dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 407
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2281

    Domyślnie

    Ja w tym roku odpuszczę sobie wniosek. Mam sporo faktur za ten rok, ale cały swój podatek odbiorę jako ulgę na dzieci i już vatu nie będę miał z czego odebrać. Ulga nie przechodzi na następny rok, a vat tak. Mam nadzieję, że dobrze kombinuję?

  2. #2282

    Domyślnie

    Źle kombinujesz. Ulga na dzieci nie ma nic wspólnego z odliczeniem VAT-u. To zupełnie inna sprawa. Odliczenia VAT nie można łączyć z rozliczeniem rocznym podatku dochodowego.

  3. #2283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mroovka
    Źle kombinujesz. Ulga na dzieci nie ma nic wspólnego z odliczeniem VAT-u. To zupełnie inna sprawa. Odliczenia VAT nie można łączyć z rozliczeniem rocznym podatku dochodowego.
    Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?

  4. #2284

    Domyślnie

    Już mam prawie gotowy wniosek (dzięki Waszej pomocy ).
    Poszukuję tylko jeszcze informacji czy to można odliczyć i ew. kodów do:
    - uszczelka korka grzejnika alu
    - pompa do co
    - obudowa (izolacja) wymiennika płytowego
    - naczynie przeponowe do co
    - karnisze
    - wykładzina dywanowa (niby nie da się odliczyć, ale może macie jakiś sposób?
    - grzejnik olejowy
    podziękował serdecznie

  5. #2285

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?
    To jest zwrot nadpłaconej części VATu, a nie odliczenie od podatku, czy też dochodu. Wniosek o zwrot VATu składasz w dowolnym momencie raz w roku, a PITy, to zapewne wiesz.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #2286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał jaro'71
    Wiem, że to dwie różne sprawy, ale czy to znaczy, że zwrotu vat mogę oczekiwać nawet, jak mój zwykły podatek dochodowy rozliczany corocznie pitem, wynosi zero złotych??? Jest to zwrot z państwowej kasy a nie z moich zaliczek?
    To jest zwrot nadpłaconej części VATu, a nie odliczenie od podatku, czy też dochodu. Wniosek o zwrot VATu składasz w dowolnym momencie raz w roku, a PITy, to zapewne wiesz.
    Dzięki, cieszy mnie to niezmiernie. No to trzeba przysiąść do wniosku. Forum jest nieocenione

  7. #2287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: wspolna dzialka

    Cytat Napisał redpradnik
    czy orientuje sie ktos z Was co w przypadku kiedy dzialka na ktorej buduje dom wspolwlascicielem jest siostra?
    pozwolenei na budowe jest tylko na mnie i fv tez sa wystawiane tylko na mnie

    jak jest z udokumentowaniem prawa do nieruchomosci? moge przedstawic akt notarialny ale dzialka jest wspolna czy moga byc problemy z zwrotem vatu?
    Problemów nie powinno być ale.... w sumie odważny jestes. Ja się nie zdecydowałam, odczekałam swoje ale podzieliłam dzialkę. Dlatego, że
    -budujesz dla siebie, ale siostra jest współwłaścicielem wszystkiego na waszej działce, czyli dajesz jej pół domu za friko. Niby można to rozgraniczyc i udowodnić, co twoje, ale czasem (przy braku dobrej woli) nie jest to takie łatwe. A z rodziną raz jest dobrza, raz jest źle.
    -przysługuje limit budowlany. Jak to jest przy współwłasności, jakby siostra też chciała budować? macie wspólny limit (jak małżeństwo)? tego nie wiem.
    Umieść jako wątek prawny, może ktoś to przerabiał

  8. #2288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Witam!

    Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?

  9. #2289

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    Witam!

    Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?
    Nie musisz. Jeśli jest taka płatność istnieje domniemanie że zapłaciłeś, bo jeśli nie to i tak wystawca faktury będzie Cię ścigał

  10. #2290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Dzieki

  11. #2291
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_W
    Cytat Napisał markoto
    Witam!

    Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?
    Nie musisz. Jeśli jest taka płatność istnieje domniemanie że zapłaciłeś, bo jeśli nie to i tak wystawca faktury będzie Cię ścigał
    Niestety nie jest tak do końca w przypadku płatności przelewem lub wszędzie tam gdzie na fakturze nie ma wyraźnie napisane że faktura zapłacona jest gotówką, US żąda dowodów zapłacenia (kopia przelewów lub potwierdzenie od sprzedającego ze zostało to zapłacone.

  12. #2292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    A jednak. To mamy problem, bo zmienilismy bank i nie mamy dostepu do wyciagow z poprzedniego banku

    A wystarczy wyciag z banku czy musi byc potwierdzenie przelewu?

  13. #2293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    być może różne urzędy różnie do tego podchodzą. Mój wzeszłym roku nie chciał, złożyłem wniosek również w tym roku, sądzę że obejdzie się bez potwierdzeń

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał Krzysiek_W
    Cytat Napisał markoto
    Witam!

    Czy jesli na fakturze jest napisane, ze platnosc przelwem w ciagu 7 dni to skladajac papiery musze tez zlozyc wszytskie potwierdzenia przelewow?
    Nie musisz. Jeśli jest taka płatność istnieje domniemanie że zapłaciłeś, bo jeśli nie to i tak wystawca faktury będzie Cię ścigał
    Niestety nie jest tak do końca w przypadku płatności przelewem lub wszędzie tam gdzie na fakturze nie ma wyraźnie napisane że faktura zapłacona jest gotówką, US żąda dowodów zapłacenia (kopia przelewów lub potwierdzenie od sprzedającego ze zostało to zapłacone.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  14. #2294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Re: wspolna dzialka

    w dużym uproszczeniu - jedno pozwolenie na budowę = jeden limit. Zwrot VAT przysługuje każdemu, kto udokumentuje prawo do dysponowania działką na cele budowlane (w tym przypadku współwłasność i pozwolenie). Gdyby siostra redpranika uzyskała pozwolenie na budowę kolejnej nieruchomości na tej samej posesji, podlegalaby dokładnie takim samym warunkom. Prawnikiem nie jestem, ale tak zdroworozsądkowo patrząc...

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał redpradnik
    czy orientuje sie ktos z Was co w przypadku kiedy dzialka na ktorej buduje dom wspolwlascicielem jest siostra?
    pozwolenei na budowe jest tylko na mnie i fv tez sa wystawiane tylko na mnie

    jak jest z udokumentowaniem prawa do nieruchomosci? moge przedstawic akt notarialny ale dzialka jest wspolna czy moga byc problemy z zwrotem vatu?
    Problemów nie powinno być ale.... w sumie odważny jestes (..)
    -przysługuje limit budowlany. Jak to jest przy współwłasności, jakby siostra też chciała budować? macie wspólny limit (jak małżeństwo)? tego nie wiem.
    Umieść jako wątek prawny, może ktoś to przerabiał
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  15. #2295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Czy faktura bez podpisu jest wazna?

  16. #2296

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    Czy faktura bez podpisu jest wazna?
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami faktury VAT nie muszą już zawierać ani podpisu wystawcy, ani podpisu odbiorcy:
    od 1 maja 2004r. w zakresie podatku VAT
    od 1 maja 2004r. w zakresie podatków PIT i CIT podmiotów nie prowadzących ksiąg handlowych
    od 1 lutego 2005r. w zakresie rachunkowości (ksiąg handlowych).

    Wystarczy sam wydruk, „prosto z drukarki”, bez podpisów, pieczątek,

  17. #2297
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    hej

    w pracy niec się nie dzieje więc wziąłem się za rozliczanie zwrotu VATu
    mam kilka wątpliwych pozycji, na które nie wiem czy należy się zwrot nadpłaconego vatu
    pomóżcie proszę:
    - leier komin izolowany z wentylacją
    - leier komin turbo
    - pompowanie betonu
    - dojazd pompy do betonu

  18. #2298

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    - pompowanie betonu
    - dojazd pompy do betonu
    To usługi, więc IMO nie da rady.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  19. #2299
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    racja ... głupie pytanie było

    a co z kominami prefabrykowanymi ? nie moge znaleźć PKWiU na to
    mam też problem z folią o kodzie 25.23.15 bo nie wiem czy ją mozna zaliczyć

  20. #2300

    Domyślnie

    Co do kominów, to nie powiem, ale folia mimo 25.23 podobno nie przechodzi
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 115 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony