dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 407
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2961

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasianka36
    dziękuję za informacje. czyli faktycznie trochę absurd.. no i w takim razie nie wiem czy to istotne, że dom był odebrany, a ja go dalej wykańczałam... popytam w skarbówce może trafię na kogoś miłego muszę przyznać, że ostatnio to się zdarza coraz częściej i za każdym razem nie wiedzieć czemu bardzo mnie zaskakuje...
    Po zakończeniu budowy i przystąpieniu do użytkowania to już we wniosku wykazuje się jako remont. A do faktur z remontu potrzebny opis prac (bo do budowy nie)... a które faktury do remontu to widać, bo VAT w załącznikach jest dla tych faktur w kolumnie "inwestycja niewymagająca pozwolenia" (faktury powinny być datowane po dacie zakończenia budowy)... wyjątek stanowi remont wymagający pozwolenia, ale to inny temat. Nie jeden w tym samym wniosku wykazuje budowę i remont... zabronione to nie jest. Potrzebne wtedy dwa dokumenty albo pozwolenie na budowę i zakończenie budowy (wtedy dotyczy to jednego budynku), albo pozwolenie na budowę i tytuł prawny do remontowanego budynku (bo jak ktoś się buduje to też może remontować inny budynek, w którym mieszka jako właściciel tego budynku, najemca lub biorący w użyczenie) )

  2. #2962

    Domyślnie

    Powiedzcie mi prosze co z fakturami , które zaginęły? tzn. składam teraz pierwszy wniosek o zwrot od rozpoczęcia budowy i mimo że pilnowaliśmy faktur widze że części brakuje. Co w sytuacji gdy gdzieś kiedyś sie odnajdą , czy będe je mogla przy nastepnym wniosku uwzglednuc, czy przepadna?

  3. #2963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    splinka jeśli kojarzysz jakie to f-ry możesz się zwrócić z prośbą do sklepu o wystawienie duplikatu. Po ro ku możesz odliczyć te odnalezione.

  4. #2964
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bliżniątrodzice
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    witam, super wątek , pewnie skorzystam z rad wiele więcej wiedzących ! pozdrawiam serdecznie
    Ewa i Maciej
    dziennik
    komentarze

  5. #2965

    Domyślnie

    belladonna dzięki
    he he gdyby faktur było kilkanaście to bym tak nie jęczała
    ale już prawie kończę.
    jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi...

  6. #2966
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Raffiko

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Budowa zostala zakonczona wpisem do dziennika budowy w dniu 29.12.2008 roku. Budynek zostal odebrany 2.02.2009. Do kiedy musze zlozyc pierwszy wniosek o zwrot VAT i kiedy nastepne, aby nie bylo za pozno na odzyskanie pieniedzy? Zabieram sie do tego niezbyt euforystycznie i dziergam etapami, stad moje pytanie.

    Dzieki za odpowiedz

  7. #2967

    Domyślnie

    Nie ma określonego terminu.
    Dlaczego chcesz składac kilka wniosków?
    Złóż jeden na wszystkie wydatki.

    Pozdro

  8. #2968

    Domyślnie Faktury przed pozwoleniem

    Witam, jeśli mam faktury z datą przed pozwoleniem na budowę to zwrotu podatku nie będzie ?

    newpeter

  9. #2969

    Domyślnie Re: Faktury przed pozwoleniem

    Cytat Napisał newpeter
    Witam, jeśli mam faktury z datą przed pozwoleniem na budowę to zwrotu podatku nie będzie ?

    newpeter
    będzie ! , ja tak miałem , piszesz tylko oświadczenie że gromadziłeś materiały przed budową i są one w całości zużyte na budowę twojego domu .

  10. #2970
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bliżniątrodzice
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    witam, a czy za pompę ciepła przysługuje zwrot VATu?
    Ewa i Maciej
    dziennik
    komentarze

  11. #2971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bliżniątrodzice
    witam, a czy za pompę ciepła przysługuje zwrot VATu?
    Pompy ciepła klasyfikowane do:
    29.23.13-73.90 - Urządzenia sprężarkowe, w których skraplacze są wymiennikami ciepła - pozostałe, gdzie indziej nie wymienione
    nie były opodatkowane stawką 7 % VAT więc nie podlegają odliczeniu
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 15:05

  12. #2972

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Belladonna, a znasz może sposób jak zmienić decyzję pozwolenia na budowę tak, by dopisać tam jeszcze jedna osobę, która stałą się współwłaścicielką już po wydaniu pozwolenia. Urząd mi odmówił takie zmiany.
    Dziwne że odmówili. Pozwolenie na budowę można przenieść na inną osobę(y). Potrzebne są stosowne oświadczenia. Sam robiłem to dwa razy

    Najpierw przenosiłem pozwolenie na budowę z poprzedniego właściciela działki na siebie.

    Później zmieniałem pozwolenie na budowę projektem zamiennym (inny dom niż planował poprzedni właściciel).

    A na samym końcu przenosiłem pozwolenie na budowę z siebie na siebie i żonę (bo w międzyczasie wzieliśmy ślub)... tu totalna schiza jak w oświadczeniu podpisuję, że wyrażam zgodę na przeniesienie pozwolenia na budowę z siebie na siebie Ale przepisali...

  13. #2973

    Domyślnie Okna

    Czy na okna PCV tez jest zwrot?

  14. #2974

    Domyślnie Re: Okna

    Cytat Napisał myszul
    Czy na okna PCV tez jest zwrot?
    Okna PCV mają symbol 25.23.14-50.12, a w wykazie wyłączeniem jest stolarka okrętowa z symbolem 25.23.14-50.2 i 25.23.14-50.50, więc przeciwwskazań nie ma )

  15. #2975
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie Re: Okna

    Cytat Napisał myszul
    Czy na okna PCV tez jest zwrot?
    Zapewne zostały kupione z montażem, a w takiej sytuacji są na 7%, więc zwrotu nie ma.

  16. #2976

    Domyślnie

    Kupowałem okna ( PCV ) z vat-em 22%.
    Montowałem sam. Różnicę z 22% na 7% zwrócili bez słowa.

  17. #2977

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-32
    Kupowałem okna ( PCV ) z vat-em 22%.
    Montowałem sam. Różnicę z 22% na 7% zwrócili bez słowa.
    bo jak kupowałeś na 22%, to nie mieli podstaw, żeby się przyczepić

  18. #2978

    Domyślnie

    Pewnie było....Czy vat za drewno egzotyczne na taras-bangkirai (deska,legary) można odliczyć?.
    Dziękuję

  19. #2979

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulak
    Pewnie było....Czy vat za drewno egzotyczne na taras-bangkirai (deska,legary) można odliczyć?.
    Dziękuję
    Drewno do odliczenia to raczej podłogowe w większości... ale np z bambusa było na 22%, więc obawiam się, że nie można )

  20. #2980

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi dotyczace okien PCV
    Kupowalem je z VATem 22%, wiec je sobie odlicze

Strona 149 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony