dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 407
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Panie i Panowie podciągam moje zapytanie
    Cytat Napisał rafallogi
    Witam,
    to i ja dorzucę kilka intrygujących mnie pozycji:
    1. Folia aluminiowa -(pod ogrzewanie podlogowe)
    2. Kleje do styropianu.
    3. Kleje do zatapiania siatki.
    4.Kleje do glazury
    5. Fugi
    6. Baterie umywalkowe-------tutaj chyba już ktoś wyjaśnił powyżej, że można.
    7. Gładź gipsowa------do której pozycji to zakwalifikować: 26.5 , czy ex 26.6 ????
    8. Zawory, srubunki mosiężne i chrom (są to jednak stopy miedzi i mogą być przecież pochromowane, prawda?)
    9. Elementy hydrauliki ale w ocynku?
    10. Plastyfikatory i grunty--- tutaj zdaje się można zapomnieć o odliczenuiu?
    11. Zaprawy wyrównujące - 26.5 czy ex 26.6 ?
    12. Elementy kanalizacji z PCV.
    13. Instalacja wody użytkowej wykonana w plastiku ?????
    14. Folia paroizolacyjna (żółta).
    15. Otulina rur CO i wody użytkowej.
    Sporo tych niewiadomych, ale za każdą podpowiedź serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam.
    witam,

    ad. 12,13: pkwiu 25.21.2 (pozycja 26 wykazu);
    ad. 14. nie podlega odliczeniu, przed 1 maja obłozona była 22% stawką VAT
    ad. 15: pkwiu 25.23 (pozycja 30 wykazu);
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  2. #202

    Domyślnie

    napewno:

    2,3,4.5,6,7,11,12,13,

    nie

    10,14

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1
    napewno:

    2,3,4.5,6,7,11,12,13,

    nie

    10,14
    sorki, ze jestem tak dociekiwy, ale na jakiej podstawie 2,3,4.5,6,7,11,12,13, ??
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  4. #204

    Domyślnie czy komuś udało się odliczyć...

    Witam,

    czy komuś udało się odliczyć lub jest pewien, że można odliczyć poniższe materiały:

    1. sznurek traserski (z tworzywa sztucznego);
    2. klej do styropianu, płytek ceramicznych, fuga;
    3. zaprawa ciepłochronna (sucha mieszanka np. wienerberger);
    4. impregnat/farba do drewna (np. altaxin);
    5. deski surowe (np. do szalowania);
    6. elementy więźby dachowej (krokwie, łaty, kontrłaty, itp.);
    7. deski cheblowane (podbitka dachu);
    8. środki gruntujące (np. atlas delfin);
    9. taśma ołowiana (element obróbki komina);
    10. siatka ogrodzeniowa zgrzewana powlekana;
    11. wtyczki i gniazda siłowe;
    12. wyczki i gniazda jednofazowe;
    13. bezpieczniki "S"
    14. beton


    rozumiem, że wapna z 7% stawką vat-u po 01.05.2004 r. nie odliczamy, gdyż lista obejmuje tylko materiały dla których stawka vat zmieniła sie z 7% na 22%.
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1
    napewno:

    2,3,4.5,6,7,11,12,13,

    nie

    10,14
    oczywiscie poza 12, 13... bo to akurat wiem...
    Pozdrawiam
    zalmar

    www.msr.neostrada.pl

  6. #206

    Domyślnie

    nie mam dzisiaj przy sobie faktur ani listy ministra, ale na podstawie PKWi na fakturach


    grunty, impregnaty to jak farby miały 22% przed 1 maja czyli nie.
    Beton na 100% tak bo miał 7 %, wiem bo kwiecień/maj 2004 lałem strop i mam faktury na 7 i 22%


    miałem prosic,zebyś zerknął a liste mat. do odliczenia na forum, ale to już zrobiłes, tam tez jest troche wyjasnień dot. niektórych twoich pytań

  7. #207

    Domyślnie

    Napisałem tego posta w pokrewnym temacie, jednak nie wiedzieć dlaczego pozostał bez echa. Może tutaj ktoś zajmie jakieś stanowisko co do informacji jakie uzyskałem.

    Dzisiaj byłem w swoim US i od bardzo miłej pani dowiedziałem sie co następuje:

    Nie musze mieć na fakturach, czy też podawać żadnych numerów PKWiU, czy też żadnych innych. Jezeli na fakturze pisze jasno np.: gips szpachlowy to jest OK. Jeżeli natomiast pisze coś niezrozumiałego np.: gi. szp. to należy dopisać obok odrecznie co sprzedawca miał na myśli. Jeżeli urząd będzie miał watpliwości to zawsze moze to sprawdzić
    Można we wniosku wpisać materiały co do których nie jest się pewnym. Najwyżej urząd nam to odrzuci.

    W myśl tego co napisałem nie rozumiem tego całego wariactwa z numerami PKWiU i z tym co można a co nie wpisać do wniosku.

    Nie wiem czy mój urząd jest jakimś wyjatkiem który potwierdza regułę że żyjemy w nie za bardzo normalnym kraju ?.

    Jeszcze mała uwaga. Jeżeli złożę wniosek w sposób który powyżej opisałem nie mam co liczyć na szybki zwrot (po prostu urząd ma wiecej roboty z moim wnioskiem). Ale mnie osobiscie nigdzie sie nie śpieszy. Czy dostanę zwrot za pół roku czy za rok, jaka to różnica ?.
    No chyba że się komuś śpieszy.
    Ja tam wolę zamiast ślęczenia w papierach iść na piwo

    Pozdrowienia.

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  8. #208

    Domyślnie

    czytalam ze przed rozliczeniem sie z vatu trzeba najpierw zlozyc jakis wnosek, czy to trzeba zrobic jeszcze przed zlozeniem papierow czy moze to byc od razu przy przekazaniu pitow us, i jeszcze jedno znajoma jakas ksiegowa powiedziala mi ze nie tzrba od inspektora pisma na jakim etapie jest budowa, bedzie to tylko potrzebne do przedstawienia us gdyby wezwali na kontrole, prosze o pilne odpoweidzi jesli cos wiecie

  9. #209

    Domyślnie

    A jak wyglšda sprawa z płytamik karton-gips i z tynkiem maszynowym?

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    A jak wyglšda sprawa z płytamik karton-gips i z tynkiem maszynowym?
    co do płyt k-g to mam numer 26.62.10-90.23 więc wpisałam (wyroby z betonu i gipsu)
    na fakturach nie dopisywałam numerów PKWiU więc nie wiem jak US do tego podejdzie,
    co do tynku maszynowego to chyba kupowałeś z usługą czy nie?
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  11. #211

    Domyślnie

    Kupowałem bez usługi.

    Jeszcze jedno pytanie bo nie nie wiem czy dobrze rozumuję:

    Czy wsp. 0,5523 stosuję tylko dla tych materiałów, które odliczyłem w uldze remontowej, a dla pozostałych 0,6818, czy jeœli korzystałem z ulgi remontowej to dla wszystkich materiałów stosuję 0,5523?

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1
    - a deska barlinecka (panele) tzw BARWOOD ??
    i nikt nie wie. Moze ktos kupował przed 1 maja 2004 i jaki miał VAT???

  13. #213

    Domyślnie

    na forum podatki.pl jest program do wyliczenia zwrotu VAT i jest podział na materiały do remontu gdzie liczymy z niższym współczynnikiem 0,5523, a dla pozostałych metriałów jest wyższy współczynnik co mnie bardzo cieszy
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał anekri
    na forum podatki.pl jest program do wyliczenia zwrotu VAT i jest podział na materiały do remontu gdzie liczymy z niższym współczynnikiem 0,5523, a dla pozostałych metriałów jest wyższy współczynnik co mnie bardzo cieszy

    anekri, to nie tak, materiały nic nie maja do tego, wyższy zwrot vatu dotyczy budowy i tych robót , których nie odliczałaś równoczesnie w ramach "remontówki", jesli cos odliczyłać to jest niż zwrot vatu.

    Teoretycznie, mogłas robic roboty zakliczane do remontówki i ich nie odliczyc w Pi-cie i wystapić o wyższy zwrot Vatu ale to się nieopłaca!!!

  15. #215

    Domyślnie

    a czy ja tak nie napisałam ???

    jeżeli coś odliczysz w uldze remontowej to niższy współczynnik, a dla materiałów których nie odliczałeś to wyższy
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  16. #216

    Domyślnie

    ja to trochę inaczej zrozumiałem. Ale OK, wszystko jasne

  17. #217

    Domyślnie

    już wiem o co ci chodzi

    jasne, że nie ma podziału na materiały do remontu i inne, chodzi mi o załaczniki do wniosku A i B gdzie dzielisz: w jednym wpisujesz materiały (faktury), które odliczyłeś w ramach ulgi remontowej a w drugim te których nie odliczałeś w ramach ulgi

    tak dobrze?
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  18. #218

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk

    Czy wsp. 0,5523 stosuję tylko dla tych materiałów, które odliczyłem w uldze remontowej, a dla pozostałych 0,6818, czy jeœli korzystałem z ulgi remontowej to dla wszystkich materiałów stosuję 0,5523?
    podłacze sie pod to pytanie

  20. #220

    Domyślnie

    Czester, przecież wyjasnilismy to z Anikri powyzej.

    Dla wszytkich zainteresowanych :
    deska barlinecka (20.30.12-19.13 ) i miała 7 % VAT przed 1 maja 2004 ( oficjalna odpowiedz z Barlinka)

Strona 11 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony