dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 407
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał tygrysek12
    mam jeszcze problem z:

    1. folią budowlana czarną - NIE
    4.klej do styropianu jakiś STYRLEP -TAK
    Dlaczego folia budowlana nie?
    Ja na swojej fakturze nie mam podanego PKWiU dla folii, ale podciągnęłam ją pod ex 25.23, czyli wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa.

  2. #2382

    Domyślnie

    u mnie folia ma PKWiU 25.21.30-30.21- i raczj nie

  3. #2383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_wr
    u mnie folia ma PKWiU 25.21.30-30.21- i raczj nie
    Fakt - 25.21.30 nie ma w wykazie materiałów ze zmianą stawki vat.

  4. #2384
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A jak jest z folią wysokoparoprzepuszczalną? Można ją odliczać - na którejś stronie jest napisane, że tak, ale ja mam na FV symbol 20.19.32 i z niego wynikałoby, że nie....

  5. #2385

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetkaS
    A jak jest z folią wysokoparoprzepuszczalną? Można ją odliczać - na którejś stronie jest napisane, że tak, ale ja mam na FV symbol 20.19.32 i z niego wynikałoby, że nie....
    Akurat wysokoparoprzepuszczalną można.
    Natomiast zwykłą paroizalacje lub niskoparoprzepuszczalna nie
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  6. #2386
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne - super wątek

    A jeszcze zapytam, czy kołnierze do okien dachowych można odliczyć? Moje mają symbol 28.11.10-56.00

  7. #2387

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetkaS
    Dzięki serdeczne - super wątek

    A jeszcze zapytam, czy kołnierze do okien dachowych można odliczyć? Moje mają symbol 28.11.10-56.00
    można
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #2388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Czy może ktoś podpowiedzieć, czy odlicza się pstryczki?
    Wie ktoś?

  9. #2389

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Czy może ktoś podpowiedzieć, czy odlicza się pstryczki?
    Wie ktoś?
    Elektryczne -NIE
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #2390
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał AnetkaS
    Dzięki serdeczne - super wątek

    A jeszcze zapytam, czy kołnierze do okien dachowych można odliczyć? Moje mają symbol 28.11.10-56.00
    można
    dziękuję

    Właśnie siedzę nad wnioskiem

  11. #2391

    Domyślnie

    Jak sprawa zwrotu wyglada na dzien dzisiejszy? Troche juz zglupialem, bo sie przepisy po drodze zmienialy i mnostwo sprzecznych informacji znajduje.

    Do kiedy mozna skladac wnioski?
    Czy jest jakas data koncowa dla poniesionych wydatkow?

    Caly czas wykanczam i zbieram faktury. Jeden wniosek juz skladalem - w zeszlym roku.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  12. #2392

    Domyślnie

    nie wiem czy ktoś już dawał ten link http://www.panmi.webpark.pl/ znajdziecie dużo informacji co można a czego nie można odliczyć .

    pozdr

  13. #2393

    Domyślnie

    Cytat Napisał mohawek
    Witam,
    właśnie zasiadłam do drugiego w swoim życiu rozliczenia, tym razem nie na 40 a na ponad 100 faktur i zaczynam mieć dylematy.
    Przewertowałam ponownie ten wątek -na prawde kopalnia wiedzy , ale czasem są nieścisłości lub nawet niezgodności i jestem w kropce.

    Z listy do odliczeń lub do nieodliczenia jest w "niedoodliczenia" żyrandol(poz. 27) a w którymś z wątków przeczytałam że jak najbardziej (ex 31.50.25-11)! Więc jak to jest? Jest więcej takich kwiatków? Oczopląsu już dostaje, a dodatkowo w konternację popadam...

    Dodatkowo czytałam o szamotówce -że jeśeli na komin to jest do odliczenia, ale w pomocach "pacaka" jeśli sie nie mylę, wszystko "szamotowe" jest na NIe.

    Blachowkręty rozumiem, że na nie niestety, a jak z listwami i panelami pcv do podbiciówki pod dach? nie mogłam się doszukać.

    A na koniec coś co mnie przybiło - kominek. Mysłałam że dużo więcej jest do odliczenia, w inym przypadku chyba byśmy poszli na rękę dla gościa który montował i wszsytsko by było na 7%, ale... mądry polak po szkodzie. Powiedzcie mi i dobijcie jak jest z kratkami? Nazywaja się: "kratka z żaluzją stalową" a są umieszczone przy wylotach w pokojach (rozprowadzenie ciepła) i an kominku.

    Pozdrawiam świątecznie i pewnie jeszcze nie raz do usłyszenia
    Żyrandoli nie odlicza się wcale, bo to nie są oprawy. Do odliczenia są tylko kinkiety, zwisy itp.
    To samo dotyczy szamotu. Nie odlicza sie też wogóle. Bez względu czy to na komin czy gdzie indziej. PKWiU jest nieodliczalne
    Podbitka, listwy wszystko zaliczamy.
    Wkład kominkowy jest do odliczenia, te wszystkie waty, wełny też. Natomiast nie odliczysz już sobie marmuru czy innego kamienia, którym ten kominek zabudujesz.
    Kratki śmiało zaliczaj.
    Pozdrawiam
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  14. #2394

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    ciągle piszecie o przepisach które już dawno nie obowiązują - np. nie ma limitu czasowego na pół roku po. był, ale to już daaaleka przeszłość.
    Czy to oznacza że jesli mam faktury wystawiane w 2007, 2008 a odbiór budynku w grudniu 2008 to mogę jeszcze teraz złozyc wniosek o zwrot Vat-u?
    I czy muszą to byc tylko faktury Vat czy mogą być tez rachunki na moje nazwisko?

    Jakoś strasznie zaniedbałam ta sprawę a poza tym nie miałam duzo faktur, ale jest pare rzeczy które myślę że mogę rozliczyć ( np okna, drzwi wewnętrzne, hydrulikę i jeszcze kilka innych)
    Ubezpieczenia

  15. #2395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006

    Czy to oznacza że jesli mam faktury wystawiane w 2007, 2008 a odbiór budynku w grudniu 2008 to mogę jeszcze teraz złozyc wniosek o zwrot Vat-u?
    I czy muszą to byc tylko faktury Vat czy mogą być tez rachunki na moje nazwisko?
    tak, mozesz teraz, w przyszlym roku też będziesz mogła złożyć.
    tylko faktury VAT.

    Jakoś strasznie zaniedbałam ta sprawę a poza tym nie miałam duzo faktur, ale jest pare rzeczy które myślę że mogę rozliczyć ( np okna, drzwi wewnętrzne, hydrulikę i jeszcze kilka innych)
    Zwracam uwagę, że odliczasz tylko faktury/pozycje z 22% VAT
    (bo akurat okna/drzwi często się kupuje z montażem i już jest 7% VAT - odliczać nie ma czego).

  16. #2396

    Domyślnie

    Pierwszy wniosek złożyłam w grudniu zeszłego roku. Teraz chcę złozyć kolejny dotyczący tej samej inwestycji. I nurtują mnie problemy:
    - czy cenę m2 i wysokość limitu mam przepisać z wniosku z zeszłego roku czy wpisac aktualną cenę i limit ? Są wyższe, czyli wyszloby że limit mi sie zwiększył, tak ma być?
    - czy kwotę zwrotu z zeszłego roku wpisuję taką jak wyszła (tę z groszami) czy tę zaokrągloną do zł?

  17. #2397
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    Jutro składam odlicznenie do skarbówki i teraz mam pytanie
    pozwolenie na budowe , xera fv , druki itp ale oprocz tego mam wykazac ze mam prawo do dzialki czy moze byc wyciag z ewidencji gruntów? czy musi byc akt notarialny? pytam dlatego ze działka się dzieliła itp i bylo by to dla urzędnikow klopotliwe a tam jest czarno na bialym

  18. #2398

    Domyślnie

    czy można odliczyć:
    1. kable typu FTP kat.5E drut (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    2. kable UTP kat.5E (zakopane dom-brama)
    2. kable głośnikowe (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    3. przewody koncentryczne (wbudowane na stałe pod wylewkę lub wkopane dom-brama)

    Może znacie nr PKWiU do ww. pozycji

    Z góry dzięki za szybką podpowiedź
    Raf

  19. #2399

    Domyślnie

    Witam,

    czy to prawda ze cos sie zmienilo w kwestii ubiegania sie o zwrot vat, ze nie beda przyjmowac wnioskow o zwrot vat zlozonych w 2009 roku...?
    'Każdy złożony problem ma proste błędne rozwiązanie" [U.Eco]

  20. #2400

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    czy można odliczyć:
    1. kable typu FTP kat.5E drut (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    2. kable UTP kat.5E (zakopane dom-brama)
    2. kable głośnikowe (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    3. przewody koncentryczne (wbudowane na stałe pod wylewkę lub wkopane dom-brama)

    Może znacie nr PKWiU do ww. pozycji

    Z góry dzięki za szybką podpowiedź
    i jeszcze:
    4. pokost lniany (impregnat do drewna)
    5. rozcieńczalnik karbamidowy (do rozcieńczania pokostu )
    Dzięki
    Raf

Strona 120 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony