dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 407
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Witam! Czy ktoś odliczał instalację elektryczną?

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAgnieszk@
    Witam! Czy ktoś odliczał instalację elektryczną?
    Na tak postawione pytanie mogę odpowiedzieć: tak i nie. Bo np. jedne kable można odliczyć, a inne nie. Ja do każdego rodzaju kabla sam dopasowywałem odpowiedni numer PKWiU i na tej podstawie wiedziałem czy mogę go odliczyć.
    Numery PKWiU na interesujące Cię materiały znajdziesz w internecie np:
    http://www.eltech.info.pl/prasa/pkwi.pdf

  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Acha, dziekuję KASO1

  4. #344

    Domyślnie

    Cześć
    Gdzieś mi się na oczy rzuciło, że tego zwrotu podatku można się domagać za materiały zamupione tylko do końca kwietnia 2007, czy to prawda? Wydawało mi się, że do końca 2007...

    Prosze o info jeśli ktoś wie coś na ten temat
    Dzięki
    N.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał natus
    Cześć
    Gdzieś mi się na oczy rzuciło, że tego zwrotu podatku można się domagać za materiały zamupione tylko do końca kwietnia 2007, czy to prawda? Wydawało mi się, że do końca 2007...

    Prosze o info jeśli ktoś wie coś na ten temat
    Dzięki
    N.
    Odliczenia czesci podatku VAT dokonuje sie na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 146.

    Ustawa ta pozwala osobom fizycznym ubiegac sie o zwrot czesci wydatkow na materialy budowlane zakupione od dnia 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r.

    Ustawa jest do poczytania do poduszki pod adresem http://www.mtib.gov.pl/ustawy/1208.html

  6. #346

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję i tak szczerze mówiąc podejrzewałam, że gdzieś w tej ustawie to jest,ale ja takie rzeczy to mogę czytać tylko jak na bezsenność cierpię...

    a po tej informacji od Ciebie jedną noc mam spokojną

    N.

  7. #347

    Domyślnie

    czy ktoś wie czy można odliczyć złączki Wago i wyłączniki (esy)

  8. #348

    Domyślnie

    Złączki nie wiem ale esów się nie da. Próbowałem ale mi wykopali. W hurtowni potwierdzili że się nie da bo "przed" miały też 22%
    Od 17.12.2007 na swoim

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bubu
    Czy ktoś zna dobre biuro rachunkowe w okolicach Gdańska bo ta ilość faktur do wpisania mnie przeraża ! Budowę zakończyłem 1 miesiąc temu i boję się, ze te 5 miesięcy to będzie dla mnie za mało !!!
    a w czym problem??
    jakby co to pomogę- pisz na priv
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  10. #350

    Domyślnie Pomocy ...

    Utonąłem w paragrafach. Nie chodzi o sam zwrot ale jaką stawke mam przyjac - 55,23 czy 68,18% ?

    Czy pod pojeciem 'korzystal wczesniej z ulg' miesci sie tylko ulga remontowa ?
    Bralem kiedys zwrot z duzej ulgi budowlanej ale to bylo znacznie wczesniej niz weszla ustawa z listopada 2001. Na moj gust to piesn przeszlosci i nie powinienem sie tym przejmowac.

    Bazowalem na:
    http://www.iskrakow.krak.pl/index.ph...t/view/170/56/
    [...]
    Niższy limit zwrotu dla osób korzystających z ulgi remontowo-budowlanej
    Jeśli zwrot wynikałby z wydatków, w stosunku do których wnioskodawca korzystał lub korzysta z odliczenia na mocy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – kwota podlegająca zwrotowi jest równa 55,23% kwoty podatku VAT
    [...]

    Sprawa robi sie pilna, jesli ktos przerabiał podobny temat - proszę o maila...

  11. #351

    Domyślnie

    Wczoraj dostałem decyzję z US o przyznaniu zwrotu kasy - to miło. Czekam na przelew
    Od 17.12.2007 na swoim

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Wczoraj dostałem decyzję z US o przyznaniu zwrotu kasy - to miło. Czekam na przelew
    A ja dzisiaj Ciekawe kto pierwszy dostanie kase

  13. #353
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    A jak zakwalifikować dwuteowniki HEB?
    Czy to jest zimno czy gorąco gięte?
    Bo chyba jedno z nich jest do odliczenia a drugie nie?

    Czy ktoś takie stalowe konstrukcje odliczał?

  14. #354
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igma1

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    WiTam. Jestem po raz pierwszy na tym forum.
    Może ktoś podpowie mi, czy mam rację.
    Otóż w chwili obecnej Pani urzędniczka z U.S. sprawdza mój wniosek o zwrot VAT. Odliczyłam VAT na klamkę , a ona upiera się, że nie powinnam. Nie przekonuje jej nawet fakt, że posiadam faktury z poprzednich lat, na których widnieje opodatkowanie klamek VAT-em 7%. Jest to 6 faktur z sześciu różnych firm.Symbol PKWiU tych nieszczęsnych klamek to 28.63.14-45.21.
    Może ktoś z Was już to odliczał ?

  15. #355

    Domyślnie

    Widzę, że wszystkiego człowiek musi przy zakupach pilnować .... nawet PKWiU...Zaczynam na wiosnę, ale już Was czytam...pozdrawiam wszystkich, którzy starają się o zwrot .u.

  16. #356

    Domyślnie

    igma1 - w czasie "spowiedzi" w US powiedziałem pani, że znacznie lepszy byłby wykaz artykułow podanych "wprost" a nie jekieś tam durne PKWiU. Pokiwała głową i tyle.
    Od 17.12.2007 na swoim

  17. #357

  18. #358

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Cytat Napisał piejar
    Wczoraj dostałem decyzję z US o przyznaniu zwrotu kasy - to miło. Czekam na przelew
    A ja dzisiaj Ciekawe kto pierwszy dostanie kase
    Dzisiaj przyszla

  19. #359

    Domyślnie

    Nie wiem, dlaczego ale dostałem decyzję o zwrocie po 40 dniach od złożenia podania. Wniosek złożyłem 02.11.06, a wczoraj dostałem pismo poleconym, że jest decyzja i że jak nie będę miał nic przeciwko to za 25 dni kasa na koncie Nic nie zakwestionowali, nawet to, że dopisałem sam ołówkiem brakujące numery PKWiU.

  20. #360

    Domyślnie

    Witam! Mam pytanko do tych którzy juz zlozyli wnioski jak wygląda wasz dokument okreslajacy stopien zaawansowania iwestycji? Ktos w tym watku napisal ze wystarczy podac to w procentach czy to prawda? Jesli tak to zgodnie z moim projektem jest nastepująco:
    Przygotowanie budowy 12%
    Stan surowy otwarty 30%
    Razem 42%
    czy to wytarczy?

Strona 18 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony