dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 407
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał anekri
    nie korzystałam z wyszukiwarki a jedynie sama wyszukiwałam "manualnie" w spisie (chyba nie ma takiej wyszukiwarki ale jak znajdziesz to podaj adres strony)
    Myślę, że to może być bardzo pomocne:
    Cytat Napisał bilbo
    A w ogóle to polecam: www.klasyfikacje.pl
    Znajdziecie wszystkie symbole PKWiU oraz towary.
    Na podstawie opisu podaje możliwe numery PKWiU, co bardzo ułatwia dopasowanie do odpowiedniej grupy. Zostaje tylko sprawdzenie, czy dopasowany (tylko czy na pewno dobrze ) numer występuje w załączniku, a wtedy jest juz duża szansa, że na dany towar należy się zwrot .

  2. #322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Zaskoczony jestem, że styropian nie podlega odliczeniu, czy rzeczywiście?

    Jaki kod ma papa?

    Kantówki, łaty i kontrłaty, czyli cała więźba - na to chyba rzeczywiście nie ma punktu... wielka szkoda.

    Nie mam jeszcze pewności co do wkładu grzewczego (czyli kominka), przewodów do instalacji elektrycznej oraz osprzętu w postaci gniazd, włączników, ramek... podpowiedzcie!

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky
    Zaskoczony jestem, że styropian nie podlega odliczeniu, czy rzeczywiście?

    Jaki kod ma papa?

    Kantówki, łaty i kontrłaty, czyli cała więźba - na to chyba rzeczywiście nie ma punktu... wielka szkoda.

    Nie mam jeszcze pewności co do wkładu grzewczego (czyli kominka), przewodów do instalacji elektrycznej oraz osprzętu w postaci gniazd, włączników, ramek... podpowiedzcie!
    Slabo szukasz...

    Papa - 26.82.12-53.10 (ostatni czlon zalezy od tego czy papa jest na osnowie z wlokna szklanego, czy z poliestru, itp.)

    Styropian - 25.21.41-20.00 (pozycja 27 w zalaczniku do obwieszczenia MTiB)

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Witam ponownie. Dziś wiem, że US zakwestionował faktury na ponad 1000zł, więc zamiast wyliczonych 7000, dostanę niecałe 6000. Nie wiem dokładnie co zakwestionował z wyjątkiem tego co usłyszałam wcześniej, że np. parapety marmurowe, chociaż są w rozporządzeniu to są tam ponoć niewłaściwie Zastanawiam się czy odwołać się od tej decyzji. Niby tylko 1000zł, ale zawsze na coś się przydadzą, tyle że nie wiadomo czy to odwołanie będzie skuteczne... Możecie coś poradzić w tej kwestii?
    Parapety marmurowe ZAWSZE były na 22% VAT. Tylko parapety z konglomeratu (np. marmurowego) były na 7%. Więc US ma rację.

  5. #325
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej
    powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy

  6. #326
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej
    powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy
    Pręty żebrowane mam oznaczone na fakturze jako 27.31.10-10.00, czyli można odpisać - pozycja 54 załącznika.

    Rynny - trudno mi powiedzieć, sama blacha widnieje pod pozycją 58.

    A tak wogóle, to jeśli wpiszemy coś, na co nie należy się zwrot to rozumiem, że urzędnicy to zweryfikują i w wydanej decyzji po prostu nie uwzględnią błędnie wpisanych przez nas materiałów, tak? Oczywiście urzędnik też człowiek i może popełnić błąd, odrzucić materiał na który należy się zwrot, dlatego mimo wszystko warto poznać kody poszczególnych materiałów.

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Wiecie może, co z gniazdkami, włącznikami, ramkami ? Czy cały ten osprzęt podlega odliczeniu? A bateria umywalkowa?

  8. #328

    Domyślnie

    gniazdka, włączniki i ramki raczej nie miały 7 % ale najprościej sprawdzić po numerze w spisie
    nic dziwnego że tyle jest poprawek w urzędzie skarbowym skoro ludziom nawet do spisu zajrzeć sie nie chce - bez urazy
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky
    Wiecie może, co z gniazdkami, włącznikami, ramkami ? Czy cały ten osprzęt podlega odliczeniu? A bateria umywalkowa?
    No i proszę, właśnie mam przed sobą fakturę z Leroy Merlin, gdzie ramka pojedyncza ma kod 31.20.40-90.30 (poz.142 na liście), ale chyba nie podchodzi pod to 'wyłącznie', natomiast wyłącznik ma kod 31.20.25-00.60, a więc nie ma go na liście.

    A bateria umywalkowa to chyba będzie armatura metalowa sieci domowej, czyli pozycja 167 .

  10. #330

    Domyślnie

    co do gniazdek i właczników - zgadza się nie ma ich na liście
    ramkę jeżeli na fakturze masz taki kod to możesz podciągnęć - jako część urządzeń rozdzielczych i sterowniczych - tak jak mówiłeś
    a baterię odliczałam i nikt mi tego nie odrzucił
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  11. #331

    Domyślnie

    a Belki i pustaki stropowe Teriva ?

  12. #332

    Domyślnie

    nie wiem czy terivajest ujeta w spisie ale może pomogę:
    ja kupowałam pustaki i belki teriva w maru 2004 i były na 7% VAT więc duże jest pradopodobieństwo, że zwrot VAT za podniesienie do 22% należy się
    miałam kody na fakturach:
    pustak - 26.61.11-3042, belka - 26.61.12-1047
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  13. #333

    Domyślnie

    a co myślicie o odpisie:
    - bloczki fundamentowe
    - nadproża betonowe
    -a co z klamrami do gąsiorów
    spinkami do dachówek

    macie może symbole na fakturach i czy to można odpisać???

  14. #334

    Domyślnie

    Hej, sluchajcie - przeciez wystarczy wykazac choc minimalna chec do poszukania numerow PKWiU...

    Bloczki fundamentowe: 26.61.12-10.10

    Nadproza betonowe mialem wylewne, a pokrycia dachu jeszcze nie mam

  15. #335

    Domyślnie

    Dlaczego jedni sprzedawcy wpisują kody PKWiU, a inni niestety nie. Od czego to zależy?

  16. #336

    Domyślnie

    Sprzedawcy byli zobowiązani do wpisywania kodów na towary z obniżoną - preferencyjna stawką podatku np 7%

    Po podniesieniu wszystkich stawek do 22% nie muszą tego robić bo nie ma preferencji i US tego nie wymaga.
    Jeżeli ktoś więc w bazie danych ma kody wpisane to automatycznie one sie drukują ale nowych nikomu nie chce się wpisywać bo i po co robić sobie dodatkową pracę nie mąja w tym biznesu więc tego nie robią proste
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  17. #337

    Domyślnie

    Ja już prawie "po wszystkim".
    Pani z urzędu wezwała mnie telefonicznie (bo to szybciej niż pocztą). Musiałem donieść oświadczenie kierownika budowy - zero problemów z uzyskaniem. Na miejscu okazało się że duuuużo pozycji jest do wykopania z różnych względów. Myślę że co do rozdzielki podtynkowej to US nie ma racji ale na fakturze nie było PKWiU. Taką pozycję można ponownie rozliczyć po uzupełnieniu numerka w fakturze. Odwalili mi wszystkie gwoździe i śruby - podobno się nie łapią. Nie mam czasu tego weryfikować. Spisaliśmy z panią protokół i kasa ma być do świąt.
    Od 17.12.2007 na swoim

  18. #338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky
    Cytat Napisał _Beti_
    mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej
    powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy
    Pręty żebrowane mam oznaczone na fakturze jako 27.31.10-10.00, czyli można odpisać - pozycja 54 załącznika.

    Rynny - trudno mi powiedzieć, sama blacha widnieje pod pozycją 58.

    A tak wogóle, to jeśli wpiszemy coś, na co nie należy się zwrot to rozumiem, że urzędnicy to zweryfikują i w wydanej decyzji po prostu nie uwzględnią błędnie wpisanych przez nas materiałów, tak? Oczywiście urzędnik też człowiek i może popełnić błąd, odrzucić materiał na który należy się zwrot, dlatego mimo wszystko warto poznać kody poszczególnych materiałów.
    Rynny ja ująłem (sam) w kod 28.75.27-37....
    „Jakbym wiedział ze się przewrócę to bym się położył”

  19. #339

    Domyślnie

    Czy ktoś zna dobre biuro rachunkowe w okolicach Gdańska bo ta ilość faktur do wpisania mnie przeraża ! Budowę zakończyłem 1 miesiąc temu i boję się, ze te 5 miesięcy to będzie dla mnie za mało !!!
    Już mieszka .. i to nie pod mostem!

  20. #340

    Domyślnie

    Witam
    Byłem wczoraj w swoim US, w związku ze zwrotem vatu. Mineło równo 5 miesięcy od złożenia wniosku. Zakwestionowali mi 40zł (z 7200zł). 11zł to był "czeski błąd" - przestawiłem cyfry. Reszty nie dochodziłem, mimo że jestem pewny że wszystko co ująłem było do odliczenia (poświęciłem dużo czasu na sprawdzenie każdej pozycji, niejasnych rzeczy nie umieszczałem). Być może miałem gdzieś jeszcze jakieś błedy rachunkowe.
    Pisze tego posta z jednego powodu. Źle wypełniłem tabele. Miałem sporo faktur korygujących, które wpisywałem w tabele z minusem. A należało od faktury którą koryguje odjąć kwotę z faktury korygującej i dopiero wtedy wpisać do tabeli otrzymaną kwotę. Było przez to trochę bałaganu w tabelkach i to był głowny powód, dla którego nie dochodziłem tych 30zł
    Teraz czekam na decyzję i od czasu jej otrzymania US ma 25dni. Nieoficjalnie wiem, że pieniądze będą na koncie w ciągu tygodnia.
    pozdrawiam
    Konrad

Strona 17 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony