dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 407
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2181

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie.
    Chciałabym złozyc wniosek w tym miesiącu. Czy ktos wie jaka jest w listopadzie cena za metr która trzeba wpisac do wniosku?
    3186zł

    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm
    a KIEDY OGŁASZAJA TRZECI KWARTAŁ? TO JAKOS Z OPÓŹNIENIEM DZIAŁA?

  2. #2182

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie.
    Chciałabym złozyc wniosek w tym miesiącu. Czy ktos wie jaka jest w listopadzie cena za metr która trzeba wpisac do wniosku?
    3186zł

    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm
    a KIEDY OGŁASZAJA TRZECI KWARTAŁ? TO JAKOS Z OPÓŹNIENIEM DZIAŁA?
    Chyba w styczniu

    Kiedyś to było opisywane, że dwa kwartały wstecz czy cos takiego

    PS. Ja składałem wniosek w październikui i wpisywałem tę własnie kwote
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #2183

    Domyślnie

    nie zlinczujcie mnie za to pytanie - bo pewnie sie powtarzało ale nie znalazlam tego na wspanialej liscie prymaska i w innych miejscach....

    chodzi o wykladziny dywanowe...
    na jednej fakturze nie mam PKWiU a na drugiej z innego sklepu jest 17.51.13-00

    troche jest tam sianka i dlatego pytam Was czy mozna to sobie wrzucic w rozliczenie VATu??

  4. #2184
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Tak ale tylko wykładziny podłogowe, ścienne lub sufitowe z
    tworzyw sztucznych w rolkach lub w postaci
    płytek.
    Z polimerów chlorku winylu, z tworzyw
    sztucznych innych niż polimery chlorku winylu
    oraz z podłożem impregnowanym pokrytym lub
    powleczonym polichlorkiem winylu. Czyli PKWiU 25.23.11 Wykładziny podłogowe, ścienne lub sufitowe z tworzyw sztucznych w rolkach lub w postaci płytek.
    PKWiU 36.63.40-00.21 Wykładziny podłogowe z podłożem - z filcu
    igłowego
    PKWiU 36.63.40-00.22 Wykładziny podłogowe z podłożem - z włóknin
    PKWiU 36.63.40-00.29 Wykładziny podłogowe z pozostałymi podkładami
    włókienniczymi

  5. #2185

    Domyślnie

    mam pytanie

    jaki jest nr PKWiU na skrzynkę pomiarową - taką wkopywaną koło płotu (szara z tworzywa sztucznego) w której są zabezpieczenia i licznik energii elektrycznej. I czy podlega to zwrotowi VAT.

    Teraz zakłady energetyczne same takie coś montują ale ja miałem warunki że musiałem to sam załatwić. - mam na to fakturę i dzwonili do mnie z US co to jest i miła pani nie znała symbolu pkwiu na to...

    może to to?
    31.20.32-03.20 - Rozdzielnice prefabrykowane napowietrzne
    31.20.32-05.20 - Rozdzielnice prefabrykowane napowietrzne

  6. #2186

    Domyślnie 2 wniosek w 2009 roku

    Dla podsumowania oraz rozwiania wszelkich wątpliwości proszę o radę, czy przy składaniu drugiego wniosku w styczniu 2009 roku powinnam wstawić w poz. 45 formularza vzm-1 cenę 1 m2 obowiązującą w styczniu 2008 roku /kiedy składałam wniosek nr 1- 3041 zł/ czy też tę obowiazującą w III kwartale br.?

    pozdrawiam
    aga

  7. #2187

    Domyślnie

    cenę m2 się aktualizuje.

  8. #2188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    podaj cenę 1m2 aktualną w dniu wypełnienia wniosku. Pewnie będzie to za IV kwartał 2008

    A tu proszę najświeższa wartość: http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #2189
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meehoo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam kilka kolejnych pytań odnośnie możliwości odliczenia niektórych rzeczy i samego sposobu wypełniania formularzy. Przepraszam jeśli będą się powtarzać.

    Pytanie 1: Co wpisać w sekcji C formularza VZM-1? Wykańczałem nowy segment - mam napisać datę rozpoczęcia wykończenia segmentu w polu nr 43?

    Pytanie 2: wniosek będę składał w najbliższym czasie, wykańczanie zacząłem w kwietniu, w polu nr 45 wprowadzić aktualną wartość ceny 1m2 (post wyżej)...?

    Pytanie 3: może mi ktoś powiedzieć wg jakiego załącznika do ustawy mam wypełnić pole nr 52 wniosku?

    Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

    - narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie
    - płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?
    - rurę aluminiową flex D-100?
    - anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką
    - wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)

    Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
    Michał

  10. #2190
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał meehoo
    Mam kilka kolejnych pytań odnośnie możliwości odliczenia niektórych rzeczy i samego sposobu wypełniania formularzy. Przepraszam jeśli będą się powtarzać.

    Pytanie 1: Co wpisać w sekcji C formularza VZM-1? Wykańczałem nowy segment - mam napisać datę rozpoczęcia wykończenia segmentu w polu nr 43?

    Pytanie 2: wniosek będę składał w najbliższym czasie, wykańczanie zacząłem w kwietniu, w polu nr 45 wprowadzić aktualną wartość ceny 1m2 (post wyżej)...?

    Pytanie 3: może mi ktoś powiedzieć wg jakiego załącznika do ustawy mam wypełnić pole nr 52 wniosku?

    Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

    - narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie
    - płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?
    - rurę aluminiową flex D-100?
    - anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką
    - wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)

    Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
    Kiedy budynek został zgłoszony do użytkowania ? Na pytanie 3 znajdziesz odpowiedz na górze strony. Pytanie drugie tak

  11. #2191
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meehoo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, czekam jeszcze czy ktoś mi z tymi materiałami pomoże .

    Uzupełniam jeszcze pytanie:
    Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

    - narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie
    - płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a?
    - rurę aluminiową flex D-100?
    - anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką
    - wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła)
    - uszczelka przyścienna do WC i bidetu twarda - jakie PKWiU?
    - Zawór kątowy 1/2*3/8" Z/ZAC. CHROM Z/ROZ.
    - Drzwi i ściankę do kabiny szklanej Koło NIVEN - jakie PKWiU, bo nie ma na fakturze...
    - odpływ liniowy do kabiny prysznicowej - jakie PKWiU, tak jak syfony?
    - podpora do wanny (jakieś tam nóżki) - jakie PKWiU?


    Cytat Napisał aglig
    Kiedy budynek został zgłoszony do użytkowania ?
    Chodzi o taki odbiór przez gminę zgłoszony przez dewelopera? Jeśli tak, to z tego co pamiętam w grudniu 2007.

    Pozdrawiam
    Michał

  12. #2192
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał meehoo
    Pytanie 4: Czy mogę odliczyć:

    - narożnik aluminiowy 25x25 2,5mb - wg wcześniejszych informacji z tego tematu - mogę, wg nr PKWiU z faktury (18.11.10-5.19) chyba (?) nie -Idż do wystawcy faktury bo to jest ewidentny błąd w PKWiU , powinno byc 28.11.23-76.39 i wtedy tak (obecne PKWiU oznacza odzież ze skóry)
    - płyty krzemianowo - wapniowe Super Isol Varmsen'a? nie produkt wprowadzony do obrotu po 1 maja 2004 roku- rurę aluminiową flex D-100? nie PKWiU 28.75.27-85.10 rury giętkie aluminiowe - anemostat (nawiewnik powietrza do pokoju) z ramką - tak PKWIU 25.23.15-50.91 (Osłony wentylacyjne z tworzyw sztucznych) - wentylator kominkowy (taki do rozprowadzania ciepła) tak jeśli to PKWiU 28.75.27-37.12 Osłony wywietrzników, ze stali, nie jeśli to jest to http://michalp2006.republika.pl/budowlane/087.html czyli PKWiU 29.71.15-30.00 .
    A poszukac nie łaska. Reszta to wpisz w google PKWIU i nazwa przedmiotu lub spróbój tu http://michalp2006.republika.pl/VZM/VZM.pdf

  13. #2193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meehoo

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.

    Ten wentylator to jest coś takiego:
    http://www.maxair.pl/index.php?symbo...m&k=26&s=67&id

    A szukam szukam. Tylko niezbyt biegły jestem w tej liście PKWiU...

    Pzdr
    Michał

  14. #2194
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał meehoo
    Dzięki wielkie.

    Ten wentylator to jest coś takiego:
    http://www.maxair.pl/index.php?symbo...m&k=26&s=67&id

    A szukam szukam. Tylko niezbyt biegły jestem w tej liście PKWiU...

    Pzdr
    Wentylator nie.

  15. #2195

    Domyślnie

    Witajcie
    Podpisalam umowe przedwstepna kupna działki w październiku 2007. W grudniu 2007 podpisalismy akt notarialny. Jednak juz w pazdzierniku i listopadzie wydałam 7tys (mam faktury) na podłączenie wody i kanalizacji . Czy w tej sytuacji mogę pisać o zwrot vatu-jesli faktury są datowane wcześniej niz ja stałam się prawnym właścicielem działki?
    Z góry dziękuję Wam za pomoc

  16. #2196

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2405
    Witajcie
    Podpisalam umowe przedwstepna kupna działki w październiku 2007. W grudniu 2007 podpisalismy akt notarialny. Jednak juz w pazdzierniku i listopadzie wydałam 7tys (mam faktury) na podłączenie wody i kanalizacji . Czy w tej sytuacji mogę pisać o zwrot vatu-jesli faktury są datowane wcześniej niz ja stałam się prawnym właścicielem działki?
    Z góry dziękuję Wam za pomoc
    Jeżeli to są faktury za przyłącze to nie dostaniesz zwrotu, natomiast jeżeli to są faktury tylko na materiały to jak najbardziej tak. Gdyby to było kilka miesięcy rożnicy to mogliby się czepiać ale w Twoim przypadku bez problemu.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  17. #2197

    Domyślnie

    pewnie już gdzieś było, ale się zapytam:

    Czy gwoździe, kołki, wkręty do drewna można odliczyć? (Moim zdaniem nie ale chcę się upewnić)

    Czy wapno mogę odliczyć, skoro na fakturze mam 7% ???

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał piohal
    pewnie już gdzieś było, ale się zapytam:

    Czy gwoździe,
    nie
    Cytat Napisał piohal

    Czy wapno mogę odliczyć, skoro na fakturze mam 7% ???
    nie
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  19. #2199

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał piohal
    pewnie już gdzieś było, ale się zapytam:

    Czy gwoździe,
    nie
    Cytat Napisał piohal

    Czy wapno mogę odliczyć, skoro na fakturze mam 7% ???
    nie
    Tak myślałem, trochę mnie dziwi z tym wapnem że jest 7%. Myślałem że 22%. No to rozliczenie gotowe

  20. #2200

    Domyślnie

    byszek-dziękuję bardzo!
    ....do kiedy trzeba rozliczać vat? Gdzie o tych podstawach prawnych można poczytać?

Strona 110 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony