dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 407
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3601

    Domyślnie

    Myślałem, że mam temat zwrotu zakończony ... aż do wizyty w US w sprawie wyjaśnień. Kobieta zakwestionowała mi kilka f-r z czego 2 na kable. Kupowane w różnych hurtowniach miały numer 31.30.13-75.13 i z tym nie było problemu. Diabeł podkusił mnie 2 razy do zakupu w OBI. Numeru na f-rze nie było ale to nie problem. Kobieta z US nawet sama zadzwoniła do OBI i podano jej numer 31.30.13-70.90. W związku z czym f-ry zostały odrzucone bo nie ma takiego nr w wykazie ... Problem w tym, że wogóle takiego numeru nie ma w PKWiU 1997. OBI na ten artykuł podaje numer PKWiU 2004. Na nic zdają się moje tłumaczenia, wyjaśnienia itp. Kobieta domaga się zaświadczenia z OBI (!!!), że te oba numery są zgodne i dotyczą tego samego artykułu Nie muszę dodawać, że OBI nie jest mi w stanie czegoś takiego wydać. Jutro jadę podyskutować z kierowniczką tej kobiety w US ale mam pewne obawy. Co byście radzili zrobić w takiej sytuacji i na co się powoływać?
    pozdrawiam
    Sławek

  2. #3602

    Domyślnie

    Podpowiedzcie jeszcze:
    drut żarzony
    zszywki (kupowane z roznymi dekarskimi akcesoriami )
    kątownik z przetłoczeniem KP-1 (hurtownia metalowa)
    płytka perforowana PP-13 (j.w.)
    tasma naprawcza i tasma srebrna pattex

  3. #3603

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyz
    Myślałem, że mam temat zwrotu zakończony ... aż do wizyty w US w sprawie wyjaśnień. Kobieta zakwestionowała mi kilka f-r z czego 2 na kable. Kupowane w różnych hurtowniach miały numer 31.30.13-75.13 i z tym nie było problemu. Diabeł podkusił mnie 2 razy do zakupu w OBI. Numeru na f-rze nie było ale to nie problem. Kobieta z US nawet sama zadzwoniła do OBI i podano jej numer 31.30.13-70.90. W związku z czym f-ry zostały odrzucone bo nie ma takiego nr w wykazie ... Problem w tym, że wogóle takiego numeru nie ma w PKWiU 1997. OBI na ten artykuł podaje numer PKWiU 2004. Na nic zdają się moje tłumaczenia, wyjaśnienia itp. Kobieta domaga się zaświadczenia z OBI (!!!), że te oba numery są zgodne i dotyczą tego samego artykułu Nie muszę dodawać, że OBI nie jest mi w stanie czegoś takiego wydać. Jutro jadę podyskutować z kierowniczką tej kobiety w US ale mam pewne obawy. Co byście radzili zrobić w takiej sytuacji i na co się powoływać?
    Napisz mi dokładną nazwę tego kabla (to co jest na fakturze bez PKWiU))

  4. #3604

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkkafe
    zszywki (kupowane z roznymi dekarskimi akcesoriami ) - różnie z tym bywa
    kątownik ciesielski z przetłoczeniem - 28.11.23-63.42 (ex-a nie ma w tej grupie to wchodzi)
    płytka perforowana PP-13 - 31.20.40-90.30, (jest ex w tej grupie) czyli jeśli to część do urządzeń rozdzielczych i sterowniczych niskiego napięcia, to tak
    tasma naprawcza i tasma srebrna pattex - wg mnie te taśmy nie

    Znalazło mi:
    "druty żarzone-miękkie o średnicy od 1,20 do 4,00 mm.

    Przeznaczone są do wiązania zbrojenia, deskowań (szalunków) oraz wielu innych zastosowań jak np. do suszenia tytoniu,pakowania makulatury itp.

    Typowym drutem wiązałkowym do wiązania zbrojenia jest drut o średnicy ř1,20mm. Drut ten sprzedawany jest w krążkach po 5,00 kg lub w większych według wagi.

    W ofercie posiadamy również drut wiązałkowy Ř1,40mm Na motki po 200g. sprzedawany w opakowaniach kartonowych po 40kg.

    Drut ten jest coraz częściej stosowany i bardzo ceniony przez zbrojarzy przez wzgląd na szybkość wiązania oraz brak odpadów jak przy drucie fi 1,20mm w kręgach".

    nasuwa mi się jako pierwsze pytanie, co z tym robiłaś.... może suszyłaś na nich tytoń?
    Pojęcia nie mam "z czym to się je"

  5. #3605

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał dyz
    Myślałem, że mam temat zwrotu zakończony ... aż do wizyty w US w sprawie wyjaśnień. Kobieta zakwestionowała mi kilka f-r z czego 2 na kable. Kupowane w różnych hurtowniach miały numer 31.30.13-75.13 i z tym nie było problemu. Diabeł podkusił mnie 2 razy do zakupu w OBI. Numeru na f-rze nie było ale to nie problem. Kobieta z US nawet sama zadzwoniła do OBI i podano jej numer 31.30.13-70.90. W związku z czym f-ry zostały odrzucone bo nie ma takiego nr w wykazie ... Problem w tym, że wogóle takiego numeru nie ma w PKWiU 1997. OBI na ten artykuł podaje numer PKWiU 2004. Na nic zdają się moje tłumaczenia, wyjaśnienia itp. Kobieta domaga się zaświadczenia z OBI (!!!), że te oba numery są zgodne i dotyczą tego samego artykułu Nie muszę dodawać, że OBI nie jest mi w stanie czegoś takiego wydać. Jutro jadę podyskutować z kierowniczką tej kobiety w US ale mam pewne obawy. Co byście radzili zrobić w takiej sytuacji i na co się powoływać?
    Napisz mi dokładną nazwę tego kabla (to co jest na fakturze bez PKWiU))
    to jest przewód YDYP 3x2,5. Dodatkowo - na f-rze tego nie ma ale jest na napięcie 450/750V.

    A co do drutu żarowego, bo zapewne o taki chodzi (do wiązania zbrojenia) u mnie przeszedł. Początek PKWiU 27.34.
    pozdrawiam
    Sławek

  6. #3606

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyz


    to jest przewód YDYP 3x2,5. Dodatkowo - na f-rze tego nie ma ale jest na napięcie 450/750V.

    A co do drutu żarowego, bo zapewne o taki chodzi (do wiązania zbrojenia) u mnie przeszedł. Początek PKWiU 27.34.
    Przewód YDYP 2x1 - 5x6, PKWiU 31.30.13-75.11
    http://michalp2006.republika.pl/budo...ble/thumb.html tutaj znajdziesz (może się mylę, ale wydaje mi się, że ta strona ma związek z US Gniezno).

    Może przemilczę zasadność wymagania czegokolwiek ze sklepu...
    Zdecydowanie idź do kierownika, a jak trzeba będzie to nawet do naczelnika

  7. #3607

    Domyślnie

    Dzięki Belladonna, zacznę od kierowniczki ...
    A w tym wszystkim nasmutniejsze jest to, że tak naprawde kobieta sama nie wiedziała jaki dowód by mogła uznać za wystarczający ... w związku z czym nawet pismo od naczelnika GUS tez mogłaby uznać za zbyt miękki papier
    pozdrawiam
    Sławek

  8. #3608
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Każdą pierdołę wpisujecie w dokumenty zwrotu ? Podziwiam ...

    Ja odpisywałem tylko te wydatki w których VAT był wyższy od 50 PLN

  9. #3609
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Każdą pierdołę wpisujecie w dokumenty zwrotu ? Podziwiam ...

    Ja odpisywałem tylko te wydatki w których VAT był wyższy od 50 PLN
    Nikt nie zamierza robić prezentów Urzędowi Skarbowemu. Oni by Ci nie odpuścili ani złotówki.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  10. #3610
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Coś za coś - zwrot miałem w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku. Pewnie jakbym wpisał każdą śrubkę i nakrętkę to bym miał kasę ostatniego dnia dopuszczalnego przez prawo - albo i później o ile wzywaliby do uzupełnienia albo poprawienia wniosku

  11. #3611
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Każdą pierdołę wpisujecie w dokumenty zwrotu ? Podziwiam ...

    Ja odpisywałem tylko te wydatki w których VAT był wyższy od 50 PLN
    A policzyłeś sobie ile natym straciłeś. Jak to mówią ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  12. #3612
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No pewnie miałbym co nieco więcej do zwrotu - ale ja nie mam czasu na użeranie się z biurwami z US'ek

  13. #3613
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    No to dobrze się zastanów czy nie warto. Jeszcze możesz te faktury rozliczyć Podam ci mój przykład: najmniejsza faktura opiewała na kwotę 2,90 zł ( czyli Vat jakieś 0,5 zł). Wniosek któryś z kolei wykończeniówka- kwota zwrotu
    5 093,60 zł (czyli nieduża). Jeśli bym przyjeła twoją zasadę czyli kwoty Vat mniejsze niż 50 zł odrzucamy to po zsumowaniu wyszła mi kwota 1 254,19 zł. Reasumując mój zwrot były niższy o 855 zł. Czy nadal uważasz, że dla kwoty ponad 800 nie warto się trochę podenerwować.

    ,ale ja nie mam czasu na użeranie się z biurwami z US'ek
    Uważaj belladonna pracuje w US
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  14. #3614
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Coś za coś - zwrot miałem w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku. Pewnie jakbym wpisał każdą śrubkę i nakrętkę to bym miał kasę ostatniego dnia dopuszczalnego przez prawo - albo i później o ile wzywaliby do uzupełnienia albo poprawienia wniosku
    o ile się nie mylę,ale kto to wie
    to liczy się data złożenia wniosku, i późniejsze poprawki nie mają chyba wpływu na datę wypłaty
    belladonna ,zuzek mylę się

  15. #3615
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Czy nadal uważasz, że dla kwoty ponad 800 nie warto się trochę podenerwować.
    U mnie to poddenerwowanie często kończy się obrażeniem "urzędnika państwowego na służbie" tak więc dla mnie nie warto

    Cytat Napisał aglig
    Uważaj belladonna pracuje w US
    Ououps Miejmy nadzieję, że to chlubny wyjątek

  16. #3616
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    [quote="M@riusz_Radom"]
    Cytat Napisał aglig

    Ououps Miejmy nadzieję, że to chlubny wyjątek
    chyba nie jedyny

  17. #3617
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Też z US jesteś ?

    No to czemu ja tylko biurwy spotykam jak już jestem zmuszony się tam udać ? I jak mi Bóg świadkiem zawsze idę w pokojowym nastroju, nawet się uśmiecham - i to nie szyderczo

  18. #3618
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    ja z wykształcenia tak,ale wykonywany nie

  19. #3619

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje za pomoc
    Zlozylam wniosek i czekam na...wezwanie

  20. #3620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Coś za coś - zwrot miałem w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku. Pewnie jakbym wpisał każdą śrubkę i nakrętkę to bym miał kasę ostatniego dnia dopuszczalnego przez prawo - albo i później o ile wzywaliby do uzupełnienia albo poprawienia wniosku
    o ile się nie mylę,ale kto to wie
    to liczy się data złożenia wniosku, i późniejsze poprawki nie mają chyba wpływu na datę wypłaty
    belladonna ,zuzek mylę się
    Tylko złożenie korekty powoduje bieg terminu od dnia korekty. Poprawki to nie korekta. A to czy zwrot jest szybciej, czy później, ma związek z momentem złożenia wniosku. W I półroczu są zeznania, więc...

Strona 181 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony