dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 192 z 407
Pokaż wyniki od 3.821 do 3.840 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3821

    Domyślnie

    Witaj,

    nie musisz mieć zakończonej budowy. Wystarczy, że posiadasz Pozwolenie na budowę i oczywiście udokumentowane wydatki poniesione na budowę (faktury Vat.

    Pozdrawiam!

    Cytat Napisał kasik_30
    Witam, czy żeby złożyć do US wniosek o zwrot części VAT za materiały budowlane muszę mieć zakończoną budowę i odbiór budynku?

  2. #3822
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasik_30
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    dziekuje bardzo



    Cytat Napisał ana_a
    Witaj,

    nie musisz mieć zakończonej budowy. Wystarczy, że posiadasz Pozwolenie na budowę i oczywiście udokumentowane wydatki poniesione na budowę (faktury Vat.

    Pozdrawiam!

    Cytat Napisał kasik_30
    Witam, czy żeby złożyć do US wniosek o zwrot części VAT za materiały budowlane muszę mieć zakończoną budowę i odbiór budynku?

  3. #3823

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedna bardzo ważna sprawa (być może pojawiła się wcześniej ale ja nie znalazłam). My na pnb mamy dwie pozycje: budowę budynku mieszkalnego oraz garażu wolnostojącego. Pani z US zaskoczyła nas pytaniem: "które z wydatków dotyczą budynku mieszkalnego a które garażu?". Chodzi o to, że można wnioskować o zwrot różnicy VAT dotyczącej wydatków poniesionych (tylko) na budynek mieszkalny (sprawy nie ma, jeśli garaż jest w bryle budynku). Należało to wpisać w poz. 62 VZM. Akurat u nas sprawa jest dość prosta bo mamy oddzielne faktury na garaż. A u Was? Zwróćcie na to uwagę.

    Pozdrawiam

  4. #3824
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Możesz mi dać namiary na nie? Bo sprawdzam systematycznie i nie natrafiłam na taką
    Przesyłam na priv z sygnaturą

  5. #3825

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał grave

    Hmm, oba mieszkania posiadam, bo w tym drugim mieszkam, a pierwsze stoi odłogiem. To pierwsze jest w 2/3 na mnie, a 1/3 na rodziców. Ja rozumiem, że mogę odliczyć swoje faktury, a rodzice swoje i każdy dostanie tyle ile przedstawił, prawda?
    A poza tym co , jest jakieś ograniczenie dot. ilości mieszkan przy zwrocie VAT???
    Sprawa problemowa, to:
    np wymienisz wszystkie okna, a mieszkanie ma kilku właścicieli, więc wymieniać możesz wszystko, ale zwrot masz w części jakim jesteś właścicielem... czyli jeśli jest dwóch właścicieli, to 1/2 itp. Takie infor podaje KIP.
    Oczywiście nie wszędzie tak jest.... ale wawa to już wybitnie jest autorem nieciekawych interpretacji.
    Odnośnie ilości mieszkań to sprawa się rozbija o zamieszkiwanie.... w ustawie nie ma słowa "własne", czyli, że należy mieszkać w danym mieszkaniu.... ale... jak ktoś pracuje w wawie, a na weekendy jedzie do Krakowa, to mieszka w dwóch mieszkaniach (dwóch miejscach).... poza tym są interpretacje, że zwrot się należy jeśli wynajmiesz mieszkanie, więc... temat rzeka
    Jeśli masz 2 mieszkania staraj się o zwrot z 2 mieszkań.... a jeśli będą zastrzeżenia to od decyzji można się odwołać, więc... o tym trzeba pamiętać, że można mieć inne zdanie
    Sorry ale nie bardzo kumam... jest dwoje właścicieli, jeden zapłaci za wymianę okien i ma na to faktury, to US wypłaci mu tylko część bo jest drugi właściciel ,który nic w tym kierunku nie zrobił?????!!!!! ... na jakiej podstawie???? To chyba niemożliwe?! Dlaczego mam się dzilelić VATem z drugim właścicielem, choć to ja zapłąciłem i mam faktury?
    Mozesz mi podać linka do tego info z KIP?

  6. #3826

    Domyślnie

    A my dostaliśmy całkiem inną informację w US. Co prawda dotyczy budowy domu, który jest/będzie własnością DWÓCH osób (nie małżonków). Faktury były wystawiane tylko na jedną osobę i ta osoba ubiegała się o zwrot Vat-u. Co więcej, nawet limity są osobno uwzględniane!

    Pozdrawiam


    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał grave
    Sprawa problemowa, to:
    np wymienisz wszystkie okna, a mieszkanie ma kilku właścicieli, więc wymieniać możesz wszystko, ale zwrot masz w części jakim jesteś właścicielem... czyli jeśli jest dwóch właścicieli, to 1/2 itp. Takie infor podaje KIP.
    Oczywiście nie wszędzie tak jest.... ale wawa to już wybitnie jest autorem nieciekawych interpretacji
    Sorry ale nie bardzo kumam... jest dwoje właścicieli, jeden zapłaci za wymianę okien i ma na to faktury, to US wypłaci mu tylko część bo jest drugi właściciel ,który nic w tym kierunku nie zrobił?????!!!!! ... na jakiej podstawie???? To chyba niemożliwe?! Dlaczego mam się dzilelić VATem z drugim właścicielem, choć to ja zapłąciłem i mam faktury?
    Mozesz mi podać linka do tego info z KIP?

  7. #3827

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana_a
    A my dostaliśmy całkiem inną informację w US. Co prawda dotyczy budowy domu, który jest/będzie własnością DWÓCH osób (nie małżonków). Faktury były wystawiane tylko na jedną osobę i ta osoba ubiegała się o zwrot Vat-u. Co więcej, nawet limity są osobno uwzględniane!
    o i już mi lepiej ana_a

  8. #3828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Czy zawiasy bluma i uchwyty meblowe sie odlicza?? nie mam numerkow

  9. #3829

    Domyślnie

    Może tu:

    ex 28.63.14 Zawiasy, zamocowania, obsady i podobne wyroby do
    pojazdów mechanicznych, drzwi, okien, mebli itp., wykonane
    z metali nieszlachetnych
    - wyłacznie okucia budowlane


    Cytat Napisał markoto
    Czy zawiasy bluma i uchwyty meblowe sie odlicza?? nie mam numerkow

  10. #3830

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave

    Sorry ale nie bardzo kumam... jest dwoje właścicieli, jeden zapłaci za wymianę okien i ma na to faktury, to US wypłaci mu tylko część bo jest drugi właściciel ,który nic w tym kierunku nie zrobił?????!!!!! ... na jakiej podstawie???? To chyba niemożliwe?! Dlaczego mam się dzilelić VATem z drugim właścicielem, choć to ja zapłąciłem i mam faktury?
    Mozesz mi podać linka do tego info z KIP?
    KIP, to krajowa informacja podatkowa, do której się dzwoni.
    czynna od 7.00 do 18.00
    Infolinia:

    Z tel. stac.: 0 801 055 055

    Z tel. kom.: (22) 330 0330
    czyli warszawka, a skoro KIP stoi na stanowisku, ze w części jakim się jest właścicielem, a to infor w wawce, to US-y warszawskie mogą być "przewrażliwione" na tym punkcie...
    Sprawa ma związek z tym, że jeśli mieszkanie ma 2 właścicieli, to mają oni prawa ubiegać się w 1/2... a, że ktoś wymieniła sam wszystko, to widocznie chce być św Mikołajem....
    PS ale się nie dowiesz o tym jak jest, dokąd nie złożysz wniosku z FV i tyt. prawnym, z którego będzie wynikało ilu właścicieli ma nieruchomość, więc nie zamartwiaj się na zapas, tylko składaj wniosek

  11. #3831

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    Czy zawiasy bluma i uchwyty meblowe sie odlicza?? nie mam numerkow
    Meble nie podlegają odliczeniu (bo to wyposażenie), więc zawiasy do nich też wylecą...
    Oprócz wykazu obowiązuje jeszcze wykaz robót.... no i tam o meblach mowy nie ma

  12. #3832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Tak podejrzewalam dzieki

  13. #3833

    Domyślnie zwrot 15 % VATu

    Czy za wszystkie materiały, które maja symbol PKWiU można występować o
    zwrot podatku VAT związanego z zakupem materiałów budowlanych?

  14. #3834

    Domyślnie

    Nie, tylko za te, które przed 1 maja 2004 były na 7%, a teraz są na 22%.... a np wapno hydratyzowane ma symbol PKWiU (dodatkowo wchodzący), bo pozostało na 7%, a przy materiałach na 7% sprzedawca musi wpisać PKWiU.... a wapno nie podlega odliczeniu, bo VAT się nie zmienił.... czyli czy jest PKWiU, czy nie ma to nieistotne.... ważne aby dany materiał przed 1 maja 2004 był na 7%, a teraz jest na 22% i miał związek z lokalem (budynkiem) mieszkalnym

  15. #3835

    Domyślnie

    A gdzie znaleźć te te materiały, które zmieniły wartość VAT?

  16. #3836

    Domyślnie

    wITAM
    Mam pytanko. ponoc baterie wanoowe i prysznicowe zawsze podlegają zwrotowi vat. Kupiłam baterie natryskową "natrysk ecostart" ale podali mi pkwiu 29.13.12-33.4. Taka grupa chyba nie podlega? Czemu?

  17. #3837
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    a ja mam pytanie, czy mogę odliczyć bloczki SILKA, bo z nich mam zbudowany cały domek

  18. #3838

    Domyślnie

    ekmir wykaz jest np tutaj:
    http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/za...czeniaMTiB.pdf

    tygrysek12 baterie to armatura metalowa sieci domowej i wchodzą z poz. 167 wykazu bez względu na symbol PKWiU (czyli symbol znaczenia nie ma, a baterie jak najbardziej pojawiają się z takim symbolem)

    nabial pierwszy raz się z tym spotykam, ale z tego co czytam to bloczki silikatowe, a skoro tynki silikatowe wchodzą, to raczej to też powinno.... ale jeszcze tego nie "rozbierałam"
    znalazłam na jakiejś stronce muratora, gdzie podają na to PKWiU 26.61.11-30.26, więc wygląda, że wchodzi...

  19. #3839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial
    a ja mam pytanie, czy mogę odliczyć bloczki SILKA, bo z nich mam zbudowany cały domek
    Ja mam na fakturze dla bloczków SILKA 24 PKWiU 62.30-73.90

    (a na jednej z ostatnich 26.61.11-30.2)

  20. #3840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Ja mam na fakturze dla bloczków SILKA 24 PKWiU 62.30-73.90

    (a na jednej z ostatnich 26.61.11-30.2)
    Kod 62 wg starego, czyli podatkowego PKWiU to usługi transportu lotniczego . Domyslam się, że sprzedawca podał Ci PKWiU najnowsze z 2008 r., stąd to nieporozumienie. Belladonna ma rację, to powinno mieścić się w kodzie z 97 r. 26.61.

Strona 192 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony