dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 407
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3381

    Domyślnie

    Zygzak limity dotyczą kwoty zwrotu, więc nie wczytuj się dłużej

  2. #3382

    Domyślnie

    belladonna dzięki (już myslałam,że nikt się nie pokusi )

    2 - tak, dlaczego nie?-myślałam, że nie bo mam PKWiU 26.28.16-30.90, a jak sprawdziłam na necie POWINNO być 26.82.16-30.90-delikatna zamiana
    3 - gdzieś doczytałam,że zawory kulowe nie, ale ja mam kurek kulowy-może to coś zmienia, co prawda ze "złym-dla mnie" pkwiu, ale jak piszesz-wciągne
    8 - szafka jest chyba aluminiowa z metalowymi drzwiami polakierowane na biało; te są (2) podtynkowe, a będzie jeszcze natynkowa-analogicznie też ją wciągnę

    10 - szkoda

  3. #3383

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Zygzak limity dotyczą kwoty zwrotu, więc nie wczytuj się dłużej
    Serio? Czyli mozna dostac do reki pelna kwote limitu? Super

    Jak to w koncu jest, limit jest uaktualniany przy kazdym wniosku czy brany jest tez z pierwszego zlozonego? Bo pewnie lada moment w październiku zmieni się limit na korzystniejszy ale nie wiem czy jest sens czekać - to jest drugi wniosek.

  4. #3384

    Domyślnie Re: klinkier

    Cytat Napisał nidziowa
    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Cytat Napisał pacakm
    Kostka brukowa betonowa podlega, ale tylko na opaskę odwadniajacą i ewentualnie na balkon - w US trzeba przedstawić dowody, że na to poszła.
    no właśnie dowody w jakiej postaci, umowa z wykonawcą, zdjęcia czy coś innego?
    Jeżeli kupię kostkę brukową ok. 70m2 na wszystko to jak potem pzredstawić ile posżło na opaske. PO prostu pzryjać jakas wartość? Ale jak w takim razie wypełnić wniosek z częśćią kwoty? To samo tyczy sie przeseł i balustrad. MUszę mieć oddzielne faktury od rzemieslnika na pzresła i na balustrady.??

    pozdrawiam
    Odnośnie kostki brukowej jest interpretacja US w Wadowicach na stronie http://poradapodatkowa.pl/podatnik_m..._brukowej.html. ...Opaska, inaczej płyta odbojowa stanowi element integralnie związany z budynkiem. Opaska wykonana ze spadkiem powoduje odprowadzenie wody z okolic ścian fundamentowych, a więc odsunięcie wilgoci od ścian budynku. Pełni rolę ochrony izolacji przeciwwilgociowej murów ścian piwnic lub fundamentów, Dodatkowo opaska zabezpiecza elewację budynku przed zabrudzeniami. Opaskę można wykonać z różnych elementów np. z kostki brukowej, betonu, płyt chodnikowych, kruszywa.
    W świetle powyższego stwierdzić należy, że wydatek poniesiony na wykonanie opaski odwadniającej wokół budynku mieszkalnego, połączonej ścianami budynku w sposób trwały i szczelny, która zabezpiecza fundamenty przed przemakaniem, pełni rolę stałego odwodnienia budynku, stanowi wydatek związany z budową budynku mieszkalnego.
    Również wydatki związane z budową podłoża tarasu, który przylega do budynku, oraz położenie posadzki wiaty, która znajduje się w bryle budynku i była ujęta w pierwotnym projekcie budynku należy zaliczyć do wydatków związanych z budową budynku mieszkalnego...
    Opaska może byc szerokosci do 0,80-1m. Czyli szerokość opaski razy obwód domu można przyjąć do odliczenia (30-4-m2). Jezeli to budowa to jako dowód można okazać wpis Kierownika budowy w Dzienniku budowy - kopia, jezeli remont to może oświadczenie, że kostaka została uzyta na opaskę odwadniajacą wokół budynku. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
    MP

  5. #3385

    Domyślnie

    Oczywiście błąd! 30 do 40 m2 kostki brukowej na opaskę wokół domu.
    MP

  6. #3386

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Nidziowa

    Na FV masz cenę 1 metra co do kostki, czyli mając fakturę np na 100 metrów kw, a do odliczenia może być np 38, to wpisujesz wartość we wniosku 38 x cena 1 metra kw. Tutaj nie ma znaczenia na ile opiewa faktura, a co jest wpisane we wniosku. No i koniecznie opis pt. "kostka brukowa została wykorzystana do płytki odbojowej". Co do reszty ta sama praktyka
    Pięknie napisane!
    MP

  7. #3387

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela82
    belladonna dzięki (już myslałam,że nikt się nie pokusi )

    2 - tak, dlaczego nie?-myślałam, że nie bo mam PKWiU 26.28.16-30.90, a jak sprawdziłam na necie POWINNO być 26.82.16-30.90-delikatna zamiana
    3 - gdzieś doczytałam,że zawory kulowe nie, ale ja mam kurek kulowy-może to coś zmienia, co prawda ze "złym-dla mnie" pkwiu, ale jak piszesz-wciągne
    8 - szafka jest chyba aluminiowa z metalowymi drzwiami polakierowane na biało; te są (2) podtynkowe, a będzie jeszcze natynkowa-analogicznie też ją wciągnę

    10 - szkoda
    Nawet nie zauważyłam literówki "28" "82"... ale dla mnie to ewidentny czeski błąd....
    Hm... reszta na dwoje babka wróżyła dlatego wciągaj

  8. #3388

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak


    Serio? Czyli mozna dostac do reki pelna kwote limitu? Super

    Jak to w koncu jest, limit jest uaktualniany przy kazdym wniosku czy brany jest tez z pierwszego zlozonego? Bo pewnie lada moment w październiku zmieni się limit na korzystniejszy ale nie wiem czy jest sens czekać - to jest drugi wniosek.
    Pewnie że można dostać całą kwotę limitu, jeśli 68,18% (bądź lub albo 55,23%) VAT będzie w wysokości limitu. No ale przekroczenie limitu oznacza szlaban na kolejne wnioski przez 5 lat licząc od pierwszego.

    Był niby uaktualniany do momentu interpretacji mającej związek z limitem z 1 wniosku... oczywiście jakaś interpretacja nie jest wiążąca dla innych, jednak zaczyna być temat pt. "na wszelki wypadek"... nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, bo sprawa nie jest wyjaśniona... ja niestety nie mam inwestycji aby przekroczyć limity, bo bym była skłonna się odwoływać, ponieważ w mojej ocenie ustawa zezwala na zmianę limitu... jedynie do limitów kolejnych wniosków należy przyrównywać sumę kwot zwrotów od 1 wniosku.
    Cena metra od 1 października się zwiększa, więc możesz poczekać, to tylko kilka dni

  9. #3389

    Domyślnie

    Witam
    Tak dla upewnienia pytam
    Czy kocioł na eko-groszek ling combi można odliczyć ?
    Dom Lazur

  10. #3390

    Domyślnie

    belladona a kabel prądowy przyłączeniowyYKY 5*10mm2 można odliczać? elektryk nie wziął żadnej faktury na mnie twierdząc,że i tak nie wiele odlicze, ale ten kabel kupił mąż sam i po fakture może się pofatygować, bo w sumie ok. 1000zł kosztował

  11. #3391

    Domyślnie

    karel YKY do układania w ziemi 31.30.14-00.30 (Kable elektroenergetyczne z żyłami miedzianymi) TAK - poz. 150 wykazu

  12. #3392

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolipop20
    Witam
    Tak dla upewnienia pytam
    Czy kocioł na eko-groszek ling combi można odliczyć ?
    Tak

    Na innym forum osoba pisze o tym kotle, że urzędniczka dzwoniła do producenta o PKWiU i w konsekwencji dostała zwrot za ten kocioł. W sumie przy grupowaniu z piecami "exów" nie ma

  13. #3393

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    karel YKY do układania w ziemi 31.30.14-00.30 (Kable elektroenergetyczne z żyłami miedzianymi) TAK - poz. 150 wykazu
    belladona dzieki- nieźle się znasz -to kable do instalacji wewnętrznej też? wiem, że oznaczenia elektryka były 1,5; 2,5, siłowy gruby 6 itp., oprzyżądowanie do alarmu-czujki, manipulatory, centralka itp. - jak za mało danych-nie odpowiadaj, a ja poszperam po necie i może znajdę coś więcej

  14. #3394

    Domyślnie

    Angela82, w wykazie robót jest m.in:
    8. Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji budynku, obejmujące rozprowadzanie po budynku instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:
    4) instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych;

    Niech się mąż pofatyguje po fakturę i nie marudź

  15. #3395

    Domyślnie

    W Biuletynie Skarbowym Ministerstwa Finansów nr 5/2009 jest ostateczna interpretacja wcześniej poruszanego tematu dotyczącego stosowania limitu ZWROTU OSOBOM FIZYCZNYM NIEKTÓRYCH WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWNICTWEM MIESZKANIOWYM.
    "Pismo DD3/066/48/KDJ/09/608 Zastępcy Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych z dnia 24 czerwca 2009 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w (...)
    Odpowiadając na pismo z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie stosowania przepisów ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje:
    Kwestia dotycząca obliczania limitu kwoty zwrotu była w przeszłości przedmiotem wyjaśnień ze strony Ministerstwa Finansów na wątpliwość zgłoszoną w wystąpieniu dziennikarza, l tak, na podstawie art. 3 ust. 5-7 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz.U. Nr 177, póz. 1468 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2008 r., limity kwoty zwrotu dotyczą okresów pięcioletnich. Okresy te liczone są od daty złożenia pierwszego wniosku, stąd dla poszczególnych wnioskodawców mogą zaczynać się i kończyć w innym terminie (z uwagi na różnice w dacie złożenia wniosku).
    Powyższe nie wpływa na fakt, że dla ogółu wnioskodawców (niezależnie od daty złożenia pierwszego wniosku) pięcioletnie limity kwoty zwrotu ulegają podwyższeniu wraz ze wzrostem ceny 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego przyjmowanej do obliczenia kwoty zwrotu.
    Zakładając zatem, że pięcioletni limit zwrotu w dniu składania:
    - pierwszego wniosku wyniósł 24 872,79 zł (przy cenie 1 mkw. 2890 zł),
    - drugiego wniosku wyniósł 31 250,20 zł (przy cenie 1 mkw. 3631 zł),
    to maksymalna kwota zwrotu, o jaką osoba fizyczna może ubiegać się składając drugi wniosek, wynosi 31 250,20 zł minus kwota otrzymana w związku ze złożeniem pierwszego wniosku. Jeżeli pierwszy wniosek wyczerpał przysługujący wówczas limit (24 872,79 zł), to kwota zwrotu z drugiego wniosku nie może przekroczyć 6377,41 zł (tj. 31 250,20 – 24872,79 = 6377,41)."

    Czyli z każdym złożonym kolejnym wnioskiem limit jest zawsze aktualizowany!

  16. #3396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Z dniem dzisiejszym cena metra kwadrataowego wynosi- 3 924 zł, wg GUS

  17. #3397

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAT
    W Biuletynie Skarbowym Ministerstwa Finansów nr 5/2009 jest ostateczna interpretacja wcześniej poruszanego tematu dotyczącego stosowania limitu ZWROTU OSOBOM FIZYCZNYM NIEKTÓRYCH WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWNICTWEM MIESZKANIOWYM.
    "Pismo DD3/066/48/KDJ/09/608 Zastępcy Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych z dnia 24 czerwca 2009 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w (...)
    Odpowiadając na pismo z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie stosowania przepisów ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje:
    Kwestia dotycząca obliczania limitu kwoty zwrotu była w przeszłości przedmiotem wyjaśnień ze strony Ministerstwa Finansów na wątpliwość zgłoszoną w wystąpieniu dziennikarza, l tak, na podstawie art. 3 ust. 5-7 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz.U. Nr 177, póz. 1468 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2008 r., limity kwoty zwrotu dotyczą okresów pięcioletnich. Okresy te liczone są od daty złożenia pierwszego wniosku, stąd dla poszczególnych wnioskodawców mogą zaczynać się i kończyć w innym terminie (z uwagi na różnice w dacie złożenia wniosku).
    Powyższe nie wpływa na fakt, że dla ogółu wnioskodawców (niezależnie od daty złożenia pierwszego wniosku) pięcioletnie limity kwoty zwrotu ulegają podwyższeniu wraz ze wzrostem ceny 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego przyjmowanej do obliczenia kwoty zwrotu.
    Zakładając zatem, że pięcioletni limit zwrotu w dniu składania:
    - pierwszego wniosku wyniósł 24 872,79 zł (przy cenie 1 mkw. 2890 zł),
    - drugiego wniosku wyniósł 31 250,20 zł (przy cenie 1 mkw. 3631 zł),
    to maksymalna kwota zwrotu, o jaką osoba fizyczna może ubiegać się składając drugi wniosek, wynosi 31 250,20 zł minus kwota otrzymana w związku ze złożeniem pierwszego wniosku. Jeżeli pierwszy wniosek wyczerpał przysługujący wówczas limit (24 872,79 zł), to kwota zwrotu z drugiego wniosku nie może przekroczyć 6377,41 zł (tj. 31 250,20 – 24872,79 = 6377,41)."

    Czyli z każdym złożonym kolejnym wnioskiem limit jest zawsze aktualizowany!
    No tak też się człowiek nastawiał od samego początku... bo to wynikało z zapisów ustawy... dokąd zamieszania nie zrobiła odmowa jednego z US podtrzymana przez izbę

  18. #3398
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    czy ktokolwiek z Was ma doświadczenia z odliczaniem VAT-u od materiałów PCV na odkurzacz centralny: rury, kolanka, trójniki, płytki montazowe, szufelki pcv itd. U mnie to zostało zakwestionowane. Nie uznano ogólnego zaliczenia do "wyrobów budowlanych z tworzyw sztucznych z wyłaczeniem kadzi, cystern ..." albo jakoś tak?
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  19. #3399

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapan
    czy ktokolwiek z Was ma doświadczenia z odliczaniem VAT-u od materiałów PCV na odkurzacz centralny: rury, kolanka, trójniki, płytki montazowe, szufelki pcv itd. U mnie to zostało zakwestionowane. Nie uznano ogólnego zaliczenia do "wyrobów budowlanych z tworzyw sztucznych z wyłaczeniem kadzi, cystern ..." albo jakoś tak?
    Sprawa jest trochę skomplikowana. Na pewno jednostka centralna nie podlega odliczeniu, ale rury, trójniki, złączki PCV przy budowie domu jako materiały budowlane odliczeniu podlegają. Natomiast przy remoncie domu lub lokalu mieszkalnego już nie, ponieważ centralne odkurzanie nie jest wyszczególnione w załączniku do ustawy w wykazie robót zliczanych do remontu budynku czy lokalu mieszkalnego. Tak powinny to przyjmować urzędy skarbowe. Jak to wygląda w rzeczywistosci? Różnie!!!!

  20. #3400
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    foxium

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie jak to teraz jest obecnie z tym odliczaniem vatu, budowe domu zaczalem dosc dawno temu ale fundusze sie skonczyly wiec i budowa takze. Teraz zaczalem dokonczanie budowy nie mniej w miedzy czasie slyszalem ze juz ulg budowlanych/remontowych nie ma, potem ze wrocily, a teraz slysze ze chodzi tylko o materialy ktore mialy zmiane progu procentowego vat z 7 na 22%, wiec chcialbym sie dowiedziec jak to wkoncu teraz obecnie jest.
    Czy jesli kupilem w tym roku (2009) materialy budowalne takie jak okna, plyty gipsowe, panele podlogowe itp. (to co jest w wykazie materialow z roznicy vatu) to moge ubiegac sie o zwrot czesci podatku czy nie?

Strona 170 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony