dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 407
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    ... Irytujące jest to, że mój wniosek musi "nabrać odleżyn"

    Oj kolego jesteś niesprawiedliwy. Myślisz, że pracownicy US odkładaja wnioski i jak są 2 tygodnie do terminu zwrotu dopiero je biorą i sprawdzają????
    Grubo się mylisz. Obecnie jest czas zeznań, a będzie jeszcze gorzej bo już kwiecień. Termin na zwrot z zeznań jest 3 miesiące, więc one mają pierwszeństwo.

    Sprawdzenie kolosa (100-250 faktur) jakim jest budowa też trwa, zwłaszcza że w stadium budowy wykorzystywane sa różne materiały z dziwnymi nazwami i w wiekszość nie ma na tych fakturach nr PKWiU, więc taki pracownik albo ma juz spora wiedzę albo siedzi w skwapliwie go sprawdza i denerwuje się i na raty go sprawdza.

    Ludzie trochę wyrozumiałości dla osób, które sprawdzają wnioski lub składajcie wnioski gruntownie sprawdzone to też ulatwi życie zarówno pracownikowi, który będzie go sprawdzać oraz Wam składającym.

  2. #2782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mój wniosek leży od dwóch tygodni. Sprawdzony. Zweryfikowany. Przejrzany na wylot. To nie jest teoria spiskowa, taką mamy skarbówkę. Koniec tematu.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  3. #2783

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z US. Nie podlega odliczeniu:
    - szpilki gwintowane do spięcia więźby,
    - rozcieńczalnik
    - taśmy klejące
    - wkręty obróbkowe do dachu

    Zostałem wezwany po 3 miesiącach od złożenia.
    Pani wykreśliła co się nie kwalifikowało, dała mi do podpisu.
    Skreślili mi łącznie 50 zł co przy 7000 zł nie jest wielkim problemem. Do 25 dni pieniądze powinny być na koncie.
    pzdr

  4. #2784
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja dostałem wezwanie do złożenia poprawek 2 m-ce od złożenia wniosku. Kasa ma być za 2 tygodnie...

  5. #2785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Mój wniosek leży od dwóch tygodni. Sprawdzony. Zweryfikowany. Przejrzany na wylot. To nie jest teoria spiskowa, taką mamy skarbówkę. Koniec tematu.

    Kolejny pozytywny przykład obalający opinię opieszałości Urzędów. Oby takich więcej
    Pozdrawiam

  6. #2786
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kolejny pozytywny przykład obalający opinię opieszałości Urzędów. Oby takich więcej
    Pozdrawiam
    ... za sprawdzanie skarbówka wzięła się po czterech miesiącach od złożenia. Jakiekolwiek oznaki sympatii wobec skarbówki są dla mnie niezrozumiałe.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  7. #2787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Kolejny pozytywny przykład obalający opinię opieszałości Urzędów. Oby takich więcej
    Pozdrawiam
    ... za sprawdzanie skarbówka wzięła się po czterech miesiącach od złożenia. Jakiekolwiek oznaki sympatii wobec skarbówki są dla mnie niezrozumiałe.
    I myślisz pewnie, że wcześniej nic innego nie robili tylko pili kawę. Pewnie sprawdzali wnioski tych, którzy złożyli wcześniej od Ciebie bo musieli nimi pierwszymi się zająć.

  8. #2788
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    I myślisz pewnie, że wcześniej nic innego nie robili tylko pili kawę. Pewnie sprawdzali wnioski tych, którzy złożyli wcześniej od Ciebie bo musieli nimi pierwszymi się zająć.
    Taaa... dokładnie tak myślę. Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji. W grudniu 2007 kupiłem bloczki betonowe i beton komórkowy na ropozczęcie budowy. Wniosek VZM - jedna faktura - dwie pozycje, zwrot po 6 miesiącach bez 1 tygodnia. Ten system może być bardzo prosty, ale przecież nie oto chodzi, prawda?
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #2789

    Domyślnie

    Szybkość zwrotu zależy też od wielkości urzędu. W "małym" wniosków tych jest mniej to i szybciej mogą je opracować. Ale gdy taki urząd na znacznie więcej podatników "pod opieką" to i wniosków jest więcej i skutkiem tego czas ich weryfikacji sie wydłuża, zwłaszcza jak nie mają wyspecjalizowanej komórki do zwrotu VAT za materiały budowlane - poza tym w urzędzie jest masa innej roboty i VZM-y nie są czymś pierwszoplanowym. Rozumiem, że ludzie mogą się denerwować, ale po drugiej stronie barykady też mają pełne ręce roboty i stąd te opóźnienia... Poza tym zawsze można przedzwonić do urzędu i się zapytać na jakim etapie jest wniosek, ew. powiedzieć, że nam zależy na szybszym zwrocie. Jak trafi się na ludzkiego urzędnika to powinno zadziałać...

  10. #2790

    Domyślnie

    czytam i nie moge znalezc..

    Remontujemy dom z zona i wszystkie faktury sa na mnie. Dom ktory remontujemy nie jest jeszcze na mnie przepisany. Czy mimo to mam prawo ubiegac sie o zwrot?

  11. #2791

    Domyślnie

    Cytat Napisał pero33
    czytam i nie moge znalezc..

    Remontujemy dom z zona i wszystkie faktury sa na mnie. Dom ktory remontujemy nie jest jeszcze na mnie przepisany. Czy mimo to mam prawo ubiegac sie o zwrot?
    W momencie składania wniosku o zwrot Vat-u trzeba posiadać jakiś tytuł prawny do lokalu np. akt własności, akt notarialny, potwierdzenie przydziału, umowa najmu, użyczenia itp
    Jak widać jest wiele możliwości nie bycia właścicielem a ubieganie się o zwrot.
    Pozdrawiam

  12. #2792

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo8019
    Szybkość zwrotu zależy też od wielkości urzędu. W "małym" wniosków tych jest mniej to i szybciej mogą je opracować. Ale gdy taki urząd na znacznie więcej podatników "pod opieką" to i wniosków jest więcej i skutkiem tego czas ich weryfikacji sie wydłuża, zwłaszcza jak nie mają wyspecjalizowanej komórki do zwrotu VAT za materiały budowlane - poza tym w urzędzie jest masa innej roboty i VZM-y nie są czymś pierwszoplanowym. Rozumiem, że ludzie mogą się denerwować, ale po drugiej stronie barykady też mają pełne ręce roboty i stąd te opóźnienia... Poza tym zawsze można przedzwonić do urzędu i się zapytać na jakim etapie jest wniosek, ew. powiedzieć, że nam zależy na szybszym zwrocie. Jak trafi się na ludzkiego urzędnika to powinno zadziałać...
    Widzę, że kolejna osoba stara się zrozumieć pracę w Urzędach. I to bardzo dobrze. Czasy, kiedy się siedziało i panie piły tylko kawę i plotkowały a podatnicy im przeszkadzali to tylko na filmach, bo w życiu realnym nie ma tak NIGDZIE.
    Niestety chyba w żadnym Urzędzie nie ma komórki, która zajmuje się TYLKO zwrotami Vat-u za materiały budowlane. Przynajmniej w Poznaniu wnioski o zwrot Vat-u sprawdza dział podatku dochodowego. A teraz jest akcja PIT, czyli wiadomo o co chodzi
    Pozdrawiam

  13. #2793

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.
    Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.
    Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.

  14. #2794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelinka i Mariusz
    Cytat Napisał Lopesjus
    Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.
    Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.
    Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.


    Przychylam się do wypowiedzi z jednym małym Ale....tak naprawdę to nie ma na kogo głosować by te przepisy ułatawiać. Na palcach rąk można policzyć ludzi kompetentynych na Wiejskiej.Reszta bawi się w tej piaskownicy bo tam wykazywać wiedzą raczej się nie trzeba.

  15. #2795
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Queen23

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie witam

    Czy moge odliczyć do zwrotu :
    drut - pkwiu 27.34.11-30.22
    pręt gładki 27.10.50-30.00
    drut stalowy ciągniony

    pozdrawiam

  16. #2796

    Domyślnie

    Hej,
    tak możesz te 3 rzeczy ze spokojem odliczyć
    Pozdrawiam

  17. #2797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelinka i Mariusz
    Cytat Napisał Lopesjus
    Czepiam się tych biednych urzędników, oni przecież "tylko" pracują... Nie moja wina, że przepisy są komplikowane, że mamy pełen rozkwit biurokracji.
    Po części Twoja wina. Przepisy nie są tworzone przez ludzi pracujących w Urzędach Skarbowych tylko przez posłów na Wiejskiej we Warszawie. A tych posłów wybiera całe społeczeństwo, czyli również i Ty, a jeśli nie bierzesz udzialu w wyborach to jeszcze gorzej.
    Więc proszę nie gnębić pracowników US za skomplikowane przepisy, tylko atakować ludzi z Wiejskiej i całe społeczeństwo.
    Zawsze można było tych przepisów nie uchwalać, wtedy nikt by nie narzekał, że musiał czekać na zwrot VATu 6 miesięcy....

  18. #2798
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Ewelinka i Mariusz
    Cytat Napisał Lopesjus
    mamy pełen rozkwit biurokracji.
    Po części Twoja wina.
    Zawsze można było tych przepisów nie uchwalać....
    Trudno się z Wami nie zgodzić, Polacy szkodzą głownie sami sobie. Głosowałem na UPR
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  19. #2799
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    Czy oczyszczalnie przydotomowa biologiczna mozna odliczyc?

  20. #2800

    Domyślnie Re: .

    Cytat Napisał redpradnik
    Czy oczyszczalnie przydotomowa biologiczna mozna odliczyc?
    Na serwisie porady podatkowe
    http://poradapodatkowa.pl/stawke_pod...i_sciekow.html
    jest PKWiU 25.23.12-90.90 - Urządzenia sanitarne z tworzyw sztucznych pozostałe
    Materiał z takim PKWiU podlega odliczeniu.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:56

Strona 140 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony