dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 407
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanka
    Jak to jest z tymi limitami? Jeśli składałam już wcześniej wniosek w 2006 r. to obejmuje mnie wtedy wyliczony limit czy teraz naliczam nowy?
    Limit wyliczasz na dzień składania wniosku. Limit na budowę i limit na remont to dwa różne limity. Do końca marca obowiązuje jak narazie najwyższa dotąd cena metra a więc i najwyższy z dotychczasowych limit
    Cytat Napisał jaga00
    Mam pytanie ( może głupie, ale nie umiem wybrnąć)
    Właśnie wypełniam formularz VZM-1/A i wpisuję kolejno wszystkie faktury aby odliczyć VAT z materiałów budowlanych, doszłam do końca drugiej strony ... i skończyło mi się miejsce na dalsze faktury ( a mam ich jeszcze sporo). Stronka automatycznie już mi się podliczyła i nie wiem co dalej. Co robię źle ? Przecież limit odliczeń jest dożo większy niż mi się "skończyło" na stronce. POMOCY !!!
    A pozycję nr 3 na załączniku widzisz ? Mozesz tak wypełniać aż do nieskończoności Jedyny warunek to limit bo jak się przekroczy to nie ma sensu więcej faktur zaliczać bo tylko robotę sobie robi człowiek a i tak US odwali
    Cytat Napisał Nanka
    Mam pewne wątpliwości co do nie których przedmiotów. PProszę o pomoc i ewentualnie PKWiU:

    1)gazobeton 12 i 6 TAK
    2)zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny (na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14) TAK
    3)zaprawa wyrównująca Tysand 25kg TAK
    4)klej do tapet Metylan 200g (na f-rze 24.62.10-95.90) NIE
    5)klej do bort ( na f-rze 24.62.10-95.00) NIE
    6)kątownik 30x30x3mm TAK
    7)ceownik GW 50 TAK
    styropian stand. dach-podł. 5 (brak PKWiU na f-rze) TAK
    9)HG czyste fugi NIE
    10)HG super ochrona do fug NIE
    11)pręt kwadratowy 12TAK
    12)listwa do glazury TAK
    13)blacha płaska 0,5 ocynk TAK
    14)bateria umywalkowa i wannowa (na f-rze 29.13.12-33.11) TAK POZ. 167
    15)listwy przypodłogowe TAK POZ. 169
    16)narożniki i zakończenia do listew przypodł. TAK

    Z góry wielkie dzięki!!!!!! :

  2. #1342

    Domyślnie

    No własnie, że nie mam strony 3 itd. , gdybym miala, to nie byloby pytania. Chyba, że ja mam jakis "durny" program. Napisz skąd sciagnąć taki, na którym mozna wpisywac wiele stron. O limicie wiem - wiekszość przepisow juz " przestudiowalam'. Nadal więc prosze o podanie strony z "lepszym" niz mój programem. Dzieki.

  3. #1343

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaga00
    No własnie, że nie mam strony 3 itd. , gdybym miala, to nie byloby pytania. Chyba, że ja mam jakis "durny" program. Napisz skąd sciagnąć taki, na którym mozna wpisywac wiele stron. O limicie wiem - wiekszość przepisow juz " przestudiowalam'. Nadal więc prosze o podanie strony z "lepszym" niz mój programem. Dzieki.
    Program masz dobry tylko czegoś niedopatrzyłaś przy początkowej fazie uruchamiania pewnie Poszukaj gdzieś ilości składanych załączników. Musi być na bank mozliwość dodania nowego zalącznika. Ja korzystam z programu e-druki firmy IPS i to jest dobry programik. Sam liczy i nie trzeba kombinować.

  4. #1344

    Domyślnie

    Kurcze pieczone!!!
    Otwieram program( VZM-1 A), zaznaczam wersje do wspólnego rozliczania małzonków i na samej górze pojawia się FORMULARZ VZM 1/A - czyli są tylko dwie strony... czy ja żle patrzę???

  5. #1345

    Domyślnie

    Sory trochę inaczej- Formularz ( 1/2)VZM - 1/A czyli sa tylko dwie strony???

  6. #1346

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze kilka wątpliwości, czy można odliczać:
    Zawór grzejnikowy zw. 29.13.12
    Otulina izol. 25.21.22
    Filtr moś.skośny 29.24.12-30.20

    Ktoś podawał chyba linka do sprawdzania czy można odliczać po numerze PKWiU, moglibyście podać jeszcze raz?

  7. #1347
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nanka

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Byszek piszesz mi że mogę odlliczyć zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny, a na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14 którego nie ma w wykazie.Czy obejmuje go poz. 167? Masz może PKWiU dla blacha płaska 0,5 ocynk? A co z półsyfonem umywalkowym butelkowym 1 1/4"?

  8. #1348

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Jestem nie doświadczony w kwestii odliczania watu za materiały remontowo-budowlane. Będę robił to pierwszy raz , proszę tylko o dopowiedź na jedno pytanie. Zacznę od tego, że w roku 2006 rozpocząłem modernizację- remont mieszkania. Mieszkałem na parterze i dokupiłem pierwsze piętro. Wsztstkie prace przeprowadzałem sam, począwszy od pokrycia dachu blachodachówką do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Długo się zeszło z tym remontem a pracę można ocenić w 80% za ukończoną. Niewiele materiałów będę już kupował więc chciałbym wyciągnąć rękę po to co moje.
    Proszę o odpowiedzna pytanie , czy w rozliczeniu jakie złożę mogę wziąć pod uwagę rok 2006 czy tylko rok 2007. Jak daleko mogę cofnąć się w latach do tyłu.[/b]

  9. #1349

    Domyślnie

    Ktoś podawał chyba linka do sprawdzania czy można odliczać po numerze PKWiU, moglibyście podać jeszcze raz?

  10. #1350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertrem
    Witam wszystkich!
    Jestem nie doświadczony w kwestii odliczania watu za materiały remontowo-budowlane. Będę robił to pierwszy raz , proszę tylko o dopowiedź na jedno pytanie. Zacznę od tego, że w roku 2006 rozpocząłem modernizację- remont mieszkania. Mieszkałem na parterze i dokupiłem pierwsze piętro. Wsztstkie prace przeprowadzałem sam, począwszy od pokrycia dachu blachodachówką do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Długo się zeszło z tym remontem a pracę można ocenić w 80% za ukończoną. Niewiele materiałów będę już kupował więc chciałbym wyciągnąć rękę po to co moje.
    Proszę o odpowiedzna pytanie , czy w rozliczeniu jakie złożę mogę wziąć pod uwagę rok 2006 czy tylko rok 2007. Jak daleko mogę cofnąć się w latach do tyłu.[/b]
    Do 01.05.2004 roku.

  11. #1351

    Domyślnie

    A jeśli w roku 2006 wszystkie faktury miałem na ojca, a teraz wszystkie są na mnie to mogę je uwzględnić?
    I jaka może być przerwa czasowa między kolejnymi fakturami?

  12. #1352

    Domyślnie

    Jeszcze mi się objawił taki temat:
    profil mosiężny - tak mam na fakturze, w praktyce jest to mosiężna listwa progowa montowana na kołkach do wbijania.
    Obawiam się, że to 27.44.22-00.21 (sztaby mosiężne) lub 27.44.22-00.27 (kształtowniki mosiężne) - oba "na NIE".

  13. #1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trofik
    A jeśli w roku 2006 wszystkie faktury miałem na ojca, a teraz wszystkie są na mnie to mogę je uwzględnić?
    I jaka może być przerwa czasowa między kolejnymi fakturami?
    Nie możesz, bo z nich wynika, że to ojciec dokonywał zakupów. To ojciec we własnym wniosku może je wykazać.
    Przerwa czasowa nie ma najmnieszego znaczenia.

  14. #1354

    Domyślnie

    Dla wszystkich tych, którzy mają problemy z rozliczaniem różnicy w podatku VAT. Mam nadzieję, że informacja ta jest wyczerpująca i rozwieje wszelkie wątpliwości.

    [/url]http://www.gofin.pl/2,88793.html

    Pozdrawiam

  15. #1355

  16. #1356

    Domyślnie

    Może pozwoli wyeliminować część podstawowywch pytań.

  17. #1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanka
    Byszek piszesz mi że mogę odlliczyć zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny, a na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14 którego nie ma w wykazie.Czy obejmuje go poz. 167? Masz może PKWiU dla blacha płaska 0,5 ocynk? A co z półsyfonem umywalkowym butelkowym 1 1/4"?
    Zawory to poz. 167. a blacha to albo poz 47 albo 55 nie pamietam dokładnie.
    Syfony wchodzą

  18. #1358

    Domyślnie

    witam
    Jako początkujący budowniczy rozpoznaje się z tematem skarbówki. Dlatego też moje pytanie. W pazdzierniku 2007 roku wziołem kredyt na budowę domu i w zwiąsku z tym czy mogę skożystać z ulgi odsetkowej??
    Jeśli tak to jakie muszę okazać dokumenty??

  19. #1359

    Domyślnie

    Cześć
    A jak wygląda sprawa z grzejnikami łazienkowymi i z zaworami grzejnikowymi?
    Na pewno można odliczyć grzejniki aluminiowe. Łazienkowe są stalowe.
    Pozdrawiam
    Mario

  20. #1360

    Domyślnie

    28.22.11-50 Grzejniki nieelektryczne i ich części ze stali
    28.22.11-50.10 Grzejniki z blachy lakierowane
    28.22.11-50.20 Grzejniki z rur lakierowane
    28.22.11-50.30 Grzejniki z rur z użebrowaniem z blachy lakierowane
    28.22.11-50.90 Grzejniki ze stali, pozostałe

    Oczywiście "na TAK".

    Aha, zawory - poz. 167 załącznika MTiB (symbol PKWiU Cię nie interesuje).

Strona 68 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony