dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 407
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2441

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie co z odliczeniamii :
    -Izolbet do gazobetonu
    -płyta OSB
    -armatura typu baterie kuchenne granitowe i łazienkowe chrom
    Z góry dziękuje

  2. #2442

    Domyślnie

    Mam krótkie pytanie...

    Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

    Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

    Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?

    P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski...

  3. #2443

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Mam krótkie pytanie...

    Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

    Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

    Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?

    P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski...

    Proponuję najprostsze rozwiązanie - zadzwoń na krajową informację podatkową 0801 055 055 albo do swojego urzędu - powinni się określić jak to wygląda w praktyce...

    Co do kitu szklarskiego i farb - fakt, może się to wydawać śmieszne ale obiektywnie patrząc, to nie jest lista układana przez bubka na górze tylko spis towarów, którym zmienił się vat po wejściu do unii...


    a ja mam jeszcze pytanko - cement i gips można???

    Pozdrawiam!

  4. #2444

    Domyślnie

    Cement i gips oczywiście można.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  5. #2445

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witam
    Mam pytanie co z odliczeniamii :
    -Izolbet do gazobetonu
    -płyta OSB
    -armatura typu baterie kuchenne granitowe i łazienkowe chrom
    Z góry dziękuje

    osb - nie
    armatura - tak

  6. #2446

    Domyślnie

    Powtarzam moje zapytania:

    1. FOLIA BUDOWLANA - MóWIą NIBY żE NIE A JA MAM NA FAKTURACH NA KODZIE 25.23.15-50.39 I TEN KOD JAK NAJBARDZIEJ PASUJE
    2. FOLIA W PłYNIE, HYDROIZOLACJA NP ATLAS WODER
    3. PROFILE MOSIężNE (NA PROGI )
    4. WężYKI łAZIENKOWE
    5 PIGMENT DO BETONU
    6. KABEL YKY ZIEMNY

    PZDR WSZYSTKICH ZMAGAJąCYCH SIE Z TYM ROZLICZENIEM...
    Piotrek

  7. #2447

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witam
    Mam pytanie co z odliczeniamii :
    -Izolbet do gazobetonu
    -płyta OSB
    -armatura typu baterie kuchenne granitowe i łazienkowe chrom
    Z góry dziękuje

    osb - nie
    armatura - tak
    Grave.....a jakie to PKWIU? Bo albo źle szukam ale nie znalazłam baterii.

  8. #2448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    jeden z ostatnich punktow spisu ,ze bez wzgledu na numerek cala armatura sie zalicza

  9. #2449
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia888

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Mam taki problem.

    W maju była sprawa spadkowa mojej babci. Dom i inne działki odziedziczyły dwie córki i wnuczka. Dom mama przekazała mi darowizną dopiero w lipcu a faktury na remont domu mam już z czerwca, czyli gdy nie byłam jeszcze właścicielem. Czy jest jakiś sposób żeby US te faktury z czerwca mi zaliczyli??

  10. #2450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    rok temu skladalismy 27.12. a teraz jeszcze lepiej bo 31.12. w US pustki. teraz czekamy na zwrot w okolicach koncowki czerwca i kasa jak znalazl na wakacje
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #2451
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ali80

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    nigdzie nie widzę informacji o płytach g-k. czy można odliczyć?

  12. #2452

    Domyślnie

    Cytat Napisał ali80
    nigdzie nie widzę informacji o płytach g-k. czy można odliczyć?
    TAK
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  13. #2453

    Domyślnie

    Witam.
    Mam jedno krótkie pytanie bo zamierzam złożyć wniosek o zwrot części podatku. Mam trochę faktur z 2008 roku i chciałem zapytać czy jeśli złożę wniosek w 2009 roku to w tym wniosku będę mógł ująć też faktury z 2009 roku czy tylko te z 2008?
    Proszę o podpowiedź.

  14. #2454

    Domyślnie

    Cytat Napisał wera23
    Witam.
    Mam jedno krótkie pytanie bo zamierzam złożyć wniosek o zwrot części podatku. Mam trochę faktur z 2008 roku i chciałem zapytać czy jeśli złożę wniosek w 2009 roku to w tym wniosku będę mógł ująć też faktury z 2009 roku czy tylko te z 2008?
    Proszę o podpowiedź.
    Możesz ująć
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  15. #2455

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  16. #2456

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolla25
    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Najlepiej zadzwonić na infolinię podatkową.... kilka postów wcześniej nr był zamieszczony... tak będzie najpewniej
    Piotrek

  17. #2457

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Mam krótkie pytanie...

    Wiadomo ile łajzy w USach rozpatrują wnioski... Czy w chwili gdy jeden wniosek jest w US i oczekuje na rozpatrzenie i zwrot pieniędzy można złożyc kolejny wniosek..?

    Jeśli tak to punkt 51. jest opisany do bani... Co to znaczy pomniejszyć o przyznane zwroty... Składając kolejny wniosek, gdy nie ma zwrotu z poprzedniego nie mozna mówić o "przyznanym zwrocie"... I co wtedy..? Uwzględniać kwotę "przyszłego zwrotu" ze złozonego już wniosku, czy nie uwzględniać..? Moze jednak nie i po złożeniu złożony wniosek będzie aneksował poprzednio złożony wniosek..? Ale co z terminem zwrotu..? czy będzie to 6 miesięcy od pierwszego wniusku, czy od drugiego..?

    Czy wszystko w tym kraju musi być tak do bani i niezrozumiale ustalone...?


    P.S. A najbardziej mnie rozśmiesza, że nie można odliczyć farb do malowania pomieszczeń, płyt OSB, więźby, a można kit szklarski...
    Myslisz że to wina urzędników ze to tak długo trwa ? To spytaj się w swoim US ile wniosków wpływa miesięcznie A co do pytania to mozliwe jest złożenie drugiego wniosku o ile pierwszy złożyłeś w drugim połroczu poprzedniego roku(Obowiązuje zasada jeden wniosek rocznie). Jeżeli masz taką sytuację to nie musisz uwzględniać kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku. US i tak sam to zrobi jeżeli przekroczysz limit, bo tylko wtedy to ma sens.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  18. #2458

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolla25
    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  19. #2459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Myslisz że to wina urzędników ze to tak długo trwa ? To spytaj się w swoim US ile wniosków wpływa miesięcznie
    No włąśnie pytałem... U mnie wygląda to tak, że po wpłynięciu wniosku, jest on odkładany na półkę i sięga sie po niego po 5 miesiacach....

    Cytat Napisał Byszek
    A co do pytania to mozliwe jest złożenie drugiego wniosku o ile pierwszy złożyłeś w drugim połroczu poprzedniego roku(Obowiązuje zasada jeden wniosek rocznie). Jeżeli masz taką sytuację to nie musisz uwzględniać kwoty zwrotu z poprzedniego wniosku. US i tak sam to zrobi jeżeli przekroczysz limit, bo tylko wtedy to ma sens.
    Zgodnie z zapisem w rubryce 51. to nie powinienem uwzgledniać przyszłego zwrotu, jesli on się faktycznie jeszcze nie dokonał, ale czy jakaś łąjza się nie przyczepi..? A może się nie zorientują i wypłacą wtedy 2 razy..?

  20. #2460

    Domyślnie

    mam problem otóż na fakturze mam : pł. izolacyjna sd extra 120mm izolacja ścian i nr pkwiu : 26.82.12-59.90 , w rzeczywistości są to płyty z pianki pir/pur do ocieplenia dachu , wg spisu pkwiu ten numer to : Wyroby z asfaltu lub podobnego materiału w rolkach, z wyjątkiem
    pokryciowych i okładzinowych, pozostałe


    czy mi skarbówka to uwzględni czy odrzuci przy składaniu wniosku ?

Strona 123 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony