dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 407
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3581

    Domyślnie

    To jak jest z tymi bateriami, mozna odliczac czy nie?? A klamki do drzwi wewnetrznych, drzwi do wneki prysznicowej, okap kuchenny, klinkier, podsufitke, profil sufitowy CD 60 i UD 27X28??
    Z gory sorki, jak juz o tym bylo

  2. #3582

    Domyślnie

    Chodzi oczywiscie o baterie umywalkowe, zlewozmywakowe, prysznicowe

  3. #3583

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003
    To jak jest z tymi bateriami, mozna odliczac czy nie?? A klamki do drzwi wewnetrznych, drzwi do wneki prysznicowej, okap kuchenny, klinkier, podsufitke, profil sufitowy CD 60 i UD 27X28??
    Z gory sorki, jak juz o tym bylo
    Można baterie, bo to armatura metalowa sieci domowej i wchodzą bez względu na symbol, o czym pisałam wyżej.
    klamki wchodzą,
    profile wchodzą,
    klinkier? zaprawa, cegła? (szamotowe sprawy nie wchodzą) klinkier tak (ale by opis do tego koniecznie), bo cegła klinkierowa jest wykorzystywana do kominów (chyba dobrze pamiętam) ... no tak to jest jak baba ma z czymś takim do czynienia... to ciągle chyba...
    podsufitka... PCV? to jestem na tak
    drzwi do wnęki prysznicowej... do kabiny, czy normalne drzwi do jakiegoś pomieszczenia?
    okap kuchenny nie jest materiałem budowlanym i wylatuje

  4. #3584

    Domyślnie

    Dzieki
    W rownoleglym watku o zwrocie podatku napisali, ze baterie nieeeee wiec juz mam metlik w glowie...

  5. #3585

    Domyślnie

    Bo widocznie nie wszyscy wiedzą co to jest armatura metalowa sieci domowej, a w załączniku MTiB jest napisane, że wchodzi bez względu na symbol...i to nie są tylko baterie, bo sprawy prysznicowe niekoniecznie nazywają się baterią

  6. #3586

    Domyślnie

    słuchajcie a co z takimi pozycjami:?
    - emulsja biała
    - pigment
    - zamek Gerda ZX+
    odlicza się?

  7. #3587
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barton9

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    emulsja nie, pigment raczej nie, zamki tak (poz. 84).

  8. #3588
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shanti

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo prosze o pomoc czy: wkrety,galanterie metalowa itp rzeczy z symbolem pkwiu 28.74.11 mozna odliczyc czy nie ???????

  9. #3589

    Domyślnie

    Witam
    wybaczcie jesli moje pytanie juz sie powtorzylo - rozliczam vat - zastanawia mnie czy jesli symbol PKWiU na fakturze jest 20.10.21-10 (boazeria swierkowa) a w wykazie 20.10.21-10.1 - to ta jedynka ma tutaj znaczenie? Inna sprawa ze w wykazie ten produkt nazywa sie tarcica podlogowa iglasta - a boazeria podloga nie jest

    i jesli mam PKWiU 26.30.10-73.31 (gres) a w wykazie jest 26.30.1 - to odliczyc moge?

    i jeszcze - jesli w wykazie jest nr ex 26.6 - a u mnie na fakturze 26.64.10-00.00 - klej elastyczny - to go odliczam?

    i czy pianka i folia paro 0.2 obie PKWiU 26.82.16-30.90 kwalifikuja sie pod 26.82.16-30 jako materialy izolujace cieplnie lub akustycznie?
    a co z siatka zgrzewana (metalowa ktora ulozona byla przed zalaniem stropu)? nei mam na nie zadnego PKWiU

  10. #3590

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj zabrałam się za moje faktury i nie wiem dwóch rzeczy:
    1) rura papierowa 252 (PKWiU - 21.25.14-30.22)
    2)pustak betonowy (brak symbolu na fakturze)
    Można odliczyć vat?, bo coś mi się wydaje że chyba jednak nie, ale wolałabym żeby wypowiadział się ktoś nieco mądrzejszy w temacie ode mnie.

  11. #3591

    Domyślnie

    Coś zostałam sama na placu boju...
    Grave podzielam zdanie Barton9 (pigment na pewno nie)
    Shanti z zacytowanego grupowania wchodzą wyłącznie okucia budowlane, a wkręty okuciem nie są
    Mkkafe, boazeria drewniana ma związek ze ścianą, a nie podłogą i nie wchodzi. Jeśli masz na fakturze 26.30.10-73.31, to symbol z wykazu zawiera się w symbolu z faktury, więc wchodzi (istotne tez są "ex-y" w wykazie, bo wtedy są wyłączenia, ale w tej grupie ich nie ma).
    Przy ex 26.6 wyłączeniem sa płyty kamienne surowe i wyroby z Lastrico (z wyjątkami), wiec ten klej wyłączeniem nie jest, dlatego wchodzi.
    Pianka wchodzi, a folia paroizolacyjna nie wchodzi (jej prawidłowe PKWiU jest inne). Siatki zbrojeniowe wchjhodzą (nie wchodzą siatki elewacyjne)
    Jolla25
    1 nie wchodzi
    2 wchodzi
    Czyli od 2 można odliczyć, ale jeśli to remont, to pustak powinien być wykorzystany np na ściankę działową, czy zamurowanie otworu okna, drzwi... bo inaczej to podejrzane

  12. #3592

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Pustak betonowy był wykorzystany do budowy ścian piwnic więc wszystko ok.
    Jeszcze raz dziękuję

  13. #3593
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkkafe
    Witam
    wybaczcie jesli moje pytanie juz sie powtorzylo - rozliczam vat - zastanawia mnie czy jesli symbol PKWiU na fakturze jest 20.10.21-10 (boazeria swierkowa) a w wykazie 20.10.21-10.1 - to ta jedynka ma tutaj znaczenie? Inna sprawa ze w wykazie ten produkt nazywa sie tarcica podlogowa iglasta - a boazeria podloga nie jest

    i jesli mam PKWiU 26.30.10-73.31 (gres) a w wykazie jest 26.30.1 - to odliczyc moge?

    i jeszcze - jesli w wykazie jest nr ex 26.6 - a u mnie na fakturze 26.64.10-00.00 - klej elastyczny - to go odliczam?

    i czy pianka i folia paro 0.2 obie PKWiU 26.82.16-30.90 kwalifikuja sie pod 26.82.16-30 jako materialy izolujace cieplnie lub akustycznie?
    a co z siatka zgrzewana (metalowa ktora ulozona byla przed zalaniem stropu)? nei mam na nie zadnego PKWiU
    Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są twierdzące.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  14. #3594
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolla25
    Witam,
    Dzisiaj zabrałam się za moje faktury i nie wiem dwóch rzeczy:
    1) rura papierowa 252 (PKWiU - 21.25.14-30.22)
    2)pustak betonowy (brak symbolu na fakturze)
    Można odliczyć vat?, bo coś mi się wydaje że chyba jednak nie, ale wolałabym żeby wypowiadział się ktoś nieco mądrzejszy w temacie ode mnie.
    Rury papierowej nie możesz odliczyć (brak w wykazie takiego symbolu), natomiast pustak - tak (poz. 40 wykazu: Wyroby z betonu i gipsu).
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  15. #3595
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał shanti
    Bardzo prosze o pomoc czy: wkrety,galanterie metalowa itp rzeczy z symbolem pkwiu 28.74.11 mozna odliczyc czy nie ???????
    Tak, można. Poz. 90 wykazu: Elementy złączne ze stali gwintowane, gdzie indziej niesklasyfikowane - wyłącznie okucia budowlane łączące.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  16. #3596
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shanti

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Cytat Napisał shanti
    Bardzo prosze o pomoc czy: wkrety,galanterie metalowa itp rzeczy z symbolem pkwiu 28.74.11 mozna odliczyc czy nie ???????
    Tak, można. Poz. 90 wykazu: Elementy złączne ze stali gwintowane, gdzie indziej niesklasyfikowane - wyłącznie okucia budowlane łączące.
    wczesniej belladonna napisala ze nie mozna. Teraz juz sama nie wiem co mam zrobic Ja sie przyznam ze wszystko z tym numerem pkwiu 28.74.11 odliczylam ( a mialam tego dosyc sporo. i teraz nie wiem czy mam poprawic caly wnosek bo juz go skonczylam ale jeszcze nie wydukowalam .

  17. #3597

    Domyślnie

    Shanti
    Pierwsza lepsza strona:
    tutaj akurat US w Tomaszowie Lubelskim.
    http://www.pierwszyus.biaman.pl/inde.../files/pp5.pdf

    Cyt.
    "Zwrot VAT nie będzie przysługiwał w stosunku do materiałów , które już
    przed 1 maja 2004r. były opodatkowane stawką 22 %, są to m.in.: deski, płyty pilśniowe, sklejka, gwoździe, wkręty, kleje do tapet, masy silikonowe, farby, emalie, lakiery , blacha stalowa , kamień brukowy, drewnochron".
    (dokładnie strona 3)
    Chociaż i tutaj bym znalazła pole do dyskusji (ale co do wkrętów i gwoździ podzielam ich zdanie)
    Wkręty, śruby, kołki (za wyjątkiem do styropianu, bo są z tworzyw sztucznych) nie wchodzą, to nie są okucia budowlane. Wkręty farmerskie przy sprawach dachowych też wylatują

  18. #3598

    Domyślnie

    czy ja również mogłabym prosić o pomoc?

    1. bitumiczny klej do styropianu - 26.82.13-00.6 TAK
    2. płyty styropianowe - 25.21.41-20.00 TAK
    3. łącznik izolacyjny - 25.23.15-90.10 ?
    4. rura kanalizacyjna lita PCV TAK
    5. folia fundamentowa NIE
    6. dysperbit 26.82.13-00.69 TAK
    7. izobit 26.82.13-00.62 TAK
    8. cement TAK
    9. stal TAK
    10. folia kubełkowa 25.23.15-50 TAK
    11. zaprawa do siatki ?
    12. narożnik aluminiowy 28.11.23-76.61 ?
    13. piana pistolet TAK
    14. rura 25.21.21-57.22 TAK
    15. kolano 25.21.22-70.20 TAK
    16. papa termozgrzewalna podkładowa TAK?
    17. trójnik 25.21.22-70.90 TAK
    18. kolano 25.21.22 - 70.30 TAK


    bardzo dziękuję. będę rozliczać 1 raz i narazie czarna magia to dla mnie.

  19. #3599

    Domyślnie

    Julies masz już jakieś "tak" lub "nie" na tej liście
    Wg mnie (co podkreślam)
    1-4 tak
    5 nie
    6-9 tak
    10 nie... jej początek PKWiU to 25.21.30, dlatego wg mnie to co masz jest niepoprawne
    11-18 tak

  20. #3600

    Domyślnie

    czyli za dużo się nie pomyliłam. Dzięki

Strona 180 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony