Cytat Napisał Byszek
Cytat Napisał jolla25
Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.
Czyli co US to inne podejście. U mnie w takiej sytuacji podchodzą do tego tak, że jeśli małżonkowie składają wniosek wspólny; jeśli przez cały czas ponoszenia wydatków pozostawali w związku małżeńskim i obowiązuje ich ustawowa wspólność małżeńska to można uznać faktury wystawione na małżonka, którego nie ma na pozwoleniu czy w akcie notarialnym działki. NUS uznał że w takiej sytuacji kiedy nie ma rozdzielności majątkowej kasa na materiały pochodziła ze wspólnej kasy małżonków i dlatego w moim US taki wniosek by przeszedł.
Dlatego myślę, że zawsze w przypadku wątpliwych sytuacji trzeba pytać w swoim US jak oni do tego podchodzą.