dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 407
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2581
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dora06

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    dyz dziękuję za pomoc no i oczywiście pomocne linki

  2. #2582

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    powtórzę się: co z szafka pod umywalkę oraz czy można odliczać jakieś zabudowy, drzwi przesuwne itp...?
    no to w takim razie jeszcze raz pytanie jak wyżej...

  3. #2583
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    szafka pod umywalkę - nie
    zabudowy zależy jak leży czyli co jest na fakturze na wszelki wypadek zbieram faktury za każdą pierdułkę.

  4. #2584

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    szafka pod umywalkę - nie
    zabudowy zależy jak leży czyli co jest na fakturze na wszelki wypadek zbieram faktury za każdą pierdułkę.
    no dobra, ale co z tej zabudowy konkretnie można podciągnąc?? chciałbym wiedzieć jakiej faktury oczekiwać od wykonawcy

  5. #2585

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Mam taka pozyjce na fakturze :
    Ogrzewacz 140L 2*pł. pianka kospel

    Czy moge to odliczyc i podpiac pod pozycje:
    29.23.11-30 Wymienniki ciepła pozostałe

  6. #2586
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał aglig
    szafka pod umywalkę - nie
    zabudowy zależy jak leży czyli co jest na fakturze na wszelki wypadek zbieram faktury za każdą pierdułkę.
    no dobra, ale co z tej zabudowy konkretnie można podciągnąc?? chciałbym wiedzieć jakiej faktury oczekiwać od wykonawcy
    quote sorry ale duchem swiętym nie jestem nie wiem co to za zabudowa i jakie sa jej elementy. Jeśli zabudowy nie robisz sam tylko masz wykonawcę to pewnie wystawi ci fakturę z robocizną czyli na 7 % a wtedy nie masz co odliczac. Chyba że umówisz się z wykonawcą ( mało realne że się zgodzi) że bierze faktury za zakupione materiały na ciebie i wtedy sprawdzasz czy śrubka x podlega odliczeniu czy nie. Jest to też czasami malo opłacalne bo wykonawcy zazwyczaj mają rabaty w hurtowniach na siebie, a jeżeli będzie brał faktury na ciebie to o na rabacie nie będzie mu zależało.

  7. #2587
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustafso
    Witam ponownie
    Mam taka pozyjce na fakturze :
    Ogrzewacz 140L 2*pł. pianka kospel

    Czy moge to odliczyc i podpiac pod pozycje:
    29.23.11-30 Wymienniki ciepła pozostałe
    Nie. To nie to. jeśli jest to ogrzewacz elektryczny to 29.71.25-30.00
    Ogrzewacze wody elektryczne o działaniu natychmiastowym (ogrzewacze przepływowe) lub 29.71.25-50 Ogrzewacze wody elektryczne inne niż natychmiastowe

    Sprawdzaj sobie tutaj :
    http://michalp2005.republika.pl/VZM1.htm
    lub tutaj

    http://michalp2006.republika.pl/VZM.htm
    Miałeś te linki już podane na poprzedniej stronie.


  8. #2588

    Domyślnie

    Dzięki aqliq masz rację...

  9. #2589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Witam. Mam malutkie zapytanko.
    Pozwolenie na budowę dostałem w grudniu 2007. Wcześniej jużkupiłem część materiałów na ściany. Również wcześniej robiłem ogrodzenie. I teraz czy te materiały na ściany i ogrodzenie moge rozliczyć tzn. wpisuje w kolumne "wymagające pozwolenia na budowę" czy w "niewymagające pozwolenia na budowę"
    Zeby później się nie tłumaczyć w urzędzie, że skoro nie miałem pozwolenia to nie moge rozliczać.
    Jeśli wpisuje w "bez pozwolenia" to czy w tabeli E wpisuje że materiały zostały zużyte na budowę ogrodzenia działki??
    Z góry dzięki.

  10. #2590

    Domyślnie

    Za materiały zużyte do ogrodzenia działki nie przysługuje żaden zwrot. Ogrodzenie to nie dom. Zwrot jest tylko za materiały zużyte stricte do budowy domu a nie jego otoczenia.

    Pozdrawiam.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  11. #2591
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czyli jak kupowałem cement zanim jeszcze dostałem pozwolenie na budowę to nie mogę rozliczyć Vatu. Tak samo za materiały na ściany??

  12. #2592

    Domyślnie

    Można odliczyć VAT za materiały gromadzone przed otrzymaniem pozwolenia na budowę, ale wniosek VZM możesz złożyć dopiero jak będziesz już miał to pozwolenie.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Interaktywne formularze VZM

  13. #2593

    Domyślnie

    Dzwoniłem niedawno do II US Kraków VZM i miła pani wytłumaczyła, ze jak zaczynam budowę np za pół roku to mogę kupić teraz materiał do budowy ale mówiła również, że jeśli będzie to dużo wcześniej to nic z tego...
    To chyba wszystko zależy od osoby, która interpretuje bo w innym US kobieta mówiła, że 3 m-ce to max przed dostaniem pozwolenia na budowę inaczej nie dostanę zwrotu (...)
    Natomiast to fakt, że za ogrodzenie nie dostaniesz zwrotu ale możesz przykombinować i jeszcze trochę poczekać jak rozwinie się budowa i wtedy włączyć to do zwrotu...
    Pamiętaj, żeby nie przesadzić!
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  14. #2594
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BeataH

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    i znowu mam problem

    mam na fakturze takie coś: "UNI-BOX Wykonanie RTHL biały nowy" OVENTROP i PKWiU 29.13.12-55.90 - to jest termostat do podłogówki - wg pkwiu nie mogę odliczyć ale czy na pewno?

  15. #2595

    Domyślnie

    Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:
    - zestaw zbiorników
    -pakiet startowy ( kompresor, bakterie)
    - urzadzenie sterujące

    Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?

  16. #2596

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeataH
    i znowu mam problem

    mam na fakturze takie coś: "UNI-BOX Wykonanie RTHL biały nowy" OVENTROP i PKWiU 29.13.12-55.90 - to jest termostat do podłogówki - wg pkwiu nie mogę odliczyć ale czy na pewno?
    PKWiU 29.13.12-55.90 - Zawory do grzejników centralnego ogrzewania, pozostałe, gdzie indziej nie wymienione
    W wykazie MTiB poz. 167 armatura domowa, podlega odliczeniu.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Interaktywne formularze VZM

  17. #2597

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:
    - zestaw zbiorników
    -pakiet startowy ( kompresor, bakterie)
    - urzadzenie sterujące

    Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?
    Wg. mnie to nic nie wchodzi do odliczenia bo to nie są materiały stricte do budowy domu ...
    Oczyszczalnia, ogrodzenie czy np. wolnostojący garaż to oddzielne budowle
    mogę się mylić - jeśli ktoś wie na 100% niech napisze bo to ciekawy temat!
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  18. #2598

    Domyślnie

    Rozliczałem vat 2 lata temu. I zrobiłem to w następujący sposób.
    Jeżeli byłem pewny że coś nie podlega zwrotowi to tego nie wpisywałem na listę.
    Natomiast jeżeli miałem wątpliwości to wpisywałem. US jak wychwycił niezgodność to zrobiłem korektę i po sprawie. Panienka która mnie rozliczała powiedziała mi że jeszcze nie trafił się im (US) wniosek bez błędów. Tak że teoretycznie każdy musi się pofatygować przynajmniej jeszcze raz w celu zrobienia korekty.
    Więc powiedzcie mi w czym macie problem aby próbować odliczać wszystko to czego nie jesteście pewni.
    Czy za to są u was jakieś kary, sankcje ??

    Teraz zaczynam znowu budowę i vat będę rozliczał tak samo jak 2 lata temu. No chyba że jestem w błędzie bo przepisy w międzyczasie się zmieniły i teraz za próbę oszukania US w postaci wpisu nienależnego materiału grozi rozstrzelanie

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  19. #2599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AnetkaS
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    864
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A jak długo czekaliście na pierwsze wezwanie?
    Ja swój wniosek złożyłam 30 grudnia i ...... cisza. No ale ty raptem miesiąc

  20. #2600
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał tewu77
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:
    - zestaw zbiorników
    -pakiet startowy ( kompresor, bakterie)
    - urzadzenie sterujące

    Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?
    Wg. mnie to nic nie wchodzi do odliczenia bo to nie są materiały stricte do budowy domu ...
    Oczyszczalnia, ogrodzenie czy np. wolnostojący garaż to oddzielne budowle
    mogę się mylić - jeśli ktoś wie na 100% niech napisze bo to ciekawy temat!
    Oczyszczalnia podlega odliczeniu
    USTAWA
    z dnia 29 sierpnia 2005 r.
    o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem
    mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    Stan prawny na 1 stycznia 2008 r.
    Art. 2.
    Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) budynku mieszkalnym - rozumie się przez to budynek lub jego część, służące zaspokajaniu
    potrzeb mieszkaniowych
    , oraz związane z nimi urządzenia techniczne zapewniające
    możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem, jak
    przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków;
    I tu jest ukryta odpowiedz co można a co nie można odliczac.
    Dlatego nie odliczamy vatu za materiały użyte do budowy ogrodzenia, garażu, chodniczków i podjazdów, domków letniskowych, altan i budynków gospodarczych bo nie służą zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.

Strona 130 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony