dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 407
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał jolla25
    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.
    Czyli co US to inne podejście. U mnie w takiej sytuacji podchodzą do tego tak, że jeśli małżonkowie składają wniosek wspólny; jeśli przez cały czas ponoszenia wydatków pozostawali w związku małżeńskim i obowiązuje ich ustawowa wspólność małżeńska to można uznać faktury wystawione na małżonka, którego nie ma na pozwoleniu czy w akcie notarialnym działki. NUS uznał że w takiej sytuacji kiedy nie ma rozdzielności majątkowej kasa na materiały pochodziła ze wspólnej kasy małżonków i dlatego w moim US taki wniosek by przeszedł.
    Dlatego myślę, że zawsze w przypadku wątpliwych sytuacji trzeba pytać w swoim US jak oni do tego podchodzą.

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał jolla25
    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.
    Byszek, ty to jakiś niezbyt miły jesteś. Nie każdy ma czas czytać 41 stron wątku po to, by odpowiedzieć sobie na jedno pytanie.
    Działka jest tylko na mnie, pozwolenie też będzie tylko na mnie, ale że rozliczam się wspólnie z mężem to faktury mogą być na mnie i na niego. Właśnie się dowiedziałam od miłej pani z US. Pewnie za chwilę Byszek mi napisze, że trzeba było tak od razu. A niech pisze.

    Kto pyta nie błądzi, a pytać można u wielu źródeł.

  3. #2463

    Domyślnie Przydatne linki

    Witajcie,

    właśnie wzięłam się za rozliczanie i bardzo przydały mi się następujące linki jak niżej. Może komuś się przydadzą także :-)

    - informacje o zwrocie VAT, aktualne stawki, formularze itp:
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php

    dla poszukujących numerów PKWiU:

    - trzeba wpisać nazwę produktu, jak znajduje to od razu pokazuje numer:
    http://www.informatorbudowlany.pl/02...anze_3&wojew=0

    - przydatne zebrane informacje co można rozliczać (i jaki numer) a co nie:
    http://www.panmi.webpark.pl/

    pozdrawiam,
    Ines

    www.buduje.blog.interia.pl

  4. #2464

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolla25
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał jolla25
    Witam, jestem nowym czytelnikiem, a właściwie czytelniczką tego wątku. Moje pytanie może się wydać niektórym śmieszne.
    Czy jeśli pozwolenie na budowę będzie tylko i wyłącznie na mnie, to czy faktury za materiały budowlane też muszą figurować na moją osobę czy mogą także na męża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Było w tym wątku, grybyś poszukała to byś wiedziała Jeżeli działka tez jest tylko na Ciebie to faktury tylko i wyłącznie na Twoje dane.
    Byszek, ty to jakiś niezbyt miły jesteś. Nie każdy ma czas czytać 41 stron wątku po to, by odpowiedzieć sobie na jedno pytanie.
    Działka jest tylko na mnie, pozwolenie też będzie tylko na mnie, ale że rozliczam się wspólnie z mężem to faktury mogą być na mnie i na niego. Właśnie się dowiedziałam od miłej pani z US. Pewnie za chwilę Byszek mi napisze, że trzeba było tak od razu. A niech pisze.


    Kto pyta nie błądzi, a pytać można u wielu źródeł.
    Pisałem raczej w ramach żartu dlatego dałem Gdybym był "niezbyt miły" tylko pierwszą częśc bym wpisał.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  5. #2465
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mohawek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    witajcie ponownie,

    małe pytanko:
    kołki rozporowe ogólnie są na NIE, ale jak mam symbol 28.74.11-90.00 to chyba mogę zaliczyć? czy się mylę?

    dzieki

  6. #2466

    Domyślnie

    Cytat Napisał mohawek
    witajcie ponownie,

    małe pytanko:
    kołki rozporowe ogólnie są na NIE, ale jak mam symbol 28.74.11-90.00 to chyba mogę zaliczyć? czy się mylę?

    dzieki
    Możesz.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  7. #2467

    Domyślnie

    Witam,
    Właśnie zaczynam tę jak już stwierdziłem dawno nierówną walkę o zwrot Vat-u. Pewnie niektórzy będą mieć mnie dość. Na razie mam taki kocioł w głowie, że poezja.
    Ze stępnej oceny wynika, że lepiej jak nie mam na fakturach PKWiU (patrz przykład powyżej) gdyż wtedy mogę dany towar zakwalifikować jak mi pasuje. A przeważnie nie mam
    Czyli jeżeli na fakturze z kołkami rozporowymi nie mam PKWiU to mogę to zakwalifikować jako ten co napisał mohawek i będzie o.k.?
    Ale jaja
    Pytanie drugie:
    Na ile możg zaufać podanemu wyżej linkowi do wykazu materiałów
    http://michalp2006.republika.pl/
    Na pierwszy rzut oka zauważyłem rozbieżności w 2 czy 3 pozycjach. Mogę mu zaufać? Bo nie mając na fakturach numerów to się chyba pochlastam zanim znajdę to co mi potrzeba ( to drugi koniec tego kija z którego cieszyłem się wcześniej).
    Pytanie trzecie:
    zestawu solarnego nie da się odliczyć ? - bez sensu
    Pytanie czwarte:
    czy nikt z forumowiczy nie zrobił jakiegoś programiku do klasyfikowania po nazwie czy też numerze materiału do odliczenia lub nie?
    Jeżeli nie, to szkoda -ja też go nie zrobię
    Pozdrawiam

  8. #2468
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mohawek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Byszek

    na dziś kończę, ale doszło pare pytań końcowych a odpowiedzi brak :

    1. z Twoich postów wynika że śruby i nakrętki można - taką i ja mam nadzieję, pod jakie pkw to podciągnąć? Tak żeby rozliczający nie mieli co do tego uwag
    2. no i ze wszystkich f-r dot. elektrycznosci tylko kabel/przewód ydyp odliczam, ale nie znalazłam odpowiedzi na licznik, taki nielegalny gdy jest 2 odbiorców w domu, i skrzynkę rozdzielczą - obszukałam i nie wiem pod jaki pkw mogłabym to podciągnąć...20 dychy tylko, ale denerwuje
    3. i na koniec rura przedłużająca do komina pieca gazowego - też bez pkw wiec nieodgadniona przeze mnie postać

    Ech głowa już kwadratowa... ale światełko w tunelu już widzę
    Dzięki Bardzo

  9. #2469
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mohawek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    12marek, wydaje mi się, że jak "sobie napiszesz" pkwiu jakie ci pasuje, to raczej nie zostawią tego ot tak, tylko sprawdzą sami i jak im nie zgra to sio
    Jak już często na forum padało " na dwoje babka wróżyła..." W jednym US przejdzie w innym nie.
    Patrz jakie te zabawy z US są ekscytujące, aż nie mogę się doczekać kolejnego VZM hihihi

  10. #2470

    Domyślnie

    Jak "sio" to niech udowodnią że "sio"!
    Jeżeli nie ma numeru na fakturze to dla mnie lepiej będzie jeżeli go wpiszę wg. mojej interpretacji niż od razu się poddać.
    Ciekawa sprawa - gniazda elektryczne i włączniki: sąsiad mówił, że odpisał a z lektury wynika, że nie można

    Rozumiem, że pierwszy wniosek masz za sobą - szczęściarz
    Dobranoc

  11. #2471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Poratujcie proszę................... Bo stres mnie zjada.....

    Czy nadal obowiązuje przepis o składaniu wniosku do 6-ciu miesięcy od daty zakończenia inwestycji????????????????????????

    Jakoś odkładałam to wypełnianie i odkładałam, a teraz się zorientowałam, że minęło 8 miesięcy od zakończenia inwestycji.........

    Czy straciłam możliwość odliczeń???????????

    Pomóżcie !!!

  12. #2472
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mohawek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie, nie straciłaś - można raz na rok (kalendarzowy)

  13. #2473

    Domyślnie

    Witam
    Mam jeszcze kilka faktur które nie wiem czy sie zaliczają, a strona http://www.zielonka1.home.pl/zwrotvat.phpha szlifowana na schody
    -płyty posadzkowe klejone(trepy) na schody
    -blacha szlifowana do schodów
    -izolbet
    -czy do armatury typu baterie do wanny ,pryszniców,umywalek, misek (które można odliczyć) moge wrzucić kabine prysznicową i brodzik?

    Dzieki za nieocenioną pomoc. To forum to skarbnica

  14. #2474

    Domyślnie

    a gwoździe? jaki mają nr pkwiu i czy się odlicza?

  15. #2475

    Domyślnie

    Cytat Napisał literkas
    a gwoździe? jaki mają nr pkwiu i czy się odlicza?
    Nie odlicza się.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  16. #2476

    Domyślnie

    Z góry przepraszam, że byćmoże nie dośc wnikliwie studiowałem posty ale tego jest tyle....
    Nie wiem czy coś z tego da się odliczyć. Może się ktoś zlituje i poradzi:
    SEMIN TAŚMA PAPIEROWA 75MB BANDE JOINT
    KOŁKI DO WBIJANIA 6X40 Z KOŁ.
    FOLIA OGRODNICZA 3 WARSTWOWA
    TAŚMA LAKIERNICZA
    TAŚMA PAPIEROWA
    TAŚMA DWUSTRONNA
    TAŚMA PAKOWA
    FOLIA DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
    TAŚMA FIZELINA 50MM/25M WŁÓKNO - 26.14.12-50.19
    KOŁEK SZYBKI MONTAŻ 25.23.15

    Jak pisałem w zasadzie nie mam PKWIU na fakturach.
    Z góry dziękuję

  17. #2477

    Domyślnie

    Witam
    Z racji tego ze nie chce mi sie czytac calego watku mam podstawowe jedno pytanie. Czy w 2010r bede mogl rozliczyc sie z faktur z 2008 i 2009r? czy za 2008 musze juz w tym roku?
    Pozdrawiam

  18. #2478

    Domyślnie

    Witam, Czy mogę odliczyć garaż blaszany???

    oraz czy można przeszukać dane forum np. Zwrot VAT, pod kątem konkretnego materałiu budowlanego Coś nie umiem sobie poradzić z wyszukiwaniem

  19. #2479

    Domyślnie

    Przeczytałam (prawie ) wątek ale cały czas mam watpliwości: pustaki Maxy kupowałam w grudniu2007, dachówke w czerwcu 2008 a pozwolenie na budowe mam prawomocne z lipcem 2008. Czy moge liczyc na zwrot róznicy watu (na WZ czekałam dwa lata i to przez to takie rozciągniecie w czasie)

  20. #2480

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konieczki
    Przeczytałam (prawie ) wątek ale cały czas mam watpliwości: pustaki Maxy kupowałam w grudniu2007, dachówke w czerwcu 2008 a pozwolenie na budowe mam prawomocne z lipcem 2008. Czy moge liczyc na zwrot róznicy watu (na WZ czekałam dwa lata i to przez to takie rozciągniecie w czasie)
    Witaj
    Na 100% dostaniesz zwrot.

    Pozdro

Strona 124 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony