dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 407
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2321

    Domyślnie

    Mi też powiedziano, że każda ze stron ma swój limit, z tym, że Pani zaznaczyła, że żadko się zdarza, żeby obie osoby razem osiągnęły taki duży pułap odliczeń. Wychodzi na to, że wolne związki górą

  2. #2322

    Domyślnie

    hmm ...a swoją drogą ciekawe co na to litera prawa, jak związek zostanie w końcu zalegalizowany. Mam nadzieję, że tej jednej ulgi nie każą oddawać ))))))))))))

  3. #2323

    Domyślnie

    Witam
    Jaki jest limit zwrotu VAT dla wniosków złożonych w grudniu?

  4. #2324

    Domyślnie

    Cytat Napisał doska
    Witam
    Jaki jest limit zwrotu VAT dla wniosków złożonych w grudniu?
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm

    3478zl
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #2325

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał doska
    Witam
    Jaki jest limit zwrotu VAT dla wniosków złożonych w grudniu?
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_2743_PLK_HTML.htm

    3478zl
    No właśnie mi też tak się wydawało że przyjmujemy cenę z wcześniejszego kwartału czyli w tym przypadku z III, ale Pani w US powiedziała, że przyjmujemy cenę 3186zł Stanowisko pani potwierdza też publikacja na stronie
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php gdzie jest napisane, że przy wnioskach składanych w IV kw 2008 jest kwota 3186zł

  6. #2326
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Bierzemy cene ogłoszoną w poprzednim kwartale czyli tak naprawdę przesynięcie jest II kwartalne.

  7. #2327

    Domyślnie

    Fakt. Ja składałem w pazdzierniku i wpisywałem 3186.

    PS. Dwie strony wczesniej było podobne pytanie. Podałem 3186, to odpisano, że 3478.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #2328

    Domyślnie

    No to jak powinno być?

  9. #2329

    Domyślnie

    Folia PE TYP 200 mam 24.30.22-30.50 można?
    Bateria wannowa 29.13.12-33.21 można?

    Acha i jeszcze jedno dla pewności: we wniosku VZM1A poz.B kolumna 4 wpisuję cenę całkowitą danego materiału a w kolumnie 5 - 22%VAT??

  10. #2330

    Domyślnie

    Cytat Napisał doska
    No to jak powinno być?
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm

    sugerując sie tym i postem "aglig" 3186

    Taką cenę ja podałem. Wniosek październik.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  11. #2331

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał doska
    No to jak powinno być?
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm

    sugerując sie tym i postem "aglig" 3186

    Taką cenę ja podałem. Wniosek październik.
    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Pozdrawiam

  12. #2332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    to jeszcze jedno
    Czy US oddaje całą sume czy w rocznych ratach??? Oczywiście w ramach limitu, który jest coś ok 27 tyś.

    Coś przy składaniu pani powiedziała, że w przyszłym roku oddadzą 3 tyś a potem dalej!!! Coś jej się chyba pomyliło?
    Dodam, że składam kwity za całą budowę, czyli trochę się uzbierało, ale limitu nie przekroczyłam, nawet się nie zbliżyłam do niego. Oddadzą mi wszystko czy po kawałku?

    I czy jak potem mam zamiar odzyskać jeszcze troszkę w ramach remontu (bo dom już odebrany) to jest nowy limit, czy nadal dopełniam ten sam, co przy budowie??

  13. #2333

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    to jeszcze jedno
    Czy US oddaje całą sume czy w rocznych ratach??? Oczywiście w ramach limitu, który jest coś ok 27 tyś.

    Coś przy składaniu pani powiedziała, że w przyszłym roku oddadzą 3 tyś a potem dalej!!! Coś jej się chyba pomyliło?
    Dodam, że składam kwity za całą budowę, czyli trochę się uzbierało, ale limitu nie przekroczyłam, nawet się nie zbliżyłam do niego. Oddadzą mi wszystko czy po kawałku?
    Oddadzą wszystko na raz. Oczywiście ok. pół roku to potrwa. Chyba, że im kasy braknie, ale z tym się jeszcze nie spotkałem (płaciliby wtedy odsetki).
    Coraz częściej czytając to forum przekonuję się, że nie należy zadawać pytań w US

    I czy jak potem mam zamiar odzyskać jeszcze troszkę w ramach remontu (bo dom już odebrany) to jest nowy limit, czy nadal dopełniam ten sam, co przy budowie??
    Nowy limit, ale ten drugi, dużo mniejszy.

  14. #2334
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erol 1
    Folia PE TYP 200 mam 24.30.22-30.50 można?
    Bateria wannowa 29.13.12-33.21 można?

    Acha i jeszcze jedno dla pewności: we wniosku VZM1A poz.B kolumna 4 wpisuję cenę całkowitą danego materiału a w kolumnie 5 - 22%VAT??
    Folia nie
    Bateria tak
    Odpowiedz na pytanie dobrze rozumujesz tak

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    [quote="civic9"]
    Cytat Napisał EZS
    Coraz częściej czytając to forum przekonuję się, że nie należy zadawać pytań w US

    .
    dzięki.
    Też zaczynam tak uważać

  16. #2336

    Domyślnie Re: faktury częściowo rozliczone

    Cytat Napisał pgrams
    Słowem, czy różne towary z jednej faktury można rozliczać w różnych latach, czy jeśli raz "ruszę" jedną fakturę to muszę ją załatwić w 100% ??
    Paweł
    Pozwólcie że przywołam powyższe pytanie jeszcze raz, bo odpowiedzi nie mogę znaleźć

    Przy okazji zadam też inne:

    Czy na kopiach faktur oddawanych do US musi przy każdej pozycji znaleźć się PKWiU? Czy to jest tylko taki "przyspieszacz rozpatrywania".
    Przyznam że ponad 50% faktur mam bez wpisanego kodu i sporo będzie przy tym pracy
    szybkie tempo...

  17. #2337

    Domyślnie

    PKWiU nie musi być, ale może faktycznie przyspieszyć zwrot

  18. #2338
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    midzu

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam problem. pod koniec ub roku podpisałem umowę ze SM na wybudowanie mieszkania z odrębną własnością. w Grudniu 2008 przekazno klucze i protokół odbioru. Akt własności będzie w kwietniu 2009r. Wniosek pierwszy złoże po tym terminie. Faktury mam na nowy adres ale i na adres zamieszkania i zameldowania. Czy bede mógł odliczyc wszystkie faktury? I czy ma jakiś termin graniczny do złożenia I wniosku?

  19. #2339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Mam pytanie czy po oddaniu domudo uzytkownia mozna jeszcze odzyskac vat?

  20. #2340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie zwrot

    Mam watpliwosci w kilku pozycjach ... poratujecie?

    drut wiązałkowy 1.2mm
    impregnat do więźby dachowej koncentrat pkwiu 24.20.15-79.90
    nakrapiacz murarski (pędzel)
    piła tarczowa widia
    projekt domu - to na 99% nie ale zapytam

Strona 117 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony