dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 407
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2801
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ekipka

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy mozna odliczyc usluge budowlana (dostawa i montaz okien) i wykonanie przylacza kanalizacyjnego?

  2. #2802

    Domyślnie

    Nie
    Pozdrawiam,
    Krisker

  3. #2803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekipka
    Czy mozna odliczyc usluge budowlana (dostawa i montaz okien) i wykonanie przylacza kanalizacyjnego?
    Żadnych usług budowlanych nie odlicza się. Odliczeniu podlegają tylko materiały budowlane, i to jeszcze nie wszystkie.
    Pozdrawiam

  4. #2804
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Pod jaki kod wrzucić szklane drzwi do kabiny prysznicowej, bo na fakturze nie było? I czy moge je odliczyć?

  5. #2805
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ekipka

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

  6. #2806

    Domyślnie Zły NIP na fakturze

    Mam pytanie dotyczące błędu na fakturze a mianowicie na części faktur mam wpisany blednie swój NIP (jedna cyfra).
    Czy teraz muszę prosić hurtownie które mi wystawiały fakturę o wystawienie korekt czy coś podobnego?
    A może zostawić to bez zmian i spróbować a nóż US do tego się nie przyczepi.
    Jeszcze nie dzwoniłem do US z pytaniem co z tym fantem zrobić.
    Pozdr

  7. #2807

    Domyślnie

    Cytat Napisał agakz
    Pod jaki kod wrzucić szklane drzwi do kabiny prysznicowej, bo na fakturze nie było? I czy moge je odliczyć?
    W zależności z jakich elementów jest kabina może to być:
    28.11.10-33.33 - Elementy i segmenty ścian kabin sanitarnych stalowe szklone
    28.11.10-52.33 - Elementy i segmenty kabin sanitarnych aluminiowe szklone
    25.23.12-90.90 - Urządzenia sanitarne z tworzyw sztucznych pozostałe
    Jak widać, z czego by nie była kabina prysznicowa to zarówno komplet jak i wszystkie jej elementy były przed akcesją na 7 % - co oznacza, że wtedy państwo polityką fiskalną zachęcało do higieny a na żądanie UE z tego zrezygnowało .
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 15:57

  8. #2808
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał agakz
    Pod jaki kod wrzucić szklane drzwi do kabiny prysznicowej, bo na fakturze nie było? I czy moge je odliczyć?
    W zależności z jakich elementów jest kabina może to być:
    28.11.10-33.33 - Elementy i segmenty ścian kabin sanitarnych stalowe szklone
    28.11.10-52.33 - Elementy i segmenty kabin sanitarnych aluminiowe szklone
    25.23.12-90.90 - Urządzenia sanitarne z tworzyw sztucznych pozostałe
    Jak widać, z czego by nie była kabina prysznicowa to zarówno komplet jak i wszystkie jej elementy były przed akcesją na 7 % - co oznacza, że wtedy państwo polityką fiskalną zachęcało do higieny a na żądanie UE z tego zrezygnowało .

    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Dziękuję

  9. #2809

    Domyślnie

    Cytat Napisał agakz
    Pod jaki kod wrzucić szklane drzwi do kabiny prysznicowej, bo na fakturze nie było? I czy moge je odliczyć?
    Elementy sanitariatów bez problemów odliczaj. Nie musisz dopisywać nr PKWiU.
    Pozdrawiam

  10. #2810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    odliczyłam piec kominkowy. Nie kominek ale tzw kozę. I mi odrzucić chcą bo jako główne źródło ogrzewania mam w projekcie gaz. Czy mogą????????? Czy nie można odpisać dodatkowego źródła ciepła. A jak ktoś ma piec na ekogroszek to już kominka też nie odliczy? Czy jest jakiś przepis?????????????

  11. #2811

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    odliczyłam piec kominkowy. Nie kominek ale tzw kozę. I mi odrzucić chcą bo jako główne źródło ogrzewania mam w projekcie gaz. Czy mogą????????? Czy nie można odpisać dodatkowego źródła ciepła. A jak ktoś ma piec na ekogroszek to już kominka też nie odliczy? Czy jest jakiś przepis?????????????
    29.72.12-70.10 - Piece stałopalne, gdzie indziej nie wymienione
    Pozycja 132 wykazu MTiB jak najbardziej do odliczenia.
    Nie poddawaj się.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 15:57

  12. #2812
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    główne źródło ogrzewania mam w projekcie gaz
    Hmm... a skąd skarbówka ma projekt??
    Trudno mi roztrząsać, czy US ma jakąkolwiek podstawę do ingerowania w wybrane rozwiązania (mogą sprawdzić, czy materiały są "wbudowane"), ale może wystarczy wpis kierbuda do dziennika budowy, że podstawowe ogrzewanie jest "niewystarczające"?
    Ostatecznie - na noże, czyli niech urzędnik skarbowy poda podstawę... bo patrząc w Ustawę, jakoś nie widzę żadnej... zwykły widzimisizm.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  13. #2813

    Domyślnie

    W takim przypadku absolutnie nie poprawiaj złożonego wniosku.
    Niech wydadzą decyzję odmowną i wtedy odwołanie i po sprawie, ale przypuszczam, że do odwołania nie dojdzie bo uznają ci ten wydatek.
    A z drugiej strony nie ma przepisów zabraniających posiadania np. trzech pieców: na gaz, olej, węgiel itd.

    Pozdro

  14. #2814

    Domyślnie

    Nie poddawaj się, piec jest na wykazie więc możesz odliczyć.
    Nie popadajmy w skrajności, a może nie można mieć dwóch łazienek i odliczyć 2*wanny, prysznice, umywalki, sanitariaty? Nie popadajmy w skrajności.
    Pozdrawiam

  15. #2815
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dezerter1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    odliczyłam piec kominkowy. Nie kominek ale tzw kozę. I mi odrzucić chcą bo jako główne źródło ogrzewania mam w projekcie gaz. Czy mogą????????? Czy nie można odpisać dodatkowego źródła ciepła. A jak ktoś ma piec na ekogroszek to już kominka też nie odliczy? Czy jest jakiś przepis?????????????
    Witam, hmm najlepszym rozwiązaniem było by ustalić numer PKWIU u producenta... a nie samemu klasyfikować "kozę". Nie wiem jak dzała US ale tak jest najprościej. Chyba, że na siłę chce się parę groszy szarpnąć Decyzja wydłuży tylko czas oczekiwania...

  16. #2816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dzięki
    numer jest na fakturze
    problem tkwi, czy w wykazie pełnym (którego nie mam) nie ma jakiegoś zastrzerzenia, że piec .. w przypadku, gdy jest on głównym źródłem ogrzewania. Bo panienka coś takiego sugerowała. Jutro tam idę

    O gazie wiedzą, bo odliczam też piec gazowy dwufunkcyjny...

  17. #2817
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dezerter1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    dzięki
    numer jest na fakturze
    problem tkwi, czy w wykazie pełnym (którego nie mam) nie ma jakiegoś zastrzerzenia, że piec .. w przypadku, gdy jest on głównym źródłem ogrzewania. Bo panienka coś takiego sugerowała. Jutro tam idę

    O gazie wiedzą, bo odliczam też piec gazowy dwufunkcyjny...
    nie no to raczej jest bzdurą, przecież można mieć kominek i C.O. gazowe itp. problem jest chyba raczej w tym , że to piec typu "koza" a możliwe, że one były sprzedawane zawsze na 22 %?? można również zadzwonić do jakiegokolwiek producenta który produkuje od X lat te piece i się dowiedzieć jak były sprzedawane przed 1 maja 2004 r. . Wydaje mi się jednak, że poprostu ten piec jest traktowany jako np. farelka czyli przenośna, i zgodnie z wykazem robót
    pkt 8 "Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji budynku, obejmujące rozprowadzanie po budynku instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych : wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:
    8.1. instalacji sanitarnych,
    8.2. instalacji elektrycznych, odgromowych i uziemienia,
    8.3. instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
    8.4. instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,
    8.5. przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.
    8.6. Instalacji i urządzeń grzewczych

    Koza nie jest z zasady urządzeniem grzewczym trwale umiejscowionym, tak mi sie wydaje...

  18. #2818

    Domyślnie

    a może wiecie, czy kupując działkę budowlaną, płacąc vat, on także podlega zwrotowi na takich zasadach jak odliczenia budowlane?
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

  19. #2819
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dezerter1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2405
    a może wiecie, czy kupując działkę budowlaną, płacąc vat, on także podlega zwrotowi na takich zasadach jak odliczenia budowlane?
    Nie tylko materiały budowlane.

  20. #2820

    Domyślnie

    dzięki
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

Strona 141 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony