dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 407
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał scooby
    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał scooby
    jak za 250zł z całej budowy to mi to pasowało.
    Tez mam faktury z całej budowy ii tego jest naprawdę full!
    a co sie stanie jak wpisze cos czego nie można odliczyc? wszystko będzie do poprawy?

    I czy faktury muszą byc na ta osobę na które jest wystawione PNB? bo ja tak nie mam....
    1. Jeśli chcesz komuś zlecic poszukaj na allegro ( koszt 1-2 zł od faktury )
    2. Nic się nie stanie jeśli wpiszesz coś czego nie można odliczyc , Urząd poprawia i zaprasza cię do parafowania tej poprawki, nie karają za tego typu pomyłki.
    3. Jeśli ty występujesz o zwrot i na ciebie jest pozwolenie to i faktury muszą byc na ciebie.
    ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138 i Nr 192, poz. 1382)
    Art. 1.
    1. Ustawa reguluje zasady zwrotu osobom fizycznym części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez te osoby w związku z budową i remontem budynku mieszkalnego lub jego części.
    i art.3 pkt4.
    4. Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, októrych mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej
    i art 4 pkt 2
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
    jeśli pozwolenie nie jest na mnie ale jestem w akcie notarialnym dopisany jako właściciel nieruchomości to i tak nie moge odliczyć watu z tych faktur na mnie?
    A jak przepisze PNB na mnie, tz dopisze sie do niego to prawnie będzie juz wszystko działało?
    Jeżeli na pozwoleniu jest tylko jedna osoba tzn. jeden z małżonków ale właścicielami działki są oboje to jak najbardziej można składać faktury wystawione na obojga. Akt notarialny potwierdza w takiej sytuacji ich prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
    Cytat Napisał scooby
    Cytat Napisał Krisker
    A korzystałeś z ulgi mieszkaniowej? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć co w niej odliczałeś
    Po prostu budowałem dom....
    A kiedy zacząłeś tą inwestycję ? Jeżeli po 2005 roku to VZM-1/A
    Dzięki za konkretna odpowiedz, złoty forumowicz!
    a nie jak ten poprzedni...
    pozwolenie nie jest na mnie ani na małzonke tylko na moja mame!
    Ale do akcie notarialnym jestem wiec mysle ze nie powinno byc problemów a faktury sa na wszystkich trzech.
    to znaczy ze każdy rozlicza swoje faktury czy ja w w vzm 1/A mogę uwzględnić wszystkie faktury te bez mojego nazwiska tez?

  2. #2702
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    pozwolenie nie jest na mnie ani na małzonke tylko na moja mame!
    Ale do akcie notarialnym jestem wiec mysle ze nie powinno byc problemów a faktury sa na wszystkich trzech.
    to znaczy ze każdy rozlicza swoje faktury czy ja w w vzm 1/A mogę uwzględnić wszystkie faktury te bez mojego nazwiska tez?
    Proponuje zapytac w swoim Urzedzie Skarbowym według mnie nie możesz odliczyc, Zupełnie inaczej jest kiedy chodzi o małżeństwo.

  3. #2703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paula_mario

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy Stację uzdatniania wody można odliczyć?
    nie posiadam PKwiu a w Skarbówce też nie wiedzą
    mam zadzwonić za 2 dni

  4. #2704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Musze być dopisany do pozwolenia na budowę. Żeby odliczyć faktury które sa na mnie.
    A tych faktur jest około 60% wiec warto użerać się na Kolegiackim znowu....

  5. #2705

    Domyślnie

    Cytat Napisał sergiq77
    Znalazłem w necie coś takiego jak Klucz powiązań PKWiU 2004 - PKWiU 2008, o co w tym chodzi które symbole są aktualne, dopiero zaczynam i trochę się w tym gubię. A i jeszcze jedno jeżeli zacząłem budowę w 2008 roku to wypełniam VZM-1/A, dobrze rozumuję?
    sergiq77
    Nie zawracaj sobie głowy PKWiU 2004 i 2008. One służą tylko do sprawozdań statystycznych.
    Dla celów podatkowych (no i oczywiście dla zwrotu VAT od materiałów) nadal obowiązuje PKWiU z 1997 r.
    A tak poza tym to dobrze rozumujerz z tym VZM-1/A.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:52

  6. #2706

    Domyślnie

    a czy terrive mozna odliczyc??

    poszcegolne elementy terivy mam jako 26.61.12.00 i 26.61.11.50

  7. #2707

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał sergiq77
    Znalazłem w necie coś takiego jak Klucz powiązań PKWiU 2004 - PKWiU 2008, o co w tym chodzi które symbole są aktualne, dopiero zaczynam i trochę się w tym gubię. A i jeszcze jedno jeżeli zacząłem budowę w 2008 roku to wypełniam VZM-1/A, dobrze rozumuję?
    sergiq77
    Nie zawracaj sobie głowy PKWiU 2004 i 2008. One służą tylko do sprawozdań statystycznych.
    Dla celów podatkowych (no i oczywiście dla zwrotu VAT od materiałów) nadal obowiązuje PKWiU z 1997 r.
    A tak poza tym to dobrze rozumujerz z tym VZM-1/A.


    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Dzięki za info Pit-er
    Sen się spełni ...mam nadzieję
    Sen - ma już dach Yeah!!!
    Sen - stan surowy zamknięty gotowa inst. elektr.
    Sen - gotowe tynki wewnętrzne.
    Sen - wod-can i CO już za mną.
    Sen- po gipsach, malowaniu, kafelek czas.Coraz bliżej koniec Uff.
    Sen - rzecz która się spełniła. Czuję się cudownie.

  8. #2708

    Domyślnie

    Mam pytanie na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Jeżeli mieszkanie buduje mi spółdzielnia i dopiero za jakieś pół roku przeniesie na mnie prawo własności lokalu, mogę faktury zbierać już teraz? I druga sprawa na jaki adres mam brać faktury, zameldowania, czy na adres mieszkania które mi buduje spółdzielnia, ale nie jestem tam zameldowany?

    Pozdrawiam,
    mazu

  9. #2709
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał crska
    a czy terrive mozna odliczyc??

    poszcegolne elementy terivy mam jako 26.61.12.00 i 26.61.11.50
    Wszystko co ma pkwiu 26.6 (wyroby betonowe) i nie jest kostką brukową wykorzystaną na podjazd lub betonem na ogrodzenie (tu można kombinować) można odliczyć.

    mazu, z tego co czytałem to jestem pewien na 99% że faktury możesz zbierać już teraz. Ja biorę faktury na aktualny adres zameldowania.

  10. #2710
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie - jaka jest procedura rozpatrywania wniosku w US ? Załóżmy że do odliczenia zakwalifikowałem pozycje które nie podlegają odliczeniu, czy US wezwie mnie do złożenia korekty (i okres 6-ciu miesięcy biegnie od nowa), czy w ramach decyzji skoryguje mój wniosek i wypłaci odpowiednio skorygowaną kwotę ?

  11. #2711

    Domyślnie

    nie wiem jak u was.ja po skorygowaniu wniosku mialam w ciagu tygodnia pieniadze na koncie.

  12. #2712

    Domyślnie

    czy można odliczyć parapet zewnętrzny?

  13. #2713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joani
    czy można odliczyć parapet zewnętrzny?
    metal, konglomerat, drewno, klinkier??

  14. #2714

    Domyślnie

    parapet jest z płytki.
    A czy okna dachowe Velux i kołnierz mogę odliczyć?
    I jeszcze jedna pozycja: wkład kominkowyz szybą, na fakturze jest napisane "urządzenie grzewcze ASRYSTO 10L" PKWiu brak

  15. #2715
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    czy po uzyskaniu zgody na użytkowanie lub po zawiadomieniu o zamiarze przystąpienia do użytkowania nadal można odliczać VAT na materiały (kupione po zamieszkaniu). Wiadomo, że nie każdy wprowadza się do domu zrobionego na tip-top, ale formalnie budowa jest zakończona.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  16. #2716

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    A ja mam takie pytanie - jaka jest procedura rozpatrywania wniosku w US ? Załóżmy że do odliczenia zakwalifikowałem pozycje które nie podlegają odliczeniu, czy US wezwie mnie do złożenia korekty (i okres 6-ciu miesięcy biegnie od nowa), czy w ramach decyzji skoryguje mój wniosek i wypłaci odpowiednio skorygowaną kwotę ?
    Złożony już wniosek można zmienić, uzupełnić lub rozszerzyć przez złożenie korekty. Na formularzu są nawet odpowiednie pola do zaznaczenia. Ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że bieg ustawowego terminu zaczyna się od nowa. US natomiast nie wzywają do złożenia korekty tylko do skorygowania już złożonego wniosku, i termin zwrotu pozostaje bez zmian.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:53

  17. #2717
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Pit_er, dzięki.

    parapet jest z płytki
    A czy okna dachowe Velux i kołnierz mogę odliczyć?
    I jeszcze jedna pozycja: wkład kominkowyz szybą, na fakturze jest napisane "urządzenie grzewcze ASRYSTO 10L" PKWiu brak
    Według mnie wszystko do odliczenia (ja wszystkie w.w. rzeczy odliczyłem, inna sprawa że jeszcze nie dostałem zwrotu więc nie wiem czy prawidłowo )

  18. #2718

    Domyślnie

    I mam problem. Sama rozliczenia nie robilam (biuro robiło). Pan w US odrzucił: siplast primer roztwór asfaltowy op. 101. Kazano mi iśc do sklepu. w sklepie powiedzino, ze roztwor byl na 7 procentowej stawce, czyli mozna odliczyć. Pan w US zdziwiony, kaze udać sie do sklepu, aby dali mi to na pismie. Pomóżcie, proszę.

  19. #2719

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    I mam problem. Sama rozliczenia nie robilam (biuro robiło). Pan w US odrzucił: siplast primer roztwór asfaltowy op. 101. Kazano mi iśc do sklepu. w sklepie powiedzino, ze roztwor byl na 7 procentowej stawce, czyli mozna odliczyć. Pan w US zdziwiony, kaze udać sie do sklepu, aby dali mi to na pismie. Pomóżcie, proszę.
    Niestety pan w urzędzie ma rację, ten środek to środek gruntujący a te nie podlegają odliczeniu. Nie warto się chyba o niego zabijać.
    pozdrawiam
    Sławek

  20. #2720

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyz
    Cytat Napisał alfa36
    I mam problem. Sama rozliczenia nie robilam (biuro robiło). Pan w US odrzucił: siplast primer roztwór asfaltowy op. 101. Kazano mi iśc do sklepu. w sklepie powiedzino, ze roztwor byl na 7 procentowej stawce, czyli mozna odliczyć. Pan w US zdziwiony, kaze udać sie do sklepu, aby dali mi to na pismie. Pomóżcie, proszę.
    Niestety pan w urzędzie ma rację, ten środek to środek gruntujący a te nie podlegają odliczeniu. Nie warto się chyba o niego zabijać.
    W sąsiednim wątku alfa36 podała PKWiU 26.82.13-00.00 dla Siplat Primer. Takiego PKWiU nie ma w wykazie MTiB. W poz. 43 jest natomiast 26.82.13-00.6 - masy i roztwory asfaltowe hydroizolacyjne. Problem polega na tym, że sprzedawca podał symbol z PKWiU 2004 zamiast z PKWiU 1997, który ma nadal zastosowanie dla celów podatkowych. Siplast Primer to nie jest środek gruntujący tylko masa asfaltowa lub roztwór asfaltowy stosowany na zimno o PKWiU 26.82.13-00.62, który miał stawkę 7 % VAT przed akcesją. Pan z US powinien to uznać. W ostateczności alfa36 poproś sprzedawcę aby poprawił PKWiU na 26.82.13-00.62.
    ____________________________________________
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:53

Strona 136 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony