dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 407
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2041

  2. #2042

    Domyślnie

    dzięki serdeczne
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    mam pytanko:
    1.jak to jest, że jedne sklepy wystawiają faktury w ciągu max. tygodnia, a inne typu Casto, Merlin dają termin 3 miesięcy? Czy to wynika z jakiejś ustawy, że taki moze być maks, termin na wystawienie f-ry?
    2. czy rzeczywiście można odliczać kinkiety, plafony, itp. ??
    3. zestaw: umywalka z szafką, na f-rze nie jest napisane co to jest tylko nazwa Acualine 40cm i nie ma pkwiu... można odliczyć?
    ...powtarzam...

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    mam pytanko:
    1.jak to jest, że jedne sklepy wystawiają faktury w ciągu max. tygodnia, a inne typu Casto, Merlin dają termin 3 miesięcy? Czy to wynika z jakiejś ustawy, że taki moze być maks, termin na wystawienie f-ry?
    2. czy rzeczywiście można odliczać kinkiety, plafony, itp. ??
    3. zestaw: umywalka z szafką, na f-rze nie jest napisane co to jest tylko nazwa Acualine 40cm i nie ma pkwiu... można odliczyć?
    ad. 1 Zasadniczo na zgłoszenie żądania faktury VAT mamy 7 dni od dnia sprzedaży, natomiast Ordynacja Podatkowa mówi że z takim żądaniem możemy wystąpić w dowolnym terminie ale wystawca po upływie 3 m-cy nie ma obowiązku wystawienia takowej
    ad. 2 tak
    ad. 3 szafka nie jest materiałem budowlanym wymienionym na liście odliczanych więc nie odlicza się. Chyba że zaryzykujesz i może osoba sprawdzająca wniosek zaliczy to jako umywalkę.... mało prawdopodobne ale nie niemozliwe
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  5. #2045

    Domyślnie

    ..............
    ad. 1 Zasadniczo na zgłoszenie żądania faktury VAT mamy 7 dni od dnia sprzedaży, natomiast Ordynacja Podatkowa mówi że z takim żądaniem możemy wystąpić w dowolnym terminie ale wystawca po upływie 3 m-cy nie ma obowiązku wystawienia takowej..................

    Nie do konca tak jest.
    7 dni jest na wystawienie faktury podmiotom gospodarczym,a 3 miesiace dla osobob fizycznych nieprowadzacych dzialalnosci gospodarczej.
    A fakt wystawiania faktur w ciagu 7 dni wszystkim wynika z niedoinformowania i zdarza sie to przewaznie w malych sklepach.
    Co do wystawienia faktury po 3 miesiacach to sie zgadza.Wystawca nie ma takiego obowiazku,ale jesli ma taka wole moze to uczynic.
    Jest to regulowane nie tylko Ordynacja Podatkowa ale takze aktami wykonawczymi do Ustawy o Podatku Vat.

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    7 dni jest na wystawienie faktury podmiotom gospodarczym,a 3 miesiace dla osobob fizycznych nieprowadzacych dzialalnosci gospodarczej.
    czyli do 3 m-cy firma na moje żądanie ma obowiązek wystawić mi (os.f.nie prowadz.dz.) ?

  7. #2047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Witam
    Brakuje mi numerów PKWiU do:

    KLEJU DO PARKIETU

    czy mogę go odliczyć

    Zależy mi na odpowiedzi , bo ten klej mam na sporą sumę

  8. #2048
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pagor1

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Mam mały problemik z zestawem ogrzewania podłogowego AFRISO.
    Sprzedawca (producent) nie nadaje numeru PKWiU dla zestawu, na moją prośbę czy nie mogli by napisać zawartości zestawu wraz z poszczególnymi numerami - oczywiście nie. Macie pomysł co by z tym zrobić, żeby urzędnik był syty a forsa cała?

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    Cytat Napisał raffran
    7 dni jest na wystawienie faktury podmiotom gospodarczym,a 3 miesiace dla osobob fizycznych nieprowadzacych dzialalnosci gospodarczej.
    czyli do 3 m-cy firma na moje żądanie ma obowiązek wystawić mi (os.f.nie prowadz.dz.) ?
    Tak

  10. #2050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BiZ

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Zwrot Vat

    Witam
    Czy można odliczyć maty grzejne LUXBUD ?

  11. #2051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BiZ

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    kochani!! przewody elektryczne wlicza sie czy nie?

  12. #2052
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kuzi111

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy mogę odliczyć tynk silikatowo-silikonowy o pkwiu 24,30,22-60,29

  13. #2053

    Domyślnie

    Czy składając już dokumenty do US muszę mieć kopię aktu notarialnego potwierdzającego, że jestem właścicielem działki???

  14. #2054

    Domyślnie

    Ja też z pytaniem. Może ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest z limitem nie wymagającym pozwolenia na budowę? W jakim momencie budowy mogę skorzystać z tego drugiego limitu??? Po zamieszkaniu?

  15. #2055
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    embe77

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BiZ
    kochani!! przewody elektryczne wlicza sie czy nie?
    Generalnie to przewody można odliczać proponuje abyś zajżł tutaj: http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/za...czeniaMTiB.pdf
    Przewody są od poz.143 do 150.

  16. #2056

    Domyślnie

    Witam,
    zwracam się z prośbą o pomoc do Zuzuka i Byszka, co z niżej wymienionych materiałów elektrycznych można odliczyć:
    - XzTKMpw
    - YKY zo
    - YDYp zo
    - WDXpek przewód
    - USMP 1 UCHWYT
    - opaska kablowa
    - HO5VV-F
    - UTP
    - LGY
    - rura karbowana
    - zaślepka puszki
    - rura termokurczliwa
    - puszka S-60DF głęboka łączeniowa
    - puszka A-11 pusta
    - YWDek -75-0.59/3.7+OMY p. koncentryczny hybrydowy
    - folia kablowa niebieska
    - YTKSY przewód
    - szybkozłączka istal
    - oprawka ceramiczna
    - PF-431 automatyczny przełącznik
    - S 301 B 6A
    - SM-325 230V 4Z AC STYCZNIK
    - P-304 25A/30mA wyłącznik różn-prądowy
    - komc. tulej.
    - szyna BI3
    - końcówka KOS-16
    - ochronnik 4P B+C
    - uchwyt wkręcany UWKL-L80
    - UZIOM L-3000
    - akcent GP-1AZ gniazdo 130
    - WP-8 łącznik żaluzyjny
    - oprawa kanałowa owal
    - rura RL 16 PCV
    - dławica PG 16
    - rura GUS16
    - perzekaz. sygnal.3F


    Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co zrobić z tymi materiałami.
    Pozdrawiam
    Ewelina

  17. #2057
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    embe77

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry
    Czy składając już dokumenty do US muszę mieć kopię aktu notarialnego potwierdzającego, że jestem właścicielem działki???
    Jeśli Twoja inwestycja jest remontem niewymagającym uzyskania pozwolenia na budowe, musisz dołączyć do wniosku kopię dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do domu lub mieszkania. W przeciwnym wypadku dokument taki nie jest wymagany. Natomiast gdy inwestycja wymaga pozwolenia na budowe trzeba dostarczyć kopie tego dokumentu tzn. pozwolenia.(GW dodatek budowlany z 16 lipca 2008r.) Uf ale to zakręcili chyba nie chcą abyśmy sie w tym wszystkim połapali.

  18. #2058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry
    Czy składając już dokumenty do US muszę mieć kopię aktu notarialnego potwierdzającego, że jestem właścicielem działki???
    Tylko wówczas, gdy kupowało się materiały przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Oczywiście pozwolenie też musi w momencie składania już być.

  19. #2059

    Domyślnie

    embe77 i dakota dzięki bardzo, nic z powyższych mnie nie dotyczy tak więc nie muszę już tego kserować

  20. #2060

    Domyślnie

    jutro idę do US i mam nadzieję, że wszystko będzie OK, za radą forumowiczów nie przejmowałam się gdy brak był PKWiU, odliczałam wszystko nawet jeśli nie byłam pewna, zobaczymy jakie będą tego skutki . Napiszę za ok. 6 miesięcy

Strona 103 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony