dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 407
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #2981
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewwelka

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Może ktoś będzie wiedział co wpisać we wniosku VZM w pozycji: 51 KWOTA ZWROTU DO WYSOKOŚCI PRZYSŁUGUJĄCYCH LIMITÓW. W zeszłym roku już wypełniałam taki wniosek i zwrócili mi 1 000 zł. Z faktur aktualnych wychodzi mi że powinni zwrócić 500 zł. Czy w takim razie w pozycji 51 powinno być 1 500 zł? a w pozycji nr 4 500 zł ? z góry dziękuję za wyjaśnienie

  2. #2982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewwelka
    Może ktoś będzie wiedział co wpisać we wniosku VZM w pozycji: 51 KWOTA ZWROTU DO WYSOKOŚCI PRZYSŁUGUJĄCYCH LIMITÓW. W zeszłym roku już wypełniałam taki wniosek i zwrócili mi 1 000 zł. Z faktur aktualnych wychodzi mi że powinni zwrócić 500 zł. Czy w takim razie w pozycji 51 powinno być 1 500 zł? a w pozycji nr 4 500 zł ? z góry dziękuję za wyjaśnienie
    Gdyby dany limit był w kwocie 10 tysięcy, w pierwszym wniosku by Ci zwrócili kwotę 6 tyś, a w drugim by Ci wyszła do zwrotu 5 tyś, to 6+5 = 11, czyli do limitu byś musiała wpisać w poz. 51 - 4 tysiące, a nie 5 (w poz 44 by była kwota 5 tysięcy, ale w pozycji 51 już do limitu czyli 4 tysiące). Mając zwrot wcześniej 1000 zł, a teraz 500 zł, to w żaden sposób nie przekroczysz jakiegokolwiek limitu (suma zwrotów), więc w poz. 51 wpisujesz 500 zł, czyli kwotę z poz. 44 do pełnych zł, bo US wypłaca właśnie kwoty z poz. 51, a nie 44 )

  3. #2983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewwelka
    Może ktoś będzie wiedział co wpisać we wniosku VZM w pozycji: 51 KWOTA ZWROTU DO WYSOKOŚCI PRZYSŁUGUJĄCYCH LIMITÓW. W zeszłym roku już wypełniałam taki wniosek i zwrócili mi 1 000 zł. Z faktur aktualnych wychodzi mi że powinni zwrócić 500 zł. Czy w takim razie w pozycji 51 powinno być 1 500 zł? a w pozycji nr 4 500 zł ? z góry dziękuję za wyjaśnienie
    To rzeczywiście dla laika dość zawiła kwestiia. Jednak po co tracić czas i łamać głowę. Przygotowanie wniosku VZM przy użyciu ogólnie dostępnych programów po prostu zwalnia tu z myślenia. Wpisujemy w dodatkowe pola otrzymane dotychczas zwroty, a program sam dopilnuje aby nie przekroczyć dopuszczalnych limitów. Najlepiej widać to w programie
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    gdzie dla otrzymanych zwrotów jest specjalna tabelka na oddzielnym arkuszu. Tu naprawdę trudno popełnić błąd.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 15:06

  4. #2984

    Domyślnie

    Wiem, że jest program z niedrukowanymi polami, który po wpisaniu kwot w niedrukowane pola pomniejsza poz. 44 o kwoty poprzednich zwrotów (np ktoś w 1 wniosku miał 1000 zł do zwrotu, a teraz ma 2000 zł, to program w poz. 51 wrzuca 1000 zł.... no trochę bez sensu). Miałam takie sygnały, dlatego programom to bym tak bardzo nie ufała )

  5. #2985
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    VATolina

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie weryfikuję faktury

    mam problem z kwalifikacją baterii zlew, i akcesoriów do niej: rura harmonijkowa do zlew. końcówka mos. na wąż, końcówka mos do reduktora, opaska, redukcja mos, uszczelka wężyka. Nie ma numerow pkwiu

  6. #2986

    Domyślnie

    Złożyłam wniosek 31 grudnia i właśnie dostałam telefon z US z prośbą o pojawienie się, bo podobno nie można odliczyć drewna na więźbę. Na fakturach mam 2 rodzaje: Drewno budowlane i Drewno budowlane impregnowane ciśnieniowo - obie pozycje bez PKWiU. Już nie pamiętam, jak to było z tym drewnem, coś mi się kojarzy, że mogło być na dwoje babka wróżyła. Czy ktoś będący na bieżąco może mi szybko odpowiedzieć, ewentualnie podać źródło?
    Ja to chyba podciągnęłam pod drewno iglaste kształtowane w sposób ciągły

    Jeszcze siatkę szklaną mi zakwestionowali. Pomóżcie, proszę.
    Wykańczanie, wykańczanie, wykańczanie... się ;p

  7. #2987

  8. #2988

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada_lena
    Jeszcze siatkę szklaną mi zakwestionowali. Pomóżcie, proszę.
    17.20.40-90.00 - siatka z włókna szklanego też nie
    Więźba dachowa to 20.30.13-00.92 a to nie to samo co 20.10.21-10.90 czyli drewno iglaste kształtowane w sposób ciągły.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Formularze VAT
    Ostatnio edytowane przez Pit_er ; 21-04-2012 o 15:06

  9. #2989

    Domyślnie

    No tak, trochę mi tego zwrotu ubyło
    Ale przynajmniej, mimo konieczności korekty, termin 30 czerwca na dokonanie zwrotu dalej obowiązuje - nie liczą mi go od nowa od daty skorygowania wniosku, a słyszałam, że może się tak zdarzyć
    Wykańczanie, wykańczanie, wykańczanie... się ;p

  10. #2990

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada_lena
    No tak, trochę mi tego zwrotu ubyło
    Ale przynajmniej, mimo konieczności korekty, termin 30 czerwca na dokonanie zwrotu dalej obowiązuje - nie liczą mi go od nowa od daty skorygowania wniosku, a słyszałam, że może się tak zdarzyć
    Może, jak ktoś złoży korektę VZM. W takim przypadku jak Twój termin jest nadal 6 m-cy od złożenia wniosku. Co do więźby dachowej i siatki, to często się pojawia we wnioskach, a nie podlega zwrotowi jak napisał PIT_er

  11. #2991

    Domyślnie

    a ja czytałam i czytałam Was, a nie doczytałam że trzeba mieć ksera faktur . no i mnie odesłali.
    zadrżałam też jak kobita mi powiedziała, że nie uwzględni faktur z datą sprzed pozwolenia na budowę no ale jej grzecznie wytłumaczyłam, że w akcie notarialnym"stoi napisane" że działka jest z domem w stanie surowym, więc normalne że materiały kupowałam, bo przeniesienie pozwolenia to tylko formalność.
    przyznała mi w końcu rację, mam nadzieję, że zmieni zdania...

  12. #2992

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada_lena
    No tak, trochę mi tego zwrotu ubyło
    Ale przynajmniej, mimo konieczności korekty, termin 30 czerwca na dokonanie zwrotu dalej obowiązuje - nie liczą mi go od nowa od daty skorygowania wniosku, a słyszałam, że może się tak zdarzyć
    Taka sytuacja miałaby miejsce gdyby korekta była zwiększająca W przypadku korekty zmniejszającej nic się z terminem nie zmienia. A tak w ogóle to najczęściej odbywa się to poprzez poprawienie na wniosku bez konieczności składania korekty.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  13. #2993
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Dzisiaj odwiedziłem US, pani zrobiła korekty ołówkiem, ja poprawiłem długopisem, z boku dałem podpis, uzupełniłem dokumenty, np jak jest faktura korygująca musi być też faktura zasadnicza, jak jest faktura zaliczkowa, musi być WZ lub zaświadczenie że ta kwota jest ceną ostateczną.
    Z doświadczenia, nie weszły wszelkie kołki, podkładki pod papciaki, i hydrofor jak był rozpisany jako pompa zbiornik itd, gdyby był zapis hydrofor wtedy wchodzi . Korekta została dokonana i przelew pójdzie na ..... zaległe podatki - jak składałem rozliczenie roczne napisałem wniosek aby zwrot poszedł na zaległy podatek z rozliczenia rocznego, jest to akceptowane .
    Także dowiedziałem się że jak mamy towar z zagranicy nawet w euro i jak firma ma przedstawicielstwo oraz numer NIP oraz płaci podatek to tak samo możemy występować o zwrot - u mnie to były elementy firmy Schock
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  14. #2994

    Domyślnie

    witam, przepraszam że ja z pytaniem zamiast pogrzebać ale strasznie nie mam czasu...czy jeśli kumpel jest spadkobiercą mieszkania (z 5 innymi osobami) i go remontuje to może się ubiegać o zwrot VAt? czy to za mało??

  15. #2995

    Domyślnie

    Ma tytuł prawny lecz nie ma dokumentu potwierdzającego istnienie tego tytułu.
    Można domniemywać, że wraz z innymi osobami jest spadkobiercą (ustawowym bądź testamentowym) ale żaden US raczej nie dokona zwrotu bez postanowienia Sądu stwierdzającego nabycie spadku przez określone osoby.
    Jako że spadek nabywa się się z chwilą śmierci spadkodawcy, będzie mógł wykazać wszystkie faktury od tej daty.

  16. #2996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Pytanko: (nie wiem czy już ktoś o to nie pytał - jakby co to nie bijcie ) czy jak mam już odbiór domu, a dalej robię sobie jakieś wykończenia, to czy te faktury mogę wrzucić na zwrot vat z tytułu remontu?

    Pozdrawiam
    Natalia

  17. #2997
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Pytanko: (nie wiem czy już ktoś o to nie pytał - jakby co to nie bijcie ) czy jak mam już odbiór domu, a dalej robię sobie jakieś wykończenia, to czy te faktury mogę wrzucić na zwrot vat z tytułu remontu?

    Pozdrawiam
    Natalia
    Tak
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  18. #2998
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Tak
    Pięknie dziękuję

  19. #2999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Ma tytuł prawny lecz nie ma dokumentu potwierdzającego istnienie tego tytułu.
    Można domniemywać, że wraz z innymi osobami jest spadkobiercą (ustawowym bądź testamentowym) ale żaden US raczej nie dokona zwrotu bez postanowienia Sądu stwierdzającego nabycie spadku przez określone osoby.
    Jako że spadek nabywa się się z chwilą śmierci spadkodawcy, będzie mógł wykazać wszystkie faktury od tej daty.
    Samo postanowienie sądu to niejednokrotnie za mało, bo z takich postanowień najczęściej wynika, że osoba nabyła spadek, ale nie wiadomo co wchodzi do masy spadkowej. A ustawa o zwrot VAT wyraźnie nakłada wymóg tytułu prawnego do budynku (lokalu) mieszkalnego. Problem ten rozwiązuje decyzja z US, gdzie jest wyszczególnione co wchodzi do masy spadkowej.
    Co do daty faktur, to nawet może mieć taka osoba faktury sprzed daty śmierci spadkobiercy i nie ma podstawy prawnej, aby je zakwestionować. Ustawa o zwrot VAT nakłada tytuł prawny lub pozwolenie na budowę w chwili składania wniosku, a nie w momencie poniesienia wydatków )

  20. #3000

    Domyślnie

    Jako dokument wystarczy postanowienie SR i np. odpis KW lub zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej, stwierdzające, że spadkodawca miał to lub to. US już sobie doda 2 + 2 .
    Nie zmienia to faktu, że zeznanie o nabyciu spadku trzeba złożyć w odpowiednim terminie. Z kolei po złożeniu zeznania US niekoniecznie wyda decyzję (gdy podatek nie występuje US-y nie wydają żadnych decyzji bądź umarzają postępowanie). Przy zakończeniu sprawy można otrzymać również zaświadczenie o tym co się zeznało w US (masa spadkowa).

    Co do faktur sprzed śmierci spadkodawcy - może i dopuszczalne (analogia jak przy pozwoleniu na budowę czyli gromadzenie materiałów na budowę przed uzyskaniem pozwolenia) ale uzasadnienie cokolwiek dwuznaczne (gromadzenie materiałów oczekując na śmierć spadkodawcy )

Strona 150 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony