dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 407
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3841
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    nabial pierwszy raz się z tym spotykam, ale z tego co czytam to bloczki silikatowe, a skoro tynki silikatowe wchodzą, to raczej to też powinno.... ale jeszcze tego nie "rozbierałam"
    znalazłam na jakiejś stronce muratora, gdzie podają na to PKWiU 26.61.11-30.26, więc wygląda, że wchodzi... [/quote]


    no faktycznie taki kod mają silikaty drążone i o to chodzi - zatem rozumiem, że odliczyć można?

  2. #3842

    Domyślnie

    Przeczytałam jeszcze raz ustawę, w której nie ma słowa o podziałach według ilości właścicieli. Jest zapis:

    Art. 4. 1. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna lub jej małżonek nie dokonywali czynności, o których mowa w art. 3 ust. 1, jako podatnicy podatku od towarów i usług, w celu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem.
    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn zm.3)) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.


    Ponadto, co w sytuacji kiedy właściciele/inwestorzy nie są małżonkami? A mają oboje tytuł prawny do lokalu/budynku mieszkalnego. To by była dyskryminacja! Bo gdyby byli małżonkami to mogą "wspólnie się ubiegać", gdy są w separacji to już oddzielnie z osobnymi limitami (!), a gdy w ogóle nie stanęli na ślubnym kobiercu (a może stanęli, gdzieś na Dalekim Wschodzie w innej scenerii i religii ) to przysługuje 50%?

    Zatem na jakiej podstawie US wyciąga tak "dalece" posuniętą interpretację?

    Belladonna - jak to rozumiesz?


    Sprawa ma związek z tym, że jeśli mieszkanie ma 2 właścicieli, to mają oni prawa ubiegać się w 1/2... a, że ktoś wymieniła sam wszystko, to widocznie chce być św Mikołajem....
    PS ale się nie dowiesz o tym jak jest, dokąd nie złożysz wniosku z FV i tyt. prawnym, z którego będzie wynikało ilu właścicieli ma nieruchomość, więc nie zamartwiaj się na zapas, tylko składaj wniosek
    [/quote]

  3. #3843

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka
    Cytat Napisał ekmir
    Ja mam na fakturze dla bloczków SILKA 24 PKWiU 62.30-73.90

    (a na jednej z ostatnich 26.61.11-30.2)
    Kod 62 wg starego, czyli podatkowego PKWiU to usługi transportu lotniczego . Domyslam się, że sprzedawca podał Ci PKWiU najnowsze z 2008 r., stąd to nieporozumienie. Belladonna ma rację, to powinno mieścić się w kodzie z 97 r. 26.61.
    Skoro na kody z faktur nie można liczyć, to na czym się opierać?

  4. #3844

    Domyślnie Wapno

    A dlaczego wapno nie, skoro jest w pozycji 39 wymienine: cement, wapno, gips?

  5. #3845

    Domyślnie

    grazi, bo oprócz wykazu jest jeszcze coś takiego jak zmiana stawki VAT z 7% na 22%, a wapno ma symbol z wykazu który cytujesz, ale nadal pozostało na 7%

  6. #3846

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Cytat Napisał zefirispka
    Cytat Napisał ekmir
    Ja mam na fakturze dla bloczków SILKA 24 PKWiU 62.30-73.90

    (a na jednej z ostatnich 26.61.11-30.2)
    Kod 62 wg starego, czyli podatkowego PKWiU to usługi transportu lotniczego . Domyslam się, że sprzedawca podał Ci PKWiU najnowsze z 2008 r., stąd to nieporozumienie. Belladonna ma rację, to powinno mieścić się w kodzie z 97 r. 26.61.
    Skoro na kody z faktur nie można liczyć, to na czym się opierać?
    czy tutaj przypadkiem nie wkleił Ci się błąd, czyli źle wrzucony skrót "PKWiU" i ten symbol to 24.62.30-73.90... bo coś tak czuję... a zefirispka skupił się na początku 62... no ale mniejsza z tym...
    Na czym się skupiać? na nazwie... bo PKWiU niejednokrotnie pozostawiaja wiele do życzenia....
    PS W PKWiU 1997 i 2008 coś pt. 24.62.30-73.90 nie występuje.... bo początek 62 to już "kosmos"

  7. #3847

    Domyślnie

    ana_a ustawa to jedno, a setki wyjaśnień, interpretacji i orzecznictwo, to drugie... tak to wygląda

  8. #3848

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial


    no faktycznie taki kod mają silikaty drążone i o to chodzi - zatem rozumiem, że odliczyć można?
    wygląda, że można

  9. #3849

    Domyślnie

    no własnie ja w 2001 miałem dużą ulgę budowlaną jak znam życie całe g.. dostanę.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  10. #3850

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Jeżeli nie ma na fakturze symbolu PKWiU lub jest niewłaściwy to ile wystarczy wpisać cyfr w formularzu WZM?

    Na stronie http://www.pit.pl/budowlana-vat/ są te formularze ale nie widzę miejsca (pola), w które należałoby wpisać symbol PKWiU.
    Gdzie go się wpisuje?

  11. #3851

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    no własnie ja w 2001 miałem dużą ulgę budowlaną jak znam życie całe g.. dostanę.
    Duża ulga budowlana wyklucza ulgę odsetkową (takie obwarowania są przy uldze odsetkowej obowiązującej z praw nabytych). Co do zwrot VAT wpływu nie ma, bo starasz się począwszy od faktur, od 1 maj 2004, więc co było w PIT w 2001 roku nie ma znaczenia
    Jak złożysz wniosek VZM (masz z czym), to zwrot otrzymasz

  12. #3852

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Witam ponownie.
    Jeżeli nie ma na fakturze symbolu PKWiU lub jest niewłaściwy to ile wystarczy wpisać cyfr w formularzu WZM?
    Jakich cyfr? rozwiń to, bo nie za bardzo wiem, jaki ma związek brak PKWiU na FV z cyframi we wniosku

  13. #3853

    Domyślnie

    Cyfr symbolu PKWiU.
    Gdzie je się wpisuje i ile jest wymagane?

  14. #3854

    Domyślnie

    Masz na myśli nieoficjalny załącznik VZM-1/C? Bo tylko w tym załączniku pojawia się PKWiU do wpisania.... ale, jeśli mam być szczera, to zapis na tym załączniku pt. "WYPEŁNIAJĄC TEN ZAŁĄCZNIK W ZNACZNYM STOPNIU PRZYŚPIESZYSZ TERMIN ZWROTU" to ma się nijak do rzeczywistości.
    Skup się na załączniku VZM-1/A lub VZM-1/B gdzie się wpisuje tylko cyferki ujętych poz. bodajże w kolumnie 1a i to tylko w sytuacji, jak nie wszystko wchodzi z FV

  15. #3855

    Domyślnie

    Czyli nigdzie nie wpisujemy brakujących na fakturach symboli PKWiU?

  16. #3856

  17. #3857

    Domyślnie

    No to mnie zmartwiłaś .
    Znając urzędników to będze w związku z tym mnóstwo problemów.

  18. #3858

    Domyślnie

    A który z tych załączników (VZM-1/A czy VZM-1/B) mam przedstawić do US?

  19. #3859

    Domyślnie

    Jeśli wniosek jest bezproblemowy, to i problemów nie ma
    Co do VZM-1/A i VZM-1/B to wkleję Ci moje "wypociny" z innego forum, bo nie ma sensu pisać od nowa:
    Od 2006 ulg nie było, czyli załącznik VZM-1/A.
    Co do roku 2004 i 2005 to nie mogę napisać, że bezwzględnie na VZM-1/B, bo są osoby które mają FV z tych lat i nigdy nie odliczały ich w PIT, czyli w zeznaniu podatkowym, więc te osoby takie FV wykazują na załączniku VZM-1/A (nieodliczane w ramach ulgi).
    Np ktoś w 2004 wykorzystał w PIT limit remontowy, więc za 2005 nie mógł już odliczać faktur z 2005 w PIT (bo wykorzystał trzyletni limit w 2004), wiec dlaczego ta osoba ma mieć mniejszy zwrot z tych faktur (wykazując je w VZM-1/B) skoro ich nie odliczała w 2005 roku w zeznaniu. Wtedy FV z 2005 wykazuje na załączniku VZM-1/A i osoba ma większy % zwrotu, bo te faktury nie były odliczane.
    Rozumiesz już? Na VZM-1/B wykazuje się tylko takie faktury, które już kiedyś były odliczane w zeznaniu, dlatego z nich jest mniejszy % do zwrotu... a co i kiedy było odliczane, to zainteresowany powinien wiedzieć

  20. #3860

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Wniosek wnioskiem a intrerpretacja ...

Strona 193 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony