dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 407
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelinka i Mariusz
    Proszę o pomoc; czy można odliczać
    1) krąg 1000/500/z
    2) przykrywa 1200/80 z korkiem
    oraz
    3) siplast fundament SBS oraz siplast primer jeżeli maja PKWiU 26.82.13-00.00? Na wykazie odliczac można materiały z kodem 26.82.13-00.1?
    26.61.13-00.15 - kręgi betonowe i przykrywy - poz. 40 wykazu, do odliczenia. Ich przeznaczenie na studnię czy szambo mieści się w definicji budynku mieszkalnego, do którego zalicza się również urządzenia techniczne zapewniające możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem.
    PKWiU 26.82.13-00.00 nie znajdziesz na wykazie bo tam jest klasyfikacja PKWiU 1997 nadal stosowana dla celów podatkowych. Jednak według klucza powiązań pomiędzy PKWiU 1997 a PKWiU 2004 - gdzie jest właśnie 26.82.13-00.00, odpowiednikiem będzie wymieniony w poz. 42 wykazu PKWiU 26.82.13-00.1

    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:58

  2. #2842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekipka
    witam, czy mozna odliczyc:
    - wpust sciekowy matelawy 5/10x10,
    - kręgi i pokrywy z betonu (studnia)
    - tarcica z drzewa egzotycznego na taras - bangkirai i iroko?
    dzieki za odpowiedz
    - wpust to 27.21.20-35.22, poz. 52 wykazu do odliczenia
    - kręgi betonowe i przykrywy to 26.61.13-00.15 - poz. 40 wykazu, do odliczenia
    Nie mogłem namierzyć PKWiU na tarcicę bangkirai i iroko. Jeżeli już to tylko na podłogę ale tylko iglasta - 20.10.21-10.1
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:58

  3. #2843

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Czy można odliczyć?

    1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne

    2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?

    Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?

    3) blat kuchenny / łazienkowy
    Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:59

  4. #2844

    Domyślnie Re: a jak to jest z tymi OPRAWAMI OŚWIETLENIOWYMI

    Cytat Napisał skrzypekps
    zdecydowanie np. Żyrandol ma pkwiu z listy do odliczenia jednak US odrzucają lampy, kinkiety żyrandole itp. Dlaczego ?? czy jest ktoś komu US zliczył np Zyrandol ??
    A propos kinkietów.
    Ekspert VZM z US Belladonna w sprawie kinkietów na forum Money napisała:
    U mnie wchodzą, bo moja Izba się wypowiedziała pozytywnie. Ale przeglądałam strony w necie USów nie z mojego województwa i wiem, że plafoniery, czy kinkiety mają wymienione jako nie podlegające zwrotowi VAT. Hm... gdyby mi zakwestionował US kinkiet lub plafonierę, to bym nic nie poprawiała, tylko poczekała na decyzję i się od niej odwołała do Izby. Niech się Izba wypowie
    Prawdopodobnie rzecz ma się podobnie z żyrandolami.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 14:59

  5. #2845
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ekipka

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzięki Pit_er

  6. #2846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał grave
    Czy można odliczyć?

    1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne
    2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?
    Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?
    3) blat kuchenny / łazienkowy
    Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.
    Na pewno nie da się nić odliczyć np. tych drzwi przesuwnych???

  7. #2847

    Domyślnie

    Wielkie dzieki Pit-er!!
    Pozdrawiam!

  8. #2848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Hej, zabieram sie za odliczanie watu, , kiedyś trzeba za to nieszczęście się zabrać w końcu....

    Pytanie
    czy faktury muszą być jakoś datami posegregowane? czy mogę wpisywać obojętnie raz faktury z maja raz z czerwca później luty itp?
    na sklepy tez nie muszę sortować?tz ze wszystkie z castorama później inna firma it...

    I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?

    mam tego bardzo sporo i chce iść po jak najmniejszej lini oporu....

  9. #2849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?
    Za dobrze by było i na zwrot czekałoby się z 2 lata, gdyby wszystko US chciał sam robić. Idąc tą ścieżką, też nie musielibyśmy się rozliczać z PIT36/37 bo przecież i tak mają nasze informacje o dochodach i podatkach.

    Niestety musisz trochę się pomęczyć i wpisać jedynie to co podlega pod odpis. Jakbyś nie zauważył to na tym wątku ludziska się dopytują czy to czy tamto można odliczyć. Jakby US się tym zajmował, to większości postów tutaj by nie było.

    Tak więc do roboty.

  10. #2850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał scooby
    I czy mogę wpisywać wszystko tak jak leci z faktur nie sprawdzając co można odliczyć a co nie? i później mnie tylko US wezwie do podpisu to co sami uznali ze nie może być odliczone?
    Za dobrze by było i na zwrot czekałoby się z 2 lata, gdyby wszystko US chciał sam robić. Idąc tą ścieżką, też nie musielibyśmy się rozliczać z PIT36/37 bo przecież i tak mają nasze informacje o dochodach i podatkach.

    Niestety musisz trochę się pomęczyć i wpisać jedynie to co podlega pod odpis. Jakbyś nie zauważył to na tym wątku ludziska się dopytują czy to czy tamto można odliczyć. Jakby US się tym zajmował, to większości postów tutaj by nie było.

    Tak więc do roboty.
    No nie to jest masakra wtedy, ktoś kiedyś napisał ze us wzuwa później tylko do korekty tego, sami skreślają, przecież i tak to muszą sprawdzić wiec wychaczą błędy?

    60 faktur już mam zrobionych ale do dopiero początek,
    myślałem ze gorzej będzie bo wydawało mi sie ze gazda pozycje osobno trzeba pisać a tu głownie chodzi nie o pozycje tylko fakturę.

    a gdzie znajdę taki główny spis co można a czego nie można odliczyć? tak z grubsza chociaz?

  11. #2851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    wielkie dzięki Pit_er!

  12. #2852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    a gdzie znajdę taki główny spis co można a czego nie można odliczyć? tak z grubsza chociaz?
    Tutaj na forum i pod linkami
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    -> szukaj powyżej

  13. #2853

    Domyślnie

    Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

    Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

    Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.

  14. #2854

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał grave
    Czy można odliczyć?

    1) zaluzje, rolety, verticale wewnętrzne
    2) elementy garderoby, szaf np. drzwi przesuwne w systemie aluminiowym INDECO ?
    Jakieś inne ewen.rzeczy z tej tematyki da się podciągnąc pod odliczenie ?
    3) blat kuchenny / łazienkowy
    Z powyższego do odliczenia są żaluzje i rolety ale tylko zewnętrzne. Reszta to raczej nie są materiały budowlane ale meble i ich elementy.
    Na pewno nie da się nić odliczyć np. tych drzwi przesuwnych???

    ??

  15. #2855

    Domyślnie

    Mam pytanko czy jest jakas ulga podatkowa dotyczaca budowy domu ??? Podobno obowiazuje ulga zwrot roznicy Vatu ??? Ale czy aby napewno ??? Zaczelismy budowac w tym roku czyli 2009 i nie wiem

  16. #2856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Basia PL.

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,
    mam prośbę czy może mi ktoś rozjaśnić w mojej głowie jakie IZOPLASTY można rozliczyć sobie??

    Z tego co wiem to nie wszystkie podlegają odliczeniu.
    najbardziej interesuje mnie IZOPLAST KL.

    Z góry mówię dzięki wielkie za zainteresowanie moim małym problemem

    Pozdrawiam
    Basia PL.

  17. #2857
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Basia PL.

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał martas_sa
    Mam pytanko czy jest jakas ulga podatkowa dotyczaca budowy domu ??? Podobno obowiazuje ulga zwrot roznicy Vatu ??? Ale czy aby napewno ??? Zaczelismy budowac w tym roku czyli 2009 i nie wiem

    No istnieje obecnie tylko i wyłącznie ta ulga.
    Trzeba zbierać faktury VAT i na ich podstawie wypełnić wniosek VZM i czekać około 6 miesięcy na zatwierdzenie i zwrot różnicy VATu z US.
    Basia PL.

  18. #2858

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5
    Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

    Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

    Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.
    Witam
    bardzo zdziwiona jestem tym o czym piszesz. Kierownicy i inni pracownicy tu gdzie pracuję, mówią że limit jest zmienny, jak możesz to podaj dokładniejsze namiary na tą Twoją interpretację
    Pozdrawiam pa

  19. #2859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia PL.
    witam,
    mam prośbę czy może mi ktoś rozjaśnić w mojej głowie jakie IZOPLASTY można rozliczyć sobie??

    Z tego co wiem to nie wszystkie podlegają odliczeniu.
    najbardziej interesuje mnie IZOPLAST KL.

    Z góry mówię dzięki wielkie za zainteresowanie moim małym problemem

    Pozdrawiam
    Polecam ten link http://michalp2005.republika.pl/VZM1.htm
    Izoplast K można odliczać

  20. #2860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelinka i Mariusz
    Cytat Napisał naan5
    Wiem, że wypowiadają się tu też pracownicy US więc zadam małe pytanko.

    Czy dostaliście z waszym izb skarbowych kiedykolwiek interpterację prawa podatkowego w kwestii liczenia 5 - letnich limitów? Bo my w tym tygodniu dostaliśmy własnie interpretację z Izby Skarbowej w Warszawie stwierdzającą iż pięcioletni limit oznacza iż przez całe 5 lat obowiązuje cały czas limit z pierwszego wniosku i w ciągu tych 5 lat nie ulega on zmianie wraz ze zmianą ceny metra w kolejnych kwartałach. Tak więc przy składaniu kolejnych wniosków i tak przez 5 lat podatnika obowiązuje przy każdym wniosku limit z pierwszego wniosku.

    Jest to pierwsza interpretacja IS w tej sprawie jaką dostaliśmy więc jestem ciekawa czy inne IS wydawały kiedyś podobne interpretacje.
    Witam
    bardzo zdziwiona jestem tym o czym piszesz. Kierownicy i inni pracownicy tu gdzie pracuję, mówią że limit jest zmienny, jak możesz to podaj dokładniejsze namiary na tą Twoją interpretację
    Pozdrawiam pa

    Witam

    Też byliśmy zaskoczeni. U mnie wszyscy też do tej pory uważali ze limit jest zmienny, tym bardziej że w innych okolicznych US też tak do tego podchodzą i my tez tak robiliśmy. A tu teraz na początku roku jakaś kobieta zwróciła się do IS w Warszawie o interpretację prawa podatkowego dot. tych limitów, bo jej zdaniem limit jest zmienny. No i dostała odpowiedź że nie. My jako US tez dostaliśmy jeden egzemplarz i .... wielkie zdziwienie.

    Narazie jeszcze nigdzie w necie nie znalazłam tej interpretacji ale później wkleję tu fragmenty, przynajmniej ten z uzasadnieniem. Ale stanowisko IS W-wa z tej interpretacji jest jasne - przez 5 lat obowiązuje limit z I wniosku i nie ulega on zmianie wraz z ceną metra.

Strona 143 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony