dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 407
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magdaa83

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Poz. 44 wykazu - 26.82.16-10 Wełna mineralna luzem i wyroby izolacji termicznej i akustycznej z wełny mineralnej

    Są tam też płyty - 26.82.16-10.23.

    A jaki Ty masz symbol na fakturze?
    Moja wełna podlegała pod Chemikalia i wyroby sztuczne(przynajmniej na fakturze) chyba 24.XX. Zastanawiam się czy ważniejszy jest kod PKWiU czy nazwa- czytałam na tym forum, że jedne US biorą pod uwagę tylko kody inne tylko nazwy( mam na myśli sytuacje gdy właśnie na fakturze jest nazwa, którą można odliczyć, ale kod to wyklucza- albo odwrotnie: z symbolu wynika, że mogę to odliczyć, ale już sama nazwa jest wykluczona). Rozumiem, że jeśli są oczywiste pomyłki, typu żwir ma symbol żarówek, US to uzna, ale co jeśli nie?

  2. #3042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdaa83
    Moja wełna podlegała pod Chemikalia i wyroby sztuczne(przynajmniej na fakturze) chyba 24.XX. Zastanawiam się czy ważniejszy jest kod PKWiU czy nazwa- czytałam na tym forum, że jedne US biorą pod uwagę tylko kody inne tylko nazwy( mam na myśli sytuacje gdy właśnie na fakturze jest nazwa, którą można odliczyć, ale kod to wyklucza- albo odwrotnie: z symbolu wynika, że mogę to odliczyć, ale już sama nazwa jest wykluczona). Rozumiem, że jeśli są oczywiste pomyłki, typu żwir ma symbol żarówek, US to uzna, ale co jeśli nie?[/b]
    Wchodzą wszystkie wełny mineralne więc nie masz problemu.
    Co do PKWiU to producenci wełny mineralnej podają takie symbole:
    1) 26.14.12-50.11
    2) 26.14.12-50.12
    3) 26.14.12-93.20
    4) 26.82.16-10.10
    5) 26.82.16-10.23
    6) 26.82.16-10.26
    Co ciekawe 3 pierwsze to materiały na bazie włókien szklanych a
    3 ostatnie to stricte wełna mineralna. Masz na fakturze 24.xx.xx ?
    Pomyłka typu "palcówka" na bank. Ustawa VZM mówi o materiałach
    opodatkowanych kiedyś stawką 7% a o PKWiU nawet nie wspomina.
    Trudno się jednak bez niego obyć np. przy niejednoznacznych nazwach
    handlowych.
    Co do poz. 44 wykazu MTiB - to wchodzi tu 31 różnych materiałów zaczynających
    się na 26.82.16-10 gdzie oprócz wełny luzem jest tu cały asortyment poprzez
    płyty, elementy warstwowe, otuliny, wkłady, sznury etc.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  3. #3043
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magdaa83

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Reasumując-odpowiedż na wcześniejsze pytanie: ''czy ważniejszy jest kod PKWiU czy nazwa ''- można uznać, że to drugie?

  4. #3044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdaa83
    Reasumując-odpowiedż na wcześniejsze pytanie: ''czy ważniejszy jest kod PKWiU czy nazwa ''- można uznać, że to drugie?
    Zdecydowanie nazwa, bo w niej już trudniej się pomylić, jak w ciągu cyferek )

  5. #3045

    Domyślnie

    Witam na forum.
    Przystąpiłem do wypełniania załącznika WZM1A i zrozumiałem, że nie ma nic za nic. Toż to jakas katorga sprawdzać każdy kod!!! Pozycje bez kodu chciałem z wygody wyrzucić ale zorientowałem się, że w ten sposób podaruję fiskusowi zbyt dużo. Prosze tych co to już przeżywali o pomoc. Gdzie jest jakaś automatyczna przeglądarka wyrobów po nazwach i kodach? Ktoś z forum podał link do www.pit.republika i już mam wątpliwości. Tam stoi, że zawory o symbolu 29.13.12-35.12 można odliczać. Tymczasem mam przed sobą wydrukowany załącznik do obwieszczenia Min.Transportu itd na którym tego kodu nie ma.
    Gdzieś już spotkałem taką samą informację. Czy ja mam nieaktualny wykaz czy może czegoś nie wiem?
    [/quote]
    APIS

  6. #3046

    Domyślnie

    O! Wiidzę, że trzeba być nie lada specjalistą aby znać te niuanse. Czy jest więcej takich dziwnych rozbieżności? Czy nie ma niebezpieczeństwa, że urzędnicy posługując się załącznikiem do obwieszczenia zanegują te materiały, których w nim nie ma? Ja mam też kilka kwatków gdzie na fakturze podano zupełnie inny kod niż w "republice". Np Adapter ma kod 29.13.13 a w "republice " jest to 28.75.27-59.30 a więc Osprzęt centralnego ogrzewania z miedzi i stopów miedzi. Czy mam prawo odliczyć? Jest tego trochę sztuk (na 140zł)
    APIS

  7. #3047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    drewno liściaste kształtowane w sposób ciągły(bez klepek,listew na parkiet) pozostałe-z wyłączeniem nasyconego- można odliczyć, a czy więźbę nie można podciągnąć pod to drewno .

    Dopiero dziś zaczełam czytać, i na początku była lista z więźbą umieszczoną w na dwoje baba wróżyła.

  8. #3048

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    drewno liściaste kształtowane w sposób ciągły(bez klepek,listew na parkiet) pozostałe-z wyłączeniem nasyconego- można odliczyć, a czy więźbę nie można podciągnąć pod to drewno .

    Dopiero dziś zaczełam czytać, i na początku była lista z więźbą umieszczoną w na dwoje baba wróżyła.
    Wywróżyła, że nie wchodzi bo więźba dachowa to:
    20.30.13-00.92 - Elementy dachowe budynków i obiektów budowlanych z drewna
    i inaczej już być nie może.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  9. #3049
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał kamlotek
    drewno liściaste kształtowane w sposób ciągły(bez klepek,listew na parkiet) pozostałe-z wyłączeniem nasyconego- można odliczyć, a czy więźbę nie można podciągnąć pod to drewno .

    Dopiero dziś zaczełam czytać, i na początku była lista z więźbą umieszczoną w na dwoje baba wróżyła.
    Wywróżyła, że nie wchodzi bo więźba dachowa to:
    20.30.13-00.92 - Elementy dachowe budynków i obiektów budowlanych z drewna
    i inaczej już być nie może.
    ____________________________________________
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT
    Szkoda,że ta wróżba jest niepomyślna dla mojej kieszeni
    Ale dziękuję za odpowiedź

  10. #3050

    Domyślnie Nowa Interpretacja urzędu

    Zadzwonił do mnie pan z urzędu skarbowego i poinformował, że wniosek co to go złożyłem 6 miesięcy temu i poprawiłem 3 miesiące temu razem z niniejszym urzędnikiem jest niedobry. Podobno teraz limit przysługującego odliczenia VAT jest ustalany wg pierwszego złożonego wniosku (czyli w moim przypadku 12.2007) Pan mnie poinformował że było inaczej a teraz jest "nowa interpretacja ustawy" i w związku z tym 3 tysiące mam dostać mniej i oczywiście złożyć na nowo wniosek. Macie jakieś rady - może można się na coś powołać?

  11. #3051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apis51

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Zwrot VAT

    Jako świeżo upieczony uczestnik forum proszę o informację jak znaleźć w dotychczasowych postach konkretnie interesujący mnie materiał. Chodzi o to aby nie powtarzać pytań o np krawędziaki skoro już ktoś to wyjaśnił. Może jest jakaś przeszukiwarka postów?

  12. #3052
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apis51

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie zwrot VAT

    Cytat Napisał Pit_er
    Cytat Napisał josephine
    W jaki sposób rozliczyć korektę faktury? Kupiłam ileśtam bloczków, a po pewnym czasie niewielką część zwróciłam odzyskując pieniądze. Czy do formularza powinnam wpisać nr f-ry pierwszej a w pole kwoty brutto wpisać pozycję z pierwszej f-ry minus kwotę zwotu?
    Obowiązuje następująca zasada z fakturami korygującymi:
    - wszystkie faktury korygujące jakie zostały wystawione do jednej faktury (może być 1 korekta, ale też i więcej) należy dołączyć do tej faktury zakupu oraz obliczyć faktyczną wartość zakupu pomniejszoną o faktury korygujące
    - w załączniku VZM-1/A i VZM-1/B komplet obejmujący fakturę zakupu i faktury korygujące należy ująć w jednej pozycji - wierszu
    - nie należy wpisywać do wniosku faktur korygujących jako oddzielne pozycje a tym bardziej z kwotami ujemnymi

    Takie jednolite stanowisko zajmowały urzędy, które w 2007 r. poprosiliśmy o opinię w sprawie korekt faktur przy programowaniu formularzy VZM w Excelu. W mojej opinii jest to uzasadnione. W jednej pozycji rozliczona jest cała transakcja zakupu i korekt łącznie z uregulowaniem płatności. Korekty ujmowane we wniosku w oddzielnych (różnych) pozycjach wymagałyby odszukiwania i sprawdzania faktur i ich korekt co z pewnością jest bardziej pracochłonne.

    A co wpisać do rubryki nr faktury? Czy tam się zmieszczą dwa numery faktur?___________________________________________ _
    Alfabetyczny wykaz materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM do wniosku o zwrot VAT

  13. #3053

    Domyślnie Re: Nowa Interpretacja urzędu

    ...

  14. #3054

    Domyślnie Re: Nowa Interpretacja urzędu

    Cytat Napisał arajs
    Zadzwonił do mnie pan z urzędu skarbowego i poinformował, że wniosek co to go złożyłem 6 miesięcy temu i poprawiłem 3 miesiące temu razem z niniejszym urzędnikiem jest niedobry. Podobno teraz limit przysługującego odliczenia VAT jest ustalany wg pierwszego złożonego wniosku (czyli w moim przypadku 12.2007) Pan mnie poinformował że było inaczej a teraz jest "nowa interpretacja ustawy" i w związku z tym 3 tysiące mam dostać mniej i oczywiście złożyć na nowo wniosek. Macie jakieś rady - może można się na coś powołać?
    Bo teraz jest interpretacja, o której tutaj pisze chyba na stronie 49. Bo jak ktoś złożył 1 wniosek w 2006 roku, a drugi w roku 2007, to zwrot z wniosku za 2007 był porównywany do ceny metra 2 wniosku, a nie pierwszego (to z limitem pięcioletnim weszło od 1 stycznia 2008, nie do końca wyjaśnione)
    Trochę nie rozumiem tego, że poprawiłeś 3 miesiące temu, a zwrotu nie dostałeś. Przeważnie zwrot po poprawce jest do 3 tygodni. A nie masz pewnie złożyć wniosku na nowo, a chyba korektę wniosku... jeśli już...bo z tamtym co? nie mogą odmówić zwrotu, a jedynie pomniejszyć zwrot do limitu wg ceny metra 1 wniosku (swoją drogą korekty też nie rozumiem w tej sytuacji.... no chyba, że im termin ucieka i korektą chcą go wydłużyć)
    Czy by nie było najprościej poprawić kwotę z poz. 51 drugiego wniosku do limitu wg ceny z 1 wniosku? po co tyle zachodu?

  15. #3055

    Domyślnie Re: Nowa Interpretacja urzędu

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał arajs
    Zadzwonił do mnie pan z urzędu skarbowego i poinformował, że wniosek co to go złożyłem 6 miesięcy temu i poprawiłem 3 miesiące temu razem z niniejszym urzędnikiem jest niedobry. Podobno teraz limit przysługującego odliczenia VAT jest ustalany wg pierwszego złożonego wniosku (czyli w moim przypadku 12.2007) Pan mnie poinformował że było inaczej a teraz jest "nowa interpretacja ustawy" i w związku z tym 3 tysiące mam dostać mniej i oczywiście złożyć na nowo wniosek. Macie jakieś rady - może można się na coś powołać?
    Bo teraz jest interpretacja, o której tutaj pisze chyba na stronie 49. Bo jak ktoś złożył 1 wniosek w 2006 roku, a drugi w roku 2007, to zwrot z wniosku za 2007 był porównywany do ceny metra 2 wniosku, a nie pierwszego (to z limitem pięcioletnim weszło od 1 stycznia 2008, nie do końca wyjaśnione)
    Trochę nie rozumiem tego, że poprawiłeś 3 miesiące temu, a zwrotu nie dostałeś. Przeważnie zwrot po poprawce jest do 3 tygodni. A nie masz pewnie złożyć wniosku na nowo, a chyba korektę wniosku... jeśli już...bo z tamtym co? nie mogą odmówić zwrotu, a jedynie pomniejszyć zwrot do limitu wg ceny metra 1 wniosku (swoją drogą korekty też nie rozumiem w tej sytuacji.... no chyba, że im termin ucieka i korektą chcą go wydłużyć)
    Czy by nie było najprościej poprawić kwotę z poz. 51 drugiego wniosku do limitu wg ceny z 1 wniosku? po co tyle zachodu?
    Też tego nie rozumiem, idę w środę do US, natomiast jeśli chodzi o korektę to zrobiłem ją do wniosku z 30.12.2008 pod dyktando tego samego urzędnika który do mnie dzisiaj zadzwonił. Trochę się dziwiłem, że pieniądze nie przychodzą - teraz już wiem że nie przyjdą (no przynajmniej nie całe...). Teraz mam złożyć wniosek na nowo bez faktur, które są ponad limit. W systemie urzędnik je wymaże i podobno będę je mógł złożyć za jakieś 3 lata (wtedy pewnie coś wymyślą i też ich nie dostanę). Trochę to wszystko dziwne. A podobno mój poprawiony wniosek cofnęła izba skarbowa (taka policja w urzędziei skarbowym czy jak?).

  16. #3056
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie Re: Nowa Interpretacja urzędu

    Cytat Napisał arajs
    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał arajs
    Zadzwonił do mnie pan z urzędu skarbowego i poinformował, że wniosek co to go złożyłem 6 miesięcy temu i poprawiłem 3 miesiące temu razem z niniejszym urzędnikiem jest niedobry. Podobno teraz limit przysługującego odliczenia VAT jest ustalany wg pierwszego złożonego wniosku (czyli w moim przypadku 12.2007) Pan mnie poinformował że było inaczej a teraz jest "nowa interpretacja ustawy" i w związku z tym 3 tysiące mam dostać mniej i oczywiście złożyć na nowo wniosek. Macie jakieś rady - może można się na coś powołać?
    Bo teraz jest interpretacja, o której tutaj pisze chyba na stronie 49. Bo jak ktoś złożył 1 wniosek w 2006 roku, a drugi w roku 2007, to zwrot z wniosku za 2007 był porównywany do ceny metra 2 wniosku, a nie pierwszego (to z limitem pięcioletnim weszło od 1 stycznia 2008, nie do końca wyjaśnione)
    Trochę nie rozumiem tego, że poprawiłeś 3 miesiące temu, a zwrotu nie dostałeś. Przeważnie zwrot po poprawce jest do 3 tygodni. A nie masz pewnie złożyć wniosku na nowo, a chyba korektę wniosku... jeśli już...bo z tamtym co? nie mogą odmówić zwrotu, a jedynie pomniejszyć zwrot do limitu wg ceny metra 1 wniosku (swoją drogą korekty też nie rozumiem w tej sytuacji.... no chyba, że im termin ucieka i korektą chcą go wydłużyć)
    Czy by nie było najprościej poprawić kwotę z poz. 51 drugiego wniosku do limitu wg ceny z 1 wniosku? po co tyle zachodu?
    Też tego nie rozumiem, idę w środę do US, natomiast jeśli chodzi o korektę to zrobiłem ją do wniosku z 30.12.2008 pod dyktando tego samego urzędnika który do mnie dzisiaj zadzwonił. Trochę się dziwiłem, że pieniądze nie przychodzą - teraz już wiem że nie przyjdą (no przynajmniej nie całe...). Teraz mam złożyć wniosek na nowo bez faktur, które są ponad limit. W systemie urzędnik je wymaże i podobno będę je mógł złożyć za jakieś 3 lata (wtedy pewnie coś wymyślą i też ich nie dostanę). Trochę to wszystko dziwne. A podobno mój poprawiony wniosek cofnęła izba skarbowa (taka policja w urzędziei skarbowym czy jak?).
    z tego co mi wiadomo prawo nie działa wstecz, masz prawa nabyte z dnia złozenia wniosku, nie daj sobie wcisnąć składanie kolejnego, co najwyzej korekta, to oni coś zaniedbali, być moze termin 6 miesięczny i próbują zrzucić na ciebie.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  17. #3057

    Domyślnie Re: Nowa Interpretacja urzędu

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Cytat Napisał arajs
    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał arajs
    Zadzwonił do mnie pan z urzędu skarbowego i poinformował, że wniosek co to go złożyłem 6 miesięcy temu i poprawiłem 3 miesiące temu razem z niniejszym urzędnikiem jest niedobry. Podobno teraz limit przysługującego odliczenia VAT jest ustalany wg pierwszego złożonego wniosku (czyli w moim przypadku 12.2007) Pan mnie poinformował że było inaczej a teraz jest "nowa interpretacja ustawy" i w związku z tym 3 tysiące mam dostać mniej i oczywiście złożyć na nowo wniosek. Macie jakieś rady - może można się na coś powołać?
    Bo teraz jest interpretacja, o której tutaj pisze chyba na stronie 49. Bo jak ktoś złożył 1 wniosek w 2006 roku, a drugi w roku 2007, to zwrot z wniosku za 2007 był porównywany do ceny metra 2 wniosku, a nie pierwszego (to z limitem pięcioletnim weszło od 1 stycznia 2008, nie do końca wyjaśnione)
    Trochę nie rozumiem tego, że poprawiłeś 3 miesiące temu, a zwrotu nie dostałeś. Przeważnie zwrot po poprawce jest do 3 tygodni. A nie masz pewnie złożyć wniosku na nowo, a chyba korektę wniosku... jeśli już...bo z tamtym co? nie mogą odmówić zwrotu, a jedynie pomniejszyć zwrot do limitu wg ceny metra 1 wniosku (swoją drogą korekty też nie rozumiem w tej sytuacji.... no chyba, że im termin ucieka i korektą chcą go wydłużyć)
    Czy by nie było najprościej poprawić kwotę z poz. 51 drugiego wniosku do limitu wg ceny z 1 wniosku? po co tyle zachodu?
    Też tego nie rozumiem, idę w środę do US, natomiast jeśli chodzi o korektę to zrobiłem ją do wniosku z 30.12.2008 pod dyktando tego samego urzędnika który do mnie dzisiaj zadzwonił. Trochę się dziwiłem, że pieniądze nie przychodzą - teraz już wiem że nie przyjdą (no przynajmniej nie całe...). Teraz mam złożyć wniosek na nowo bez faktur, które są ponad limit. W systemie urzędnik je wymaże i podobno będę je mógł złożyć za jakieś 3 lata (wtedy pewnie coś wymyślą i też ich nie dostanę). Trochę to wszystko dziwne. A podobno mój poprawiony wniosek cofnęła izba skarbowa (taka policja w urzędziei skarbowym czy jak?).
    z tego co mi wiadomo prawo nie działa wstecz, masz prawa nabyte z dnia złozenia wniosku, nie daj sobie wcisnąć składanie kolejnego, co najwyzej korekta, to oni coś zaniedbali, być moze termin 6 miesięczny i próbują zrzucić na ciebie.

    Nie mieszaj ludziom w głowach. Interpretacje przepisów prawa nie obowiązują do dnia ich wydania. Interpretacje to jest stwierdzenie stanu faktycznego który obowiązuje od dnia wejścia w życie przepisów których dotyczy. I tak ta konkretna interptetacja dot. vzm potwierdza poprostu, że na wszystie wnioski złożone od marca 2007r obowiązuje limit z I wniosku.

  18. #3058

    Domyślnie

    Jak na razie w woj. mazowieckim.
    Gdzie indziej bywa i będzie nadal różnie.
    To tylko wykładnia operatywna w konkretnej sprawie. Jedna z pierwszych w tym temacie i być może wyznaczy pewien kierunek. Czy słuszny? To może zmienić inna wykładnia.

    Dla mnie najlepszy jest tekst:

    Wskazać należy, iż Wnioskodawczyni miała prawo do wyboru terminu złożenia przedmiotowego wniosku.


    Pełny tekst interpretacji, o której pisały belladonna i naan5:
    http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?p...mpp_s_strona=1

  19. #3059

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Jak na razie w woj. mazowieckim.
    Gdzie indziej bywa i będzie nadal różnie.
    To tylko wykładnia operatywna w konkretnej sprawie. Jedna z pierwszych w tym temacie i być może wyznaczy pewien kierunek. Czy słuszny? To może zmienić inna wykładnia.

    Dla mnie najlepszy jest tekst:

    Wskazać należy, iż Wnioskodawczyni miała prawo do wyboru terminu złożenia przedmiotowego wniosku.


    Pełny tekst interpretacji, o której pisała belladonna:
    http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?p...mpp_s_strona=1
    Zgadzam się. To jest pierwsza taka interpretacja. Druga moze być inna. Niestety przepisy w naszym kraju są tworzone przez takich "ekspertów", że potem własnie wychodzą różne "kwiatki" i co IS to inna interpretacja i jedna zaprzecza drugiej

  20. #3060

    Domyślnie Re: Zwrot VAT

    Cytat Napisał Apis51
    Jako świeżo upieczony uczestnik forum proszę o informację jak znaleźć w dotychczasowych postach konkretnie interesujący mnie materiał. Chodzi o to aby nie powtarzać pytań o np krawędziaki skoro już ktoś to wyjaśnił. Może jest jakaś przeszukiwarka postów?
    Można w ten sposób:
    http://forum.muratordom.pl/nowa-wysz...sz,t104718.htm

    Pozdrawiam.

Strona 153 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony