dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 142 z 407
Pokaż wyniki od 2.821 do 2.840 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2821

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek.stasiuk
    Witam.
    Chciałbym prosić o pomoc czy dany materiał podlega odliczeniu (zwrotu różnicy podatku VAT).

    1. Przyłącze PE/Stal gięte izolowane (1.4 x 1.5 m) 40 x 25 x R1
    2. Łącznik adaptacyjny PE/Stal w rurze osłonowej izolowanej 40 x G1 1/4

    bo nie wiem co z tym zrobić
    Pozdrawiam
    Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
    http://forum.muratordom.pl/przylacze-gazu,t156995.htm

  2. #2822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    [quote="dezerter1"]
    Cytat Napisał EZS
    Koza nie jest z zasady urządzeniem grzewczym trwale umiejscowionym, tak mi sie wydaje...
    jest nawet bardzo trwale. Przecież to piec kominkowy
    Już się wyjaśniło. Panience się wydawało, że jak ktoś ma gaz, to w tym samym domu nie będzie miał innego ogrzewania. Musieliśmy napisać, że piec też służy do grzania domu a nie np jakiegoś budynku gospodarczego i piec przeszedł. Zabawne, gdyby nie te nerwy

  3. #2823

    Domyślnie Pominiete pozycje

    Mam pytanie:


    jesli na rozliczonej fakturze, za ktora otrzmalem juz zwrot Vatu w zeszlym roku pominalem pewna pozycje (US nie chcial chyba tego zauwazyc), czy moge ponownie przywolac te fakture odliczajac to poprzednio zgubilem???

  4. #2824

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Już się wyjaśniło. Panience się wydawało, że jak ktoś ma gaz, to w tym samym domu nie będzie miał innego ogrzewania. Musieliśmy napisać, że piec też służy do grzania domu a nie np jakiegoś budynku gospodarczego i piec przeszedł. Zabawne, gdyby nie te nerwy
    To super, że doszliście do porozumienia

  5. #2825

    Domyślnie

    Proszę o pomoc; czy można odliczać
    1) krąg 1000/500/z
    2) przykrywa 1200/80 z korkiem

    oraz
    3) siplast fundament SBS oraz siplast primer jeżeli maja PKWiU 26.82.13-00.00? Na wykazie odliczac można materiały z kodem 26.82.13-00.01?

    Liczę na szybką i jasną odpowiedź
    z gory dziękuję

  6. #2826
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dezerter1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Re: Pominiete pozycje

    Cytat Napisał myszul
    Mam pytanie:


    jesli na rozliczonej fakturze, za ktora otrzmalem juz zwrot Vatu w zeszlym roku pominalem pewna pozycje (US nie chcial chyba tego zauwazyc), czy moge ponownie przywolac te fakture odliczajac to poprzednio zgubilem???
    hmm chyba tylko w formie korekty do tamtego wniosku ...

  7. #2827

    Domyślnie

    Mam pytanie,
    chcemy wypełnić formularze.
    Jaką cenę za 1m2 mamy podać we wniosku?
    Mamy kwiecień, za kwartał poprzedni tzn. I kwartał 2009 tylko kiedy to będzie ogłoszone?
    Mam podać za IV kwartał 2008?
    Nie iwem

    Czym się rozni VZM-1/A od 1/B

  8. #2828

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka1980
    Mam pytanie,
    chcemy wypełnić formularze.
    Jaką cenę za 1m2 mamy podać we wniosku?
    Mamy kwiecień, za kwartał poprzedni tzn. I kwartał 2009 tylko kiedy to będzie ogłoszone?
    Mam podać za IV kwartał 2008?
    Nie iwem

    Czym się rozni VZM-1/A od 1/B
    VZM-1/B dotyczy materiałów, które były odliczone w ramach ulg mieszkaniowych w zeznaniu podatkowym za lata 2004-2005.
    VZM-1/A jest dla materiałów nie odliczanych w zeznaniach podatkowych.
    Niżej link do strony z aktualną ceną.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:58

  9. #2829

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka1980
    Mam pytanie,
    chcemy wypełnić formularze.
    Jaką cenę za 1m2 mamy podać we wniosku?
    Mamy kwiecień, za kwartał poprzedni tzn. I kwartał 2009 tylko kiedy to będzie ogłoszone?
    Mam podać za IV kwartał 2008?
    Nie iwem

    Czym się rozni VZM-1/A od 1/B
    Dla wniosków składanych w II kwartale 2009 r., cena 1 m kw. wynosi 3.631 zł.
    VZM1/A dla osób, które wcześniej nie odliczały nic w ramach ulgi remontowej.
    VZM1/B dla osób, które odliczają materiały które odliczali w ramach ulgi remontowej.

    Pozdrawiam

  10. #2830

    Domyślnie

    Czy można odliczyć?

    1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

    2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

    Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

    3) blat kuchenny / łazienkowy

  11. #2831
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    przepraszam, może już było, ale jakoś nie mogę doszukać się odpowiedzi

    6 miesięcy od zakończenia budowy - to znaczy od wpisu w dzienniku budowy o jej zakończeniu czy od momentu uzyskania zaświadczenia o zakończeniu budowy ze starostwa?

  12. #2832

    Domyślnie a jak to jest z tymi OPRAWAMI OŚWIETLENIOWYMI

    zdecydowanie np. Żyrandol ma pkwiu z listy do odliczenia jednak US odrzucają lampy, kinkiety żyrandole itp. Dlaczego ?? czy jest ktoś komu US zliczył np Zyrandol ??

  13. #2833

    Domyślnie

    No a nam juz wyplacili zwrot. Wniosek nie opiewala na bajonska sume poniewaz dogalismy sie z wykonawca,ze vat bedzie nam rozliczal na biezaco pomniejszajac robocizne. Tak,czy owak troche jednak sie uzbieralo.
    US przetrzymal nas prawie do kocna i dopiero tydzien przed mijajacym terminem wplynely pieniadze na konto.
    Na jakies dwa tygodnie przed terminem dostalismy jednak wezwanie do US i juz myslelismy,ze po nas pojada. Pani jednak zakwestionowala tylko jedna pozycje na ok. 70PLN. Ale jakie bylo nasze zaskoczenie,kiedy sama doszukala sie kilku pozycji ktorych nie ujelismy we wniosku i raczyla nam je dolozyc.No i w efekcie bylismy ponad 600PLN do przodu.

  14. #2834
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Pominiete pozycje

    Cytat Napisał myszul
    Mam pytanie:
    jesli na rozliczonej fakturze, za ktora otrzmalem juz zwrot Vatu w zeszlym roku pominalem pewna pozycje (US nie chcial chyba tego zauwazyc), czy moge ponownie przywolac te fakture odliczajac to poprzednio zgubilem???
    We wniosku wskazujesz pozycję na fakturze - zdziwiłbym się US zakwestionował coś czego wcześniej nie zgłoszono. Zapytaj albo pisz w ciemno, na razie nie karają za próbę wyłudzenia zwrotu VAT-u.

  15. #2835

    Domyślnie

    Witam
    Budowe dom jednorodzinnego rozpoczalem we wrzesniu 2007 i jeszcze jej nie zakonczylem.
    Mam w zwiazku z tym pytanko.Czy moge jeszcze skladac wniosek o zwrot Vat-u(gdzies wyczytalem iz termin uplynal 30.06.2008?) na materialy budowlane?Czy mam tez mozliwosc skladania takiego wniosku po zakonczeniu budowy tj.odbiorze budynku?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam

  16. #2836
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ekipka

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam, czy mozna odliczyc:
    - wpust sciekowy matelawy 5/10x10,
    - kręgi i pokrywy z betonu (studnia)
    - tarcica z drzewa egzotycznego na taras - bangkirai i iroko?

    dzieki za odpowiedz

  17. #2837

    Domyślnie

    Witam, czy można odliczyć taśme ołowaina do obróbki kominów PB-FLEX nr pkwiu 27.30.20-13.30

  18. #2838

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    ...Pani jednak zakwestionowala tylko jedna pozycje na ok. 70PLN. Ale jakie bylo nasze zaskoczenie,kiedy sama doszukala sie kilku pozycji ktorych nie ujelismy we wniosku i raczyla nam je dolozyc.No i w efekcie bylismy ponad 600PLN do przodu.
    Czyli tam też pracują normalni ludzie?

  19. #2839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirko1
    Witam, czy można odliczyć taśme ołowaina do obróbki kominów PB-FLEX nr pkwiu 27.30.20-13.30
    Podałeś błędne PKWiU powinno być 27.32.20-13.30.
    Jest to "Taśma ze stali niestopowej, o szerokości <= 500 mm, walcowana na zimno, pokrywana ołowiem na gorąco" wymieniona w poz. 55 wykazu - i oczywiście do odliczenia.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:58

  20. #2840

    Domyślnie

    Cytat Napisał coci
    Witam
    Budowe dom jednorodzinnego rozpoczalem we wrzesniu 2007 i jeszcze jej nie zakonczylem.
    Mam w zwiazku z tym pytanko.Czy moge jeszcze skladac wniosek o zwrot Vat-u(gdzies wyczytalem iz termin uplynal 30.06.2008?) na materialy budowlane?Czy mam tez mozliwosc skladania takiego wniosku po zakonczeniu budowy tj.odbiorze budynku?
    Cytat Napisał jasia
    przepraszam, może już było, ale jakoś nie mogę doszukać się odpowiedzi
    6 miesięcy od zakończenia budowy - to znaczy od wpisu w dzienniku budowy o jej zakończeniu czy od momentu uzyskania zaświadczenia o zakończeniu budowy ze starostwa?
    Był taki termin w pierwotnej wersji ustawy VZM, według której wnioski można było składać tylko do 30.06.2008 r. (ten półroczny od zakończenia budowy też). Od 1.01.2008 r. nie ma już żadnych terminów. Jest za to 5-letni okres, w którym można wykorzystać jeden limit. No i zasada, że wniosek można złożyć tylko raz w roku.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:58

Strona 142 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony