Witam. mam pytanie dot. zwrotu VAT za oprawy oświetleniowe.

Jedna Pani w US powiedziała mi, że nie mogę uzyskać zwrotu za oprawy oświetleniowe, bo w grę wchodzą tylko przemysłowe.
Gdy udowodniłam, że mieszkaniowe również z wyłączeniem wodoszczelnych, to inna pracownica oznajmiła mi, że żadne nie wchodzą w grę, bo oprawy nie są elementem instalacji elektrycznej - tylko instalacji oświeteleniowej! I że oprawy te nie mają zadnego związku z instalacją elektryczną. (Nie wiem, może z hydrauliczną mają )
A że instalacja oświetelniowa nie jest ujęta w wykazie robót zaliczanych do remontu w związku z tym nie można uzyskać zwrotu za zadne oprawy - mimo ze są w wykazie!


Wg mnie oświetelnie jest kolejnym etapem instalacji elektrycznej, a mianowiecie - na stałe zamontowanaym elementem wyposażenia instalacji elektrycznej czy urządzeniem inst. elektrycznej.
Rozumiem, że w grę mogą nie wchodzić lampy stojące - jak nocne czy podłogowe, ale oprawy oświetleniowe żarówkowe czy halogenowe??

Proszę o pomoc, bo jak najszybciej musze się wybrać do US, bo problem jeszcze dotyczy folii paroizolacyjenj - mimo jej przeznaczenia i materiałów z których jest wykonana nie zgadza się PKWiU i w związku z tym musze poprawić.

Pozdrawiam