dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 407
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #281

    Domyślnie

    Z uporem maniaka czy można odliczyć blache miedzianą.

  2. #282

    Domyślnie

    poz.58 - blachy grube, blachy cienkie i taśma z aluminium - można pod to podciągnąć

  3. #283

    Domyślnie

    tylko pozycja 58 dotyczy tylko wyrobów aluminiowych,

  4. #284

    Domyślnie

    Mam pytanie dot zwrotu Vat. Zakonczylismy budowe w czerwcu 2005. Rozliczymy sie jak na pozwolenie na budowe. A czy jesli musze wyremontowac kilka rzeczy w tym roku 2006 to czy bedzie mozna rozliczyc zakup materialów w roku 2006? I wtedy kiedy skladac taki wniosek. Bo za materialy kupione do 06.2005 musze zlozyc wniosek najpozniej do 6.2006.

  5. #285

    Domyślnie

    najprosciej chyba , co i jak bylo opodatkowane7 czy 22 przed wejscie do unii, popytac znajomych jakie kwoty maja na wczesniejszych fakturach i porównac z fakturami po 1 maja , jak cos bylo 7 a jest 22 to odpisujemy . To chyba jakies w miare sensowne rozwiazanie

  6. #286

    Domyślnie

    UWAGA - pytanie z innej beczki.
    Czy jeśli zacząłem budowę ubiegłej jesieni, kontunuuję ją w tym roku, to czy mogę odliczać faktury za ubiegły rok? Budynek planuje oddać do użytku w tym roku?

    Jesteście może w takiej samej sytuacji jak ja?

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    UWAGA - pytanie z innej beczki.
    Czy jeśli zacząłem budowę ubiegłej jesieni, kontunuuję ją w tym roku, to czy mogę odliczać faktury za ubiegły rok? Budynek planuje oddać do użytku w tym roku?

    Jesteście może w takiej samej sytuacji jak ja?

    Oczywiście, że możesz. Wszystkie faktury wystawione po 1 maja 2004.

  8. #288

  9. #289

    Domyślnie mam problem!!!!

    mozecie mi pomoc?
    co np z odliczeniem vatu od np.
    - pomp CWU i CO
    - bojlera 140l z ociepleniem i grzalka
    - prety gwintowane (do mocowan dachu do murlaty)
    do czego to podpiac?
    szukalem.... zastanawialem sie i nic wymyslec nie moge!

  10. #290

    Domyślnie

    siatka z włókna szklanego i drewnochron nie, wykładzina podłogowa tak, wszelkie baterie łazienkowe tak

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Era

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    czy tynkolit można podciągnąć pod 28.75.27-55.2 Okładziny elewacyjne budowlane, aluminiowe (takie nie są, ale nie wiem czy określenie aluminiowe jest integralną częścią czy dodatkiem) tynk sisi tez bym tam chciała widzieć, diabelna hurtownia do końca 2004 r. jeszcze pisała PKWiU na fakturach, a w 2005 już nie;( Pomocy, duzo mi wyszło za ten Tynkolit i tynk

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Jakiś czas temu pytałąm się na forum, czy komuś zwrócili już VAT i sama się doczekałam Bez problema zwrócili mi kaskę - co prawda na razie część - faktury rozliczna na mojego tatę
    REKLAMA

  13. #293

    Domyślnie

    Gierga, a Ty skończyłaś już budowę czy jesteś w trakcie? I czy na wszystkich fakturach miałąś te nieszczęśliwe oznaczenia PKWiA?

  14. #294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    Gierga, a Ty skończyłaś już budowę czy jesteś w trakcie? I czy na wszystkich fakturach miałąś te nieszczęśliwe oznaczenia PKWiA?

    Jestem w trakcie, na fakturach na których nie miałąm PKWiU podopisywałam i zaparafowałam, ze uzgodnione z firmą wktórej nabywałam towar.
    REKLAMA

  15. #295

    Domyślnie

    To ja odświeżę trochu temat małym pytankiem

    Czy okna PCW na profilu Deceunicka to mogę odliczyć?
    Na rachunku nie mam PKWiU tylko jakieś SWW/KU i wynosi to coś 1365.

    Szkoda mi bo trochu kasy wydałem. W spisie znalazłem tylko
    15 20.30.11 Okna i drzwi, ościeżnice i progi drewniane. To określenie "drewniane" dotyczy tylko progów czy wszystkiego.

  16. #296

    Domyślnie

    Nie mam spisu pod ręką ale okna PCV na 100% można odliczyć. Ja co prawda nie odliczałem bo miałem w ramach usługi na 7% natomiast na 100% odliczał ojciec, był na kontroli i nie było to kwestionowane.
    Pozdrówka Marek

  17. #297

    Domyślnie

    Nie będę ściemniać: nie przeczytałam całego wątku, a mam pytanie i nie wiem czy mi ktoś pomoże!

    Zamówiłam drewno na strop drewniany i więźbę dachową. Dużo tego.
    Mam pytanie: czy wziąć fakturę Vatowską i potem sobie odliczyć czy dać spokój.
    A jak jest z impregnacją tego drewna?

    Prosze o pomoc

  18. #298

    Domyślnie

    Powiem krótko - jak się da to lepiej nie brać faktury i mieć od razu zwrot całego Vatu a nie po roku jego części

    Co do impregnacji to coś mi się wydaje ze impregnat (Boramon) był chyba na 3%, a nawet jak się mylę i było to 22% to też się nie łapał do odliczenia podobnież jak wszystkie inne drewnochrony, farby itd.
    Pozdrówka Marek

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekj
    Powiem krótko - jak się da to lepiej nie brać faktury i mieć od razu zwrot całego Vatu a nie po roku jego części

    Co do impregnacji to coś mi się wydaje ze impregnat (Boramon) był chyba na 3%, a nawet jak się mylę i było to 22% to też się nie łapał do odliczenia podobnież jak wszystkie inne drewnochrony, farby itd.
    Dokładnie tak, impregnaty typu drewnochron i inne nie podlegają zwrotowi VAT.

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekj
    Nie mam spisu pod ręką ale okna PCV na 100% można odliczyć. Ja co prawda nie odliczałem bo miałem w ramach usługi na 7% natomiast na 100% odliczał ojciec, był na kontroli i nie było to kwestionowane.

    No to super bo parę kpln na to poszło. Tylko jaki okna PCV ten numer PKWiU mają? No bo jedyne co znalazłem pasujące to 25.23 "Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa...". ale to chyba nie bradzo no bo i szyba i okucia...

    I jeszcze jedno małe pytanko: Jak nie ma wpisanego tego PKWiU to trzeba sobie samemu dopisać?

Strona 15 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony