dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 167 z 407
Pokaż wyniki od 3.321 do 3.340 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Z PKWiU proszę uważać. Wielu sprzedawców stosuje kody z 2004 albo nawet z 2008 r., a te różnią się od tych podatkowych z 1997 r.
    Po wtóre skarbówka nie może ot tak sobie kwestionować PKWiU, bo nie ma do tego uprawnień. Od tego jest urząd statystyczny, zgodnie z postanowieniami rozporządzenia w sprawie PKWiU. Jeśli urząd coś kwestionuje, to musi podeprzeć się informacją ze statystki, albo biegłego w tym zakresie.

  2. #3322

    Domyślnie

    Oczyszczalnie ścieków - bezwzględnie do odliczenia, obojętnie czy są z betonu czy ze sztucznego tworzywa!!!
    MP

  3. #3323

    Domyślnie

    Mam pytanie a co z rurami rozprowadzającymi ciepło z kominka, na fakturze to jest rura przewód termofleks , jest ona z aluminium i ocieplona wełna mineralną a kosztuje dużo pieniędzy i nie mogę nic na ten temat znaleźć. Proszę o odpowiedź czy je można odliczyć.To jest coś takiego:
    http://www.eph.pl/product/id/473,rur...rmofleks-250-c
    d22 zacisze

  4. #3324

    Domyślnie

    28.75.27-85.10 Rury giętkie, aluminiowe NIE

  5. #3325

    Domyślnie

    A jak wyglada w Polsce, w poszczególnych urzędach skarbowych stosowanie limitu zwrotu? Pytanie zadane w związku z interpretacją Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie IPPB2/415-103/09-5/AK z 10.03.2009r. "podatnikowi przysługuje limit zwrotu wyliczony na dzień złozenia pierwszego wniosku przez okres pięciu lat, który nie podlega zwiększeniom ani zmniejszeniom". Tzn. że od wniosku złożonego np. w styczniu 2007r., gdzie wartość 1m2 powieżchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnoscowych na książeczkach mieszkaniowych wynosiła 2557zł, co dawało limit zwrotu przy budowie 22006,82zł, a przy remoncie 9431,49zł, ma być stosowany do kolejnych wniosków przez okres pięciu lat czyli w tym przypadku do wniosku złożonego np. w 2011r. gdzie wartość 1m2 przy dotychczasowych wzrostach cen materiałów budowlanych i usług, może wynosić nawet 5000zł, co odpowiednio przy budowie i remontach dawało limit 43035,50zł i 18442,50zł. Wynika z tego jakieś bardzo nierówne traktowanie wnioskodawców, którzy muszą ponieść karę za to, że złożyli wniosek VZM-1 już w 2007 roku. Czy to jest tylko nadinterpretacja blondynki z Płocka. Z art 3 ust 5 ustawy o przedmiotowych zwrotach podatku VAT jasno wynika, że "kwota zwrotu jest równa 68,18% kwoty podatku VAT wynikajacej z faktur, nie więcej jednak niż 12,295 % kwoty stanowiacej iloczyn 70m2 (lub 30m2) powierzchni uzytkowej 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ..., ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu". Natomiast art 3 ust. 6a mówi tylko iż limit obowiązuje przez 5 lat od daty złożenia pierwszego wniosku, ale limit obliczony na podstawie art 3 ust 5 (a w tym artykule nie ma użytego pojęcia złożenia pierwszego wniosku tylko "złożeniawniosku". Jak to jest rozstrzygane urzedach skarbowych w Polsce?
    MP

  6. #3326

    Domyślnie

    Na stronie 55 pisałam o tym, że moja interpretacja tego przepisu jest odmienna (a wyglądam jak blondynka...). Wg mnie ustawa dopuszcza zmianę limitów, bo kolejny wniosek, jest nadal wnioskiem i mamy w nim wpisać cenę:
    "ceny 1 m2..... ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu"

    Jednak biorąc pod uwagę oszczędności na tapecie USy będą asekuracyjnie przychylne tej warszawskiej interpretacji

  7. #3327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Poprę tutaj Belladonę, też spotkałem się z taką praktyką. Przyjmuje się cenę metra za okres składania kolejnego wniosku, tym samym limit może wzrosnąć.

  8. #3328

    Domyślnie

    Zależy na który US się trafi. Część US-ów przyjmuje rosnące limity ale są też takie które trzymają się pierwszego limitu przez 5 lat. Teraz żeby roztrzygnąć kto ma 100% rację to trzeba albo zajęcia przez MF stanowiska w tej sprawie albo tego żeby sprawa oparła się o sądy....

    chociaż ostatnio coraz częściej mówi się o zakończeniu tej ulgi, więc moze niedługo nie będzie już o czym dyskutować

  9. #3329
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekpt
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał darekpt
    złożyliśmy wniosek na początku kwietnia i do tej pory jeszcze kasy nam nie zwrócili , w tamtym roku składaliśmy w lutym i już pod koniec kwietnia mieliśmy kase na koncie....

    Ja ostatnio byłem w US - Warszawa i dla przykładu podam ,że Panie wnioski złożone w kwietniu weryfikują teraz.Dodatkowo poinformowały mnie ,że jeśli wniosek zostanie zweryfikowany szybko to wypłata i tak najpewniej nastąpi przed upływem 6 mieś
    Klasyczna odpowiedź, bo wypłata musi nastąpić przed upływem 6 miesięcy... w końcu wypłata po miesiącu, to też wypłata przed upływem 6 miesięcy
    dziś 19 września do tej pory nam nie wpłacili wniosek zweryfikowany , czeka gdzieś w księgowości na przelew
    Nasz Dom - NA LATA C86
    Nasz Dom - NA LATA C86 - Komentarze
    Sprzedam Membrane Dachową Dorken Maxx

  10. #3330
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5
    Zależy na który US się trafi. Część US-ów przyjmuje rosnące limity ale są też takie które trzymają się pierwszego limitu przez 5 lat. Teraz żeby roztrzygnąć kto ma 100% rację to trzeba albo zajęcia przez MF stanowiska w tej sprawie albo tego żeby sprawa oparła się o sądy....
    Możesz też złożyć wniosek o indywidualną interpretację. Trwa to do 3 miesięcy, a z tego co wiem interpretacje idą w kierunku "ruchomego" limitu, więc może warto poczekać i wydać 40 zł na ten dokument.

  11. #3331

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Na stronie 55 pisałam o tym, że moja interpretacja tego przepisu jest odmienna (a wyglądam jak blondynka...). Wg mnie ustawa dopuszcza zmianę limitów, bo kolejny wniosek, jest nadal wnioskiem i mamy w nim wpisać cenę:
    "ceny 1 m2..... ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu"

    Jednak biorąc pod uwagę oszczędności na tapecie USy będą asekuracyjnie przychylne tej warszawskiej interpretacji
    Przepraszam wszystkie blondynki, ale ironia dotyczyła tylko tej z Płocka (a może to jest blondynek?!). Ja, czytając ustawę o zwrocie VATu za materiały budowlane nie miałem do tej pory zadnych wątpliwości, że limit zwrotu jest ruchomy, ponieważ zapis ten wydaje się zupełnie jasny i czytelny. Jak się okazuje nie dla wszystkich. Płock (choć podpisuje się pod tym Dyrektor(ka) Izby Skarbowej w Warszawie) ma tutaj zdanie odwrotne, ale Warszawa zawsze lubowała się w naciąganiu (naginaniu) przepisów.
    MP

  12. #3332

    Domyślnie

    mam pytanie-czy można odliczyć wszystkie materiały użyte przy tynkowaniu maszynowym? są to gotowe tynki knauf, baumit, narożniki, kleje-do styropianu, siatki. nie mam pkwiu, bo dzisiaj mają przywieźć materiał i musze się określić czy chcę fakture VAT. z góry dziekuję

  13. #3333

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela82
    mam pytanie-czy można odliczyć wszystkie materiały użyte przy tynkowaniu maszynowym? są to gotowe tynki knauf, baumit, narożniki, kleje-do styropianu, siatki. nie mam pkwiu, bo dzisiaj mają przywieźć materiał i musze się określić czy chcę fakturę VAT. z góry dziekuję
    tylko siatki nie odliczmy to na pewno, a resztę tak
    więc weź fakturę bo na 99% resztę sobie odliczysz.
    d22 zacisze

  14. #3334

    Domyślnie

    Proszę o odpowiedź czy te rzeczy można odliczyć, nie mają pkwiu na fa a na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi:
    1. nawiertka na pvc/pe90 - 5/4(to coś do przyłączenia wody)
    2. zawór antyskażeniowy EA-3/4
    3. obudowa do nawiertki
    4.skrzynka do nawiertki H-150 fi80
    z góry dziękuje powiem szczerze, że sama nie wiem co to są za rzeczy, hydraulik je kupował pół roku temu a mnie przy tym nie było więc nawet nie wiem jak to wygląda.
    d22 zacisze

  15. #3335

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysiaasia
    Proszę o odpowiedź czy te rzeczy można odliczyć, nie mają pkwiu na fa a na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi:
    1. nawiertka na pvc/pe90 - 5/4(to coś do przyłączenia wody)
    2. zawór antyskażeniowy EA-3/4
    3. obudowa do nawiertki
    4.skrzynka do nawiertki H-150 fi80
    z góry dziękuje powiem szczerze, że sama nie wiem co to są za rzeczy, hydraulik je kupował pół roku temu a mnie przy tym nie było więc nawet nie wiem jak to wygląda.
    co do nawiertki to znalazłam odpowiedź na tej stronie
    http://209.85.129.132/search?q=cache...ient=firefox-a
    jest tam wykazane pkwiu kilku rodzajów nawiertek, może się komuś przyda, i moja się nie zalicza ale nie wiem co z resztą
    d22 zacisze

  16. #3336

    Domyślnie

    juz sama zgłupiałam mam wykaz MTiB z dnia 30XII2005 i w nim nie ma takiej pozycji 29.13.13-80.99 a na stronie internetowej http://michalp2006.republika.pl/VZM.htm jest napisane nawiertki i ten nr pkwiu i że można odliczać może mi ktoś napisze czy jest może jakiś inny wykaz nr pkwiu i czy mam tą nawierke zaliczyć bo nr 29.13.13-80.91 bo jest taka pozycja 167 to może oto chodzi tam pisze że nie zależnie od pkwiu wszystkie zawory itp.
    d22 zacisze

  17. #3337

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko dotyczące wypełniania załącznika VZM-1/A
    Czy w kolumnie 1a można wpisywac kilka pozycji z danej faktury czy w tej kolumnie moze byc wpisana tylko 1 pozycja?
    Zrozumialem to tak, ze moze byc kilka pozycji ale nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem. Gdyby wprowadzać kazdą pozycje osobno to powstałby niezły zalącznik
    Prosze o opinie
    Z góry dziekuje
    Pozdrawiam

  18. #3338

    Domyślnie

    Hugo26 można wpisywać kilka. Jeżeli cała faktura nadaje się do odliczenia nie wpisujesz nic, jeżeli tylko kilka pozycji to piszesz np. 1,2,3,6-10,12 itd (numery tych pozycji które są do odliczenia.)

  19. #3339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał patusia
    Hugo26 można wpisywać kilka. Jeżeli cała faktura nadaje się do odliczenia nie wpisujesz nic, jeżeli tylko kilka pozycji to piszesz np. 1,2,3,6-10,12 itd (numery tych pozycji które są do odliczenia.)
    uważajcie jak wpisujecie do wersji komputerowej, jak jest dużo pozycji to w jednej tabelce się nie mieści, trzeba przejść na dół, sprawdzałam i się nie drukują "schowane" numerki

    mam prośbę czytałam wątek ale mi się pokiełbasiło, proszę o krótkie tak lub nie

    1. płyta indukcyjna do zabudowy
    2. Lodówka do zabudowy
    3. zmywarka do zabudowy
    4. piekarnik do zabudowy

    dziękuje

    aha jak ktoś chce składać teraz niech się wstrzyma do października, będzie wyższy limit

  20. #3340
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowy u

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie zwrot vat za oprawy oświetleniowe

    Witam. mam pytanie dot. zwrotu VAT za oprawy oświetleniowe.

    Jedna Pani w US powiedziała mi, że nie mogę uzyskać zwrotu za oprawy oświetleniowe, bo w grę wchodzą tylko przemysłowe.
    Gdy udowodniłam, że mieszkaniowe również z wyłączeniem wodoszczelnych, to inna pracownica oznajmiła mi, że żadne nie wchodzą w grę, bo oprawy nie są elementem instalacji elektrycznej - tylko instalacji oświeteleniowej! I że oprawy te nie mają zadnego związku z instalacją elektryczną. (Nie wiem, może z hydrauliczną mają )
    A że instalacja oświetelniowa nie jest ujęta w wykazie robót zaliczanych do remontu w związku z tym nie można uzyskać zwrotu za zadne oprawy - mimo ze są w wykazie!


    Wg mnie oświetelnie jest kolejnym etapem instalacji elektrycznej, a mianowiecie - na stałe zamontowanaym elementem wyposażenia instalacji elektrycznej czy urządzeniem inst. elektrycznej.
    Rozumiem, że w grę mogą nie wchodzić lampy stojące - jak nocne czy podłogowe, ale oprawy oświetleniowe żarówkowe czy halogenowe??

    Proszę o pomoc, bo jak najszybciej musze się wybrać do US, bo problem jeszcze dotyczy folii paroizolacyjenj - mimo jej przeznaczenia i materiałów z których jest wykonana nie zgadza się PKWiU i w związku z tym musze poprawić.

    Pozdrawiam

Strona 167 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony