dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 177 z 407
Pokaż wyniki od 3.521 do 3.540 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3521

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Z wymienionych pozycji tylko nr 6. (poz. 30 wykazu)

    Co do siatki: najwięcej przypadków to: 17.20.40-90.00 (tkaniny z włókien szklanych (łącznie z taśmami tkanymi) - czyli NIE.
    Choć spotyka się: 26.14.12-10.10 (maty z włókna szklanego) na TAK.

    Farby są we "wspólnym worku na NIE".

    Cena m2 zgadza się.

    Pozdrawiam.
    Jak zwykle niezawodny. Dziękuję ZUZEK

  2. #3522

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu71

    i czasami jest brak logigi w tych zestawieniach np.dowiedziałem się ze schody składane strychowe U.S. uznaje jako drzwi pod warunkiem własciwego pkwiu czyli 20.30.11 np.

    dlatego wyskoczyłem z tymi pompami do C.O chociaż tak jak i te schody nie znalazłem ich w zestawieniu produktów które do 31,04,2004 były na 7% stawce vat

    Szukam wszystkich anomali w tych zestawieniach ,a takze jakiś prawidłowości

    i na prawde uważam że dużo zalezy od tego czy urzednik coś przeoczy czy nie oraz interpretacji opisów
    Jedni kombinują, a drudzy są, że tak powiem upierdliwi... niektórzy schody nie przeoczą i nawet "ZŁOTE" PKWiU nic nie pomoże, bo w grupie 20.30.11 schodów nie ma )

  3. #3523

    Domyślnie Re: zwrot vat

    Cytat Napisał andyfer
    Czy osoba remontujaca budynek mieszkalny ma prawo do zwrotu vatu za wymianę drzwi wewnętrznych,płytek podłogowych i ściennych, parapetów,klamek.Materiały te mieszcza się w wykazie, ale mam kłopot z interpretacją co jest budynkiem mieszkalnym ,a co lokalem.Czy właściciel budynku nie dostanie zwrotu za wymianę płytek.Prosze serdecznie o wyjaśnienie.ŁOPATOLOGICZNE
    Właściciel lokalu raczej dachu nie wymieni oraz nie wyremontuje płytki odbojowej. Odliczaj te materiały

  4. #3524

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanko
    Jesli oddanie budynku nastapiło 1 maja, a ja chce rozliczyc cały rok na jednym wniosku to jak mam to zrobic.
    Wiadomo ze do 1 maja składam wniosek dot. budowy a po 1 maja juz remontu, ale czy moge je połączyc i zamiescic pod jednym wnioskiem dwa rózne załączniki?

  5. #3525

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witam,
    mam pytanko
    Jesli oddanie budynku nastapiło 1 maja, a ja chce rozliczyc cały rok na jednym wniosku to jak mam to zrobic.
    Wiadomo ze do 1 maja składam wniosek dot. budowy a po 1 maja juz remontu, ale czy moge je połączyc i zamiescic pod jednym wnioskiem dwa rózne załączniki?
    Załącznik będzie ten sam, a faktury wpiszesz ciągiem. jedynie do 30 kwietnia VAT będzie w kolumnie 5, a od 1 maja VAT będzie w kolumnie 6 (prace remontowe wymagają opisu). We wniosku pojawią się dwie daty. W poz. 41 rok rozpoczęcia budowy, a w poz. 43 rok remontu (jak piszesz o tym roku, to będzie 2009). Musisz do wniosku dołączyć kopię pozwolenia na budowę i kopię zakończenia budowy i przystąpienia do użytkowania. Wiadomo, ze w tej sytuacji remont to wykończeniówka, więc nie napiszesz wymiana, a ułożenie (zrobienie) itp )

  6. #3526

    Domyślnie Re: zwrot vat

    Cytat Napisał andyfer
    Czy osoba remontujaca budynek mieszkalny ma prawo do zwrotu vatu za wymianę drzwi wewnętrznych,płytek podłogowych i ściennych, parapetów,klamek.Materiały te mieszcza się w wykazie, ale mam kłopot z interpretacją co jest budynkiem mieszkalnym ,a co lokalem.Czy właściciel budynku nie dostanie zwrotu za wymianę płytek.Prosze serdecznie o wyjaśnienie.ŁOPATOLOGICZNE
    Definicję budynku znajdziesz w ustawie o VZM:

    Art. 2
    Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) budynku mieszkalnym - rozumie się przez to budynek lub jego część, służące zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, oraz związane z nimi urządzenia techniczne zapewniające możliwość użytkowania tego budynku lub jego części zgodnie z ich przeznaczeniem, jak przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków;
    Definicji lokalu w tej ustawie nie ma - można się posiłkowac ustawą o prawie lokalowym.

    Art. 5.
    1. Za lokal mieszkalny uważa się samodzielny lokal mieszkalny, jak też jego część obejmującą co najmniej 1 pokój o powierzchni nie mniejszej niż 10 m[2], jeżeli jest ona odrębnym przedmiotem najmu.

    2. Samodzielnym lokalem mieszkalnym jest wydzielony trwałymi ścianami w obrębie budynku zespół izb łącznie z pomieszczeniami pomocniczymi, w którym zamieszkiwanie nie wymaga korzystania z pomieszczeń znajdujących się w innym lokalu.
    Zakres prac remontowych możliwych do przeprowadzenia w lokalu jest naturalnie węższy niż w budynku mieszkalnym. Dla Twoich potrzeb wystarczy stwierdzenie, że coś, co mieści się w zakresie remontu lokalu dot. również budynku mieszkalnego. Nie ma potrzeby zbyt głębokiej analizy załącznika do ustawy dot. zakresu prac.

    Pozdrawiam.

  7. #3527

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu71
    (...)
    kombinacja to nasza specialnośc a zwłaszcza przy tak nie jasnych przepisach
    (...)
    i czasami jest brak logigi w tych zestawieniach np.dowiedziałem się ze schody składane strychowe U.S. uznaje jako drzwi pod warunkiem własciwego pkwiu czyli 20.30.11 np.

    Szukam wszystkich anomali w tych zestawieniach ,a takze jakiś prawidłowości

    i na prawde uważam że dużo zalezy od tego czy urzednik coś przeoczy czy nie oraz interpretacji opisów
    http://www.grupapsb.com.pl/files/Pro...ody_strych.pdf
    http://www.grupapsb.com.pl/files/Pro...ekl_zg_lwf.pdf

    Ja pozwolę sobie nadal pozostawać na stanowisku, że można je odliczać.
    Wychodzę z założenia, że to "rama okienna ze schodami" a nie "schody z ramą okienną".

  8. #3528

    Domyślnie zwrot vat

    Dziękuję serdecznie!

  9. #3529
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Mam pytanie może się niektórym wydać głupie ale totalnie nie znam się na tych zwrotach do tego ktoś w urzędzie błędnie poinformował mojego szwagra że nie ma już zwrotów za Vat. Otóż tak: od lipca zaczęliśmy budować dom, obecnie mamy wyciągniętą piwnice kiedy mogę ubiegać się o zwrot i jakie formularze będą do tego potrzebne??? i o co chodzi z tymi limitami???

  10. #3530

    Domyślnie

    Cytat Napisał tysia623
    Mam pytanie może się niektórym wydać głupie ale totalnie nie znam się na tych zwrotach do tego ktoś w urzędzie błędnie poinformował mojego szwagra że nie ma już zwrotów za Vat. Otóż tak: od lipca zaczęliśmy budować dom, obecnie mamy wyciągniętą piwnice kiedy mogę ubiegać się o zwrot i jakie formularze będą do tego potrzebne??? i o co chodzi z tymi limitami???
    Wniosek możesz składać nie częściej jak raz w roku, co oznacza, że więcej niż 1 złożyć nie możesz (w roku), ale też co roku składać nie musisz. Od momentu złożenia 1 wniosku liczy Ci się limit dla 5 lat, czyli przy złożeniu 2 wniosku do limitu idzie suma zwrotu z 1 i 2 wniosku, a nie tylko zwrot z 2 wniosku (i tak przez kolejne 5 lat, ale limity się zmieniają i mają tendencję wzrostową). Przy budowie do wniosku dołączasz kopię pozwolenia na budowę oraz kopie faktur )

  11. #3531
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    dzięki bardzo czyli to kiedy złoże w roku jest dowolne tak?

  12. #3532

  13. #3533
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Wniosek możesz składać nie częściej jak raz w roku, co oznacza, że więcej niż 1 złożyć nie możesz (w roku), ale też co roku składać nie musisz. Od momentu złożenia 1 wniosku liczy Ci się limit dla 5 lat, czyli przy złożeniu 2 wniosku do limitu idzie suma zwrotu z 1 i 2 wniosku, a nie tylko zwrot z 2 wniosku (i tak przez kolejne 5 lat, ale limity się zmieniają i mają tendencję wzrostową). Przy budowie do wniosku dołączasz kopię pozwolenia na budowę oraz kopie faktur )
    A ja mam takie pytanie. W tym roku zaczalem budowe i czy moge rozliczyc sie z faktur za 2009 dopiero w 2010 albo nawet w 2011??

  14. #3534
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Możesz rozliczyć się już teraz lub w latach następnych. Wybór należy do Ciebie

  15. #3535
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź,czy mogę odliczyć profil z/g 40x40x2 RKS-040-040-02. Nie jestem pewna ,ale podciągnęłabym pod poz.50 . Proszę o odpowiedż

  16. #3536
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Belladonna,Zuzek powiedzcie mi proszę,bo przed chwilą pewna osoba zbiła mnie z pantałyku. Otóż chodzi mi o to,czy aby odliczy vat za dany materiał to jego PKWiU musi byc identyczne co do joty(cyferki) .Np.
    1) szafka podtynkowa PKWiU 25.23.12-50 mogę zaliczyc do poz.30 PKWiU ex25.23
    2) nypel oc.fi 20*15 PKWiU 27.21.20-50.80 mogę zaliczyc do poz.52 PKWiU 27.21.20
    3) czy warkocz hydrauliczny PKWiU 17.10.20-40.00

    I mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę odliczy fakturę wystawioną przed wydaniem pozwolenia na budowę?
    Z góry dziękuję za odpowiedź [/code]

  17. #3537

    Domyślnie

    Mam jeszcze kilka wątpliwości co od odliczenia VAT:

    rynna ze stali ocynkowana 28.75.27-49.16 (nie?)
    bateria umywalkowa chromowa)
    bateria z tegranitu (zlewozmywak można, baterię ?)
    korek automatyczny chromowy do umywalki
    drabina aluminiowa (nie?)

    Za podpowiedzi z góry dziękuje

  18. #3538

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    Belladonna,Zuzek powiedzcie mi proszę,bo przed chwilą pewna osoba zbiła mnie z pantałyku. Otóż chodzi mi o to,czy aby odliczy vat za dany materiał to jego PKWiU musi byc identyczne co do joty(cyferki) .Np.
    1) szafka podtynkowa PKWiU 25.23.12-50 mogę zaliczyc do poz.30 PKWiU ex25.23
    2) nypel oc.fi 20*15 PKWiU 27.21.20-50.80 mogę zaliczyc do poz.52 PKWiU 27.21.20
    3) czy warkocz hydrauliczny PKWiU 17.10.20-40.00

    I mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę odliczy fakturę wystawioną przed wydaniem pozwolenia na budowę?
    Z góry dziękuję za odpowiedź [/code]
    1,2 wciągasz, a 3 nie
    Możesz odliczać faktury sprzed pozwolenia, są na to pozytywne interpretacje i nie ma podstaw aby to zakwestionować
    Co do pytania wcześniejszego o profil, to generalnie profile wchodzą, więc tez wciągaj

    I ja mam czasem odmienne zdanie niż ZUZEK co do niektórych kwestii...

  19. #3539

    Domyślnie

    Cytat Napisał neck
    Mam jeszcze kilka wątpliwości co od odliczenia VAT:

    rynna ze stali ocynkowana 28.75.27-49.16 (nie?)
    bateria umywalkowa chromowa)
    bateria z tegranitu (zlewozmywak można, baterię ?)
    korek automatyczny chromowy do umywalki
    drabina aluminiowa (nie?)

    Za podpowiedzi z góry dziękuje
    Co do rynny ja bym to wciągnęła... to PKWiU mi się nie podoba
    Baterie wchodzą z poz. 167 wykazu.... ta z tegranitu po dyskusji tutaj być może wchodzi... pisze być może, bo trudno powiedzieć jak do tematu podejdzie weryfikujący.
    Drabina to nie materiał budowlany... zdecydowanie

  20. #3540

    Domyślnie

    Faktycznie to PKWiU jakieś wątpliwe jest. Te rynny założone na budynku gospodarczym, a to chyba uniemożliwia odpisanie?

Strona 177 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony