dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 407
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2401

    Domyślnie

    witam,

    zaczynam swój bój z wnioskiem i kilka pytań do WAS:

    czy można odliczyć:

    1. wkład kominkowy
    2. inne elementy do budowy kominka (z kwasówki)
    3. Szafka ze zlewem - wspólna pozycja na fakturze dla zestawu
    4. szafki do łazienki
    5. rekuperator
    6. zlew GRANITOWY
    7. wentylator kominkowy
    8. uszczelki gumowe (hydrauliczne)
    9. elementy do kuchni typu zmywarka / lodówka itd

    Z góry dziękuję za pomoc...
    Piotrek

  2. #2402

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewela
    Witam,

    czy to prawda ze cos sie zmienilo w kwestii ubiegania sie o zwrot vat, ze nie beda przyjmowac wnioskow o zwrot vat zlozonych w 2009 roku...?
    JA NIC O TYM NIE SłYSZAłEM ...MAM NADZIEJę żE NIE...
    Piotrek

  3. #2403

    Domyślnie

    JA TEZ UWAZAM ZE NIE
    na stronie www.pit.pl jest podana cena za metr kwadratowy dla osob skladajacyh wniosek w I kwartale 2009 wiec musi byc to co napisalam nieprawda

    ale wolalam o tym tu wspomniec bo sa ludzie co takie ploty sieja.......

    pozdrawiam i jutro ide zlozyc wniosek
    'Każdy złożony problem ma proste błędne rozwiązanie" [U.Eco]

  4. #2404

    Domyślnie

    Jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Jak jest z weryfikacją błędnych pkwiu (ten sam kabel kupiony w dwóch marketach ma różnie pkwiu i wychodzi ze jeden kabelek można odliczyc a drugiego juz nie?

    Jestem pewien ze ten kabel podlega odliczeniu i jest to ewidentny błąd sprzedawcy.....
    Piotrek

  5. #2405

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiek_M
    Pierwszy wniosek złożyłam w grudniu zeszłego roku. Teraz chcę złozyć kolejny dotyczący tej samej inwestycji. I nurtują mnie problemy:
    - czy cenę m2 i wysokość limitu mam przepisać z wniosku z zeszłego roku czy wpisac aktualną cenę i limit ? Są wyższe, czyli wyszloby że limit mi sie zwiększył, tak ma być?
    - czy kwotę zwrotu z zeszłego roku wpisuję taką jak wyszła (tę z groszami) czy tę zaokrągloną do zł?
    Cena metra zawsze ustalana jest na dzień składania wniosku. Nic się nie stanie jak nie wpiszesz tej ceny ani też limitów. W US na pewno podadzą
    A kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku nigdzie nie wpisujesz !!! Dobrze przeczytaj co tam pisze
    Cytat Napisał eRaf
    Cytat Napisał eRaf
    czy można odliczyć:
    1. kable typu FTP kat.5E drut (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    2. kable UTP kat.5E (zakopane dom-brama)
    2. kable głośnikowe (wbudowane na stałe pod wylewkę)
    3. przewody koncentryczne (wbudowane na stałe pod wylewkę lub wkopane dom-brama)

    Może znacie nr PKWiU do ww. pozycji

    Z góry dzięki za szybką podpowiedź
    i jeszcze:
    4. pokost lniany (impregnat do drewna)
    5. rozcieńczalnik karbamidowy (do rozcieńczania pokostu )
    Dzięki
    NIC z tych rzeczy niestety.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  6. #2406

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Jakoś strasznie zaniedbałam ta sprawę a poza tym nie miałam duzo faktur, ale jest pare rzeczy które myślę że mogę rozliczyć ( np okna, drzwi wewnętrzne, hydrulikę i jeszcze kilka innych)
    Zwracam uwagę, że odliczasz tylko faktury/pozycje z 22% VAT
    (bo akurat okna/drzwi często się kupuje z montażem i już jest 7% VAT - odliczać nie ma czego).
    Civic9
    Dziękuję za odpowiedź.
    Rzeczywiście okna i drzwi miałam z monatrzem więc ich nie odliczę.
    Czytałam na innym forum jak odpowiadałeś komuś odnośnie odliczeń po odbiorze budynku, pisałeś że to idzie z innych odliczeń-remontowych. Możesz napisć więcej na ten temat?
    Ubezpieczenia

  7. #2407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erol 1
    Czy mozna odliczyć następujące rzeczy bo nie mogłem znaleźć?
    -Taśma izolacyjna 25.21.30-48.20
    - rura termokurczliwa 25.21.22-35.00
    - uziom wbijany jaki PKWiU?
    - rura osłonowa 25.21.21-53.10
    - bednarka ocynkowana 27.32.20-15.20
    - rozdzielnia napięcia jaki PKWiU?
    - pręt gwintowany jaki PKWiU?
    - szpilka łącznika jaki PKWiU?
    - nakrętka jaki PKWiU?
    - podkładki do nakrętki 28.74.12-30.5
    - narożnik alum. z siatką 28.11.23-76.61
    - sadolin do drewna 24.30.12-90.00
    - klej do ceramiki topliwy 24.16.52-50.00
    - szpilka kotwy 28.74.11-90.00
    - rozcieńczalnik universalny 24.30.22-79.49
    - zaprawa szamotowa jaki PKWiU?

    Dzięki za pomoc.
    Podciągam.
    I jeszcze dodatkowe pytania.

    Mam pozwolenie na budowę więc składam wniosek VZM-1A.
    Ile razy w ciągu roku mogę składać wniosek o zwrot części VATu?
    Jeden raz, dwa czy dowolną ilość??
    Czy jeśli mam FV za 2008 muszę go złożyć w 2008 czy mogę w 2009??
    Czy mam się spieszyć i składać co mam jeszcze w tym roku??

  8. #2408

    Domyślnie

    Powtarzam moje zapytania:

    1. FOLIA BUDOWLANA - MóWIą NIBY żE NIE A JA MAM NA FAKTURACH NA KODZIE 25.23.15-50.39 I TEN KOD JAK NAJBARDZIEJ PASUJE
    2. FOLIA W PłYNIE, HYDROIZOLACJA NP ATLAS WODER
    3. PROFILE MOSIężNE (NA PROGI )
    4. WężYKI łAZIENKOWE
    5 PIGMENT DO BETONU
    6. KABEL YKY ZIEMNY

    PZDR WSZYSTKICH ZMAGAJąCYCH SIE Z TYM ROZLICZENIEM...
    Piotrek

  9. #2409
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ramot
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    okolice Jaktorowa
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erol 1
    I jeszcze dodatkowe pytania.

    Mam pozwolenie na budowę więc składam wniosek VZM-1A.
    Ile razy w ciągu roku mogę składać wniosek o zwrot części VATu?
    Jeden raz, dwa czy dowolną ilość??
    Czy jeśli mam FV za 2008 muszę go złożyć w 2008 czy mogę w 2009??
    Czy mam się spieszyć i składać co mam jeszcze w tym roku??
    wniosek możesz złożyć tylko raz w roku, na decyzję US czeka się do 6 m-cy

  10. #2410

    Domyślnie

    Wniosek mozna składac raz do roku. Obejmuje te faktury które wpiszemy (pod warunkiem ze tylko jeden raz), ale jesli zapomnimy włozyc do wniosku jakies fv to spokojna głowa......dorzuci sie je do kolejnego. W 2009 roku mozna składac wnioski. W listopadzie jak odebrałam kase spytałam czy moge przyniesc następny w styczniu 2009...Pan powiedział że jak najbardziej

  11. #2411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woju76

    11. BLACHA PłASKA (DO OBRóBEK DACHU) -TAK
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  12. #2412

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    Czytałam na innym forum jak odpowiadałeś komuś odnośnie odliczeń po odbiorze budynku, pisałeś że to idzie z innych odliczeń-remontowych. Możesz napisć więcej na ten temat?
    Te same (z grubsza) zasady, druki, przepisy - tylko inna kolumna na formularzu i inny limit (formalnie - wydatki na które nie wymagane jest pozwolenie na budowę).
    Polecam: http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php

  13. #2413

    Domyślnie

    Pewnie już padło gdzieś to pytanko ale nie dałam rady przejrzeć 40 stron tego postu - czy można odliczyć Vat od farby??? takiej zwykłej do malowania ścian wewnętrznych...

    I jeszcze jedno pytanko - jak to jest z tym drewnem na dach? pan w us powiedział, że drewno zawsze było na 22% i wyrzucił mi z wniosku a ja jak czytam te wszystkie wykazy materiałów, to mam niejasne przeczucie, że jednak można... Czy ktoś miał we wniosku fakturę na drewno?

    Dzięki

  14. #2414

    Domyślnie

    Witaj
    2 x nie

    Pozdro

  15. #2415

    Domyślnie

    Eh, a miałam cichą nadzieję, że jednak z tym drewnem, to pomyłka - przez to sporo kasy w plecy

    Dzięki!

  16. #2416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał gosiek_M
    Pierwszy wniosek złożyłam w grudniu zeszłego roku. Teraz chcę złozyć kolejny dotyczący tej samej inwestycji. I nurtują mnie problemy:
    - czy cenę m2 i wysokość limitu mam przepisać z wniosku z zeszłego roku czy wpisac aktualną cenę i limit ? Są wyższe, czyli wyszloby że limit mi sie zwiększył, tak ma być?
    - czy kwotę zwrotu z zeszłego roku wpisuję taką jak wyszła (tę z groszami) czy tę zaokrągloną do zł?
    Cena metra zawsze ustalana jest na dzień składania wniosku. Nic się nie stanie jak nie wpiszesz tej ceny ani też limitów. W US na pewno podadzą
    A kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku nigdzie nie wpisujesz !!! Dobrze przeczytaj co tam pisze
    ja równiez nasz pierwszy wniosek o zwrot vat założyłam w grudniu 2007r. wtedy obowiązywał limit zwrotu podatki 22 807zł i myslała, że "jak nabyliśmy do takiej kwoty prawo" to taka nas obowiązuje, dzisiaj złożyłam rozliczenie za 2008 rok z dobiciem do tej kwoty 22 807zł, zostało mi jeszcze mnustwo faktur, ale myślałam, że już przepadły,
    a tutaj pani w urzędzie uswiadomiła mnie, że teraz jest limit 27 420 o czym wiedziałam, ale nie wiedziałam że nas dotyczy, w związku z czym mogę te nierozliczone faktury złożyć w I kwartale 2009 roku, a limit jest 29 933zł i jeszcze dostanę zwrot

    i ta pani powiedział mi jeszcze, że taki wysoki limit jest już prawdopodobnie ostatni raz, bo deweloperzy obniżają ceny mieszkań i ceny za m2 spadną, więc zabieramy się za kolejne rozliczanie i składamy je w marcu 2009

  17. #2417
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A mi wyszło, że to teraz, dla IV kw. jest kwota 29.933, bo zgodnie z punktem D.2. deklaracji nalezy podać cenę 1 m2 powierzchni użytkowej ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu - czyli jak mamy teraz IV kw, to patrzę na cenę z III kw, a wtedy była 3.478 (strona GUS http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm).
    3.478 x 70 m2 = 243.460,00 x 12,295% = 29.933 zł do odpisania.

    No chyba, że coś pomieszałam.

  18. #2418

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetkaS
    A mi wyszło, że to teraz, dla IV kw. jest kwota 29.933, bo zgodnie z punktem D.2. deklaracji nalezy podać cenę 1 m2 powierzchni użytkowej ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu - czyli jak mamy teraz IV kw, to patrzę na cenę z III kw, a wtedy była 3.478 (strona GUS http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm).
    3.478 x 70 m2 = 243.460,00 x 12,295% = 29.933 zł do odpisania.

    No chyba, że coś pomieszałam.
    ja patrzyłam tutaj http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php,

    w tym linku co Ty podałaś przeczytalam cos takiego:
    "Miejsce, forma i termin ogłaszania (z uwzględnieniem częstotliwości)

    • Dziennik Urzędowy GUS - komunikat Prezesa GUS - w drugiej połowie drugiego miesiąca po każdym kwartale."

    wydaj mi się, że cena za III kwartał została ogłoszona w II połowie listopada, więc nie może obowiązywac w IV kwartale i będzie obowiązywać dopiero w I 2009 roku, ale może sie mylę, w końcu jestem tylko chemikiem

  19. #2419

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetkaS
    A mi wyszło, że to teraz, dla IV kw. jest kwota 29.933, bo zgodnie z punktem D.2. deklaracji nalezy podać cenę 1 m2 powierzchni użytkowej ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu - czyli jak mamy teraz IV kw, to patrzę na cenę z III kw, a wtedy była 3.478 (strona GUS http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm).
    3.478 x 70 m2 = 243.460,00 x 12,295% = 29.933 zł do odpisania.

    No chyba, że coś pomieszałam.
    Też wydawało mi się to oczywiste jak niedawno składałem wniosek, ale pani w skarbowym kazała mi poprawić cenę metra na tą z II kwartału. Dziwne, ale prawdziwe

  20. #2420

    Domyślnie

    Cena metra ostatnio ogłoszona przed kwartałem złożenia wniosku. \Czyli bierze się cenę o dwa kwartały w tył Zawsze można zadzwonić do US i się podpytać, zamiast potem przy okienku kreślić i poprawiać, albo jeszcze się kłócić Raczej ta cena metra jeszcze może podskoczyć bo do tego wskażnika biorą w GUS'ie ceny sprzed kilku miesięcy a wtedy było jeszcze drogo No ale to tylko gdybanie...
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

Strona 121 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony