dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel73

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Polnord - stan deweloperski - tragedia

    Witam, niedawno nabylem mieszkanie w POLNORDZIE.
    Wedlug umowy mieszkanie mialo byc wykonczone w stanie deweloperskim. Czekam wlasnie na odbior, ale bylem niedawno zobaczyc mieszkanie. Zastanowilo mnie pare rzeczyi .mam wiec do was pytania czy mam reklamowac to co tam zastalem:
    - tynki - mialy byc 3 kategorii - a na scianach widac "fale" bezowo zolte, tak jakby wilgoc wychodzila ze scian... pewnie dlatego "na gwalt" susza mieszkania..
    - rura sciekowa z umywalki w lazience schodzi po scianie w dol i w rogu miedzy sciana a podloga biegnie po prawie polowie obwodu lazienki do splywu kibelka (czy ta rura nie powinna byc schowana w scianie lub podlodze?) - oni tlumacza sie ze w scianie sa zbrojenia i nie da sie tego schowac - dla mnie to duze utrudnienie, bo rura ta zmniejsza powierzchnie lazienki i musze dobutowywac specjalny prog!
    - sciany kominow wydaja sie jakby nierowne(pofalowane) ... nie mam pewnosci (brak poziomnicy) ale czy moge reklamowac takie rzeczy ?
    - osieciowanie - kontakty - sa umieszczone w zupelnie niepraktycznych miejscach - w umowie nie bylo zalaczonego planu instalacji elektrycznej (podobno dostepny byl caly czas w biurze, ale nikt mnie o tym nie poinformowal) - czy moge przed odbiorem zamowic zmiane miejc kontaktow?

    Szczerze to jestem zawiedziony tym POLNORDEM. Moze przesadzam, moze u kazdego fewelopera sa podobne problemy. Ale zaplacilem kupe kasy, a oni reklamowali sie jako precyzyjna firma, ktora wybuduje mieszkania o wysokim standardzie
    Prosze o pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie Re: Polnord - stan deweloperski - tragedia

    Cytat Napisał daniel73
    Witam, niedawno nabylem mieszkanie w POLNORDZIE.


    skoro NABYŁEŚ znaczy że jest akt notarialny a tam plan mieszkania, tak?


    Wedlug umowy mieszkanie mialo byc wykonczone w stanie deweloperskim.

    Czekam wlasnie na odbior, ale bylem niedawno zobaczyc mieszkanie. Zastanowilo mnie pare rzeczyi .mam wiec do was pytania czy mam reklamowac to co tam zastalem:
    - tynki - mialy byc 3 kategorii - a na scianach widac "fale" bezowo zolte, tak jakby wilgoc wychodzila ze scian... pewnie dlatego "na gwalt" susza mieszkania..


    poczekaj aż wyschnie i wtedy zobaczysz co to jest, ale w protokole MUSI być druczek czy punkt gdzie oprócz stanów licznika i innych rzeczy spisuje się zauważone usterki - koniecznie sobie dopilnuj by był tam wpis, ze coś takiego jest i chcesz by to wyjaśnili... nie musisz mówić im co to jest, bo nie masz wykształcenia budowlanego... niech sami dochodzą, i jak trzeba zaproponują sposób naprawy...

    - rura sciekowa z umywalki w lazience schodzi po scianie w dol i w rogu miedzy sciana a podloga biegnie po prawie polowie obwodu lazienki do splywu kibelka (czy ta rura nie powinna byc schowana w scianie lub podlodze?) - oni tlumacza sie ze w scianie sa zbrojenia i nie da sie tego schowac - dla mnie to duze utrudnienie, bo rura ta zmniejsza powierzchnie lazienki i musze dobutowywac specjalny prog!


    jeśli nie masz tego w projekcie mieszkania to rura robi wypad na ich koszt oczywiście na protokole odbioru piszesz, ze masz rurę widmo... bo nie powinno jej być.


    - sciany kominow wydaja sie jakby nierowne(pofalowane) ... nie mam pewnosci (brak poziomnicy) ale czy moge reklamowac takie rzeczy ?


    owszem... z kątownikiem i poziomicą (im dłuższa tym lepiej) sprawdź wszystkie powierzchnie podłóg, sufitów i ścian + kąty oczywiście. Nie jestem pewna, ale na łacie 2m nie moze być więcej niż 2 lub 3 mm odchyłu - ale to jeszcze dopytaj


    - osieciowanie - kontakty - sa umieszczone w zupelnie niepraktycznych miejscach - w umowie nie bylo zalaczonego planu instalacji elektrycznej (podobno dostepny byl caly czas w biurze, ale nikt mnie o tym nie poinformowal)


    no ... że tak powiem tu dałeś ciała... idż sprawdź !!!

    - czy moge przed odbiorem zamowic zmiane miejc kontaktow?

    tak, ale to płatne extra... chyba, że te co masz w mieszkaniu nie pokrywają się z tymi z projektu i chcesz by przywrócono rozmieszczenie zaprojektowane przez architekta.

    Szczerze to jestem zawiedziony tym POLNORDEM.

    ... ciut za późno

    Moze przesadzam, moze u kazdego fewelopera sa podobne problemy. Ale zaplacilem kupe kasy, a oni reklamowali sie jako precyzyjna firma, ktora wybuduje mieszkania o wysokim standardzie


    szkoda że nie czytałes strony moich developerów a też się nabrałam


    Prosze o pomoc


    na koniec powiem, ze masz 3 lata rękojmi ustawowej, każdą usterkę musisz zgłosić w miesiąc po wykryciu i domagać się naprawy lub kasy - co wolą.

    A przy protokole dobrze sprawdzić termostaty grzejnikowe, stolarke okienną (rysy) oraz atesty antywałamaniowe do drzwi wejściowych (ubezpieczenie)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel73

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Aktu notarialnego nie ma
    Jest tylko podpisana umowa przedwstepna a do niej tylko i wylacznie dolaczony harmonogram spat i karta mieszkania (taka z ich strony z internetu). A tam rury nie ma!!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    więc zamiast z siebie robić łosia
    weź sobie na odbiór kogoś, kto się na tym zna
    koszt 150-200PLN i będziesz wiedział co i jak
    ogłoszeń pełno, lepiej wybrać kogoś młodszego,
    tylko wybadaj jakim sprzętem dysponuje i czy zna normy

    bo na razie, sadząc po opisie, to są to obawy, nie fakty
    a że zapłaciłeś kupę kasy, nie oznacza, że ktoś Cię okradł

    do umowy były załączone jakieś rzuty lokalu? standardy?

    z tą rurą raczej nie podzielałbym optymizmu Pani z Czarnym Pasem
    ale tu za mało danych, aby coś konkretnie powiedzieć

    wiesz jak ten odbiór będzie wyglądał?
    od razu przekazanie lokalu?
    czy odbiór wstępny?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    więc zamiast z siebie robić łosia
    weź sobie na odbiór kogoś, kto się na tym zna
    koszt 150-200PLN i będziesz wiedział co i jak
    ogłoszeń pełno, lepiej wybrać kogoś młodszego,
    tylko wybadaj jakim sprzętem dysponuje i czy zna normy


    zgadzam się ...


    bo na razie, sadząc po opisie, to są to obawy, nie fakty

    owszem, ale trzeba człowiekowi pomóc co ma robić, jak procedować z developerem w przypadku gdy obawy się zmienią w fakty...

    a że zapłaciłeś kupę kasy, nie oznacza, że ktoś Cię okradł

    ależ on nie pisze że go okradziono, ale o tym, że ma wątpliwości co do jakości wykończenia i że innej jakości prac się spodziewał po tak dużej firmie.

    do umowy były załączone jakieś rzuty lokalu? standardy?

    ... tak to jest teraz najważniejsze. Można kwestionować wszystko - jeśli ma się do tego podstawy.

    z tą rurą raczej nie podzielałbym optymizmu Pani z Czarnym Pasem
    ale tu za mało danych, aby coś konkretnie powiedzieć...

    optymistą warto być zawsze aczkolwiek się tu musze zgodzić, że musisz mieć dokumentację lokalu.....no bez tego to nie bałdzo ruszysz

    wiesz jak ten odbiór będzie wyglądał?
    od razu przekazanie lokalu?
    czy odbiór wstępny?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel73

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    mam faceta ktory zna sie na wykonczeniach i to wlasnie on zauwazyl te usterki. Jutro idziemy jeszcze raz ogladac mieszkanie z przedstawicielem dewelopera.
    Bedzie odbior wstepny ale pewnie gdzies po swietach

    ale to dziwne ze w nowoczesnym budownictwie biegnie rura na pol lazienki

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zapewne ten facet ma Ci to wykańczać tak?
    no i co to ma do nowoczesnego budownictwa?
    ściany są z jakiś innych materiałów?
    z umywalki nie trzeba wody odprowadzać?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel73
    mam faceta ktory zna sie na wykonczeniach i to wlasnie on zauwazyl te usterki. Jutro idziemy jeszcze raz ogladac mieszkanie z przedstawicielem dewelopera.
    Bedzie odbior wstepny ale pewnie gdzies po swietach

    ale to dziwne ze w nowoczesnym budownictwie biegnie rura na pol lazienki
    wiesz co? ja myślę, że jeśli się da to zrób zdjęcia rury i tego wszystkiego co Ci mąci spokój i spać nie daje


    wtedy będzie nam łatwiej pomóc

  9. #9

    Domyślnie

    Zobaczcie na forum.polnord.net
    Mamy dokładnie te same problemy co wszyscy którzy kupili mieszkanie od Polnordu..
    Tragedia a deweloper odmawia reklamacji i wina obarcza mieszkańcow.
    Wstawia swojego zarządcę, bo ma większość głosów i Veidik reprezentuje interesy dewelopera a nie mieszkańcow....tylko ciągle opłaty rosną...nie wiadomo za co.
    Jeśli nie wiecie jak wyrzucić VEIDIK to dajcie znać... z chęcią pomogę!

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkim osobom, które planują kupić mieszkanie od tego dewelopera stanowczo odradzam! Po zakupie mieszkania spółka odrzuca wszystkie zgłoszenia, które są do niej wysyłane w ramach rękojmi (bez przeprowadzenia rzetelnej ekspertyzy). Wszystkie problemy zrzucane są na pozostałych lokatorów. Pozostaje jedynie droga skierowana do UOKiK'u i sądu żeby dochodzić swoich spraw. W moim przypadku hałas wydobywający się z "części wspólnej" sprawia mi wielkie problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi jak praca czy sen. Jeszcze raz stanowczo odradzam - masa zszarpanych nerwów i stres przez ostatnie miesiące ������

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony