dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 159 z 407
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3161

    Domyślnie

    26.70 kamień naturalny i wyroby z niego, czego w wykazie nie ma i tym samym stawka VAT 22% była zawsze. A druga sprawa, że blat kuchenny będzie traktowany jako wyposażenie, a nie materiał budowlany, więc odliczyć nie można

  2. #3162

    Domyślnie

    Witam,

    potrzebuję kogoś, kto wypełni mi deklarację zwrotu vatu w miarę szybko.
    Jestem z Warszawy, gmina Wawer.
    Pozdrawiam,
    Kaśka

  3. #3163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał supernova
    Witam,

    potrzebuję kogoś, kto wypełni mi deklarację zwrotu vatu w miarę szybko.
    Jestem z Warszawy, gmina Wawer.
    Pozdrawiam,
    Kaśka
    ja szukałam w całej Warszawie - w każdym biurze do którego dzwoniłam - gdy usłyszeli, że chodzi o różnicę VAT - obśmiali mnie
    Koniec końców - dwie noce zarwane - i deklaracja wypełniona.

    Gdyby nie to, że dziadostwo pracochłonne - da się przeżyć

  4. #3164

    Domyślnie

    do Glowac:

    Witaj Sąsiadko,

    dzięki za odpowiedź. Mam akalkulię i chyba mnie to przerośnie, chociaż kto wie....
    Pozdrawiam

  5. #3165

    Domyślnie

    Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?
    Mieszkam.

  6. #3166

    Domyślnie :)

    Dzięki Bella za podpowiedż ( skąd Ty bierzesz tyle czasu, żeby sie na tylu forach udzielać ) i za pozdrowienia . Zuzek smoka tez pozdrowie od Ciebie

  7. #3167

    Domyślnie

    Cytat Napisał supernova
    do Glowac:

    Witaj Sąsiadko,

    dzięki za odpowiedź. Mam akalkulię i chyba mnie to przerośnie, chociaż kto wie....
    Pozdrawiam
    Wspólczuję z powodu akalkulii.
    Ale skorzystaj z tego programu
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT
    Tu nie trzeba wykonywać żadnych działań matematycznych.
    Tu się WSZYSTKO LICZY SAMO.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

  8. #3168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?
    Panele podłogowe na bazie płyt MDF, czy wiórowych wchodzą. Jeśli jednak to są same płyty, z których np można zrobić szafę wnękową lub meble, to wylecą

  9. #3169

    Domyślnie Re: :)

    Cytat Napisał psadko
    Dzięki Bella za podpowiedż ( skąd Ty bierzesz tyle czasu, żeby sie na tylu forach udzielać ) i za pozdrowienia . Zuzek smoka tez pozdrowie od Ciebie
    Hm... czytanie suchych ustaw to nie dla mnie, bo zasypiam nie skończywszy 1 strony... a na forach podatkowych zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym

  10. #3170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?
    Kostka - 26.61.11-50.21 (płyty chodnikowe z betonu) lub:
    26.61.11-50.29 (płyty chodnikowe i podobne wyroby z betonu,
    pozostałe).

    Jedyna uwaga dot. miejsca ułożenia kostki. Można odliczyć jeśli funkcjonalnie jest przy budynku (taras, opaska).
    Chodniki, podjazdy są kwestionowane .

  11. #3171

    Domyślnie Re: :)

    Cytat Napisał belladonna
    Hm... czytanie suchych ustaw to nie dla mnie, bo zasypiam nie skończywszy 1 strony... a na forach podatkowych zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym
    Bo suchych się nie da.
    Mam wrażenie, że powstają po zażyciu jakichś płynów, więc sama rozumiesz...

    I radzę czytać od końca - być może ma dłuuuuuuugie vacatio legis i nie warto się nią przejmować....

  12. #3172

    Domyślnie Re: :)

    Cytat Napisał ZUZEK

    Bo suchych się nie da.
    Mam wrażenie, że powstają po zażyciu jakichś płynów, więc sama rozumiesz...

    I radzę czytać od końca - być może ma dłuuuuuuugie vacatio legis i nie warto się nią przejmować....
    Przynajmniej nie potrzebuję tabletek nasennych jak nie mogę zasnąć, bo wystarczy przeczytać 1 stronę jakiejś ustawy i zasypiam jak niemowlę

  13. #3173

    Domyślnie witam

    witam. czyli podsumowujac gwozdzie i inne wkrety do plyt gipsowych i blachy nie wchodzą ???

  14. #3174

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał Mikazuu
    Właśnie wypełniam swój wniosek o zwrot vat-u i mam dylemat, czy płyty MDF i płyty wiórowe można odliczać? A starobruk (czyli kostkę betonową) mogę też odliczyć?
    Panele podłogowe na bazie płyt MDF, czy wiórowych wchodzą. Jeśli jednak to są same płyty, z których np można zrobić szafę wnękową lub meble, to wylecą
    tak myślałam
    zadzwoniłam do producenta i on z kolei powiedział, że takie wyroby zawsze były na 22%
    ale kostke betonowa wpisałam - liczę na cud, że przejdzie... albo mnie urząd wezwie
    Mieszkam.

  15. #3175

    Domyślnie Re: witam

    Cytat Napisał psadko
    witam. czyli podsumowujac gwozdzie i inne wkrety do plyt gipsowych i blachy nie wchodzą ???
    Nie, jedynie wchodzą w grę kołki do styropianu z tworzyw sztucznych, a metalowe śruby, wkręty, czy kołki wylatują

  16. #3176

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o informację, czy jeśli w poprzednim roku składałam wniosek wraz z mężem, to w tym roku on też musi widnieć na formularzu, czy niekoniecznie. Jest opcja dla "osoby fizycznej pozostającej w związku małż. - wniosek indywidualny". Czy mogę z niego skorzystać, czy musi być niejako 'kontynuacja' wniosku poprzedniego.
    dziękuję z góry

  17. #3177

    Domyślnie

    Ach i jeszcze jedno!
    do tej pory nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie odnośnie piecy akumulacyjnych, regulatorów do nich , a także grzejników typu drabinka -elektrycznych oraz termostatów do nich (w żadnym nie mam pkwiu)
    pliiiiis, niech ktoś pomoże

  18. #3178

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrasza
    Ach i jeszcze jedno!
    do tej pory nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie odnośnie piecy akumulacyjnych, regulatorów do nich , a także grzejników typu drabinka -elektrycznych oraz termostatów do nich (w żadnym nie mam pkwiu)
    pliiiiis, niech ktoś pomoże
    Niestety żaden z powyższych materiałów nie był na 7 % VAT.
    Mam ich symbole PKWiU ale w tej sytuacji ich cytowanie jest
    chyba zbędne.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

  19. #3179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał matrasza
    Ach i jeszcze jedno!
    do tej pory nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie odnośnie piecy akumulacyjnych, regulatorów do nich , a także grzejników typu drabinka -elektrycznych oraz termostatów do nich (w żadnym nie mam pkwiu)
    pliiiiis, niech ktoś pomoże
    Niestety żaden z powyższych materiałów nie był na 7 % VAT.
    Mam ich symbole PKWiU ale w tej sytuacji ich cytowanie jest
    chyba zbędne.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

    Buuuuuuu
    Dzięki Pit_er

  20. #3180

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrasza
    Witam,
    proszę o informację, czy jeśli w poprzednim roku składałam wniosek wraz z mężem, to w tym roku on też musi widnieć na formularzu, czy niekoniecznie. Jest opcja dla "osoby fizycznej pozostającej w związku małż. - wniosek indywidualny". Czy mogę z niego skorzystać, czy musi być niejako 'kontynuacja' wniosku poprzedniego.
    dziękuję z góry
    Jako małżonkowie macie jeden limit bez względu na wnioski (indywidualne, czy wspólne). A przy indywidualnym i tak dane małżonka i jego podpis być muszą (wyjątek z podpisem, separacja)

Strona 159 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony