dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 407
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave

    Acha, a ja myslełem ze macie jakąs strone/program na którym sprawdzcie takie rzeczy. Oczywiście mówie o Forumowiczach a nie pracownikach US. Przypuszczam, że w US jest program do którego wprowadzacie PKWiU i wiecie czy mozna odliczyc czy nie
    Niestety nawet w US nie ma takiego zajebistego programu, szkoda. Gdyby taki program był na pewno nie czekałoby się na zwrot do 6 miesięcy

  2. #2002

    Domyślnie

    Ad.1) Tak - kolekcjonujesz - Twojego NIP-u nie musi być.
    Ad.2) Tak.
    Ad.3) Jeśli jakieś faktury (chodzi o 2004 i 2005) pozłużyły Ci jako podstawa do odliczenia w podatku dochodowym (w PIT/D) pakujesz je do VZM-1/B. Pozostałe do VZM-1/A.

    Poza tym - wątek (było tu już (no prawie) wszystko)

  3. #2003

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak to jest z materiałami na podbitkę, można odliczyć
    deska podbitmkowa
    listwa impregnowana
    łata imprenowana?

    Chyba gdzieś czytałam, że drzewa na podbitkę i desek do deskowoania dachu nie odlicza się, ale muszę się upewnić na 1000%
    Pozdrwiam

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieosiagalny
    Czy ktoś wie od czego zależy limit jaki ustala skarbowy na każdy kwartał roku? Gdzie można znaleźć jakieś prognozy na ten temat? Na III kwartał jest 2970 zł. i się zastanawiam, czy czekać do IV kwartału, czy nie?
    Cena 1m2 na IV kwartał:

    http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Ad.1) Tak - kolekcjonujesz - Twojego NIP-u nie musi być.
    Ad.2) Tak.
    Ad.3) Jeśli jakieś faktury (chodzi o 2004 i 2005) pozłużyły Ci jako podstawa do odliczenia w podatku dochodowym (w PIT/D) pakujesz je do VZM-1/B. Pozostałe do VZM-1/A.
    a jak się odlicza ten cały VAT? sorry za infantylne pytanie, ale zupełnie przez przypadek wszedłem w ten topik i teraz próbuję jakoś na szybko pozbierać informacje...
    przykładowo: jakieś kołki kosztowały 100zł (w tym VAT 22zł), ile i jak się odlicza tego VATu?
    Dlaczego w tym VZM są 2 rubryki: kwota VAT wymagajća pozwolenia na budowe i nie? O co chodzi z tym pozwoleniem...

  6. #2006

  7. #2007

    Domyślnie

    Ok, dzięki zaczynam się kumać już pomału w tym wszystkim!

    Czy te odliczanie jest jakoś ograniczone czasowo?

    1. Jak jest z tym limitem?
    rozumiem, żę w przypadku bez koniecznosci pozwolenia na budowę będzie to 68,18% kwoty podatku VAT, ale nie więcej niż 12,295% kwoty iloczynu 30m2 pow.użytkowej i ceny 1m2 pow.uzytk. (3186zł za II kwartał) czyli 30 * 3186 = 95580 * 12,295% = 11751,56 zł to byłby ten limit na 5 lat?
    Mogę to odliczyć jednorazowo?

    2. Jeszcze jedna sprawa...
    W ramach dużej ulgi korzystałem z odliczeń z tyt. remontu mieszkania zakupionego w 2004 roku, a teraz kupiłem segment.
    Czy w związku z tym powinienem złożyc do US ten wniosek odpowiednio z załącznikiem VZM-1/B i 1/A czy tylko 1/B?
    Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę...

  8. #2008

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Cytat Napisał nieosiagalny
    Czy ktoś wie od czego zależy limit jaki ustala skarbowy na każdy kwartał roku? Gdzie można znaleźć jakieś prognozy na ten temat? Na III kwartał jest 2970 zł. i się zastanawiam, czy czekać do IV kwartału, czy nie?
    Cena 1m2 na IV kwartał:

    http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm
    Tam jest cena za II kwartał, a nie za IV.

    Wygląda jednak na to, że trend jest raczej spadkowy i trzeba się pospieszyć w tym kwartale.

  9. #2009

    Domyślnie

    Rób jak uważasz ale składając wniosek w IV kwartale będziesz się posługiwał właśnie tą ceną .

    Pozdrawiam.

  10. #2010

    Domyślnie

    Jak długo czekaliście na zwrot podatku z urzędu?
    My rozliczyliśmy się na początku czerwca i niestety do tej pory nic, a pieniądze bardzo potrzebne.

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    2. Jeszcze jedna sprawa...
    W ramach dużej ulgi korzystałem z odliczeń z tyt. remontu mieszkania zakupionego w 2004 roku, a teraz kupiłem segment.
    Czy w związku z tym powinienem złożyc do US ten wniosek odpowiednio z załącznikiem VZM-1/B i 1/A czy tylko 1/B?
    Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę...
    ...powtórzę się... ktoś wie?

  12. #2012

    Domyślnie

    Chcę się upewnić, czy składając wniosek w tym tygodniu w VZM-1 w rubryce 1m2 wpisuję 3186 II kwartał, czy już III - 2970? Pomóżcie!

  13. #2013

    Domyślnie

    I zapomniałam jeszcze się zapytać czy w rubryce ilość faktur podajemy tylko faktury główne czy plus korekty? Dzięki za wszelką pomoc!

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał grave
    2. Jeszcze jedna sprawa...
    W ramach dużej ulgi korzystałem z odliczeń z tyt. remontu mieszkania zakupionego w 2004 roku, a teraz kupiłem segment.
    Czy w związku z tym powinienem złożyc do US ten wniosek odpowiednio z załącznikiem VZM-1/B i 1/A czy tylko 1/B?
    Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę...
    ...powtórzę się... ktoś wie?
    Wszystko zależy od tego, czy faktury które chcesz wykazać w VZM-1 wykazywałeś w jakichś odliczeniach w PIT/D. Jeśli tak było - zamieścisz je w VZM-1/B, jeśli nie - w VZM-1/A.


    Cytat Napisał Terry
    [Chcę się upewnić, czy składając wniosek w tym tygodniu w VZM-1 w rubryce 1m2 wpisuję 3186 II kwartał, czy już III - 2970? Pomóżcie!
    Jeśli złożysz do końca września (czyli do końca III kwartału) - cena 2970 zł.
    W IV kwartale - cena 3186 zł.

    Korekta faktury jest fakturą więc je dolicz. Choć nie wydaje mi się, żeby to miało większe znaczenie.

  15. #2015

    Domyślnie

    ZUZEK ogromne dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Chyba więc poczekam do pażdziernika bo wtedy 5-letnia kwota limitu zwrotu jest o prawie 2000 większa

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    ...
    Jeśli złożysz do końca września (czyli do końca III kwartału) - cena 2970 zł.
    W IV kwartale - cena 3186 zł.

    Korekta faktury jest fakturą więc je dolicz. Choć nie wydaje mi się, żeby to miało większe znaczenie.
    -> Zuzek

    Chciałem Cię zapytać na jakiej podstawie informujesz ludzi, że cena z 1 m^2 w IV kwartale będzie wynosić 3186 zł.? Pytam ponieważ w linku który podałeś jest cena za II kwartał, a drugi kwartał to nie czwarty - chyba, że czegoś nie wiem i cena za IV kwartał jest zawsze równa drugiemu. Link, który podałeś:
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm

  17. #2017

    Domyślnie

    Gdybyś chciał złożyć wniosek w jakimkolwiek kwartale 2008 roku z ceną 1m2 obowiązującą wg GUS w tymże kwartale - nigdy byś tego dokonał .

    GUS ogłasza cenę 1m2 w połowie kwartału następującego po kwartale, którego komunikat dotyczy.

    Ustawa o VZM posługuje się więc odniesieniem do komunikatów GUS ale w sposób umożliwiający składanie wniosków:

    Art. 3 ust. 5

    Kwota zwrotu, o której mowa w ust. 4, jest równa, zastrzeżeniem ust. 6, 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur, nie więcej jednak niż 12,295 % kwoty stanowiącej iloczyn:

    1) 70 m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku
    mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od
    wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu, w przypadku inwestycji związanych z wydatkami, o których mowa w ust. 1, wymagających pozwolenia na budowę;
    2) 30 m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku
    mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od
    wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu, w przypadku inwestycji związanych z wydatkami, o których mowa w ust. 1, niewymagających pozwolenia na budowę.
    W ten sposób śledzisz kiedy ogłoszono komunikat, a nie którego kwartału dotyczy.

    Pozdrawiam ciepło.

  18. #2018

    Domyślnie

    1. Zatem gdybym chciał dziś złożyć wniosek to jaka cena za 1m obowiazuje i od kiedy...?
    2. czy stelaż pod muszlę podwieszaną / farby Dulux / płyty OSB / też można odliczyć ?

  19. #2019

    Domyślnie

    Dziś, czyli w III kwartale - 2.970 zł (dot. wniosków składanych w III kwartale).

    Farby i OSB niestety nie. Stelaż Tak.

  20. #2020

    Domyślnie

    zatem te 3186zł/m będzie liczone dla wniosków składanych w IV kwartale?
    I jeszcze jedno pytanie: na wykorzystanie całego limitu zwrotu jest 5 lat od dat złożenia pierwszego wniosku czy licząc od 1.05,2004 ?

Strona 101 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony