dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 407
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2601
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie. Ja własnie skonczyłam wniosek i jutro niosę go do US. Chciałabym sie jednak upewnić, bo wrzuciłam do wniosku oczyszczalnie biologiczną. Nie mam na fv numerów PKWIU. Na fakturze mam 3 pozycje:
    - zestaw zbiorników
    -pakiet startowy ( kompresor, bakterie)
    - urzadzenie sterujące

    Czy wg Was wszystkie 3 pozycje wchodza do odliczenia różnicy czy tylko zbiorniki? No ale jak ma to funkcjonowac z samymi zbiornikami?
    Jeśli masz tak rozbite to wg mnie przejdzie tylko pierwsza pozycja, bakterie np nie przejdą bo nie są materiałem budowlanym , a urządzenia sterujące tu może byc różnie.

  2. #2602
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetkaS
    A jak długo czekaliście na pierwsze wezwanie?
    Ja swój wniosek złożyłam 30 grudnia i ...... cisza. No ale ty raptem miesiąc
    Obstawiam kwiecień jako termin wezwania do korekty.

  3. #2603

    Domyślnie

    Pytanie do aglig:
    Adekwatnie do tego co napisałeś w moim przypadku mam w planie wybudować obok domu budyneczek w którym będzie się mieściła butla z gazem tak około 2000l a na dachu chcę zamontować kolektory słoneczne do ogrzania wody w domu.
    Czy więc też mogę odpisać różnicę w podatku na materiały użyte do budowy tego pomieszczenia???
    Mój dom będzie stał tak niefortunnie, że trudno będzie uzyskać maksymalną wydajność z kolektora umieszczonego na dachu więc muszę coś wykombinować (...)
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  4. #2604
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Czy budyneczek jak go nazywasz jest objety pozwoleniem na budowę budynku mieszkalnego, jeśli tak jak jest nazwany?
    Jesli nie jest to rozumiem że będziesz występował o pozwolenie na budowę na niego - jak go nazwiesz?
    Jeśli bedziesz wykonywał go na zgłoszenie to jak go zgłosisz?
    Jeśli na zgłoszenie to kolumna 6 VZM1A a jeśli ta kolumna to wypełniasz tabelę E VZM1 a to już proste wnioski że nie.
    Art. 3.
    1. Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów
    budowlanych w związku z:

    1) budową budynku mieszkalnego;
    2) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową
    (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
    niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny
    spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach;
    3) remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.

  5. #2605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iguana_tz

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    zapewne moje pytanie wyda Wam się głupie, mimo to proszę o odpowiedź.

    Czy można odliczyć VAT od założenia przyłączy? (ewentualnie też od zrobienia projektu instalacji na terenie działki?) Chodzi mi głównie o przyłącze energetyczne oraz wodne.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    iguana.

  6. #2606
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał iguana_tz
    Czy można odliczyć VAT od założenia przyłączy? (ewentualnie też od zrobienia projektu instalacji na terenie działki?) Chodzi mi głównie o przyłącze energetyczne oraz wodne.
    .
    Zeby odliczyc VAT muszą byc spełnione dwa warunki ( nie tylko)
    1. Muszą by faktury na materiały ( nie na robotę , nie na projekty ) wymienione w rozporządzeniu.
    2. Oraz materiały te muszą byc użyte w celu zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych
    Art 2 i art 3 ustawy przywoływane przezemnie wyżej.
    Czyli jeśli masz fakturę na kabel, rurę itp to tak. Jesli na twojej fakturze napisano przyłacze wodociagowe, przyłącze energetyczne to nie odliczysz.

  7. #2607
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iguana_tz

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję, już wszystko jasne

  8. #2608

    Domyślnie

    aglig Nie mam na razie pozwolenia i nie wiem czy w ogóle będę go potrzebował Kiedyś dostanę butlę jak wspomniałem na gaz a w okół niej jeszcze nie wiem czym obuduję ją dokładnie, żeby nie było jej widać a na dachu zamontuję kolektor
    Nazwijmy to budowla działa tak samo jak szambo tylko w drugą stronę nie oddaje tylko pobiera
    więc należałoby to nazwać
    2) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową
    (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
    niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny
    spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach;
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  9. #2609
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    A tu się już kłania prawo budowlane i to co można a co nie można zrobic na zgłoszenie.
    Polacy to bardzo pomysłowy naród i w obchodzeniu przepisów jesteśmy najlepsi. A ja nie wiem czy ty masz zamiar odliczyc na siłe czy zrobic zgodnie z prawem.
    Na pkt 1 i pkt 2 musi byc pozwolenie na budowę dopiero na pkt 3 nie trzeba przedstawiac pozwolenia tylko oświadczenie co sie robiło. Oswiadczenie musi byc zgodne z tym http://www.pit.republika.pl/Pliki/wykazrobot.pdf

  10. #2610

    Domyślnie

    To wbiłem się w pkt. 8 i tego będę się trzymał
    Prawo nasze jest naciągliwe albo jak piszesz - Polacy w obchodzeniu przepisów są najlepsi
    Zgadzam się !!!
    Po co ustawodawca dodaje w różnych sytuacjach słowa: "również inne materiały(...)","innych przepisów",, inne rzeczy"
    Idąc tym tropem wybiera opcję Odliczyć!
    Dzięki Serdecznie Pozdrawiam!
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  11. #2611
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anuet

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy wtym roku moge odliczyć jeszcze vat za 2005 i 2006 rok jak wcześniej nieskładałam wnosku o zwrot vatu czy jes już za póżno .

  12. #2612

    Domyślnie

    Cytat Napisał anuet
    Czy wtym roku moge odliczyć jeszcze vat za 2005 i 2006 rok jak wcześniej nieskładałam wnosku o zwrot vatu czy jes już za póżno .
    Tu nie ma żadnej analogii jak to onegdaj było z odliczaniem materiałów w zeznaniu podatkowym za konkrektny rok.
    Nie ma znaczenia, z którego roku masz faktury. W jednym wniosku możesz ująć faktury za wszystkie lata. W kolejnym wniosku z fakturami z 2009 r. możesz odliczyć jakąś szczęśliwie odnalezioną fakturkę z maja 2004 r. Żaden problem.
    Jedyne poza limitami ograniczenie to takie, że począwszy od 2006 r. wnioski można składać co roku ale tylko raz w roku.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Interaktywne formularze VZM-1VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:46

  13. #2613
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    missgj

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie prośba o info

    Witam; mam pytanie; na fakturze z castoramy panele podłogowe widnieją z indeksem pkwiu 20.20.14-15.00 ale na wykazie materiałów ze zmienioną stawką vat nie widzę takiego symbolu; czy to znaczy, że nie mogę ich odliczyć? to nie są panele drewniane czy to może mieć znaczenie w ich kwalifikacji?

    z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich obecnych na forum!


  14. #2614

    Domyślnie Re: prośba o info

    Cytat Napisał missgj
    Witam; mam pytanie; na fakturze z castoramy panele podłogowe widnieją z indeksem pkwiu 20.20.14-15.00 ale na wykazie materiałów ze zmienioną stawką vat nie widzę takiego symbolu; czy to znaczy, że nie mogę ich odliczyć? to nie są panele drewniane czy to może mieć znaczenie w ich kwalifikacji?
    One są na wykazie ale w poz. 169 tj. bez względu na symbol PKWiU.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Interaktywne formularze VZM-1
    VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:46

  15. #2615

    Domyślnie

    Ma 3 pytanka, które mnie gnębią

    1. Czy na fakturze obowiązkowo musi być zaznaczone PKWiU?
    2. Na jaki adres należy brać fakury? Na adres, na który jesteśmy zameldowani czy na adres mieszkania, do którego kupujemy materiały do remontu?
    3. Jeśli faktury na te materiały będą z tego roku to do kiedy najpóźniej muszę je rozliczyć?

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!

  16. #2616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka
    Ma 3 pytanka, które mnie gnębią

    1. Czy na fakturze obowiązkowo musi być zaznaczone PKWiU?
    2. Na jaki adres należy brać fakury? Na adres, na który jesteśmy zameldowani czy na adres mieszkania, do którego kupujemy materiały do remontu?
    3. Jeśli faktury na te materiały będą z tego roku to do kiedy najpóźniej muszę je rozliczyć?

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
    PKWIU nie musi być na fakturze na materiały obięte 22% Vat, faktury musisz brac na adres gdzie jesteś zameldowana, najlepiej skladać raz w roku, ja składam w styczni za rok poprzedni. US ma pół roku na rozliczenie. Jesli cos wpiszesz na rozliczeniu a nie podlega odliczeniu US nie wyciaga żadnych konsekwencji, wzywa i mozna poprawic na miejscu w moim urzedzie miła pani wszystko poperawiła ołówkiem, ja tylko poprawiłam, postawilam porawkę i tyle.

  17. #2617

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Czy budyneczek jak go nazywasz jest objety pozwoleniem na budowę budynku mieszkalnego, jeśli tak jak jest nazwany?
    Jesli nie jest to rozumiem że będziesz występował o pozwolenie na budowę na niego - jak go nazwiesz?
    Jeśli bedziesz wykonywał go na zgłoszenie to jak go zgłosisz?
    Jeśli na zgłoszenie to kolumna 6 VZM1A a jeśli ta kolumna to wypełniasz tabelę E VZM1 a to już proste wnioski że nie.
    Art. 3.
    1. Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów
    budowlanych w związku z:

    1) budową budynku mieszkalnego;
    2) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową
    (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
    niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny
    spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach;
    3) remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.

    A kto Ci udowodni, że np cement przeznaczyłeś na dom, czy na budynek.

  18. #2618

    Domyślnie

    Pit_er:
    Może to banalne, ale chciałbym mieć pewność przed wydrukowaniem:

    Ta cena metra 3478 zł - jest pewna? Taką należy wpisać w formularzu aktualnie oddawanym do US?

    Pozdrawiam

  19. #2619
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał hela32
    Cytat Napisał aglig
    Czy budyneczek jak go nazywasz jest objety pozwoleniem na budowę budynku mieszkalnego, jeśli tak jak jest nazwany?
    Jesli nie jest to rozumiem że będziesz występował o pozwolenie na budowę na niego - jak go nazwiesz?
    Jeśli bedziesz wykonywał go na zgłoszenie to jak go zgłosisz?
    Jeśli na zgłoszenie to kolumna 6 VZM1A a jeśli ta kolumna to wypełniasz tabelę E VZM1 a to już proste wnioski że nie.
    Art. 3.
    1. Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów
    budowlanych w związku z:

    1) budową budynku mieszkalnego;
    2) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową
    (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
    niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny
    spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach;
    3) remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.

    A kto Ci udowodni, że np cement przeznaczyłeś na dom, czy na budynek.
    Mam zasadę nigdy nie namawiac do łamania prawa bo nie ja będę ponosic konsekwencje. Kontrole US są zadkie ale są o ile w przypadku cementu nikt sie pewnie nie pokusi o udawadnianie gdzie on został wbudowany to w przypadku innych materiałów może byc różnie . np dom masz kryty dachówką a budyneczek blachą i próbujesz odliczyc tą blachę . Albo inny przykład klinkier który poszedł na ogrodzenie a w domu nic nie masz z cegły klinkierowej.

  20. #2620
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Pit_er:
    Może to banalne, ale chciałbym mieć pewność przed wydrukowaniem:

    Ta cena metra 3478 zł - jest pewna? Taką należy wpisać w formularzu aktualnie oddawanym do US?

    Pozdrawiam
    Wprawdzie nie do mnie pytanie ale odpowiem tak jest to prawidłowa cena podaje się cene ogłoszoną w kwartale poprzedzającym złożenie wniosku czyli cenę za III kwartał 2008
    http://www.stat.gov.pl/gus/45_4671_PLK_HTML.htm

Strona 131 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony