #1855

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    Kostka była w tym wykazie,zreszta ja kostke odliczałem i zaliczyli.
    ale tylko betonową ewentualnie drewnianą , na granit zawsze było 22%

  16. #1856

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygul
    Przepraszam, ale czy odliczeniu podlega styropian?
    Taki do wylewek FS20? Jeśli tak, to jaki ma kod PKWiU?
    Czy taki jest poprawny: 25.21.41-20.00 ?

  17. #1857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygul
    Cytat Napisał Zygul
    Przepraszam, ale czy odliczeniu podlega styropian?
    Taki do wylewek FS20? Jeśli tak, to jaki ma kod PKWiU?
    Czy taki jest poprawny: 25.21.41-20.00 ?
    Tak to jest symbol stryopianu
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  18. #1858

    Domyślnie

    Dokładnie kostka betonowa

  19. #1859

    Domyślnie

    Hey

    Ciotka dzisaj zwróciła mi czesc faktur bo miała "wątpliwości".
    Troche znalazłem w necie,ale mam jeszcze kilka pytań(tylko prosze nie krzyczcie na mnie ):

    -płyta GK Rigips-a 12.5 mm zielona, brak symbolu na FV,znalazłem w necie symbol 26.62.10-50.10 to dobry jest??czy płyty podlegają odliczeniu??

    -teraz tak farby mam symbol na FV 24.30.11-50.10-na zestawieniu nic o o tym nie ma,można odliczać??

    -np. mam materiał gdzie brak pkwiu,ale jest do odliczenia,czy musze uzupełniać symbol,czy moge złożyc do US bez symbolu??

    no to by było tyle.
    dzieki i pozdrawiam

    pozdrawiam

  20. #1860

    Domyślnie

    płyta GK Rigips-a 12.5 mm zielona, brak symbolu na FV,znalazłem w necie symbol 26.62.10-50.10 to dobry jest??czy płyty podlegają odliczeniu??
    Materiał i symbol OK - do odliczenia.

    farby mam symbol na FV 24.30.11-50.10-na zestawieniu nic o o tym nie ma,można odliczać??
    Farby niestety nie.

    mam materiał gdzie brak pkwiu,ale jest do odliczenia,czy musze uzupełniać symbol,czy moge złożyc do US bez symbolu??
    Możesz składać bez symbolu. Jeśli jednak go znasz - możesz go dopisać aby "naprowadzić" US co powinno spowodować szybszą weryfikację

Strona 93 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony