dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 407
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2681
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-tra
    No i najważniejsze...Czy ma to znaczenie że nie rozliczam się z urzędem skarbowym w Polsce (od kilku lat mieszkam za granicą)?? Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam X-tra
    Może by problem art 2 ust 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r.
    o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)mówi:
    4) urzędzie skarbowym - rozumie się przez to naczelnika urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek, w dniu złożenia przez nią wniosku, przy czym w przypadku wspólnego wniosku małżonków mających różne miejsca zamieszkania - naczelnika urzędu skarbowego wskazanego we wniosku, jeżeli jest on właściwy ze względu na miejsce zamieszkania przynajmniej jednego z małżonków;
    Czyli w momencie składania wniosku musiałbys mieszkac w Polsce ale tak nie ma przeciwskań nawet NIP nie jest potrzebny.

  2. #2682

    Domyślnie

    Rozumiem, że wystarczy fakt zameldowania w Polsce??!! Dzięki

  3. #2683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    jak za 250zł z całej budowy to mi to pasowało.
    Tez mam faktury z całej budowy ii tego jest naprawdę full!
    a co sie stanie jak wpisze cos czego nie można odliczyc? wszystko będzie do poprawy?

    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....

  4. #2684

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie czy ktoś wie coś na temat strony z formularzem do wklepywania danych i wyskakuje nam gotowiec, bo dostałem informację że gdzieś na internecie istnieje taka opcja, mam wykaz materiałów ale brak mi szczegółowej instrukcji, a szukać w 45 podstronach 1 linku nie jest ciekawym rozwiązaniem, może ktoś ma informacje
    Pozdrawiam

  5. #2685

    Domyślnie

    Cytat Napisał funar
    witam
    mam pytanie czy ktoś wie coś na temat strony z formularzem do wklepywania danych i wyskakuje nam gotowiec, bo dostałem informację że gdzieś na internecie istnieje taka opcja, mam wykaz materiałów ale brak mi szczegółowej instrukcji, a szukać w 45 podstronach 1 linku nie jest ciekawym rozwiązaniem, może ktoś ma informacje
    Pozdrawiam
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:51

  6. #2686
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    jak za 250zł z całej budowy to mi to pasowało.
    Tez mam faktury z całej budowy ii tego jest naprawdę full!
    a co sie stanie jak wpisze cos czego nie można odliczyc? wszystko będzie do poprawy?

    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....
    1. Jeśli chcesz komuś zlecic poszukaj na allegro ( koszt 1-2 zł od faktury )
    2. Nic się nie stanie jeśli wpiszesz coś czego nie można odliczyc , Urząd poprawia i zaprasza cię do parafowania tej poprawki, nie karają za tego typu pomyłki.
    3. Jeśli ty występujesz o zwrot i na ciebie jest pozwolenie to i faktury muszą byc na ciebie.
    ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    Art. 1.
    1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części.
    i art.3 pkt4.
    4. Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, októrych mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej
    i art 4 pkt 2
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.

  7. #2687

    Domyślnie

    jeee ja dopiero się dowiedziałam, że można się ubiegać o zwrot
    ale mam do WAs pytanie, bo pewnie ktoś był w takiej sytuacji. sprzedałam mieszkanie, kupiłam dom w stanie surowym. wzięłam kredytu trochę. a akcie notarialnym mam napisane że część kasy za dom wpłacam gotówką, część kredytem (tak mi się wydawało wtedy sensownie ) później musiałam złożyć oświadczenie, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczę na cele mieszkaniowe. wiem że muszę przedstawić faktury. więc je zbierałam. i teraz pytania, możliwe że bez sensu. 1.CZy od mogę się starać o odzyskanie vatu z tych właśnie faktur?2. czy mogę do kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe wliczyć spłacany przez dwa lata kredyt? (wzięty po sprzedaży mieszkania)

    zaznaczam, że koszt kupionego domu był wyższy niż sprzedanego mieszkania, z tym że w akcie notarialnym mam niekorzystny dla mnie zapis z którego wynika że nie całą gotówkę przeznaczyłam na zakup (bo za nią "wykańczałam" ten nieszczęsny dom)

    ale namotałam, mam nadzieję, że ktoś zrozumiał ten bełkot i mnie oświeci ciut

  8. #2688
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    [...]
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
    U mnie sytuacja jest nieco skomplikowana - pozwolenie na budowę wydane jest na mnie i małżonka, parę m-cy po rozpoczęciu budowy do spółki weszła mama, której darowaliśmy część ziemi (będąc właścicielką ziemi jest też właścicielką tego co na niej stoi) a ona zasiliła nas kasą ze sprzedaży swojego mieszkania (warunek by nie zapłacić podatku od jego sprzedaży, to kupno bądź budowa kolejnego). Urząd skarbowy najpierw domagał się nowego ozwolenia na budowę - na cała trójkę - ale okazało się, że powiat nie może tego zrobić, więc po konsultacjach stwierdzili, że nowe pozwolenie nie jest jednak potrzebne. Ufff... ale czy w takiej sytuacji mama też będzie mogła odliczyć VAT od faktur, które wystawione są na nią? Czy ten zapis, który wyboldowałam może być zamiennikiem pozwolenia na budowę?

  9. #2689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał scooby
    jak za 250zł z całej budowy to mi to pasowało.
    Tez mam faktury z całej budowy ii tego jest naprawdę full!
    a co sie stanie jak wpisze cos czego nie można odliczyc? wszystko będzie do poprawy?

    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....
    1. Jeśli chcesz komuś zlecic poszukaj na allegro ( koszt 1-2 zł od faktury )
    2. Nic się nie stanie jeśli wpiszesz coś czego nie można odliczyc , Urząd poprawia i zaprasza cię do parafowania tej poprawki, nie karają za tego typu pomyłki.
    3. Jeśli ty występujesz o zwrot i na ciebie jest pozwolenie to i faktury muszą byc na ciebie.
    ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    Art. 1.
    1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części.
    i art.3 pkt4.
    4. Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, októrych mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej
    i art 4 pkt 2
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
    jeśli pozwolenie nie jest na mnie ale jestem w akcie notarialnym dopisany jako właściciel nieruchomości to i tak nie moge odliczyć watu z tych faktur na mnie?
    A jak przepisze PNB na mnie, tz dopisze sie do niego to prawnie będzie juz wszystko działało?

  10. #2690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    hmm
    VZIa WYKAZ FAKTUR I WARTOŚCI PONIESIONYCH WYDATKÓW, NIEODLICZANYCH W RAMACH ULG MIESZKANIOWYCH

    a VZIB
    WYKAZ FAKTUR I WARTOŚCI PONIESIONYCH WYDATKÓW, ODLICZANYCH W RAMACH ULG MIESZKANIOWYCH

    a skąd mam wiedzieć które as odliczane a które nie?:|

  11. #2691

    Domyślnie

    A korzystałeś z ulgi mieszkaniowej? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć co w niej odliczałeś
    Pozdrawiam,
    Krisker

  12. #2692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    A korzystałeś z ulgi mieszkaniowej? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć co w niej odliczałeś
    Po prostu budowałem dom....

  13. #2693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....
    Pomyśl co by było, gdybym mógł do wniosku dołączać faktury nie wystawione na mnie a dowolną inną osobę.
    Dlatego jak na moje, musisz być na pozolweniu na budowę.

  14. #2694

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał scooby
    jak za 250zł z całej budowy to mi to pasowało.
    Tez mam faktury z całej budowy ii tego jest naprawdę full!
    a co sie stanie jak wpisze cos czego nie można odliczyc? wszystko będzie do poprawy?

    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....
    1. Jeśli chcesz komuś zlecic poszukaj na allegro ( koszt 1-2 zł od faktury )
    2. Nic się nie stanie jeśli wpiszesz coś czego nie można odliczyc , Urząd poprawia i zaprasza cię do parafowania tej poprawki, nie karają za tego typu pomyłki.
    3. Jeśli ty występujesz o zwrot i na ciebie jest pozwolenie to i faktury muszą byc na ciebie.
    ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    Art. 1.
    1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części.
    i art.3 pkt4.
    4. Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, októrych mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej
    i art 4 pkt 2
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
    jeśli pozwolenie nie jest na mnie ale jestem w akcie notarialnym dopisany jako właściciel nieruchomości to i tak nie moge odliczyć watu z tych faktur na mnie?
    A jak przepisze PNB na mnie, tz dopisze sie do niego to prawnie będzie juz wszystko działało?
    Jeżeli na pozwoleniu jest tylko jedna osoba tzn. jeden z małżonków ale właścicielami działki są oboje to jak najbardziej można składać faktury wystawione na obojga. Akt notarialny potwierdza w takiej sytuacji ich prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
    Cytat Napisał scooby
    Cytat Napisał Krisker
    A korzystałeś z ulgi mieszkaniowej? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć co w niej odliczałeś
    Po prostu budowałem dom....
    A kiedy zacząłeś tą inwestycję ? Jeżeli po 2005 roku to VZM-1/A
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  15. #2695
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vino

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy remontując mieszkanie zakupione w 2007 roku od developera mam prawo do odliczenia vat-u za materiały budowlane zakupione w roku 2008 ?
    pozdrawiam i z góry dziekuje za odp.

  16. #2696

    Domyślnie zwrot VAT

    Witam
    Szukałam już na innych forach i nie mogę znaleźć:
    na fakturze mam napisane:
    schiedel rura ceramiczna R.P.18 --- 26.26.11
    schiedel pakiet podstawowy --- 26.26.11-00
    schiedel trójnik wyczystkowy --- 26.26.11
    schiedel trójnik spalin --- 26.26.11
    natomiast inna pozycja:
    schiedel rura ceramiczna RONDO 20 --- 26.40.12-70.90

    Mam pytanie czy te pozycje 26.26.11 też mogę odliczyć ?

  17. #2697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Judka
    Czy urząd skarbowy żądał od Was dołączenia do wniosku kopii stron dziennika budowy?
    Bo mój urząd tak. czy jest to oficjalny wymóg czy ich "lokalny" wymysł?
    a mi z kolei kazali dostarczyć oryginały faktur ( ni ewiem po co , skoro dostali kopie )i co gorsze potwiedzenie zapłaty przelewem.
    Czy bank jest w stanie wystawic mi takie potwierdzenie sprzed kilku lat?

  18. #2698

    Domyślnie

    Mam pytanie czy jeżeli pozwolenie na budowę jest wystawione na mnie i żonę to czy FV muszą też być wystawiane na nas oboje czy wystarczy na jedno z nas??
    Sen się spełni ...mam nadzieję
    Sen - ma już dach Yeah!!!
    Sen - stan surowy zamknięty gotowa inst. elektr.
    Sen - gotowe tynki wewnętrzne.
    Sen - wod-can i CO już za mną.
    Sen- po gipsach, malowaniu, kafelek czas.Coraz bliżej koniec Uff.
    Sen - rzecz która się spełniła. Czuję się cudownie.

  19. #2699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Wystarczy na jedno, jeśli rozliczać będziecie razem.

  20. #2700

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Wystarczy na jedno, jeśli rozliczać będziecie razem.
    Dzięki.

    Znalazłem w necie coś takiego jak Klucz powiązań PKWiU 2004 - PKWiU 2008, o co w tym chodzi które symbole są aktualne, dopiero zaczynam i trochę się w tym gubię. A i jeszcze jedno jeżeli zacząłem budowę w 2008 roku to wypełniam VZM-1/A, dobrze rozumuję?
    Sen się spełni ...mam nadzieję
    Sen - ma już dach Yeah!!!
    Sen - stan surowy zamknięty gotowa inst. elektr.
    Sen - gotowe tynki wewnętrzne.
    Sen - wod-can i CO już za mną.
    Sen- po gipsach, malowaniu, kafelek czas.Coraz bliżej koniec Uff.
    Sen - rzecz która się spełniła. Czuję się cudownie.

Strona 135 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony