dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 407
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2541
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joani
    Witam,
    pomocy, czy mogę odliczyć:
    wakaflex (do obróbki komina) 25.24.22.-70.00 nie
    belki i pustaki stropowe tak
    plastyfikator 24.66.47.-50.13 nie
    bloczek silikatowy 26.62.11.-30.26, 26.61.11.-30.26 tak
    stelaz do wc? tak

  2. #2542

    Domyślnie

    aglig wielkie dzięki

  3. #2543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vax
    Cytat Napisał prymasek
    52. kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne


    czy również płyta gazowa do zabudowy i piekarnik elektryczny do zabudowy???
    Płyta gazowa - TAK, piekarnik - NIE.
    a jeśli ta płyta gazowa /do zabudowy/ jest w kupowana w zestawie z piekarnikiem elektrycznym /do zabudowy/ i na FV będzie napisana jedna pozycja np Mastercook M5X + 2MIE-4GLS i będzie jedna kwota za obydwie rzeczy-?
    hmm to w takim przypadku w sumie nie wiadomo ile jest vat'u w płycie g. a ile w piekarniku.

    PS
    w jednym z postów z przed roku jedna osoba pisała, że dostała oświadczenie od sklepu, że ta pozycja /w moim przykładzie Mastercook M5X + 2MIE-4GLS / to jest "kuchenka gazowa" i US wypłacił różnicę - jak rozumiem od całej wartości..a przecież od piekarnika elektrycznego ne można...
    nie kumam tego.

  4. #2544
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Mozna spróbowac podciągnąc pod PKWiU 29.72.11-13.19
    do 23 i wtedy na tak (Kuchnie gazowe z piekarnikiem pozostałe: dwu-,
    trzy-, czteropalnikowe) może się uda. Przypominam US nie karze za takie błędy

  5. #2545
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    [w moim przykładzie Mastercook M5X + 2MIE-4GLS / to jest "kuchenka gazowa" i US wypłacił różnicę - jak rozumiem od całej wartości..a przecież od piekarnika elektrycznego ne można...
    nie kumam tego.
    Jeśli to jest zestaw to jest to traktowane jako jeden element (kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym do zabudowy) , jeśli na fakturze byłyby dwa elementy to tylko płyta gazowa podlega odliczeniom.

  6. #2546

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał emild
    [w moim przykładzie Mastercook M5X + 2MIE-4GLS / to jest "kuchenka gazowa" i US wypłacił różnicę - jak rozumiem od całej wartości..a przecież od piekarnika elektrycznego ne można...
    nie kumam tego.
    Jeśli to jest zestaw to jest to traktowane jako jeden element (kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym do zabudowy) , jeśli na fakturze byłyby dwa elementy to tylko płyta gazowa podlega odliczeniom.
    na FV najparwodpodobniej będzie napisane w ten sposób:

    gdzie M5X to piekarnik a 2MIE-4GLS to płyta.
    dobra,piszę, skoro nie biją.

  7. #2547
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julzuz

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanko do osób,które już składały wniosek. Czy kopie faktur i aktu notarialnego muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem?

  8. #2548

    Domyślnie

    Cytat Napisał julzuz
    Witam!
    Mam pytanko do osób,które już składały wniosek. Czy kopie faktur i aktu notarialnego muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem?
    U mnie tego nie wymagano.
    Faktury sa do wglądu, a akt możesz wziąśc ze soba na wszelki wypadek.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  9. #2549
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julzuz

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Przestudiowałam ustawę i mowa jest tylko o "kopii" ale Pani w US wymyśliła potwierdzenia. A tego jest 250szt.

  10. #2550
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał julzuz
    Dzięki za szybką odpowiedź. Przestudiowałam ustawę i mowa jest tylko o "kopii" ale Pani w US wymyśliła potwierdzenia. A tego jest 250szt.
    U mnie podczas składania sprawdzane były oryginały z kopiami i na oryginałach przybijano pieczątke "wykorzystano w postępowaniu o zwrot vat", a na kopiach przybijana pieczątka za zgodnośc

  11. #2551

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał julzuz
    Dzięki za szybką odpowiedź. Przestudiowałam ustawę i mowa jest tylko o "kopii" ale Pani w US wymyśliła potwierdzenia. A tego jest 250szt.
    U mnie podczas składania sprawdzane były oryginały z kopiami i na oryginałach przybijano pieczątke "wykorzystano w postępowaniu o zwrot vat", a na kopiach przybijana pieczątka za zgodnośc

    U mnie wzięli tylko kopie faktur i nic więcej....
    Piotrek

  12. #2552

    Domyślnie

    Cytat Napisał julzuz
    Dzięki za szybką odpowiedź. Przestudiowałam ustawę i mowa jest tylko o "kopii" ale Pani w US wymyśliła potwierdzenia. A tego jest 250szt.
    Poproś o podstawę prawną A jak dalej sie bedzie upierała to niech sama potwierdza
    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał tomek i ela
    A ja mam takie pytanie: wniosek złożony i jeśli dostanę wezwanie do US aby coś poprawiac, uzupełniac, korygowac czy US liczy mi od daty skorygowania wniosku ponowny 6 miesięczny okres czy liczy się on od daty złożenia pierwszego wniosku?
    Jeśli wzywa cię US to 6 miesięcy liczy sie od daty złożenia wniosku. Jeśli ty składasz korekte wniosku ( jest taka możliwośc) 6 miesięcy liczy się od daty złożenia korekty
    Pod warunkiem że korekta jest zwiększająca, bo w przeciwnym wypadku liczy się data złożenia wniosku.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  13. #2553

    Domyślnie

    Witam.
    Na fakturze mam szafke razem z umywalka w jednej pozycji (sprzedawane jako komplet). Czy mozna to odliczyc? Sorry, jesli podobne pytanie juz gdzies sie pojawilo... szukaj nic mi nie zwrocilo.

    pozdr

  14. #2554

    Domyślnie

    czesc.
    Pytanie laika tylko bez śmiechów prosze.
    US zwraca za materialy 15% ale liczone od ceny brutto czy netto?
    Np. mam kupione stal za 2630zl brutto to ile z tego bede mial zwrotu?
    Pozdrawiam

  15. #2555
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur i Ania
    czesc.
    Pytanie laika tylko bez śmiechów prosze.
    US zwraca za materialy 15% ale liczone od ceny brutto czy netto?
    Np. mam kupione stal za 2630zl brutto to ile z tego bede mial zwrotu?
    Pozdrawiam
    Od ceny netto.

  16. #2556

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamaju
    Cytat Napisał Artur i Ania
    czesc.
    Pytanie laika tylko bez śmiechów prosze.
    US zwraca za materialy 15% ale liczone od ceny brutto czy netto?
    Np. mam kupione stal za 2630zl brutto to ile z tego bede mial zwrotu?
    Pozdrawiam
    Od ceny netto.
    To ile tego zwrotu dostane za 2630zl ?

  17. #2557
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    323 zł

  18. #2558

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamaju
    323 zł
    dzieki wielkie

  19. #2559

    Domyślnie

    Cytat Napisał denes
    Witam.
    Na fakturze mam szafke razem z umywalka w jednej pozycji (sprzedawane jako komplet). Czy mozna to odliczyc? Sorry, jesli podobne pytanie juz gdzies sie pojawilo... szukaj nic mi nie zwrocilo.

    pozdr
    heh, mam tę samą zagwozdkę... ale niestety wydaje mi się, że gdzieś doczytałem, ze tej szafki nie odliczy się..

    A propos: a czy można zrobić jakąs garderobę i odliczyć jakieś wbudowane szafy, czy drzwi przesuwne...???

  20. #2560

    Domyślnie

    Witam,
    Jednak nie udało się wszystkiego sklasyfikować tylko czytając i musze zadać pytanie Co z rurami termoflex (takimi do DGP)? Na jednej f-rze mam rurę termoflex (bez izolacji z wełny szklanej) z PKWiU 25.23.15-50.92 czyli "na tak". Na tej samej f-rze jest również rura termoflex z izlolacją, tylko że przy tej pozycji nie ma numeru PKWiU. Więc można odliczyć termoflexa "ocieplanego" podciągając go pod nr tego zwykłego?
    pozdrawiam
    Sławek

Strona 128 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony