dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 407
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2141
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmarko
    Mam małe pytanko, ponieważ została mi ostatnia faktura gdzie nie mam PKWiU a na forum też mojego przypadku nie odnalazłem.
    Czy mogę odliczyć:
    1. Supramal klej poliuretanowy 2K beżowy
    2. Novoflex P10
    ta fakturkę dostarczył mi Pan który układał parkiet.
    Z góry dziękuje
    Według mnie oba przypadki na nie.
    Nowoflex PKWiU 24.30.12-90.84
    Klej poliuretanowy odlicza się tylko kleje winylowe więc też nie. Chociaż nie jestem chemikiem i nie wiem czy to nie ma coś wspólnego. Spróbuj wpisac PKWiU 24.62.10-80.21 może przejdzie. Może wypowie sie jakiś chemik czy klej poliuretanowy to to samo co klej na bazie polioctanu winylu ?
    Znalazłam coś takiego więc chyba klej tak .
    http://michalp2006.republika.pl/budowlane/105.html

  2. #2142

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał nieosiagalny
    Mam pytanie, czy w VZM-1A w rubryce "koszt Vat" lub "kwota Vat" (już nie pamiętam dokładnie) wpisuje się z faktury cały Vat 22% czy już obliczony, czyli 15%?
    wpisujesz cały VAT z faktury lub 18,03 % kwoty brutto wydatku uprawniającego do zwrotu (kolumna 4 ). Dopiero we wniosku w pozycji D1 wylicza się Vat do zwrotu.
    Dzieki.

  3. #2143

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał marmarko
    Mam małe pytanko, ponieważ została mi ostatnia faktura gdzie nie mam PKWiU a na forum też mojego przypadku nie odnalazłem.
    Czy mogę odliczyć:
    1. Supramal klej poliuretanowy 2K beżowy
    2. Novoflex P10
    ta fakturkę dostarczył mi Pan który układał parkiet.
    Z góry dziękuje
    Według mnie oba przypadki na nie.
    Nowoflex PKWiU 24.30.12-90.84
    Klej poliuretanowy odlicza się tylko kleje winylowe więc też nie. Chociaż nie jestem chemikiem i nie wiem czy to nie ma coś wspólnego. Spróbuj wpisac PKWiU 24.62.10-80.21 może przejdzie. Może wypowie sie jakiś chemik czy klej poliuretanowy to to samo co klej na bazie polioctanu winylu ?
    Znalazłam coś takiego więc chyba klej tak .
    http://michalp2006.republika.pl/budowlane/105.html
    Supramal - to raczej lakier. Klej poliuretanowy 2K to chyba Suprakol.
    Miałem dane dot. również kleju poliuretanowego 2K firmy Henkel - 24.16.40-30.00 (żywice epoksydowe) - na NIE. Lakier Supramal miałby chyba - 24.16.40-30.12. Nowoflex P10 (podkład) - tak samo.

  4. #2144

    Domyślnie

    Ja mam pytanie odnośnie drzewo na więźbę. Otóż dowiedziałem się z US, że można odliczyć więźbę jako całość. Natomiast drzewo kupione od leśniczego, które dopiero później będzie więźbą (ale też deskami, których przecież nie można odliczyć) niekoniecznie można nazwać więźbą. Choć ja uważam, że to jest 100% więźba!

    Czy ktoś z Was miał już przejścia w tym temacie?

    Dopisuję jeszcze PKWiU, którą mam na fakturze: 02.01.11-00.30.

  5. #2145

    Domyślnie

    witam w wątku podatkowym.
    mam szybkie pytanie. Zaczynamy budowę w tym miesiącu. Już za chwilę pierwsze zakupy materiałów. Czy będziemy mogli nadal składać wnioski o refundację podatku vat za materiały budowlane?


    przegooglowałam internet, strony ministerstwa finansów i wyszło mi że ustawa z września 2007 , nie kończy tego okresu przejściowego ( miało być do końca 2007r) , w którym można było ubiegać się o zwrot vatu "nadpłaconego" po 30.04.2004. czyli że nadal można! mam rację?

    tak pytam bo spotkałam się z potocznymi opiniami znajomych i budowlańców że "no co ty, juz nie ma żadnych odliczeń" . a to co czytam temu przeczy.
    dla ciekawych: może się przydać 022 330 0330 to nr do krajowej informacji podatkowej dla telefonów komórkowych .Czekam na Wasze podpowiedzi a w poniedziałek i tak tam zadzwonię

  6. #2146

    Domyślnie

    Witam, prosze o pomoc czy mozna odliczyc nastepujace rzeczy:
    1 kerakoll specjal baialy
    2 botact m21 zaprawa klejowa
    3 mase szpachlowa
    4 klej plus fix
    5 blachowkrety
    6 plyty gk
    7 botacem m 49
    8 botact m 29 zaprawa klejowa
    9 kle gipsowy t
    10 knauf prefix klej gipsowy
    11 gips szpachlowy franc.
    12 master grunt super
    13 maty grzejne chyba odpadaja?

    dzieki serdeczne

  7. #2147

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze takie pytanie:
    W czerwcu kupowałem w markecie trochę towaru i zapomniałem wziążć fakturę, a minęly już ustawowe 3 miesiąće.
    Czy jeśli wezmę teraz f-rę z datą wystawienia w listopadzie (data sprzedaży: czerwiećc) to czy urząd uzna to czy należałoby najpierw zadzwonić do US w tej sprawie czy w ogóle nie ma co dawać takiej faktury wystawionej po terminie?

  8. #2148
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    A ja mam jeszcze takie pytanie:
    W czerwcu kupowałem w markecie trochę towaru i zapomniałem wziążć fakturę, a minęly już ustawowe 3 miesiąće.
    Czy jeśli wezmę teraz f-rę z datą wystawienia w listopadzie (data sprzedaży: czerwiećc) to czy urząd uzna to czy należałoby najpierw zadzwonić do US w tej sprawie czy w ogóle nie ma co dawać takiej faktury wystawionej po terminie?
    Raczej nikt ci takiej faktury nie wystawi. Markety zazwyczaj piszą w regulaminie ze faktury wystawiają do 7 (lub 14) dni od daty sprzedaży.

  9. #2149
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mama1
    Witam, prosze o pomoc czy mozna odliczyc nastepujace rzeczy:
    1 kerakoll specjal baialy - tak
    2 botact m21 zaprawa klejowa - tak
    3 mase szpachlowa - tak PKWiU 26.64.10-00.13 (Mieszanki suche gipsowe)
    4 klej plus fix- tak
    5 blachowkrety - nie
    6 plyty gk - tak
    7 botacem m 49
    8 botact m 29 zaprawa klejowa - tak
    9 kle gipsowy tak
    10 knauf prefix klej gipsowy tak
    11 gips szpachlowy franc. - tak PKWiU 26.64.10-00.13 (Mieszanki suche gipsowe)
    12 master grunt super - nie
    13 maty grzejne chyba odpadaja? - jeśli elektryczne to nie (PKWiU 29.71.26-90.30 Urządzenia elektryczne grzejne do ogrzewania pomieszczeń - kable grzewcze)



    dzieki serdeczne
    Polecam google wpisujesz nazwę produktu i PKWIU zazwyczaj skutkuje.

  10. #2150

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał grave
    A ja mam jeszcze takie pytanie:
    W czerwcu kupowałem w markecie trochę towaru i zapomniałem wziążć fakturę, a minęly już ustawowe 3 miesiąće.
    Czy jeśli wezmę teraz f-rę z datą wystawienia w listopadzie (data sprzedaży: czerwiećc) to czy urząd uzna to czy należałoby najpierw zadzwonić do US w tej sprawie czy w ogóle nie ma co dawać takiej faktury wystawionej po terminie?
    Raczej nikt ci takiej faktury nie wystawi. Markety zazwyczaj piszą w regulaminie ze faktury wystawiają do 7 (lub 14) dni od daty sprzedaży.
    No co Ty... a wszystkie te OBI, MErliny, Castoramy... dają 3 miesiące.
    Ok, powiedzmym że uzyskam taką fakturę tylko czy mogę ją dać do US?

  11. #2151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meehoo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi w rozwiązaniu problemów ze zwrotami...

    Pytanie pierwsze na rozgrzewkę .
    Widziałem w temacie i na liście przygotowanej przez jednego z kolegów z forum, że można odliczyć vat od baterii (kranów w sensie). Na fakturze za baterie mam numer PKWiU 29.13.12.3 (29.13.12.4 itp). W dokumencie 'wykaz_materiałów_do_odliczenia' nie znalazłem baterii ani numeru PKWiU zgodnego z tym z faktury. Dodam, że numer PKWiU z faktury zgadza się z wykazem ze strony http://klasyfikacje.tejo.pl/...

    Pytanie: czy mogę odliczyć te baterie czy nie? .

    Pozdrawiam
    Michał

  12. #2152
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Jak najbardziej możesz. Podlega to pod pozycje 167 wykazu materiałów budowlanych ( załącznik do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r.) . Czyli armatura metalowa sieci domowej i odlicza się bez względu na symbol PKWiU.

  13. #2153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meehoo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeszcze tylko doprecyzować chcę: na zgłoszeniu do US mam wpisywać PKWiU z faktury? Czy w ogóle nie wpisywać?

    Pozdrawiam
    Michał

  14. #2154
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Na drukach VZM nie ma miejsca na wpisywanie PKWiU. Możesz dla ułatwienia pracy US wpisac PKWiU ołówkiem na kopi faktur przy danej pozycji. Możesz ale nie musisz.

  15. #2155

    Domyślnie

    A ja znowu stanęłam w miejscu i mam zagwozdkę.

    co z dzwonikem zwanym również gongiem - można go odliczyć czy nie (brak PKWiU).

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na podpowiedź
    Ania

  16. #2156

    Domyślnie

    Co mam wpisac w pozycji E.52 w VZM-1?
    Wyjaśnienie mówi: "w celu określenia zakresu remnotu należy posłużyć się wykazem robót zaliczonych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego stanowiącym załącznik do ustawy" - jaki to załącznik?
    Czy nie mogę ogólnie wypisać zakresu robót w ramach przeprowadzonego remontu? Gdzie ten załącznik do ustawy znajdę - może macie jakiś link?

    Pozdrawiam, Ania

  17. #2157
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniadebska
    Co mam wpisac w pozycji E.52 w VZM-1?
    Wyjaśnienie mówi: "w celu określenia zakresu remnotu należy posłużyć się wykazem robót zaliczonych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego stanowiącym załącznik do ustawy" - jaki to załącznik?
    Czy nie mogę ogólnie wypisać zakresu robót w ramach przeprowadzonego remontu? Gdzie ten załącznik do ustawy znajdę - może macie jakiś link?

    Pozdrawiam, Ania
    W przypadku kiedy jest pozwolenie na budowę nie wypełnia się , w przypadku braku pozwolenia na budowę następujące elementy:
    Budynek mieszkalny
    Remont lub modernizacja przyłączy, elementów przyłączy budynku lub wykonanie nowych przyłączy, obejmujące:

    1.1. przyłącza wodociągowe, hydrofornie,
    1.2. przyłącza kanalizacyjne, bezodpływowe zbiorniki ścieków, urządzenia do oczyszczania ścieków,
    1.3. przyłącza sieci cieplnej, węzły cieplne, kotłownie,
    1.4. przyłącza do linii elektrycznej.


    Wykonanie nowego przyłącza do sieci gazowej.


    Remont i modernizacja fundamentów, łącznie z izolacjami, obejmujące:

    3.1. wzmocnienie fundamentów lub ich zabezpieczenie,
    3.2. izolacje przeciwwodne, przeciwwilgociowe, cieplne,
    3.3. osuszanie fundamentów.


    Remont lub modernizacja elementów konstrukcyjnych budynku lub ich części, dotyczące:

    4.1. konstrukcji stropów,
    4.2. konstrukcji ścian nośnych i zewnętrznych,
    4.3. konstrukcji i pokrycia dachu,
    4.4. docieplenia stropów i stropodachów,
    4.5. kanałów spalinowych i wentylacyjnych,
    4.6. pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku, jak np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych.


    Remont lub modernizacja elewacji budynku, obejmujące:

    5.1. tynki i okładziny zewnętrzne,
    5.2. malowanie elewacji,
    5.3. docieplenie ścian budynku,
    5.4. obróbki blacharskie i elementy odwodnienia budynku.


    Wbudowanie nowych, wymiana lub remont okien oraz drzwi zewnętrznych.


    Przebudowa układu funkcjonalnego budynku, obejmująca:

    7.1. sanitariaty i kuchnie,
    7.2. wjazdy, podjazdy, zabezpieczenia i wykonanie innych elementów związanych z udostępnieniem i przystosowaniem budynku dla osób niepełnosprawnych.


    Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji budynku, obejmujące rozprowadzanie po budynku instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:

    8.1. instalacji sanitarnych,
    8.2. instalacji elektrycznych, odgromowych i uziemienia,
    8.3. instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
    8.4. instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,
    8.5. przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,
    8.6. instalacji i urządzeń grzewczych.


    Wykonanie nowych instalacji gazowych.


    Wykonanie nowych instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii.

    Remont i modernizacja lokalu mieszkalnego
    Remont, modernizacja lub wykonanie nowych elementów w lokalu mieszkalnym:

    1.1. ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych,
    1.2. podłóg i posadzek,
    1.3. okien, świetlików i drzwi,
    1.4. powłok malarskich i tapet,
    1.5. elementów kowalsko-ślusarskich,
    1.6. izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych,


    Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w lokalu mieszkalnym, obejmujące rozprowadzenie po lokalu instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:

    2.1. instalacji sanitarnych,
    2.2. instalacji elektrycznych,
    2.3. instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
    2.4. instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,
    2.5. instalacji i urządzeń grzewczych,
    2.6. przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,
    2.7. instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii.


    3. Wykonanie nowych instalacji gazowych

  18. #2158

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniadebska
    A ja znowu stanęłam w miejscu i mam zagwozdkę.

    co z dzwonikem zwanym również gongiem - można go odliczyć czy nie (brak PKWiU).

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na podpowiedź
    Ania
    Nie można
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  19. #2159

    Domyślnie

    wITAJCIE
    jA ROZPOCZEŁAM drugi wniosek i stanęłam na dwóch elementach . Czy mozna umiescic we wniosku styropian do ocieplenia (pewnie tak ale nie podali PKWIU) oraz oczyszczalnie biologiczną. Nie mam numerów do tych baniaków :/

  20. #2160
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    wITAJCIE
    jA ROZPOCZEŁAM drugi wniosek i stanęłam na dwóch elementach . Czy mozna umiescic we wniosku styropian do ocieplenia (pewnie tak ale nie podali PKWIU) oraz oczyszczalnie biologiczną. Nie mam numerów do tych baniaków :/
    Dwa razy tak.
    Styropian PKWiU 25.21.41
    Oczyszczalnia są dwie możliwości:
    PKWiU 25.23.12-90.90 Urządzenia sanitarne z tworzyw sztucznych, pozostałe

    lub
    PKWiU 25.24.28-40.00 Perforowane kubły i podobne artykuły do filtrowania wody przy wejściu do ścieków, z tworzyw sztucznych

Strona 108 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony