dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 407
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    a można odliczyć :
    przyciski do spłuczki podtynkowej ?
    pianke pod panele?
    wkład do zamka?
    i co z tym silikonem ( chodzi mi o taki w tubie)?
    zaliczyć do nieogniotwałaych preperató powierzchniwych czy kitów
    a bejca ( mysle że nie )
    wkręty z tego co czytałam to nie choc maja numersugerujący ze mozna

    z gory dziekuje

    a tak w ogole jetsem na siebie wkurzona, ze nie dopilonowałam aby na fakturach wpisywano ten pieprz.. numer . Mialabym teraz duzo łatwiejszą robotę

  2. #2162

  3. #2163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał aniadebska
    Co mam wpisac w pozycji E.52 w VZM-1?
    Wyjaśnienie mówi: "w celu określenia zakresu remnotu należy posłużyć się wykazem robót zaliczonych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego stanowiącym załącznik do ustawy" - jaki to załącznik?
    Czy nie mogę ogólnie wypisać zakresu robót w ramach przeprowadzonego remontu? Gdzie ten załącznik do ustawy znajdę - może macie jakiś link?

    Pozdrawiam, Ania
    W przypadku kiedy jest pozwolenie na budowę nie wypełnia się , w przypadku braku pozwolenia na budowę następujące elementy:

    Remont i modernizacja lokalu mieszkalnego
    Remont, modernizacja lub wykonanie nowych elementów w lokalu mieszkalnym:

    1.1. ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych,
    1.2. podłóg i posadzek,
    1.3. okien, świetlików i drzwi,
    1.4. powłok malarskich i tapet,
    1.5. elementów kowalsko-ślusarskich,
    1.6. izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych,


    Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w lokalu mieszkalnym, obejmujące rozprowadzenie po lokalu instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:

    2.1. instalacji sanitarnych,
    2.2. instalacji elektrycznych,
    2.3. instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
    2.4. instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,
    2.5. instalacji i urządzeń grzewczych,
    2.6. przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,
    2.7. instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii.


    3. Wykonanie nowych instalacji gazowych

    BAAAAARDZO DZIĘKUJĘ
    Pozdrawiam

  4. #2164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał aniadebska
    A ja znowu stanęłam w miejscu i mam zagwozdkę.

    co z dzwonikem zwanym również gongiem - można go odliczyć czy nie (brak PKWiU).

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na podpowiedź
    Ania
    Nie można

    Wielkie dzięki (nie sposób przeczytać całe forum, a na ogólnej liście na TAK i NIE dzwonka nie odnalazłam )
    Pozdrawiam

  5. #2165
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba_gonia
    a można odliczyć :
    przyciski do spłuczki podtynkowej ? TAKpianke pod panele? TAKwkład do zamka? TAKi co z tym silikonem ( chodzi mi o taki w tubie)? TAKzaliczyć do nieogniotwałaych preperató powierzchniwych czy kitów
    a bejca ( mysle że nie ) NIEwkręty z tego co czytałam to nie choc maja numersugerujący ze mozna
    Jesli numer PKWiU jest na liscie to odliczaj.z gory dziekuje

    a tak w ogole jetsem na siebie wkurzona, ze nie dopilonowałam aby na fakturach wpisywano ten pieprz.. numer . Mialabym teraz duzo łatwiejszą robotę

  6. #2166

    Domyślnie

    Witam Was i mam wielka nadzieje, ze mi pomozecie....
    przeszukalam ten i pokrewne watki, ale niestety nie znalzlam odpowiedzi.....
    mam fakture na ponad 30 pozycji i zeby odpisac cala brakuje mi info o:

    "olej silikonowy srodek poslizgowy" - nie mam pkwiu ani zadnego wiecej info o tym czyms (uroki otrzymywania faktury zbiorczej z calego miesiaca )

    z gory dzieki za pomoc

  7. #2167
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555
    Witam Was i mam wielka nadzieje, ze mi pomozecie....
    przeszukalam ten i pokrewne watki, ale niestety nie znalzlam odpowiedzi.....
    mam fakture na ponad 30 pozycji i zeby odpisac cala brakuje mi info o:

    "olej silikonowy srodek poslizgowy" - nie mam pkwiu ani zadnego wiecej info o tym czyms (uroki otrzymywania faktury zbiorczej z calego miesiaca )

    z gory dzieki za pomoc
    Nie możesz odliczyc PKWiU 24.16.57-00.20 Oleje silikonowe

  8. #2168

    Domyślnie

    dzieki aglig za blyskawiczna odpowiedz.....
    teraz pozostaje mi nicinnego jak spisac 31 z 32 pozycji z faktury, bo tylko ta jedna nie nadaje sie do odliczenia....
    dla mnie robota, ale co powie na to osoba, ktora to bedzie sprawdzac w US??
    no chyba, ze mozna to zliczyc razem i pozycje nizej wpisac cos minusem????? co myslicie

  9. #2169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    w kolumnie 1a podajesz pozycje, dla których zliczasz kwotę brutto i podatek VAT. Jesli z 32 pozycji wyrzucasz np. 17, w kolumnie 1a zapis (IMHO) może wyglądać tak: "1-16, 18-32". Jedna faktura = jeden wiersz
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  10. #2170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    w kolumnie 1a podajesz pozycje, dla których zliczasz kwotę brutto i podatek VAT. Jesli z 32 pozycji wyrzucasz np. 17, w kolumnie 1a zapis (IMHO) może wyglądać tak: "1-16, 18-32". Jedna faktura = jeden wiersz
    ozlacam cie za te informacje dzieki bardzo - nie musze sleczec i przeliczac kwot brutto i rozdzielac wartosci VAT.... no i pracownik US sie ucieszy

  11. #2171

    Domyślnie

    Hej hej a co z klinkierówka cegłą? czy to prawda ze jesli na komin to można odliczyc a jak na inne rzeczy to nie?

  12. #2172
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Hej hej a co z klinkierówka cegłą? czy to prawda ze jesli na komin to można odliczyc a jak na inne rzeczy to nie?
    Jeśli zastosowałeś cegłę w domu ( kominy, słupy itp) to można . Jeśli zrobiłeś z niej ogrodzenie to nie można. Ale w praktyce nikt nie sprawdza na co ta cegła poszła i w jakich ilościach.

  13. #2173

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał tygrysek12
    Hej hej a co z klinkierówka cegłą? czy to prawda ze jesli na komin to można odliczyc a jak na inne rzeczy to nie?
    Jeśli zastosowałeś cegłę w domu ( kominy, słupy itp) to można . Jeśli zrobiłeś z niej ogrodzenie to nie można. Ale w praktyce nikt nie sprawdza na co ta cegła poszła i w jakich ilościach.
    Powtórzę się może ale jest takie coś jak oględziny i Pan lub Pani z US przyjeżdżają i ogladają inwestycję. może nie po to żeby liczyc cegły ale przy okazji może wyjść szydło Znam kilka takich budynków gdzie US sporzadzał protokół z oględzin.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  14. #2174

    Domyślnie

    Witam
    Cement, wapno i gips, żwir i piasek na pewno mozna odliczyć. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku odliczania gotowego betonu z betoniarni. Mozna go jakoś zaklasyfikować i ewentualnie odliczyć. Na fakturze napisali ogólnie: Beton towarowy wg. PN......

  15. #2175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristal2
    Witam
    Cement, wapno i gips, żwir i piasek na pewno mozna odliczyć. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku odliczania gotowego betonu z betoniarni. Mozna go jakoś zaklasyfikować i ewentualnie odliczyć. Na fakturze napisali ogólnie: Beton towarowy wg. PN......

    Beton można odliczyć
    MP

  16. #2176
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristal2
    Witam
    Cement, wapno i gips, żwir i piasek na pewno mozna odliczyć. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku odliczania gotowego betonu z betoniarni. Mozna go jakoś zaklasyfikować i ewentualnie odliczyć. Na fakturze napisali ogólnie: Beton towarowy wg. PN......
    Jak najbardziej można pozycja 40 wykazu (wyroby z betonu i gipsu) PKWiU 26.63 , ale jedna uwaga nie można odliczyc kosztu transportu betonu.

  17. #2177

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał kristal2
    Witam
    Cement, wapno i gips, żwir i piasek na pewno mozna odliczyć. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku odliczania gotowego betonu z betoniarni. Mozna go jakoś zaklasyfikować i ewentualnie odliczyć. Na fakturze napisali ogólnie: Beton towarowy wg. PN......
    Jak najbardziej można pozycja 40 wykazu (wyroby z betonu i gipsu) PKWiU 26.63 , ale jedna uwaga nie można odliczyc kosztu transportu betonu.
    Dzięki bardzo.
    To wiem, że transportu nie odliczamy a także na jednej fakturze mam wyszczególnioną pompę - to jej też nie będę brał pod uwagę. Chyba dobrze myślę?

  18. #2178

    Domyślnie

    28.11.10-54.2 Żaluzje budowlane aluminiowe
    28.11.10-54.21 -„- zewnętrzne stałe
    28.11.10-54.22 -„- zewnętrzne nastawne
    28.11.10-54.23 -„- zewnętrzne zwijane
    28.11.10-54.24 -„- międzyszybowe nastawne
    28.11.10-54.25 -„- wewnętrzne nastawne
    28.11.10-54.29 -„- pozostałe

    28.11.10-35.2 Żaluzje budowlane stalowe
    28.11.10-35.21 -„- zewnętrzne stałe
    28.11.10-35.22 -„- zewnętrzne nastawne
    28.11.10-35.23 -„- zewnętrzne zwijane
    28.11.10-32.24 -„- międzyszybowe nastawne
    28.11.10-35.25 -„- wewnętrzne nastawne
    28.11.10-35.29 -„- pozostałe


    Skąd się to wzięło na tym forum? Bo w PKWiU tego nie ma! Str. 34
    MP

  19. #2179

    Domyślnie

    Witajcie.
    Chciałabym złozyc wniosek w tym miesiącu. Czy ktos wie jaka jest w listopadzie cena za metr która trzeba wpisac do wniosku?

  20. #2180

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie.
    Chciałabym złozyc wniosek w tym miesiącu. Czy ktos wie jaka jest w listopadzie cena za metr która trzeba wpisac do wniosku?
    3186zł

    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Strona 109 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony